021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | استعلام قیمت آنلاین


سومین هفته‌ی نارنجی همچاپ با مجموعه‌ی ست‌های اوراق اداری‌
7 بهمن 1395

سومین هفته‌ی نارنجی همچاپ با مجموعه‌ی ست‌های اوراق اداری‌

تحریریه همچاپ

فروشگاه اینترنتی محصولات چاپی همچاپ برای سومین هفته‌های نارنجی خود مجموعه‌ی ست اوراق اداری را معرفی می‌کند. همانند دو هفته‌ی پیشین که به ترتیب محصولات کارت ویزیت سلفون مات و تراکت A5 گلاسه 135 گرمی برای قرعه‌کشی تخفیف تا 99 درصد عرضه شدند، از شنبه (9 بهمن) مجموعه‌ی ست اوراق اداری به عنوان محصول هفته‌ی قرعه‌کشی هفته‌های نارنجی ارائه خواهد شد. به این ترتیب، کاربران همچاپ و علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره‌ به مدت یک هفته فرصت دارند تا قرعه‌کشی شرکت کنند و با دریافت 15 تا 99 درصد تخفیف برای سفارش 6 سری مختلف از اوراق اداری همچاپ از این فرصت بی‌نظیر نهایت بهره را ببرند.

نظریه‌ی رنگ‌های چاپگرها و نمایشگرها
6 بهمن 1395

نظریه‌ی رنگ‌های چاپگرها و نمایشگرها

تحریریه همچاپ

رنگ‌هایی که می‌توانیم آنها را ادراک کنیم با ترکیب مشخصی از رنگ‌های اصلی ایجاد می‌شوند. سه نوع مقوله‌ی رنگی وجود دارد: رنگ‌های اصلی، رنگ‌های ثانویه و رنگ‌های ثالث. رنگ‌های اصلی آنهایی هستند که با ترکیب رنگ‌های دیگر شکل نگرفته‌اند، و می‌توان گفت که رنگ‌های خالص هستند. رنگ‌های ثانویه آنهایی هستند که با ترکیب دو یا سه رنگ‌ اصلی شکل می‌گیرند. رنگ‌های ثالث آن‌هایی هستند که با ترکیب دو یا چندرنگ ثانویه ایجاد می‌شوند. آنچه رنگ‌های اصلی را تشکیل می‌دهند متناسب با آنچه درباره نور یا رنگ‌دانه صحبت می‌شود تفاوت می‌کنند.

 فعالیت کمپین هفته‌های نارنجی همچاپ
5 بهمن 1395
هفته های نارنجی همچاپ

فعالیت کمپین هفته‌های نارنجی همچاپ

تحریریه همچاپ

فروشگاه اینترنتی محصولات چاپی همچاپ حالا با ارائه‌ی ایده‌ی مبتکرانه‌ی هفته‌ی نارنجی، یکی از نوآوری‌های جالب حوزه‌ی بازاریابی صنعت چاپ کشورمان را رقم زده و از شنبه، 25 دی 95 اولین سری از مجموعه‌ی کمپین هفته‌ها‌ی نارنجی خود را شروع کرد. این خدمت با تخفیف‌های بی‌نظیری توانسته جذابیت فوق‌العاده‌ای را در میان کاربران همچاپ و مشتریان چاپی ایجاد کند، به‌طوری که تعداد فزاینده‌ای از کاربران هم اکنون از خدمات همچاپ استفاده می‌کنند.

توصیه‌هایی برای تبلیغات با علائم محیطی
4 اسفند 1395

توصیه‌هایی برای تبلیغات با علائم محیطی

تحریریه همچاپ

اولین نکته‌ای که اغلب افرادی که برای اولین بار با علائم محیطی سر و کار پیدا می‌کنند، ناآشنایی با چگونگی سفارش چاپ علائم محیطی است. اما حقیقت ماجرا این است که حتی افرادی که هیچ پیش‌زمینه‌ای در طراحی گرافیکی هم ندارند، می‌توانند به راحتی آن را یاد گرفته و از عهده‌ی این کار بر بیایند. مؤسسات اقتصادی از مشاغل کوچک و غیرانتفاعی تا شرکت‌های سهامی بزرگ‌تر به تبلیغات محیطی نیاز دارند، مخصوصاً اگر که حضور در فضای غیرمجازی برای مدل عملیاتی آنها حیاتی باشد. باشد به‌صورت آفلاین عرضه می‌شود. علائم محیطی حتی اگر کمترین تاثیرگذاری کمی بر مخاطب داشته باشند باز هم یکی از ملموس‌ترین بخش‌های برند است.

روش‌های روان‌شناسانه‌ی تزریق ایده‌های خلاقانه به طراحی گرافیکی ـ بخش دوم
4 اسفند 1395

روش‌های روان‌شناسانه‌ی تزریق ایده‌های خلاقانه به طراحی گرافیکی ـ بخش دوم

تحریریه همچاپ

اغلب ما در زندگی روزمره بیشتر با تبلیغات به صورت علائم محیطی روبرو هستیم، به طوری که خیابان‌ها و اماکن عمومی مملو از آنها هستند و عابران و سواران دائما آگاهانه و ناآگاهانه نگاه خود را از علائم محیطی به علائم محیطی دیگر می‌چرخانند. اما همه‌ی این تبلیغات تاثیرگذاری یکسانی ندارند، در واقع با اینکه درصد کمی از آنها تاثیرات قابل‌توجهی را ایجاد می‌کنند حتی علائم محیطی بد نیز تاثیرگذاری خود را دارند. مؤسسات اقتصادی از مشاغل کوچک و غیرانتفاعی تا شرکت‌های سهامی بزرگ‌تر به تبلیغات محیطی نیاز دارند، مخصوصاً اگر که حضور در فضای غیرمجازی برای مدل عملیاتی آنها حیاتی باشد. حتی اگر علائم محیطی تاثیرگذاری اندکی بر مخاطب داشته باشند، باز هم یکی از ملموس‌ترین بخش‌های برند محسوب می‌شوند.

جایگاه و الزامات شغلی مدیر هنری آتلیه‌ی طراحی
4 اسفند 1395

جایگاه و الزامات شغلی مدیر هنری آتلیه‌ی طراحی

تحریریه همچاپ

مدیر هنری در این موقعیت شغلی با مدیریت کارکنان و تعامل مستقیم با مشتریان مرتبا در ارتباط با مردم و شخصیت‌های مختلف قرار دارند. مدیر هنری آتلیه‌ طراحی بالاترین مرحله‌ی کاری است که طراحان گرافیک آرزوی رسیدن به آن را دارند. در واقع، این جایگاه مغز متفکر ایده‌ها و ایده‌پرداز راهبردهای اصلی مجموعه‌ی گرافیکی است. مدیر هنری با بیان ایده و هدایت دیگر طراحان زیرمجموعه‌ی خود عملا کار دستی بر عهده ندارد و همه‌ی کارهای عملی طراحی را با بیان رهنمودها و دستورالعمل‌ها به زیرمجموعه‌ی خود کارها را در میان آنها تقسیم وظایف می‌کند.

انواع محصولات چاپی نمایشگاهی سایز بزرگ
4 اسفند 1395

انواع محصولات چاپی نمایشگاهی سایز بزرگ

تحریریه همچاپ

یک راز کوچولو درباره نمایشگاه‌ها وجود دارد که بر اساس باید گفت که همه‌ی نمایشگاه‌ها یکسان و مانند هم نیستند و با هم فرق‌هایی دارند. اگر در کنفرانس یا رویدادهای مختلفی شرک کرده‌اید، این حرف شاید برایتان چندان شگفت‌انگیز نباشد. ولی اگر برای اولین بار غرفه نمایشگاهی را راه‌اندازی می‌کنید یا اگر تمایل دارید تا از آن بیشترین درآمد را کسب کنید، برای آگاهی درباره هرکدام از این محصولات نمایشگاهی و اینکه هرکدام می‌تواند در چه رویدادی بیشترین حاصل را به همراه دارند، در ادامه با ما همراه شوید.

معرفی برند در شبکه اجتماعی
12 دی 1395
12 دی 1395

معرفی برند در شبکه اجتماعی

تحریریه همچاپ

شبکه‌های اجتماعی در دنیای امروز، مهم هستند. هدف از این کار، تبلیغات محصولات و فروش آنهاست. امروزه، تبلیغات فقط تبلیغ نیست. تبلیغ کالا‌ها و خدمات در شبکه‌های اجتماعی، پدیده جدیدی بوده و خود تحولی در تبلیغات محسوب می‌شود. با تبلیغ برند خود در شبکه‌های اجتماعی، مسیر موفقیت را خیلی سریع‌تر از دیگران بپیمایید. در دنیای امروزی، ارتباطات و ارزش‌ها، شهرت و تجربه؛ ارکان رشد و توسعه هر برندی است.

توضیح مفصلی راجع به فایل EPS
12 دی 1395
12 دی 1395

توضیح مفصلی راجع به فایل EPS

تحریریه همچاپ

فرمت فایل EPS در سال ۱۹۸۷ توسط شرکت Adobe و تولیدکننده‌ی نرم‌افزاری Aldus and Altsys منتشر شد. این فایل به زبان برنامه‌نویسی PostScript نوشته شد ولی بعدا برای اینکه بتواند فایل‌های گرافیکی را به PostScript تبدیل کند، از آن برای ایجاد فایل‌های برداری (Vector) مورد استفاده قرار گرفت و توسعه داده شد.

چرا مشتریان براساس قیمت سفارش می‌دهند؟
12 دی 1395
12 دی 1395

چرا مشتریان براساس قیمت سفارش می‌دهند؟

تحریریه همچاپ

شاید بعضی از شرکت‌های چاپی با قبول سفارش قیمت پایین، سفارش‌های بیشتری را از آن خود کنند. به همین دلیل، شرکت‌های چاپی از این دسته مشتریان دلخور می‌شوند، اما باید منصف بود و واقعیت را قبول کرد. حقیقت این است که اغلب مشتریان به قیمت بیش از هر جنبه‌ی دیگری اهمیت می‌دهند. شرکت‌های چاپی ارزان‌فروش هم فقط کارشان را انجام می‌دهند، چراکه مشتریان همواره می‌خواهند هزینه‌های خود یا شرکت مطبوع خود را کاهش دهند. رایج‌ترین شیوه‌ی برخورد با این قضیه چنین است که شما هم محصولات خود را با پایین‌ترین قیمت ممکن عرضه کنید.

آینده‌ی فشن در دست پوشاک با چاپ سه‌بعدی
11 دی 1395

آینده‌ی فشن در دست پوشاک با چاپ سه‌بعدی

تحریریه همچاپ

همزمان با رونمایی از دستگاه چاپ سه‌بعدی در ۵ مه، نیز نمایشگاه لوازم آرایشی برگزار شد، بیش از ۹۰ شرکت از سراسر جهان در این هفته مد شرکت داشتند، که بیشتر از همه البسه چاپ سه‌بعدی رونمایی شد. لباس‌ها، از لایه‌هایی تشکیل شده و بیشتر بصورت اشکال هندسی طراحی شده بودند، مناسب فصول پاییز و زمستان بوده، برخی عجیب و غریب، و برخی دیگر پیچیده بودند، طراح هلندی بنام آیریس ون هارپن، این لباس‌ها را طراحی کرده بود و قبلا نیز در هفته‌ی مد بهار و تابستان ۲۰۱۰ به نمایش درآمده بودند، ولی شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان انتظار دارند که در آینده نزدیک این چنین لباس‌هایی را ببینند.

بهترین ابزارهای آنلاین طراحی گرافیکی 2016
11 دی 1395

بهترین ابزارهای آنلاین طراحی گرافیکی 2016

تحریریه همچاپ

بیشتر ما در موقعیت‌هایی قرار می‌گیریم که به نرم‌افزارهای طراحی گرافیکی دلخواه خود دسترسی نداریم. خوشبختانه، در زمینه طرح‌های فوریتی، هیچ کمبودی از بابت نرم‌افزارهای گرافیکی رایگان برای طراحی‌های فوری یا جایگزینی برای نرم‌افزارهای طراحی حرفه‌ای در فضای اینترنت وجود ندارد و شما می‌توانید با استفاده از مرورگر وب خود به آدرس‌های آنها رجوع کرده و طراحی خود را از طریق ابزارهای آنلاین انجام دهید. در اینجا بعضی از بهترین ابزارهای گرافیکی آنلاین سال 2016 را معرفی می‌کنیم.

ملاحظاتی چاپی پاکت‌نامه‌ها
11 دی 1395

ملاحظاتی چاپی پاکت‌نامه‌ها

تحریریه همچاپ

پاکت‌نامه صرفا فقط پوششی برای مکاتبات اداری شما نیست. بوسیله پاکت‌نامه‌های مناسب می‌توانید قبل از اینکه گیرنده‌‌ی نامه آن را باز کند، فورا دنیایی از ایده‌ها را به وی منتقل کنید و بدین ترتیب مخاطبان‌تان را بیشتر تحت‎تاثیر قرار دهید. پس وقتی برای تبلیغات خود روی طراحی پاکت‌نامه‌ای کار کنید، ملاحظات ذیل را به یاد داشته باشید.

باید و نبایدهای چاپ استیکر و لیبل
9 دی 1395

باید و نبایدهای چاپ استیکر و لیبل

تحریریه همچاپ

استیکرهای خود را خیلی راحت طراحی کنید. خودتان مبتکر باشید، چاپ لیبل با کاربردهای تجاری فقط مستلزم خلاقیت و هزینه نیست، بلکه در وهله‌ی اول باید به مبادی پایه‌ای آنها توجه داشته باشید. به همین منظور باید‌ها و نبایدهایی را گردآوری کرده‌ایم تا شما را در این مسیر راهنمایی کنیم تا اشتباهات و پیچیدگی‌های نکات طراحی شما را سردرگم نکند.

تغییر رنگ کاغذ
8 دی 1395

تغییر رنگ کاغذ

تحریریه همچاپ

تابحال در رستوران بوده‌اید تا فقط یک صبحانه ساده‌ صرف کنید و زمانی که خود را برای سفارش دلخواه‌تان آماده می‌کنید، پیشخدمت به شما گزینه‌های دیگری را پیشنهاد بدهد؟ تخم‌مرغ عسلی، ژامبون، نان و پنیر، خامه یا مربا را دوست دارید؟ نیمرو، املت، سالاد سبزیجات یا غیره و ذالک چطور؟ گاهی اوقات انتخاب‌های شما نامحدود بنظر می‌رسند. هنگام چاپ، گاهی اوقات نیز انتخاب‌های بسیاری دردسترس‌تان است. مثلا رنگ‌های نقطه‌ای را درنظر بگیرید. هر رنگی که خارج از دامنه‌ی مرکب‌های CMYK قرار بگیرد به طور متداول رنگ نقطه‌ای نامیده می‌شود. در حالی که رنگ‌های CMYK، مرکب‌ها فیروزه‌ای، سرخابی، زرد، سیاه با هم ترکیب می‌شوند تا رنگ‌های متنوعی را بوجود ‌آورند، رنگ‌های نقطه‌ای به واقع با فرمول منحصربفردی از قبل ترکیب شده‌اند تا رنگ کاملا خاص و مشخصی را بوجود آورند. همانطوری که در مثال صبحانه در مورد گزینه‌های متنوع صحبت شد، در موضوع چاپ رنگی نیز شما با مخفف‌های بیشمار و گزینه‌های بیشماری روبرو هستید که سخت می‌توان آ‌نها را به‌یاد داشت. کاغذهای روکش‌دار، بدون روکش، مات یا غیره؟ خوشبختانه برای هرکدام توضیحات و تعاریف سرراستی وجود دارد.

پنج کاربرد متفاوت بروشور
7 دی 1395

پنج کاربرد متفاوت بروشور

تحریریه همچاپ

بروشور، یک ورق تا شده‌ای است که فعالان حوزه‌ی تبلیغات با استفاده از آن، کالاها، خدمات یا شرکت‌ها معرفی و در ذهن مخاطب برجسته می‌سازد. بروشور یکی از رایج‌ترین و موثرترین ابزارها برای سازمان‌ها و شرکت‌ها تا با آن اطلاعات و آگهی‌های خود را به مخاطبان گسترده‌ای معرفی کرده و با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنند. با بروشور می‌توانید نمودارها، تصاویر و بسیاری از اطلاعات تفصیلی و طولانی خود را در اختیار مشتریان قرار دهید.

استانداردهای رایج مکاتبات بازرگانی
7 دی 1395

استانداردهای رایج مکاتبات بازرگانی

تحریریه همچاپ

اگر کسب‌وکارتان در حال توسعه و پیشرفت است و حالا متوجه شده‌اید که باید حجم بالایی از مکاتبات چاپی به مشتریان‌تان ارسال کنید، احتمالا یادگیری چند نکته درباره‌ی نامه‌نگاری کمک ارزشمندی به تسهیل امور مربوط به متریال‌های ارسالی‌تان خواهد نمود؛ به‌عنوان نمونه بهتر نیست که از پاکت‌نامه‌های پنجره‌دار استفاده کنید تا مجبور نباشید که برچسب آدرس یا حتی بدتر، دست‌نویس آدرس گیرنده را روی پاکت درج کنید؟ یا اینکه می‌دانید که از کجای نامه باید تا زد که به‌راحتی در پاکت‌نامه‌ها جا بگیرند؟

آموزش ایجاد فایل تصویر قابل‌چاپ
6 دی 1395
6 دی 1395

آموزش ایجاد فایل تصویر قابل‌چاپ

تحریریه همچاپ

با این کار، فایل نهایی چاپی به‌مراتب متفاوت‌تر خواهد بود. همه‌ی طرح‌های چاپی باید به حالت رنگی CMYK تبدیل ‌شوند. مانیتورها به‌طور پیشفرض در حالت RGB تنظیم می‌شوند و نتیجتا برنامه‌های کرافیکی هم با چنین تنظیمی کار می‌کنند. پس لازم است برای طراحی گرافیکی فایل‌های چاپی، برنامه‌ی طراحی خود را در حالت CMYK قرار دهید تا بهترین تطابق رنگی ممکن را برای محصولات چاپی خود فراهم کنید. در ادامه به نحو‌‌ه‌ تبدیل حالت رنگی در برنامه‌های گرافیکی مهم خواهیم پرداخت.

حکایت موفقیت لوگوی اپل
6 دی 1395

حکایت موفقیت لوگوی اپل

تحریریه همچاپ

اگر همان‌طور که جان کیتس، شاعر نامدار رمانتیسم انگلیسی معتقدست، زیبایی همان حقیقت است، پس این داستان نیز باید حقیقت داشته باشد. لوگوی پشت گوشی‌های iPhone یا Mac در ستایش آلن تورینگ شکل گرفته است. الن تورینگ همان فردی بود که پایه و اساس رایانه‌های امروزی را ساخت، پیشگام تحقیق در زمینه‌ی هوش مصنوعی بود و کدهای اطلاعات جنگی ارتش نازی‌های آلمان را در دوران جنگ جهانی دوم برای انگلستان رمزگشایی کرد.

نکاتی درباره‌ی لیفلت‌های تا شده دروازه‌ای
6 دی 1395

نکاتی درباره‌ی لیفلت‌های تا شده دروازه‌ای

تحریریه همچاپ

علاوه بر لیفلت‌های تا شده‌ی معمولی و صلیبی، لیفلت‌های تا شده دروازه‌ای یکی از متداول‌ترین انواع بروشورهای تا شده‌ هستند که مقاله‌ی امروز ما به آن می‍‌‌پردازد. با تاریخچه این نوع لیفلت‌ها شروع می‌کنیم، صحبت خود را با اینکه نام این نوع لیفلت‌ها از کجا می‌آید، چطور تا می‌خورند و قبل از اینکه وارد بحث شویم، چند نکته‌ی ارزشمند نیز درباره‌ی این لیفلت‌ها بیان می‌کنیم تا بدین ترتیب بتوانید حداکثر استفاده را از توان بالقوه‌ی انتقال پیام لیفلت‌ها ببرید. در پایان نیز به مبانی ایجاد فایل‌های چاپی لیفلت‌های تا شده دروازه‌ای مثل همیشه مطلب را به پایان خواهیم رساند.

آموزش: ارسال کارت کریسمس
6 دی 1395

آموزش: ارسال کارت کریسمس

تحریریه همچاپ

قبل از اینکه 25 دسامبر فرا برسد، بهترست برای توسعه‌ی کسب‌و‌کارتان به فکر طراحی کارت‌ کریسمس باشید چراکه ارسال این کارت‌ها به مشتریان‌تان یکی از روش‌های فوق‌العاده برای ابراز تشکر و قدرشناسی‌تان از آنها باشد یا ارتباط‌تان را در طی سالی که گذشت، با حس خوبی به آنها یاداوری نمایید. حتی می‌توان از کارت‌های کریسمس برای جذب مشتریان بالقوه هم استفاده کرد. ارسال کارت‌های تبریک کریسمس به همراه لوگو و طرح اختصاصی‌تان جذاییت و گیرایی ارزشمندی برای برندینگ‌تان ایجاد می‌نماید. در این راهنما، اموزش نحوه‌ی طراحی کارت کریسمس تجاری را مرحله‌ی به مرحله‌ی مطرح خواهیم کرد.

طراحی پاکت‌های پستی زیبای کریسمس
5 دی 1395

طراحی پاکت‌های پستی زیبای کریسمس

تحریریه همچاپ

اگر مراسلات پستی به مشتریان‌تان را برای حفظ و حراست محتویات آن داخل پاکت‌های پستی یا پاکت‌نامه‎‌ها قرار می‌دهید، می‌توانید از پاکت پستی و پاکت‌نامه‌ی با طرح اختصاصی خودتان استفاده کتید. این کار نه‌تنها باعث می‌شود که بسته‌های شما در میان سایر بسته‌ها متمایز و برجسته جلوه کند، بلکه می‌تواند لبخندی از رضایت را بر لبان مشتریان‌تان بنشاند. امسال قصد دارید غیر از یک کارت تبریک کریسمس، چیز دیگری هم برای مشتریان و مخاطبان‌تان در نظر بگیرید؟ در این صورت، ارسال پاکت‌های پستی با تم کریسمس می‌تواند ایده‌ی جالب و بامزه‌ای باشد. در این مقاله‌ی آموزشی مصور نحوه‌ی طراحی پاکت‌های پستی کریسمسی با طرحی دلنشین‌تر را ارائه خواهیم داد.

نمایشگاه چاپ سه‌بعدی اَشکال هندسی ـ بخش دوم
5 دی 1395

نمایشگاه چاپ سه‌بعدی اَشکال هندسی ـ بخش دوم

تحریریه همچاپ

در این بخش می‌خواهیم به ابزارهایی بپردازیم که در پروژه‌ی چاپ سه‌بعدی اشیاء هندسی IMAGINARY Open Mathematics مورد نیاز بوده و بکار گرفته شدند و به نوعی تلاش می‌کنیم فرایند‌ها و امکانات فنی برجسته‌ی این پروژه را معرفی کنیم و به‌ نحوی حضور بازدیدکنندگان را شبیه‌سازی نماییم.

با نمونه کارت‌های کریسمس شاد باشید!
4 دی 1395

با نمونه کارت‌های کریسمس شاد باشید!

تحریریه همچاپ

اگر به طراحی علاقمندید، کریسمس از آن فرصت‌هایی است که در طول سال فقط یکبار می‌توانید تجربه کنید. فرصت‌های بسیاری وجود دارد که شما می‌توانید با تزئینات، کاغذکادو و البته کارت کریسمس لحظات مفرحی را برای خود ایجاد کنید.

نمایشگاه چاپ سه‌بعدی اَشکال هندسی – بخش اول
4 دی 1395

نمایشگاه چاپ سه‌بعدی اَشکال هندسی – بخش اول

تحریریه همچاپ

بعد از اینکه نمایشگاه IMAGINARY Open Mathematics برای معرفی و نمایش توانایی‌های چاپگرهای سه‌بعدی رومیزی ارزان‌قیمت در تولید اشیاء هندسی برگزار شد. نمایشگاه IMAGINARY یک پروژه‌ی بین‌المللی است که توسط موسسه‌ی Mathematisches Forschungsinstitut Oberwolfach در آلمان برگزار می‌شود و شامل گالری‌هایی از اشیاء حجمی است که جذابیت زیبایی‌شناختی منحصربفرد و معنای ریاضیاتی دارند. این نمایشگاه انواع و اقسام اشیاء سه‌بعدی را در اشکال هندسی متنوع و زیبایی به نمایش می‌گذارد که با چاپگرهای سه‌بعدی چاپ می‌شوند.

ویرایش عکس‌های تعطیلات به روشی متفاوت
4 دی 1395

ویرایش عکس‌های تعطیلات به روشی متفاوت

تحریریه همچاپ

همه می‌دانیم که تعطیلات چقدر لذت‌بخش است، مخصوصا اگر تعطیلات زمانی برای استراحت و لذت بردن از روز خود باشد و از دست همه‌ی استرس‌ها و دغدغه‌های روزمره رها باشیم. تنها جنبه‌ی منفی تعطیلات، روبرو شدن به انبوهی از عکس‌هایی است که باید آنها را به‌نحوی ویرایش کرده و سپس به اعضای خانواده و دوستان نشان دهیم. اما کمی صبر کنید! ما در اینجا می‌توانیم شما را با روشی در Adobe Photoshop آشنا کنیم که در آماده‌سازی خلاقانه و خوشایند عکس‌ها کمک خوبی محسوب می‌شود. این روش ویرایش عکس مخصوصا برای تهیه‌ی تقویم‌های دیواری یا آلبوم عکس ایده‌ی فوق‌العاده‌ای است. بهترست زودتر به اصل ماجرا بپردازیم و مثال عکس خود را تصویر میدان ورزشی تاریخی کولوسیوم رم باستان (یکی از آثار باستانی توریستی رم، ایتالیا که در سال 80 میلادی ساخته شد و در آن زمان گلادیاتورها و ورزشکاران به رقابت‌های خونین می‌پرداختند) قرار دهیم.

تسخیر بازارهای جدید صنعت چاپ با چاپگر حرفه‌ای EFI
4 دی 1395

تسخیر بازارهای جدید صنعت چاپ با چاپگر حرفه‌ای EFI

تحریریه همچاپ

شرکت EFI با تولید چاپگر EFI VUTEK GS5500lxr با سرعت چاپ 28 متر مربع در هر ساعت، سرعت و کارایی صنعت چاپ دیجیتال را بهبود بخشیده و آن را تسریع کرده است. در طی سال‌های اخیر صنعت چاپ بریتانیا و بسیاری از شرکت‌ها و گروه‌های ESP که در زمینه‌ی گرافیک کار می‌کنند، چاپگرهای حرفه‌ای رول LED EFI VUTEK GS5500lxr و VUTEK GS3250 X و LED را خریداری کرده‌اند تا با بکارگیری این تجهیزات نیازهای جدید مشتریان را برآورده کنند.

راه‌اندازی اولین چاپگر دیجیتال HP Indigo 12000
3 دی 1395

راه‌اندازی اولین چاپگر دیجیتال HP Indigo 12000

تحریریه همچاپ

شرکت تخصصی چاپ سایز بزرگ Duggal، روی ماشین چاپ دیجیتال HP Indigo 12000 سرمایه‌گذاری کرده تا ظرفیت تولیدش را افزایش دهد و قابلیت‌های خلاقانه‌ی جدید به برندها عرضه نماید.

شخصی‌سازی تقویم‌ها برای ترویج موثر کسب‌و‌کار
3 دی 1395

شخصی‌سازی تقویم‌ها برای ترویج موثر کسب‌و‌کار

تحریریه همچاپ

بر اساس تحقیقی که انجمن بین‌المللی محصولات تبلیغاتی (PPAI) از 1050 شرکت مختلف انجام داد، 94 درصد از این شرکت‌ها تقویم‌های تبلیغاتی را که به آنها هدیه داده می‌شود، نگه داشته و از آنها استفاده می‌کنند. این امر گویای تاثیرگذاری هرچه بیشتر تقویم در زمینه تبلیغات برند‌ها است.

طراحی کارت تبریک
2 دی 1395

طراحی کارت تبریک

تحریریه همچاپ

طراحی کارت تبریک برای خود مخصوصا برای تعطیلات کار لذت‌بخشی است. گرچه که با طراحی مناسب و استعداد محتوانویسی جذاب می‌توان در عرض نیم ساعت کارت خودتان را طراحی کنید به‌طوری که برای دوستان و اعضای خانوادتان جذاب باشد. در این مقاله آموزشی می‌خواهیم چند نکته راهنما برای آنهایی که برای دل خود دست به طراحی کارت تبریک می‌زنند، مطرح کنیم.

نکات مهم روان‌شناسی کارت ویزیت
1 دی 1395

نکات مهم روان‌شناسی کارت ویزیت

تحریریه همچاپ

کار روی روان‌شناسی کارت ویزیت آنقدر مهم است که روان‌شناسی این محصول تبلیغاتی به شما کمک می‌کند تا بتوانید از نیازهای روانی مشتری به نفع خود استفاده کنید. همه انتظار دارند که روی کارت ویزیت اسم، عنوان شرکت و اطلاعات تماس قید شده باشد، پس در صورتی که از نکات ظریف و قابلیت‌های روان‌شناسی کارت ویزیت آگاه باشید، می‌توانید حداکثر بازده این محصول را با طراحی ایجاد کنید. در ادامه به چند نکته مهم در رابطه با طراحی کارت ویزیت اشاره می‌کنیم.

دلایل سرمایه‌گذاری روی تبلیغات کاتالوگی
30 آذر 1395

دلایل سرمایه‌گذاری روی تبلیغات کاتالوگی

تحریریه همچاپ

کمپین‌های محصولات چاپی معدودی توانایی‌ها و انعطاف‌پذیری تبلیغات کاتالوگی را دارند. علاوه بر توانایی‌های فوق‌العاده‌ی کاتالوگ‌ها، آنها قابلیت‌های ارزشمند دیگری هم دارند که در ادامه، تعدادی از دیگر قابلیت‌های مهم آنها را نیز معرفی می‌کنیم:

نکات و مقالات سودمند برای گزینش فونت مناسب
30 آذر 1395

نکات و مقالات سودمند برای گزینش فونت مناسب

تحریریه همچاپ

حروف، کلمات را بوجود می‌آورند. نباید انتظار داشته باشید که با فونت بخصوصی بتوانید تمامی پروژه‌های طراحی خود را به پایان برسانید. هر فونت، شخصیت بخصوصی دارد و باید آن را متناسب با کار خود انتخاب کنید، در غیر این صورت، مردم هرگز پیام شما را متوجه نخواهند شد.

تفاوت‌های مهم طراحی چاپ و وب
30 آذر 1395
30 آذر 1395

تفاوت‌های مهم طراحی چاپ و وب

تحریریه همچاپ

تفاوت‌های چاپ و طراحی وب با نوع کسب‌وکار و تجارت مشخص می‌شود و اغلب اوقات با همین کار‌ها و نکات است که کسب‌وکار معروف شده یا برعکس دچار ورشکستگی می‌شود. هر کسب‌وکاری ابزارهای خاص خود را دارد. هرچقدر بتوانیم زمینه کسب‌وکار خود را گسترش دهیم به‌‌ همان نسبت موفق‌تر خواهیم بود. استفاده از اطلاعات نقش بسزایی در این زمینه دارد و باعث ادامه حیات آن کسب‌وکار است.

فرایند چاپ سیلک‌اسکرین
29 آذر 1395

فرایند چاپ سیلک‌اسکرین

تحریریه همچاپ

چاپ سیلک که همچنین با نام چاپ سیلک‌اسکرین، سریگرافی و چاپ سریگراف نیز شناخته می‌شود، یکی از قدیمی‌ترین فرایندهای چاپی است که آینده‌ی درخشانی هم از آن انتظار می‌رود چراکه قادرست روی تنوع فوق‌العاده بالایی از متریال‌ها و سطوح چاپی مختلف چاپ انجام دهد.

معنا و مفهوم لوگوی نایک
29 آذر 1395

معنا و مفهوم لوگوی نایک

تحریریه همچاپ

لوگوی نایک تنها با دو خط منحنی طراحی شده است. این ساده‌ترین لوگویی است که می‌توان تصور کرد اما میلیارد‌ها دلار ثروت در برندینگ و تبلیغات همین لوگوی ساده و هوشمندانه نهفته است. اما غیر از ارزش فوق‌العاده این لوگو، چه معانی و مفاهیمی پشت ایده‌ی این لوگو خوابیده است؟

نقش رنگ در برندینگ
29 آذر 1395

نقش رنگ در برندینگ

تحریریه همچاپ

رنگ،‌‌ همان عنصر مسلطی است که در ظاهر برند بیشتر به چشم مخاطب می‌آید و برند‌ها را از یکدیگر متمایز ساخته و مخاطبان بر مبنای آن یک برند را می‌شناسند و به‌یاد می‌آورند. رنگ‌ها، احساسات ما را شکل می‌دهند و باعث می‌شود که نسبت به برندی، احساس خاصی پیدا کنیم. رنگ‌‌ همان چیزی است که باید هنگام برندینگ بدان توجه داشته باشیم و هرگز اهمیت آن را نادیده نگیریم. رنگ، فقط زیبایی نیست. همین عامل است که به برند ما، هویت و شخصیت می‌دهد. مشتریان با رنگ، برندی را شناسایی می‌کنند و باز همین رنگ است که احساسات آنها را برمی‌انگیزاند. به رنگ برندتان توجه کنید چراکه این عامل به موفقیت شما کمک شایانی می‌کند. رنگ است که به برند شما، هویت می‌دهد، پس رنگ را با دقت انتخاب کنید.

تصورات کاذب رایج در مورد چاپگرهای A3
28 آذر 1395

تصورات کاذب رایج در مورد چاپگرهای A3

تحریریه همچاپ

هرچه بیش از پیش بخش‌های زندگی و کسب‌و‌کار ما به سمت نمایشگرهای دیجیتال سوق پیدا می‌کند، چاپگرهای سایز بزرگ (Large Format)، مخصوصا چاپگرهای A۳ بیش از پیش به‌عنوان چاپگرهای گران‌قیمت و غیرضروری شناخته می‌شوند. در جهانی که با شتابی فوق‌العاده به سمت بکارگیری فناوری دیجیتال در کسب-و‌کار‌ها گام برمی‌دارد و همهٔ اطلاعات از طریق آپلود، ایمیل و به‌اشتراک‌گذاری جابجا می‌شوند، شاید برای بسیاری از فعالان کسب‌و‌کار عجیب باشد که چاپگرهای سایز بزرگ عملا چه فایده‌ای برای گسترش و توسعهٔ تجارت به‌همراه خواهند داشت. اما اگر دیدگاه‌های کاذب رایجی در مورد جنبه‌های مختلف صنعت چاپ، از جمله چاپگرهای سایز بزرگ را به‌ کناری بگذاریم و با حقیقت ماجرا روبرو شویم، بهتر می‌توانیم از فواید بکارگیری این چاپگر‌ها در کسب‌و‌کارهای مدرن مختلف آگاه شویم. در ادامه با بعضی از تصورات کاذب رایج چاپگرهای سایز بزرگ و حقیقت پشت آن‌ها آشنا خواهیم شد.

ایجاد قالب شنی
28 آذر 1395

ایجاد قالب شنی

تحریریه همچاپ

تابستان، خورشید، دریا و شن همه در کنار هم حس منحصربفردی را به مخاطب انتقال می‌دهند. پس اگر وبسایت یا یک پروژه چاپی را طراحی می‌کنید لازم است که از مجموعه ذیل، قالب و تصاویر مناسب خود را بیابید. در مجموعه‌های قبلی، بافت‌های چوبی، فلزی، سنگی را معرفی کردیم و امروز بافت‌هایی را برای طراحی تصویر گرافیکی معرفی خواهیم کرد. با کلیک روی این بافت‌ها می‌توانید به عنوان گرافیست آنها را انتخاب کرده و در جایی که می‌خواهید دانلود کنید. در این آموزش به شما نحوه‌ی خلق یک پیام را روی شن و در چند مرحله‌ی‌ ساده فوتوشاپ نشان خواهیم داد. لذت ببرید!

روند روبه‌رشد جایگزینی چاپ فلکسو با گراور
28 آذر 1395

روند روبه‌رشد جایگزینی چاپ فلکسو با گراور

تحریریه همچاپ

اخیرا روندی در صنعت چاپ شکل گرفته است که بنا به دلایلی چاپ گراور جای خود را به چاپ فلکسو می‌دهد و این امر به‌خصوص در صنعت چاپ بسته‌بندی‌ها نمود بیشتری یافته است. هرچند که هر دو شیوهٔ چاپی به‌نسبت چاپ افست و دیجیتال حجم کمتری از مجموع تولیدات چاپی جهان را از آن خود کرده‌اند، ولی هر دو روش در تولید بسته‌بندی‌های محصولات اهمیت بسیاری دارند. یکی دیگر از حوزه‌هایی که فلکسو محبوبیت بیشتری نسبت به گراور پیدا کرده است، در شرکت‌های تولیدکننده زینک و کلیشهٔ چاپی است که آن‌ها هم به خاطر دلایل عمدتا زیست‌محیطی به سمت فلکسو گرایش پیدا می‌کنند.

 نکات دانستنی در مورد ارزش تبلیغاتی تقویم‌ها
28 آذر 1395

نکات دانستنی در مورد ارزش تبلیغاتی تقویم‌ها

تحریریه همچاپ

چاپ تقویم‌ها روشی قدرتمند برای ارتباط با مشتریان در تمام طول سال است، اما اگر قبلا هیچ‌وقت از تقویم به‌عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده نکرده‌اید (یا اگر نتایج خوبی دریافت نکرده‌اید)، بهترست دیدگاه خود را در مورد نحوه عملکرد تبلیغاتی تقویم تعمیق ببخشید تا کسب‌و‌کار خود را توسعه دهید و به حداکثر بازده‌ سرمایه‌گذاری خود برسید. 9 دلیل برای ارزشمندی تبلیغاتی تقویم‌ها وجود دارد که با آگاهی از آن‌ها می‌توانید در استفاده از این روش تبلیغاتی توانایی‌های خود تا حد زیادی ارتقا ببخشید.

ارزشمندی چاپ برای جوانان هزاره‌ سوم
27 آذر 1395

ارزشمندی چاپ برای جوانان هزاره‌ سوم

تحریریه همچاپ

به‌طور کلی، افرادی که بین 1980 تا 2000 متولد شده‌اند بیش از هر نسل دیگری زمان روی تجهیزات الکترونیکی صرف می‌کنند. در چنین وضعیتی انتظار می‌رود که این نسل جوان چنان به دنیای مجازی وابسته باشند که تاثیر چندانی از محصولات چاپی نمی‌گیرند، اما حقیقت این را نشان نمی‌دهد. بسیاری از این جوانان خیلی سنتی‌تر از این حرف‌ها‌ هستند و در واقع، چاپ در میان جوانان هزاره‌ی سوم میلادی هم ترکیب خوبی می‌سازد.

افتتاحیه رویداد چاپ سه‌بعدی لباس‌های معلولان
27 آذر 1395

افتتاحیه رویداد چاپ سه‌بعدی لباس‌های معلولان

تحریریه همچاپ

دنیت پلگ، طراح فشن که قبل از این رویداد در مراسم و رویدادهای فشن دنیا شرکت داشته است، جای تعجب ندارد لباس‌هایی که او طراحی کرده، فانتزی و نامتعارف است. وی در سال 2015 از دانشگاه شنکار فارغ‌التحصیل شد، لباس‌هایی که او طراحی می‌کند تلفیقی از فشن و تکنولوژی است. در هفته‌ی مد ریودوژانیرو لباس‌هایی را که وی طراحی کرده، تمامی مدل‌ها به تن کرده بودند، اسنوبورد آمریکایی، امی پاردی، آخرین نفری بود که لباس‌های او را بر تن کرده بود.

ارائه خدمات ویژه گرافیکی با چاپگر جدید فوجی فیلم
26 آذر 1395

ارائه خدمات ویژه گرافیکی با چاپگر جدید فوجی فیلم

تحریریه همچاپ

به‌تازگی چاپگر جدید شرکت Fuji Film فیلم به عنوان بخشی از خدمات تکمیلی بخش چاپ خریداری و راه‌اندازی شده تا کارهای گرافیکی و تصاویر هنرهای زیبا با زیبایی‌های منحصربفردشان همچنان چاپ شوند.

اسکو برای تصویربرداری از اطلاعات
25 آذر 1395
25 آذر 1395

اسکو برای تصویربرداری از اطلاعات

تحریریه همچاپ

شرکت Data Image Group اولین گروهی است که در بریتانیا چاپگر Kongsberg C را از شرکت Esko خریداری کرده است و از آن در جهت افزایش میزان کار و بازدهی خود استفاده می‌کند. شرکت‌های لوازم آرایشی، مد و فشن، خرده فروشی و اتومبیل می‌توانند از چنین خدماتی استفاده کنند و چاپگرهای چاپ دیجیتال و همچنین بزرگترین چاپگر دیجیتالی بریتانیا در همین زمینه به کار گرفته شده‌اند.

رونمایی رولند از نمونه‌ی اولیه‌ی چاپ سه‌بعدی روی سرامیک
26 آذر 1395
26 آذر 1395

رونمایی رولند از نمونه‌ی اولیه‌ی چاپ سه‌بعدی روی سرامیک

تحریریه همچاپ

شرکت Roland، یکی از شرکت‌های چاپ سه‌بعدی است که از دو سال قبل فعالیت در این تکنولوژی را شروع کرده است. اخیرا رولند نمونه آزمایشی چاپگر سه‌بعدی را رونمایی کرده که مناسب شرکت‌های کوچک و متوسط است.

بیمارستان فضایی کودکان، تحولی عظیم در پزشکی و چاپ
24 آذر 1395
24 آذر 1395

بیمارستان فضایی کودکان، تحولی عظیم در پزشکی و چاپ

تحریریه همچاپ

شرکت HP بیمارستان لیورپول را در شهر آلدر تاسیس کرده و به‌صورت تمام رنگی و با انواع و اقسام رنگ‌ها کلیه در و دیوارهای این مرکز درمانی را آراسته و رنگ‌آمیزی نموده است. این کمپانی بزرگ بعد از اتمام ساخت بیمارستان، رنگ‌آمیزی آن را شروع نمود، به‌طوری که دیوارهای رنگ‌آمیزی شده‌ی این مرکز درمانی یادآور طبیعت هستند. این کار با همکاری شرکت‌های BMG و HP و مشارکت متخصصان صنعت چاپ دیجیتال و کارشناسان رنگ با جدیدترین تکنولوژی‌های صنعت چاپ HP صورت گرفته و همچنین با کاغذ دیواری‌های بادوام و بدون PVC تکمیل شده است

چاپگر سازگار با محیط زیست اپسون مناسب صنایع نساجی
24 آذر 1395
24 آذر 1395

چاپگر سازگار با محیط زیست اپسون مناسب صنایع نساجی

تحریریه همچاپ

در صنعت چاپ، تغییرات و تحولات چشمگیری به قوع پیوسته ، و این نوع تغییرات در راستای روش‌ها و مواد جدید اولیه چاپی بوده و با آنها سازگار است. پیشرفت‌های تکنولوژیکی باعث می‌شوند که بتوانید متناسب با کاربرد‌های جدید، طرح‌های خود را چاپ کنید. چاپ برروی پارچه یکی از مواردی است که جذاب بوده و به طور یقین مشتریان خود را خواهد داشت، مخصوصا" طرح هایی که با چاپگرهای رنگی مثل اپسون سری SC-F2000 یا چاپگرهای سری EFI ریجیانی ایتالیا چاپ می‌شوند.

سبز، رنگ سال 2017
23 آذر 1395
23 آذر 1395

سبز، رنگ سال 2017

تحریریه همچاپ

موسسه پانتون، رنگ سال 2017 میلادی را اعلام کرد. این رنگ که Greenery نامیده شده است، رنگ سبزی است که کمی هم زرد با آن ترکیب شده است. این رنگ بیش از هر چیز، شما را به یاد برگ‌های جوان و جوانه گیاهان می‌اندازد.

نرم افزار طراحی 3 بعدی اسکو
23 آذر 1395
23 آذر 1395

نرم افزار طراحی 3 بعدی اسکو

تحریریه همچاپ

شرکت اسکو نسخه جدید نرم‌افزار طراحی سه بعدی بسته بندی را منتشر کرد، گرافیست ها با این نرم افزار طرح های خود را به صورت سه بعدی مشاهده میکنند. گرافیست های حرفه ای با نرم افزار استودیوی نسخه 16 اسکو میتوانند طرح های خود را به صورت سه بعدی تهیه کرده و بر این اساس این چنین نرم افزاری نسبت به نسخه های قبلی خود، امکانات بیشتری دارد.

چاپگر حرفه ای سری 8200 ریکو
22 آذر 1395
22 آذر 1395

چاپگر حرفه ای سری 8200 ریکو

تحریریه همچاپ

شرکت ریکو چاپگرهای دیجیتالی جدید و حرفه ای 8200 تک رنگ خود را جایگزین چاپگرهای 8100 خود کرد. با چاپگرهای حرفه ای سری 8200 می‌توانید محتوای کتب و بروشورها را در اندازه‌های مختلف و متفاوت چاپ کنید. با چنین چاپگری حتی می‌توانید محصولات تبلیغاتی متفاوتی را چاپ کرده و متناسب با اهداف خود استفاده کنید. با این مبنا و براساس مقررات شرکت، می‌توانید چاپ سیاه و سفید خود را ارتقاء بخشیده و قابلیت‌های چاپی خود را تا حد ممکن توسعه و گسترش دهید.

چاپگر جتریکس
22 آذر 1395
22 آذر 1395

چاپگر جتریکس

تحریریه همچاپ

جدیدترین چاپگر رولی جتریکس KX دستگاهی است که با آن می‌توانید پیچیده ترین مشکلات چاپی کاغذهای بزرگ را پشت سر نهاده و این نوع برگه‌ها را براحتی و فقط با چند مرحله ساده چاپ کنید. این نوع چاپگر می‌تواند کاغذهای رول را با بیشترین سرعت ممکن چاپ کند و در کل، چاپگر کامل و بی نقصی است.

استاندارد جدید دستگاه های چاپ سازگار با محیط زیست
22 آذر 1395

استاندارد جدید دستگاه های چاپ سازگار با محیط زیست

تحریریه همچاپ

شرکت استانداردهای بین المللی به تازگی استانداردی را معین کرده تا شرکت‌ها برهمین اساس از ماشین آلات و تکنولوژی های سازگار با محیط زیست استفاده کنند. این استاندارد 14034، بوده و همان مدیریت محیط زیست نام دارد، ETV تکنولوژی سازگار با محیط زیست نام دارد، و برهمین اساس باید از تکنولوژی های سازگار با محیط زیست استفاده کنیم. تولیدکنندگان باید بتوانند اعتماد مشتریان را جلب کرده و خریداران نیز از دستگاه های ابتکاری بهره می‌جویند که متناسب با نیازهای آنهاست.

قالب فتوشاپ پوستر فستیوال
21 آذر 1395
21 آذر 1395

قالب فتوشاپ پوستر فستیوال

تحریریه همچاپ

در هر کشوری؛ مراسم و جشن های خاصی برگزار می‌شود. اگر جشن و مراسمی را در پیش دارید، بهتر است که با پوستری آنرا تبلیغ کنید. در این مقاله، با نحوه ساخت پوستر برای مراسم و جشن و در نرم افزار فتوشاپ آشنا خواهیم شد. متناسب با کار و پروژه خود، عکس ها و فونت هایی را انتخاب کنید.

چاپ ست اوراق اداری با کمترین هزینه
21 آذر 1395
21 آذر 1395

چاپ ست اوراق اداری با کمترین هزینه

تحریریه همچاپ

افراد هر روز به اهمیت اینترنت پی میبرند، ارتباطات سنتی مبتنی بر کاغذ جای خود را به ارتباطات آنلاین داده است. ولی با این وجود این تغییر و تحول، به تازگی بر اهمیت کاغذ و ارتباطات سنتی افزوده شده است. علی رغم این تغییر ، شرکت‌ها و ادارات در مراودات بازرگانی و تجاری خود از کاغذ، کمتر استفاده می‌کنند، و این کار، بزرگترین کمک به حفظ محیط زیست است. ارسال کارت پستال یا حتی نامه برخلاف گذشته امری نادر بوده و دیگر کسی این نوع ارتباطات کاغذی را دور نمی‌اندازد، و صد البته در تجارت و کار نیز از این روش مانند گذشته استفاده می‌شود. شرکت ها دیگر مانند گذشته، کمتر نامه نگاری می‌کنند و خیلی کمتر به مشتریان و شرکای تجاری خود نامه‌های تجاری ارسال می‌کنند، ولی این کار نیز مهم بوده و به حفظ محیط زیست بیشترین کمک را می کند.

طراحی سربرگ برروی کاغذهای بازیافتی
21 آذر 1395
21 آذر 1395

طراحی سربرگ برروی کاغذهای بازیافتی

تحریریه همچاپ

سربرگ برای شرکت‌ها بسیار مهم است. باوجود این، نوع کاغذ سربرگ عاملی است که خیلی از افراد براساس آن، در مورد شرکت شما قضاوت می‌کنند. اگر می‌خواهید که مردم نسبت به کسب و کار و تجارت شما تصور بهتری داشته باشند، ست لوازم اداری خود را برروی کاغذهای بازیافتی سازگار با محیط زیست چاپ کنید، بدین ترتیب خیلی سریع پیشرفت خواهید کرد. با استفاده از چنین کاغذهایی، این پیام را به مشتریان خود ابلاغ می فرمایید که دوست دار محیط زیست هستید و نسبت به آن ابزار نگرانی می‌کنید و صد البته هیئت مدیره و کارکنان شما نیز اینچنین می‌اندیشند. در این مقاله اموزشی نحوه طراحی سربرگ سازگار با محیط زیست را در نرم افزار ایندیزاین اموزش خواهیم داد.

پاکت نامه، وسیله تبلیغاتی که کار شما را متحول می کند
21 آذر 1395
21 آذر 1395

پاکت نامه، وسیله تبلیغاتی که کار شما را متحول می کند

تحریریه همچاپ

در این مجموعه مقالات، محصولات جدیدی مثل تراکت، کارت ویزیت، تقویم، کتاب با جلد گالینگور و دیگر محصولات چاپی را معرفی می‌کنیم. پاکت نامه، یکی از ابزارهایی است که بوسیله آن می‌توانید شرکت خود را معرفی کنید. پاکت نامه را براساس نوع مخاطب خود طراحی کنید، در غیر این صورت نامه ارسالی شما را به گوشه‌ای خواهد افکند. همین امر باعث می‌شود که بتوانید در اولین برخورد و برخوردهای بعدی بر مشتری خود بیشترین تاثیر را برجای بگذارید.

نحوه طراحی تراکت ساده
20 آذر 1395
20 آذر 1395

نحوه طراحی تراکت ساده

تحریریه همچاپ

در آموزش های قبلی راجع به طراحی ساده و مواد اولیه صحبت کردیم و همچنین، طراحی تراکت مینیمالیست را توضیح دادیم. در این مقاله آموزشی، نحوه طراحی تراکت ساده را با نرم افزار ایلوستریتور توضیح خواهیم داد. البته قبل از همه تصاویر و متون خود را آماده کنید. فایل این مقاله، در نرم افزارهای ایندیزاین طراحی شده است.

تعيين اولويت هايي براي اصل آيزنهاور
20 آذر 1395
20 آذر 1395

تعيين اولويت هايي براي اصل آيزنهاور

تحریریه همچاپ

علامت اختصاری ASAP (تا حد ممكن زود) در كارهای روزمره مان بسيار زياد اتفاق مي‌افتد. طوری كه خيلی از ما سعی می كنيم كه كارهايمان را تا حد ممكن سريع انجام دهيم. ولي مشكل اينجاست كه اولويت كار اغلب اوقات توسط ديگران تعيين می شود. باوجود اين، در صورتی كه بخواهيم كه تمامی كارهايمان براساس برنامه از قبل تعيين شده و استانداردها پيش برود، لازم است كه اولويت هايمان را تعيين كنيم. هركسی رئيس خودش است و می تواند كه اصل آيزنهاور را به كاربگيرد و از منافع آن بهره مند شود.

طراحی استیکر
20 آذر 1395
20 آذر 1395

طراحی استیکر

تحریریه همچاپ

در این مقاله آموزشی نحوه طراحی استیکر پنجره‌ای تجاری و تبلیغاتی را آموزش خواهیم داد. استیکر پنجره‌ای یکی از ابزارهای تبلیغاتی بوده که توجه بسیاری از افراد را بخود جلب می‌کند. با این روش کار تبلیغاتی شما؛ زیبا و چشم نواز به نظر میرسد و می‌توانید طرح خود را برروی پنجره‌های وسایل حمل و نقل یا بروی شبشه‌های ثابت نصب کنید.

طراحی کارت ویزیت
20 آذر 1395
20 آذر 1395

طراحی کارت ویزیت

تحریریه همچاپ

در این مقاله آموزشی، نحوه طراحی کارت ویزیت حرفه‌ای را توضیح خواهیم داد. در این مقاله با نرم افزار ایلوستریتور، کارت ویزیت دورویه را طراحی خواهیم کرد، این کارت ویزیت را به گونه ای طراحی می‌کنیم که به صورت سه بعدی به نظر برسد. این فایل در نرم افزار ایلوستریستور طراحی شده است.

ایجاد فونت با افکت آتش با استفاده از GIMP
20 آذر 1395
20 آذر 1395

ایجاد فونت با افکت آتش با استفاده از GIMP

تحریریه همچاپ

فونت با افکت آتش بیشترین تاثیر را داشته و چشمان هرشخصی را مجذوب خودش میکند و بدین ترتیب میتوانید آگهی هایتان را با جذابیت بیشتری چاپ کنید. از حروف مشتعل استفاده کرده و آگهی ، پوستر یا بروشورهایتان را به شیوه جالب و منحصربفردی طراحی کنید. با این آموزش، این چنین حروفی را با استفاده از نرم افزار GIMP ایجاد نمایید. حروف را بسازید.

یادآوری تاریخ ( طراحی کارت های دعوت)
18 آذر 1395
18 آذر 1395

یادآوری تاریخ ( طراحی کارت های دعوت)

تحریریه همچاپ

کارت ها به خاطر مقاصد مختلفی طراحی می‌شوند. امروز می‌خواهیم به شما کارت های دعوت جالب و زیبا و خلاقانه و منحصربفردی را نشان بدهیم. از این طرح ها الهام بگیرید و کارت مورد علاقه تان را طراحی کنید.

نحوه تغییر رنگ در فتوشاپ
18 آذر 1395
18 آذر 1395

نحوه تغییر رنگ در فتوشاپ

تحریریه همچاپ

ویلیام شکسپیر در کتاب تاجر ونیز این گونه نوشته بود "هرچیزی که میدرخشد طلا نیست". درست میگفت. اینکه عکس‌ها یا طرح‌ها به صورت پوسترها، مجلات یا کاتالوگ های زیبا و در اندازه‌های بزرگی ویرایش می‌شوند چیز غیرعادی نیست. موی سر بجای اینکه بلوند باشد برنگ قهوه ای رنگ آمیزی می شود، رنگ چشم از آبی به سبز تغییر می کند یا گل ها به جای اینکه صورتی رنگ باشند به رنگ آبی تغییر می کنند. برای اینکه طرح ها زیبا بنظر برسند لازم است که رنگ لوازم جانبی، البسه، ماشین یا هر چیز دیگری در صورت لزوم تغییر کند. بنابراین از نرم افزار ویرایش عکس فتوشاپ استفاده می‌کنیم تا اینکه تصاویر به صورت طبیعی تاثیر داشته باشند. بوسیله ابزارهایی می توانید رنگ تصاویر را تغییر دهید.

چاپ رنگ نقطه ای با جدول رنگ اچ کی اس
17 آذر 1395
17 آذر 1395

چاپ رنگ نقطه ای با جدول رنگ اچ کی اس

تحریریه همچاپ

امروز درباره جدول رنگ HKS و چاپ نقطه ای رنگ بحث خواهیم کرد. شرکت HKS شرکتی تجاری است که همین شرکت با این نام آن را به ثبت رسانده است، کنسرسیومی که از سه شرکت تشکیل شده است شرکت هاستمن ـ اشتاین برگ GMBh، کاست آیش دراکفاربن از گروه شرکت های فلینت واقع در آلمان GmbH و H. اشمینک و شرکت GmbH و شرکت کی جی. این کنسرسیوم فقط در آلمان تاسیس شد ولی جهانی سازی به استفاده بین المللی از این روش در سراسر دنیا کمک شایانی کرد.

با نرم افزار GIMP کارت تبریک تولد طراحی کنید
17 آذر 1395
17 آذر 1395

با نرم افزار GIMP کارت تبریک تولد طراحی کنید

تحریریه همچاپ

در این آموزش نحوه طراحی کارت تبریک را آموزش خواهیم داد ، می‌توانید در چند مرحله، کارت تبریک تولدی را طراحی کنید.

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ
17 آذر 1395
17 آذر 1395

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ

تحریریه همچاپ

با طراحی کارت ویزیت، فعالیت اقتصادی یا خدمات حرفه‌ای‌تان را به همگان معرفی کنید. با این آموزش فتوشاپ می‌توانید در چند مرحله ساده کارت ویزیت را طراحی کرده و آنرا با توجه به تاخوردگی و حاشیه ها چاپ کنید. با این آموزش می‌توانید کارت ویزیتی در اندازه 55×85 میلی متر طراحی کرده و خواهید توانست خدمات خود را به شرکای تجاری تان معرفی نمایید.

قواعد چاپ محصولات پرفوراژ شده
17 آذر 1395
17 آذر 1395

قواعد چاپ محصولات پرفوراژ شده

تحریریه همچاپ

منشاء پرفوراژ، کلمه لاتین روزنه بوده و به معنی سوراخ یا حفره ای است. سوراخ کردن منظم اشیاست. در محصولات چاپی، با پرفوراژ کاغذ یا مقوا می‌توانید کاغذ یا بخشی از صفحه را پاره کنید. پرفوراژها به طور متداول استفاده می‌شوند طوری که جزئیات پرفوراژ یا دیگر اطلاعات از محصول چاپی برداشته شده و برای کارهای بعدی از آن ها استفاده می‌شود.

چاپ رول
17 آذر 1395
17 آذر 1395

چاپ رول

تحریریه همچاپ

چاپ رول، چاپ گردشی بوده و در مقایسه با چاپ افست مبتنی بر کاغذ برش خورده به سرعت انجام می‌شود.

توضيح كوتاهي درباره فرمت JPEG
16 آذر 1395
16 آذر 1395

توضيح كوتاهي درباره فرمت JPEG

تحریریه همچاپ

اريك هاميلتون در 1991 فرمت JPEG را اختراع كرد. امروزه اين نوع فرمت نسبت به ديگر فرمت‌ها خيلي بيشتر استفاده مي‌شود و با علامت اختصاري يا فرمت JPEG شناخته مي‌شود. فرمتJPEG توسط گروهي از متخصصين عكاسي بوجود آمد كه در اوايل دهه 1990 استانداردهايي را براي فرمت فايل بنيان نهادند.

با نرم افزار GIMP حروف را نئون کنید
16 آذر 1395
16 آذر 1395

با نرم افزار GIMP حروف را نئون کنید

تحریریه همچاپ

اهمیتی ندارد که در دنیای مدرن امروز چطور نشانه‌های نئونی هنوز معروف و دوست داشتنی بوده و تاثیرات منحصر بفردی دارند. در آموزش امروز به شما نشان خواهیم داد که چطور اسم برندتان یا هر اسم دیگری را با استفاده از نرم‌افزار GIMP نئونی کنید. حروف نئونی باعث می‌شود که پوسترها، آگهی یا کارت ویزیت تان جذاب بوده و در ذهن مشتریان، شرکای تجاری و دوستانتان به مدت زمان بیشتری باقی بمانند. بدین روش حروف نئونی را خلق کنید.

با استفاده از نرم افزار Illustrator پوستر طراحی کنید
16 آذر 1395
16 آذر 1395

با استفاده از نرم افزار Illustrator پوستر طراحی کنید

تحریریه همچاپ

طرحی که در ادوب ایلوستریتور خلق می‌کنید می‌تواند در هر اندازه ای و بدون اینکه کیفیت خود را از دست دهد تنظیم گردد. با این روش می‌توانید کارت ویزیت تان را به صورت آگهی و حتی مانند یک پوستر در اندازه های A0 یاA2 تنظیم نمایید.

وب‌سایت‌های عکس بخش دوم
15 آذر 1395
15 آذر 1395

وب‌سایت‌های عکس بخش دوم

تحریریه همچاپ

به طور یقین جستجوی تصاویر کار آسانی نیست، و زمانی که این امر مهم را به انجام می‌دهید، تصاویر زیادی در پیش دیدگان شما گشوده خواهد شد. صد البته همه می‌خواهند که از عکس‌های باکیفیتی در کار خود استفاده کنند بنابراین در همین زمینه می‌توانید از وب سایت‌هایی استفاده کنید که از عکس‌های بروزتری استفاده می‌کنند که می‌توان گفت که جزء بهترین عکس‌ها به شمار می‌رود. این تصاویر بقدری گویا و باکیفیت هستند که می‌تواند برای کار شما مفید و مثمرثمر باشد. البته وب سایت‌های هستند که می‌توانید متناسب با کار و حرفه خود از آنها استفاده کنید، در این چنین وب سایت‌هایی عکس‌های باکیفیتی و با رزولوشن بالایی وجود دارد که به طور یقین برای کار شما مفید خواهد بود.

وب‌سایت‌های عکس بخش اول
15 آذر 1395
15 آذر 1395

وب‌سایت‌های عکس بخش اول

تحریریه همچاپ

وب‌ سایت‌های عکس مهم ترین منبع برای تهیه عکس به شمار میروند که اغلب اوقات تنها در موارد خاصی، عکس‌هایی را ارائه میکنند. میتوانیم بجای استخدام عکاس، از چنین وب سایت هایی استفاده کنیم و اغلب اوقات کم هزینه نیز هستند. گرافیستها همیشه به دنبال عکسهای باکیفیتی هستند که آنها را در پروژه‌های خود استفاده کنند ولی یافت این چنین وب سایت هایی بسیار مشکل بوده زیرا گاهی اوقات مشاهده می‌کنیم در آنها عکس‌های کم کیفیتی آپلود شده یا اینکه آماتورها، این چنین عکس‌هایی را تهیه کرده اند. البته تا به حال وب سایت‌هایی برای عکس نیز معرفی شده که می‌توانید در آنها متناسب با پروژه‌های خود عکس‌هایی را بیابید. امروز در این آموزش 6 وب سایت را معرفی می‌کنیم که می‌توانید در این وب سایت ها عکس‌های حرفه‌ای را بیابید و متناسب با پروژه خود از آنها استفاده کنید. به این وب سایت ها نگاهی بیندازید به طور یقین این چنین وب سایت‌های عکس نیز برای کار شما مفید نیز خواهد بود.

مبارزه با گرمایش کره زمین، چاپ افست سازگار با محیط زیست و چاپ دیجیتالی همچاپ
15 آذر 1395

مبارزه با گرمایش کره زمین، چاپ افست سازگار با محیط زیست و چاپ دیجیتالی همچاپ

تحریریه همچاپ

برای مبارزه با گرمایش کره زمین، باید نسبت به گذشته آگاهی بیشتری را کسب کنیم و همین امر باعث می شود که به موضوع توسعه پایدار بیشتر توجه کنیم. شرکتها متناسب با کار خود سعی میکنند تا با کاهش گازهای گلخانهای در این امر مهم و حیاتی مشارکت کنند. در همچاپ با دستگاههای دیجیتال، چاپ به نحوی انجام می شود که میزان انتشار دی اکسید کربن کاهش یابد.

طراحی قالب روبان هدیه
15 آذر 1395
15 آذر 1395

طراحی قالب روبان هدیه

تحریریه همچاپ

هدیه دادن و هدیه گرفتن رسم خوشایندی است که اکثر ایرانیان به آن احترام می‌گذارند. فقط باید بدانید که برای چه کسی چه هدیه ای گرفته‌اید و می‌خواهید به او بدهید، البته همیشه بهتر است که اسم آن شخص را برروی کادوی هدیه بنویسید و چرا این کار را با روبان هدیه انجام ندهید و اسم آن شخص را برروی آن ننویسید؟ البته بهتر است که خودتان جعبه هدیه را درست کنید. در این مقاله آموزشی نحوه طراحی قالب روبان هدیه را آموزش خواهیم داد که با این آموزش می‌توانید کارت ویزیت را براحتی بیک روبان هدیه زیبایی تبدیل کنید. تنها چیزی که لازم دارید این است خلاقیت خود را در نرم افزار ایندیزاین نشان دهید.

نحوه طراحی تقویم صنفی در نرم افزار ایندیزاین
14 آذر 1395
14 آذر 1395

نحوه طراحی تقویم صنفی در نرم افزار ایندیزاین

تحریریه همچاپ

در این آموزش نحوه طراحی تقویم دیواری را برای شما توضیح خواهیم داد. تقویم‌های دیواری در طول سال به دیوار آویزان می‌شوند و این نوع تقویم‌ها را می‌توانید به مشتریان، فروشندگان و شرکای تجاری خود تقدیم کنید و مشتریان زمانی که از آن استفاده می‌کنند بیاد شما و شرکت شما خواهند بود. می‌توانید در نرم افزار ایندیزاین تقویمی را طراحی کنید، و در آن مناسبت‌ها و جشن‌های ملی و باستانی را درج کنید. قالب تقویم را از وب سایت دانلود کنید، بدین ترتیب لازم نیست که قالبی را طراحی کنید. با این فایل، نحوه طراحی تقویم صنفی را در نرم افزار ایندیزاین آموزش خواهیم داد.

پوسترها، وسیله تبلیغاتی که کار شما را متحول می کند
14 آذر 1395
14 آذر 1395

پوسترها، وسیله تبلیغاتی که کار شما را متحول می کند

تحریریه همچاپ

با پوسترها مثل تراکت‌ها می‌توانید کسب و کار خود را معرفی و تبلیغ کنید، جلب توجه کنید و در موارد خاصی مثل تبلیغات، رویدادها و کمپین‌ها می‌توانید متناسب با کسب و کار خود، علایق مردم را بخود جلب کنید. اگر می‌خواهید پوستری را طراحی کنید، باید به مخاطبان هدف و کارکرد پوستر توجه داشته باشید.

کتاب‌هایی با جلد گالینگور
14 آذر 1395

کتاب‌هایی با جلد گالینگور

تحریریه همچاپ

امروز می‌خواهیم در مورد کتاب‌هایی با جلد گالینگور صحبت کنیم. این محصول تبلیغاتی وسیله مناسب و موفق بوده و برای افراد روشنفکر مناسب است که می‌خواهند با مشتری روابط صمیمانه‌ای برقرار کنند.

طراحی جدول برنامه درسی با نشانک
14 آذر 1395
14 آذر 1395

طراحی جدول برنامه درسی با نشانک

تحریریه همچاپ

در این آموزش نحوه طراحی جدول برنامه درسی بچه ها را به شما آموزش خواهیم داد و بچه ها می توانند این جدول را خودشان آماده کرده و برنامه آنرا بنویسند. می‌توانید این چنین برنامه درسی را نیز برای دوستان و همسایگان خود نیز طراحی کرده یا اینکه می‌توانید آنرا در وسط کتاب های درسی بچه‌ها بگذارید. این جدول برنامه درسی با نشانکی مشخص می‌شود. در این قسمت می‌توانید موارد مهم درسی را بنویسید و یا از آن به عنوان یادداشتی استفاده کنید که در این صورت این چنین جدول برنامه درسی به طور یقین به موفقیت بچه‌های شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

قالب‌های متنوع فتوشاپ سنگی
13 آذر 1395
13 آذر 1395

قالب‌های متنوع فتوشاپ سنگی

تحریریه همچاپ

امروز قالب های سنگی را به شما نشان خواهیم داد. قبلا قالب‌های چوبی و فلزی را به شما آموزش دادیم و امروز اشیای ساخته شده از مواد معدنی، صخره‌ای و سنگی را به شما نشان خواهیم داد. با برنامه‌های فتوشاپ و ایلوستریتور می‌توانید قالبی را بوجود آورده و اشیاء یا فونت های جالبی را بیافرینید.

اهمیت زبان بدن
13 آذر 1395
13 آذر 1395

اهمیت زبان بدن

تحریریه همچاپ

همانطوری که می‌دانید بسیاری از مردم بوسیله گفتار و کلمات با همدیگر ارتباط برقرار می‌کنند ولی این تنها راه ارتباطی میان مردم نیست. به تازگی زبان دیگری اختراع شده که بدان "زبان بدن" می‌گویند. می‌توانید بوسیله زبان بدن نیز با مردم ارتباط برقرار کرده و پیام خود را بدان ها ارسال کنید.

درست یا اشتباه؟ 8 نکته چاپ
13 آذر 1395
13 آذر 1395

درست یا اشتباه؟ 8 نکته چاپ

تحریریه همچاپ

چاپ متون برای چاپ نسخ (کتب، مجلات، آگهی ها، بروشورها و غیره) یا چاپ برروی صفحه (اینترنت، طراحی وب، تلویزیون و فیلم) است. از آنجایی که در کامپیوتر شخصی برای عموم مردم انواع و اقسام حروف در دنیا قابل دسترس است، واژه چاپ محبوبیت بیشتری کسب کرده است. امروز درباره نحوه پیشگیری از اشتباهات و ممنوعیت ها در هنر چاپ 8 نکته را بیان خواهیم کرد.

ملاحظات مهم طراحی بروشور
13 آذر 1395
13 آذر 1395

ملاحظات مهم طراحی بروشور

تحریریه همچاپ

شاید برای بعضی از طراح‌های گرافیک اتفاق افتاده باشد که ناگهان به شما گفته می‌شود که طرحی برای بروشور محصول فلان باید آماده کنید. شاید از آخرین طراحی بروشورتان خیلی وقت می‌گذرد، ولی با وجود الگوهای آماده (Template) و آموزش‌های بصری آنلاین جای نگرانی نیست. با اینکه طراحی بروشور اهمیت خود را دارد، ولی چندان سخت نخواهد بود. برای اینکه بروشوری آموزنده، خاص و تاثیرگذار طراحی شود، نکات بسیاری را باید رعایت کرد، ولی ما از میان آنها شش نکته مهمی را گزینش کرده‌ایم که رعایت آنها بیشترین فایده را برای طراح به همراه خواهد داشت.

پنج اصطلاح طراحی و چاپ که فعالان تبلیغات باید بدانند
10 آذر 1395
10 آذر 1395

پنج اصطلاح طراحی و چاپ که فعالان تبلیغات باید بدانند

تحریریه همچاپ

آگاهی از واژه‌ها و اصطلاحات طراحی و چاپ برای فعالان حوزه‌ی تبلیغات و بازاریابی اهمیت و ضرورت فوق‌العاده‌ای دارد، چراکه به هر ترتیب آنها مسئول طراحی و اجرای کمپین‌ها و چاپ محصولات تبلیغاتی هستند. البته همه می‌دانیم که دنیای اصطلاحات چاپی چنان وسیع و گسترده است که اغلب باعث سردرگمی می‌شود، ولی ما در اینجا پنج اصطلاح لب‌بر، DPI، پانتون، رنگ نقطه‌ای و روکش را گزینش کردیم که هم بیشتر از باقی موارد کاربرد دارند و همچنین برای اجتناب از بروز عیب و ایراد در زمان سفارش محصول چاپی، اهمیت فوق‌العاده‌ای پیدا می‌کنند.

آناتومی خبرنامه‌ها
10 آذر 1395

آناتومی خبرنامه‌ها

تحریریه همچاپ

افرادی که در فهرست پستی شما وجود دارند، داوطلبانه علاقه‌مند اطلاع‌رسانی از شما هستند و احتمالا گروهی از آنها قبلا علاقه‌ی خود را نسبت به کسب‌و‌کار و حرف‌های‌تان به نحوی ابراز کرده‌اند. حالا شما موظف هستید که از خبرنامه‌های خود برای جلب توجه و حفظ علاقه‌مندی آنها نهایت استفاده را ببرید. ارسال منظم خبرنامه‌ها نه تنها نام شما را همیشه به ذهن افراد وارد می‌کند، بلکه نسبت به شما و کسب‌و‌کارتان علاقه ایجاد می‌کند. با استفاده از محتوای جذاب و مفید از خود و دیگران می‌توانید خود را به عنوان متخصص و کارشناس حوزه‌ی فعالیت خود معرفی کنید که قادرست منبعی ارزشمند از اطلاعات و پاسخ‌ها را به مخاطبان عرضه کند.

معرفی و بررسی چهار خبرنامه‌ی موفق
10 آذر 1395
10 آذر 1395

معرفی و بررسی چهار خبرنامه‌ی موفق

تحریریه همچاپ

تهیه‌ی خبرنامه‌ی تاثیرگذار و حرفه‌ای فقط در امر تدارک محتوای مناسب محدود نمی‌شود و از گزینش تیترها گرفته تا صفحه‌بندی خبرنامه، هر بخشی می‌تواند در جایگاه خود روی مخاطب اثری بگذارد و در افراد جذابیتی نسبت به فعالیت‌های شرکت‌ و حرف‌های‌تان ایجاد نماید. شاید بتوانید محتوای فوق‌العاده‌ای برای خبرنامه‌ی خود تهیه کنید، ولی اگر همان‌ طور که متداول است، مخاطب نگاهی سرسری و سریع به خبرنامه‌تان بیاندازد، چیز چشمگیر و جذابی پیدا نکند، تمام تلاش‌های‌تان باد هوا خواهد شد. اگر نگاهی به خبرنامه‌های موفق و نتیجه‌بخش بیاندازید، می‌توانید نکات بسیار ارزشمندی در مورد تهیه خبرنامه‌ی خوب از آنها بیرون بکشید. به همین دلیل، چند نمونه از بهترین و موثرترین خبرنامه‌ها را همراه با دلایل نقاط قوت‌ آنها آماده کرده‌ایم که نتیجه‌ی سال‌ها تجربه‌ها تهیه‌کنندگان آنهاست.

فواید و روش‌های موثر تبلیغات در مجلات
10 آذر 1395
10 آذر 1395

فواید و روش‌های موثر تبلیغات در مجلات

تحریریه همچاپ

به خاطر اینکه دنیای آنلاین با سرعت فزاینده‌ای در تمام سطوح زندگی انسان رسوخ می‌کند، مدیران تبلیغات و بازاریابی معمولا روش‌های نتیجه‌بخش و سودمند تبلیغات کلاسیک را مانند تبلیغ در مجلات را نادیده می‌انگارند. هرچند که انتشارات آنلاین جایگاه خود را دارند، ولی چاپ هنوز هم رسانه‌ای عالی و تاثیرگذار است و به همین خاطر هم هنوز مجلات بسیاری را روی کیوسک‌ها روزنامه‌فروشی می‌بینیم که تبلیغات هم بخشی از آنها را تشکیل می‌دهد.

افشای عقاید کاذب رایج راجع کاغذ
9 آذر 1395
9 آذر 1395

افشای عقاید کاذب رایج راجع کاغذ

تحریریه همچاپ

عقاید کاذب بسیاری راجع موضوعات مختلفی به صورت شایعه میان مردم رسوخ می‌کند و چنان رایج می‌شود که تصحیح آنها گاهی اوقات محال می‌شود. یکی از موضوعاتی که عقاید کاذب بسیار رایجی حول اذهان افراد را به شکل منفی جهت می‌دهد، به موضوع کاغذ و استفاده از آنها برمی‌گردد. هرچند که اغلب اوقات عقاید کاذب راجع کاغذ با نیت خوب و در راستای محافظت از محیط زیست بیان می‌شوند، ولی حقیقت ماجرا این است که این عقاید اصلا صحت ندارند، چه برسد به اینکه تاثیری بر محیط زیست داشته باشند!

افشاگری عقاید کاذب راجع چاپ دیجیتال
9 آذر 1395
9 آذر 1395

افشاگری عقاید کاذب راجع چاپ دیجیتال

تحریریه همچاپ

تعدادی از عقاید رایج غلط و نادرست در مورد چاپ دیجیتال وجود دارد که مانند صدها نمونه از عقاید کاذب چنان گسترده می‌شوند که اصلاح بعضی از آنها تقریبا غیرممکن می‌شود؛ مانند این عقیده کاذب که سفارت‌خانه‌ها در کشور دیگر جزء خاک کشور سفارت‌خانه‌ها محسوب می‌شوند! در راستای تصحیح عقاید رایج نادرست، در این مقاله به افشاگری در مورد تعدادی از مهم‌ترین عقاید کاذب راجع چاپ دیجیتال پرداخته‌ایم.

 گزینش کاغذ مناسب برای چاپ تبلیغات
9 آذر 1395
9 آذر 1395

گزینش کاغذ مناسب برای چاپ تبلیغات

تحریریه همچاپ

گزینش کاغذ مناسب برای چاپ محصولات تبلیغاتی می‌تواند به امری چالش‌برانگیز و دغدغه‌آفرین تبدیل شود چراکه گزینه‌های بسیار متعددی برای مشتریان و کسب‌و‌کارها وجود دارد که هر کدام متناسب به خصوصیات خود می‌توانند بر تجربه‌ی مشتریان تاثیر خود را بگذارند. گزینش کاغذ مناسب برای خانواده‌ی محصولات چاپی کسب‌و‌کار خاصی اهمیت بسزایی دارد. چاپ تاثیرگذار است و انتخاب کاغذ می‌تواند انتقال پیام شما را ارتقا (یا حتی تضعیف) نماید. به‌منظور گزینش کاغذ مناسب برای کسب‌و‌کار خود حتما هفت عامل تاثیرگذار هدف تبلیغات، دوام کاغذ، نوع خدمات تکمیلی، رنگ، شفافیت و درخشش را باید درنظر داشته باشید تا با اطمینان سفارش چاپ خود را بدهید.

پنج فرمان چاپ بنرهای وینیل
9 آذر 1395
9 آذر 1395

پنج فرمان چاپ بنرهای وینیل

تحریریه همچاپ

وقتی که موضوع سر چاپ محصولات تبلیغاتی است، بنرهای وینیل یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها بشمار می‌روند، چراکه دوام و ماندگاری بالایی دارند و همچنین کیفیت و اثرگذاری آنها منحصربفرد است. اگر بنرها به‌خوبی طراحی شده باشند، آنها را می‌توان در رویدادها و مواقع مختلف استفاده و دوباره استفاده کرد. به منظور اینکه بنرهای با قابلیت استفاده چندباره داشته باشیم، باید از چند نکته‌ی مهم پیروی کنیم که به خاطر میزان تاثیرگذاری آنها بر ارزش افزوده‌ی بنرها، ما آنها را تحت عنوان پنج فرمان چاپ بنرهای وینیل مطرح می‌کنیم.

دلایل تاثیرگذاری خبرنامه‌ها
9 آذر 1395
9 آذر 1395

دلایل تاثیرگذاری خبرنامه‌ها

تحریریه همچاپ

خبرنامه نوعی رسانه‌ی مقرون بصرفه برای ایجاد ارتباط با مخاطبان و حفظ تماس دائمی با مشتریان و مشتریان بالقوه است. در سال 2013 تحقیقی در حوزه‌ی مخاطبان تبلیغات محتوایی شرکت با شرکت (B2B) صورت گرفت که نتایج آن نشان می‌دادند که 78 درصد مخاطبان شرکت‌کننده در این نظرسنجی از خبرنامه‌ استفاده می‌کنند. همچنین پرسشی از مخاطبان مطرح شد که از میان رسانه‌های موجود کدام را ترجیح می‌دهند که نتایج حاکی از تمایل 90 درصد مخاطبان به دریافت خبرنامه‌های حاوی آخرین اطلاعات بود و تنها 10 درصد به رسانه‌های اجتماعی گرایش نشان دادند. خبرنامه‌ها توانایی قدرتمندی در ایجاد و حفظ روابط دارند. آنها می‌توانند مشتریان را آموزش دهند، کسب‌وکارها را در حوزه‌ی صنعت خود پیشگام کنند و با ارائه اطلاعات مرجع مخاطبان را به سوی تبلیغات شفاهی سوق دهند.

انواع محصولات چاپی نمایشگاهی سایز کوچک
7 اسفند 1395

انواع محصولات چاپی نمایشگاهی سایز کوچک

تحریریه همچاپ

تمام کسب و کارها رویدادهای نمایشگاهی را فرصتی طلایی برای فروش، بازاریابی و تبلیغ خود می‌دانند و به همین خاطر، تمام تلاش خود را می‌کنند تا حضوری موثر و چشمگیر در آنها داشته باشند. احتمالا مهم‌ترین عامل در جذب مخاطب عام و حرفه‌ای استفاده‌ی موثر و حرفه‌ای محصولات چاپی و تبلیغاتی نمایشگاهی است. محصولات نمایشگاهی را می‌توان به طرق مختلف تقسیم‌بندی کرد، ولی اگر بخواهیم آنها را از نظر سایز دسته‌بندی کنیم، باید محصولات نمایشگاهی را به صورت سایز بزرگ و سایز کوچک تقسیم‌بندی کنیم. این محصولات سایز بزرگ شامل محصولاتی چون کانتر، رول آپ، پاپ آپ و غیره می‌شوند که با اَشکال و کاربردهای متنوعی ارائه می‌شوند، اما محصولات نمایشگاهی سایز کوچک را در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم و با تعدادی از مهم‌ترین آنها نیز آشنا می‎شویم.

ایده‌هایی برای متریال و شکل کارت ویزیت
7 اسفند 1395

ایده‌هایی برای متریال و شکل کارت ویزیت

تحریریه همچاپ

شاید این جمله‌ی معروف و پرمعنا را قبلا شنیده باشید که «رسانه همان پیام است». اینکه چطور اطلاعات مشتری خود را عرضه می‌کنید، به اندازه خود اطلاعات اهمیت دارد. اگر می‌خواهید طرای خاص و متمایزی داشته باشید، بهترست بجای اینکه دنبال متریال ارزان و باریک بگردید و شهرت منفی پیدا کنید، از یک طرح نامتعارف و خاص استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که متریال انتخابی شما واقعا با شرکت مشتری شما ارتباط دارد و بعد شروع به طراحی روی کاغذ ضخیم و پرهزینه کنید.

بررسی و کنترل فایل گرافیکی کارت ویزیت
7 اسفند 1395

بررسی و کنترل فایل گرافیکی کارت ویزیت

تحریریه همچاپ

برخلاف عقیده عمومی، چاپ موفق فقط به چاپخانه برنمی‌گردد. شما به‌عنوان طراح، این قدرت را دارید تا فرایند کار را روان‌تر سازید. با چاپخانه خود تعامل کنید و اطلاعات لازم را برای آماده‌سازی فایل گرافیکی کارت ویزیت خود دریافت کرده و با بررسی و کنترل نهایی طرح خود، امکان چاپ بهینه را برای چاپخانه مهیا کنید. مخصوصاً زمانی که طرح کارت را خودتان یا مشتری بی‌تجربه‌ای طراحی کرده باشد، این فرایند اهمیت به مراتب بیشتری هم پیدا می‌کند.

اهمیت و تأثیرات پوسترهای تبلیغاتی
7 اسفند 1395

اهمیت و تأثیرات پوسترهای تبلیغاتی

تحریریه همچاپ

پوسترها خیلی جذاب هستند و کاربردها آنها خیلی بیشتر از ابزار تزئین اتاق ‌خواب نوجوانان است. زندگی بدون پوستر غیرقابل‌تصور است. در واقع، هیچ‌چیز در زندگی ما خارج از دنیای آگهی‌های تبلیغاتی و طراحی گرافیکی وجود ندارد که بتوان راجع آن فکر کرد. آنها فقط هستند، ولی تاثیری بر اذهان و افکار ما ندارند. تقریباً همه‌ی کمپین‌های تبلیغاتی جدی حداقل بخش کوچکی از بودجه‌ی خود را به پوسترها اختصاص می‌دهند. حتی زمانی که هیچ کمبودی از بابت گزینه‌های جایگزین پوسترها وجود ندارد، کمپین‌های سیاسی و رویدادی باز هم نسبت در استفاده از روش‌های دیگر هیچ‌وقت سیر نمی‌شوند.

برترین وبسایت‌های مرجع فونت‌های رایگان
8 اسفند 1395

برترین وبسایت‌های مرجع فونت‌های رایگان

تحریریه همچاپ

بعضی افراد می‌گویند پیدا کردن بهترین فونت‌های مناسب محصولات چاپی مانند جستجوی سوزنی در میان انبار کاه است، ولی به‌واقع این کار بیشتر شبیه جستجوی سوزن در انبار سوزن است! درست زمانی که فکر می‌کنید بر این هفت‌ خوان رستم غلبه یافته‌اید و بالاخره به فونت رویاهای خود دست پیدا کرده‌اید، می‌فهمید که این فونت رویایی نیاز به بودجه رویایی هم دارد که فراتر از حد استطاعت مالی شماست یا اینکه مناسب چاپ نیست یا اینکه برای استفاده‌ی تجاری ایمن نیست.

نحوه‌ی راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی با تراکت
8 اسفند 1395

نحوه‌ی راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی با تراکت

تحریریه همچاپ

به منظور تاثیرگذاری تراکت‌ها برای مخاطب هدف باید آنها را به نحو مؤثری طراحی نمود. شما باید از نیازها و خواسته‌های مخاطب آگاه باشید و پیام تراکت خود را بر اساس این نیازها و خواسته‌ها طراحی نمایید. حروف چاپی، تصاویر، راهبردهای توزیع و دیگر مفاهیم مرتبط باید در پیام شما گره خورده باشد و مخاطب هدف مشخصی را هدف بگیرد. در اینجا برای طراحی تراکت سفارشی هر نوع کسب‌وکاری که در آن کار می‌کنید راهنمایی‌هایی ارائه شده است:

تست
9 اسفند 1395

تست

تحریریه همچاپ

تست

مزایای و معایب سیستم انطباق رنگی پنتون
9 اسفند 1395

مزایای و معایب سیستم انطباق رنگی پنتون

تحریریه همچاپ

اگر چاپ چهار رنگ را همچون ترکیب آرد، شکر و بکینگ پودر با هم بگیریم، در این صورت چاپ رنگی پنتون هم به کیک از پیش آماده‌ای شبیه خواهد بود. شما در تغییر شیوه‌ی طبخ و مواد لازم یک دستورالعمل آشپزی چندان آزادی عمل ندارید، اما اگر مزه خاص را می‌جویید، چون همیشه می‌دانید که به دنبال چه چیزی هستید این نوع روش بهترین گزینه برای شما خواهد بود. در این مقاله به تعریف سیستم انطباق رنگ پنتون (PMS) و مخالفان و طرفداران آن می‌‎پردازیم، به‌علاوه نکات و ابزارهای یافتن، انطباق، شناسایی و تبدیل رنگ‌های پنتون را در مقالات آتی نیز شرح خواهیم داد.

محتوا و کاربردهای رایج کارت پستال‌ها
9 اسفند 1395

محتوا و کاربردهای رایج کارت پستال‌ها

تحریریه همچاپ

کارت پستال هم مانند همه‌چیز خاصیت و کاربردهایی دارد که اغلب به آنها معطوف می‌شود، پس قبل از هرچیز باید در مورد فلسفه‌ی کارت پستال و کاربردی که مدنظرتان است، به خوبی آگاهی داشته باشید. شما باید هدف خود را از طراحی کارت پستال قبل از شروع به طراحی مشخص کنید و بعد به فکر محتوای موردنیاز آن بیافتید. تمایل دارید تا ارتباط‌تان را با کسی ادامه پیدا کند؟ کسب و کار خود را تبلیغ و ترویج کنید؟ یا رویدادی را زودتر اعلام کنید تا مخاطب‌تان خودش را برای آن آماده کند؟ امری مبارکی را به افراد موردنظرتان تبریک بگویید؟

شناسایی و تبدیل رنگ‌های پنتون
10 اسفند 1395

شناسایی و تبدیل رنگ‌های پنتون

تحریریه همچاپ

هنگامی که می‌خواهید برای سفارش چاپی خود استعلام قیمت آنلاین بگیرید یا اینکه به شرکت‌های چاپی مانند فروشگاه آنلاین محصولات چاپی همچاپ سفارش اختصاصی بدهید، از شما خواسته می‌شود که کد رنگ سیستم PMS یا پنتون طرح گرافیکی خود را نیز ارائه کنید. این مقاله نحوه دستیابی این کدهای رنگی را بیان‌ نموده تا بتوان آنها را به فرم‌های ضروری اضافه کنید. اگر تصویر گرافیکی شما با رنگ‌های پنتون طراحی ‌شده است، از مطالب این بخش استفاده نمایید. اگر طرحی را با CMYK آماده کرده‌اید و حالا می‌خواهید که آن را با پنتون چاپ کنید، لازم است که در ابتدا رنگ‌های آن را به سیستم انطباق رنگی پنتون تبدیل کنید.

متریال‌ها و طرح‌های کارت پستال
10 اسفند 1395

متریال‌ها و طرح‌های کارت پستال

تحریریه همچاپ

هنگام سفارش کارت پستال می‌توانید از میان گرماژهای مختلف مقوا و کاغذ کارتی انتخاب نمایید ولی دقت کنید که هرچه عدد گرماژ متریال شما افزایش می‌یابد، متریال‌تان نیز ضخیم‌تر می‌شود. متناسب با طرح و هدف کارت‌های خود می‌توانید کارت‌های با روکش یا بدون روکش را طراحی کنید. گلاسه یا مات بودن کارت پستال بر کاربرد و توزیع کارت پستال‌های چاپی تاثیرگذار است. اگر هنوز از بابت متریال و خدمات تکمیلی کارت خود تصمیمی نگرفته‌اید، از اطلاعات ذیل به عنوان مرجع راهنما استفاده کنید:

وظایف و توانایی‌های شغلی طراحان گرافیک بسته‌بندی
10 اسفند 1395

وظایف و توانایی‌های شغلی طراحان گرافیک بسته‌بندی

تحریریه همچاپ

زمانی که بدانید به دنبال چه هدف و شغلی می‌گردید، آنگاه در همه جا فرصت‌های شغلی فراوانی را در اطراف خود پیدا خواهید کرد. بهترین روش برای پیدا کردن فرصت‌های شغلی جدید از طریق برقراری تماس و آشنایی با اشخاص جدید است. دوستان و اطرافیان شما بهترین منبع برای یافتن فرصت‌های جدید شغلی است، به طوری که شاید توجه نکرده‌ باشید که دختر همسایه‌ی خاله‌ی شما برای کسب و کار خود نیاز به طراح لوگو مانند شما دارد. بهترست که حوزه‌ی ثابتی مانند صنعت چاپ را برای خود انتخاب کرده و بجای از این شاخه به آن شاخه پریدن تجارب و دانش خود را در یک رشته‌ی تخصصی به بالاترین سطح ممکن برسانید.

نرم‌افزارهای تطبیق رنگ‌های پنتون
11 اسفند 1395

نرم‌افزارهای تطبیق رنگ‌های پنتون

تحریریه همچاپ

‌می‌خواهید که طرح چاپی پنتون خود را با طرح قبلا چاپ شده‌، بخشی از برندینگ سردر فروشگاه یا حتی خود محصولات‌تان انطباق دهید؟ شما می‌توانید از راهنمای فرمول پنتون استفاده کنید تا آنها را به صورت چشمی تطبیق دهید، اما اگر از بودجه طراحی‌تان هنوز پول اضافه‌ای باقی مانده است، نرم‌افزار Capsure را مدنظر داشته باشید. نرم‌افزاری است که با آن می‌توانید از هر سطح دلخواهی به طور مجازی نمونه‌ی رنگی بگیرید و فورا آن را با نزدیک‌ترین رنگ‌های پنتون موجود مطابقت دهید.

اهمیت استفاده از هدایای درون بسته‌بندی‌ها
13 اسفند 1395

اهمیت استفاده از هدایای درون بسته‌بندی‌ها

تحریریه همچاپ

همیشه حفظ مشتریان حاضر نسبت به جذب دائمی مشتریان جدید ارزان‌تر تمام می‌شود. به همین دلیل برقراری روابط وفادارانه با مشتریان و بالا بردن انتظارات آنها با هر فروشی که انجام می‌دهید اهمیت بسیاری در کسب و کار دارد. در روزهای پایانی سال و فزونی خریدهای عید کسب و کارهای مختلف می‌توانند با قرار دادن هدایایی درون بسته‌بندی‌ها مانند تخفیفها، اشانتیون‌ها و دیگر کادوهای خلاقانه به نوعی تجربه‌ی بیادماندنی برای مشتریان هنگام باز کردن پاکت یا جعبه‌ی خریدشان ایجاد کنند و به این ترتیب، خود را در دل مشتریان جا کنند و ارتباط عاطفی و وفادارانه با آنها برقرار کنند.

معرفی جایگاه شغلی طراح گرافیک چاپی ارشد
12 اسفند 1395

معرفی جایگاه شغلی طراح گرافیک چاپی ارشد

تحریریه همچاپ

در همه جا فرصت‌های شغلی برای آنهایی که به آن مشاغل عشق می‌ورزند، پیدا می‌شود و تنها آنچه که مسئله است، پشتکار و عزم اراده در یافتن شغل دلخواه است و اینکه از موانع و جنبه‌های ناخوشایند فعالیت در آن هراس به دل راه ندهیم. یکی از راه‌های پیدا کردن فرصت‌های شغلی جدید، ارتباط با افراد مختلف است. کسی چه می‌داند؟ شاید کسی که اصلا انتظارش را ندارید، شما را برای فرصت شغلی رویایی‌تان پیشنهاد دهد! هرچند که شانس نباید شما را از تحصیلات عالیه و دانش‌اندوزی فردی بازدارد، در غیر این صورت همیشه در جایگاه شغلی خود دست و پا خواهید زد و هیچ‌گاه ارتقای ارزشمندی تجربه نخواهید کرد.

انواع صحافی ته‌چسب و خصوصیات آنها
13 اسفند 1395

انواع صحافی ته‌چسب و خصوصیات آنها

تحریریه همچاپ

صحافی ته‌چسب چیست؟ صحافی ته‌چسب (Perfect Binding) به معنی استفاده از چسب برای جلد کردن صفحات است. این روش برای صحافی کتاب‌های جلد شومیزی یا جلدکاغذی بکار برده می‌شود، هرچند که اغلب اوقات بروشورها، مجلات، کتاب‌های راهنما، دفترچه‌های تلفن هم به صورت ته‌چسب صحافی می‌شوند. صحافی ته‌چسب به تجهیزات خاصی نیازی دارد، به طوری که حتی به لحاظ فنی می‌توانید خودتان شخصا با چسب معمولی صفحات و جلد را به هم بچسبانید و به نوعی صحافی ته‌چسب انجام دهید، ولی از آنجایی‌ که اغلب این‌ روش چندان مطمئن نتیجه نمی‌دهد بنابراین توصیه می‌کنیم که صحافی را به متخصصان این فن بسپارید مخصوصاً زمانی که صفحات چاپی‌تان را به صورت دیجیتال تولید نموده‌اید.

تاریخ پوستر و پوسترهای تاریخی
14 اسفند 1395

تاریخ پوستر و پوسترهای تاریخی

تحریریه همچاپ

به قول معروف هیچ اثر هنری از جمله پوسترها در خلاء خلق نمی‌شوند. در واقع، پوستر در شرایط و زمینه‌ی خاص زمانه‌ی خود پا به عرصه‌ی وجود گذاشت و با آمدن آن عرصه‌ی هنرهای دیداری عمیقا تحت تاثیر آن قرار گرفت. اگر به هر کدام از رسانه‌های دیداری 100 سال اخیر بنگرید، خواهید دید که بدون شک طراحی پوستر روی هر کدام از آنها به نحوی تاثیر گذاشته و آنها را متحول ساخته است. هر نوع رسانه‌ی دیداری که -از سینما گرفته تا وبسایت‌ها و طراحی جلد آلبوم‌های موسیقی- که از آن لذت می‌بریم، با تلاش افرادی شکل گرفته است که می‌خواستند روش‌های جالب و گیرای چینش متن و تصاویر در محدوده‌ی شکل مستطیلی پوسترها کشف کنند.

فرایند کاری صحافی ته‌چسب سرد و گرم
14 اسفند 1395

فرایند کاری صحافی ته‌چسب سرد و گرم

تحریریه همچاپ

اینکه صحافی ته‌چسب چگونه عمل می‌کند به این بستگی دارد که مراد ما از صحافی ته‌چسب کدام یک از انواع چسب گرم یا چسب سرد باشد. هرچند که اصول اولیه‌ی یکسانی در صحافی با چسب گرم و صحافی با چسب PUR وجود دارد، اما هر کدام از دو روش صحافی سرد و گرم از فرایند کاری متفاوتی بهره می‌برند که این امر موضوع مقاله‌ی ما شده است.

آشنایی با اصطلاحات طراحی و چاپ – CMYK و DPI
15 اسفند 1395

آشنایی با اصطلاحات طراحی و چاپ – CMYK و DPI

تحریریه همچاپ

امروزه طراحان چاپی و چاپخانه‌ها بیشتر و بیشتر با انواع و اقسام رسانه‌های دیجیتال و چاپی کار می‌کنند. پس وقتی به آنها نگاه می‌کنیم می‌توانید، دنیایی از اصطلاحات تخصصی را با خود به همراه می‌آورند که هرساله نیز تعداد جدیدی به آنها اضافه می‌شوند. آگاهی از این اصطلاحات برای فعالان و مشتریان صنعت چاپ اهمیت بسیاری دارد. از همین رو، مجموعه‌ای از اصطلاحات مهم و پرکاربرد طراحی و چاپ را در مقالات سریالی معرفی و توصیف خواهیم کرد که البته در این قسمت دو موضوع CMYK و DPI را مطرح می‌کنیم.

کاهش هزینه‌های چاپ کتاب با چاپگرهای جوهرافشان و دستگاه‌های چاپ خطی
15 اسفند 1395

کاهش هزینه‌های چاپ کتاب با چاپگرهای جوهرافشان و دستگاه‌های چاپ خطی

تحریریه همچاپ

تا همین سی سال قبل چاپخانه‌ها فقط با روش و تکنولوژی چاپ افست کتاب‌ها را چاپ می‌کردند. مخصوصا اینکه ماشین چاپ رول عمدتا برای چاپ بلوک‌های کتاب (همان صفحات داخلی) بکار گرفته می‌شد و جلد کتاب هم به کمک ماشین چاپ ورقی چاپ می‌شد. اما اگر به زمان خودمان برگردیم، می‌بینیم که چاپ جوهرافشان از چند سال پیش چاپ کتاب متحول شده است. طبق گزارش شرکت تحقیقات بازار InfoTrends، چاپ دیجیتال رنگی کتاب حدود 16،7 میلیارد چاپ در 2013 تولید کرده است و انتظار می‌رود که این رقم در 2018 به 52.3 میلیارد چاپ برسد. جالب است بدانید که حدود 87% از این 52.3 میلیارد چاپ با دستگاه‌های جوهرافشان چاپ خواهد شد.

هشتمین هفته‌ی نارنجی همچاپ: فاکتور اَلوان 70 گرمی A4
16 اسفند 1395

هشتمین هفته‌ی نارنجی همچاپ: فاکتور اَلوان 70 گرمی A4

تحریریه همچاپ

با آغاز نیمه‌ی دوم اسفند همچاپ نیز وارد هشتمین هفته‌ی نارنجی و آخرین هفته‌ی نارنجی سال 95 خود شد. اما هشتمین هفته‌ی نارنجی همچنین آخرین هفته‌ی نارنجی سال 95 نیز محسوب میشود و همچاپ نیز همزمان با پایان این هفته نارنجی در 20 اسفند، فرایند سفارش‌گیری آنلاین خود را از طریق وبسایتش تا پنجم فروردین متوقف خواهد کرد تا در فاصله 10 روزه تا پایان سال فعالیتهای خود را به تولید سفارشات دریافتی و ارسال آنها به مشتریان متمرکز کند. از همین رو، اگر برای سال آتی کسب و کار خود به فاکتور نیاز دارید بهترست حداکثر در پنج روز باقیمانده در قرعه‌کشی دریافت تخفیف 15 تا 99 درصدی هفته‌ی نارنجی شرکت کنید و فاکتور خود را بعد از دریافت تخفیف سفارش دهید تا نهایتا سفارش خود را قبل از شروع سال 96 با کیفیت چاپ ممتاز و قیمت بسیار مقرون در آدرس موردنظر خود دریافت نمایید.

دلایل سرمایه‌گذاری روی تبلیغات کاتالوگی
17 اسفند 1395

دلایل سرمایه‌گذاری روی تبلیغات کاتالوگی

تحریریه همچاپ

محصولات تبلیغاتی چاپی اندکی می‌توانند جامعیت و کارامدی کاتالوگ‌های تبلیغاتی را ارائه دهند. در حالیکه کاتالوگ‌های برای نمایش هزینه‌های محصولات و خدمات فوق‌العاده کارامد به شمار می‌روند ولی کارایی آنها خیلی فراتر از این کارکردهای اولیه‌ است. کمپین‌های تبلیغاتی کاتالوگی برای ارائه اطلاعات و همچنین برای ایجاد روابط قوی با مشتریان در زمینه‌های بسیار متنوعی ایده‌آل هستند. در ادامه چند نکته‌ی مهم در رابطه با کارکردها و توانایی‌ کاتالوگ‌ها ارائه شده است که به فهم عمیق‌تر پتانسیل بالای این محصولات تبلیغاتی کارامد کمک شایانی می‌کنند.

انواع هدایای رایج درون بسته‌بندی‌ها
17 اسفند 1395

انواع هدایای رایج درون بسته‌بندی‌ها

تحریریه همچاپ

هدایای درون بسته‌بندی‌ها رسانه‌ای مقرون بصرفه و جامعی برای ایجاد رابطه محکم با مشتریان شماست. چنین روابطی می‌تواند به افزایش فروش، میانگین میزان سفارش و سود شما کمک شایانی کند. در صورتی که این امر را هنگام ارسال هر بسته مدنظر داشته باشید، تجربه مشتری با برند شما همیشه در ذهنش ماندگار خواهد شد. در روزهای پایانی سال و فزونی خریدهای عید کسب و کارهای مختلف می‌توانند با قرار دادن هدایایی درون بسته‌بندی‌ها مانند تخفیفها، اشانتیون‌ها و دیگر کادوهای خلاقانه به نوعی تجربه‌ی بیادماندنی برای مشتریان هنگام باز کردن پاکت یا جعبه‌ی خریدشان ایجاد کنند و به این ترتیب، خود را در دل مشتریان جا کنند و ارتباط عاطفی و وفادارانه با آنها برقرار کنند.

وظایف و قابلیت‌های شغلی طراح گرافیک تبلیغات چاپی
17 اسفند 1395

وظایف و قابلیت‌های شغلی طراح گرافیک تبلیغات چاپی

تحریریه همچاپ

فرصت‌های شغلی جدید ترسناک و دلهره‌آور هستند، مخصوصا اگر هیچ اطلاعی از فرصت‌های شغلی که شاید برایتان پیش بیاید، نداشته باشید. قطعا اولین و مهمترین عامل در پیدا کردن شغل مناسب و رشد شغلی، داشتن پشتکار و خلاقیت است و باقی موارد فرع این دو عامل اساسی ترقی در مشاغل طراحی گرافیکی به حساب می آیند. هرچند که دوستان و اطرافیان شما بهترین منبع برای یافتن فرصت‌های جدید شغلی هستند، اما این امر به معنی بی توجهی به افزایش دانش طراحی و کسب معلومات در زمینه محصولات چاپی، تبلیغات و طراحی وب نیست.

آشنایی با اصطلاحات طراحی و چاپ – انواع کاغذ، تک‌رنگ و دورنگ
18 اسفند 1395

آشنایی با اصطلاحات طراحی و چاپ – انواع کاغذ، تک‌رنگ و دورنگ

تحریریه همچاپ

الزامی وجود ندارد که طراحان متخصص چاپ باشند، ولی درک مبانی و آگاهی از زبان و اصطلاحات تخصصی چاپ می‌تواند در بلندمدت کمک بزرگی به آنها بدهد. مخصوصا اینکه آگاهی از دانش چاپی در طراحی و گرفتن خروجی هرچه بهتر محصولات اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. به علاوه که شما می‌توانید با دانش چاپی خود به مشتریان، همکاران یا مدیران ارشد خود در مورد محصولات چاپی راهنمایی و مشورت بدهید و پاسخ پرسش‌های آنها را نیز بدهید. لازم است که به‌عنوان طراح، مبانی هر رسانه‌ای که در آن زمینه کار می‌کنید و طرح‌تان عرضه می‌شود، به خوبی بدانید.

دلایل سرمایه‌گذاری روی طرح‌های دایکات – بخش اول
18 اسفند 1395

دلایل سرمایه‌گذاری روی طرح‌های دایکات – بخش اول

تحریریه همچاپ

اغلب اوقات وقتی در مورد طراحی فکر می‌کنیم، در واقع رنگ و تصاویر روی صفحه‌ی نرم‌افزار گرافیکی و نه شکل‌ زمینه طرح را مد نظر قرار می‌دهیم. با طرح‌های منحصربه‌فرد دایکات می‌توانید شکل فیزیکی محصول تبلیغاتی چاپی خود را دست‌کاری کنید که فی‌النفسه به بخشی از طرح تبدیل می‌شود. ممکن است که شکل یکی از جنبه‌های بی‌اهمیت طرح نادیده انگاشته شوند، اما شکل‌های تک و خاص تبلیغات شما را متمایز و منحصربفرد می‌سازد و همیشه برای مخاطبان آشنا خواهد بود.

چک لیست طراحی بنرهای وینیل ـ بخش اول
18 اسفند 1395

چک لیست طراحی بنرهای وینیل ـ بخش اول

تحریریه همچاپ

بنرهای وینیل و دیگر محصولات چاپی سایز بزرگ از جمله‌ی مهم‌ترین محصولات چاپی هستند. از آنها در موقعیت‌های گوناگون، از اعلام رویداد و آگهی‌های نمایشگاه‌های تجاری گرفته تا علائم محیطی موقتی فضاهای خارجی و پلاکاردهای تظاهرات‌ها و راهپیمایی‌ها نمایشی استفاده می‌کنیم. بنرهای وینیل چنان بادوام است که با استفاده از مرکب مقاوم در برابر اشعه فرابنفش خورشید و وینیل 450 گرمی می‌تواند در شرایط نامساعد فضاهای خارجی و زیر نور آفتاب ماه‌ها بدون کوچک‌ترین محوشدگی طرح دوام بیاورد و دوباره مورد استفاده قرار بگیرد.

دلایل سرمایه‌گذاری روی طرح‌های دایکات ـ بخش دوم
19 اسفند 1395

دلایل سرمایه‌گذاری روی طرح‌های دایکات ـ بخش دوم

تحریریه همچاپ

دایکات‌های سفارشی، سرمایه‌گذاری ارزشمندی هستند، ولی اگر در بودجه خود به آنها توجهی نکرده باشید، می‌توانید برای کسب همان تأثیرات از دایکات پیش‌ساخته استفاده کنید. با این کار در هزینه‌های تولیدی خود صرفه‌جویی خواهید کرد، اما از آنجا که قدرت انتخاب محدودی برای گزینش دایکات‌های پیش‌ساخته‌ی در اختیار دارید،این کار همچنین شما را وادار می‌کند تا خلاقیت از خود نشان دهید. اولویت همه روش‌های موجود را تعیین کنید، پس اگر ایده‌ی طرح‌ فوق‌العاده‌ای دارید که با آن می‌توانید سودآوری جدیدی داشته باشید، نباید خلاقیت خودتان را به گزینه‌های استاندارد محدود کنید.

آشنایی با اصطلاحات طراحی و چاپ – چاپ سایز بزرگ، پنتون و RIP
21 اسفند 1395

آشنایی با اصطلاحات طراحی و چاپ – چاپ سایز بزرگ، پنتون و RIP

تحریریه همچاپ

طراحان باید درباره نحوه‌ی کارکرد چاپ (و زبان و اصطلاحات تخصصی و حرفه‌ای چاپخانه) اطلاعاتی داشته باشند. حتی آنهایی که در کسب ‌و کارهای مبتنی بر وب فعالیت دارند، باز هم بی‌نیاز از این آگاهی چاپی نیستند. آگاهی نسبت به مبانی چاپ و واژگان آن به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید طراحی حرفه‌ای و موفقی از خود ارائه دهید. از همین رو، تعدادی از اصطلاحات مهم و پرکاربرد طراحی و چاپ را به صورت سریالی تهیه شده که هرچند وقت یکبار به معرفی آنها خواهیم پرداخت. در این سری از مجموعه مقالات به معرفی و توصیف چاپ سایز بزرگ، پنتون و RIP خواهیم کرد.

هزینه‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات چگونه صرف می‌شود؟
22 اسفند 1395

هزینه‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات چگونه صرف می‌شود؟

تحریریه همچاپ

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر سال 96، بازار حرف و حدیث‌های آن هم داغ می‌شود، اما آنچه که یکی از مهم‌ترین موضوعات برای مردم و رسانه‌ها تلقی می‌شود، امر تبلیغات، هزینه‌ها و منابع تامین آنهاست. مخصوصا اینکه در آغاز همین هفته، ستاد انتخابات زمان ثبت‌نام را برای انتخابات ریاست جمهوری از 22 تا 26 فروردین 96 و شورای شهر و روستا هم از 30 اسفند امسال تا 6 فروردین 96 اعلام کرد. این حرف یعنی اینکه نامزدها به زودی به تکاپوی تبلیغات خواهند افتاد، هرچند که به رغم ممنوعیت‌ها در همین روزهای اخیر، گزارشات مبنی بر شروع زودهنگام تبلیغات انتخاباتی نیز مطرح شده است.

فونت‌های با مصرف مرکب پایین
17 اسفند 1395

فونت‌های با مصرف مرکب پایین

تحریریه همچاپ

به عنوان طراح چاپی همیشه نمی‌توانید سفارش‌ها مشتریان را سازگار با محیط زیست انجام دهید، گاهی اوقات مشتریان‌تان طرحی را از شمال می‌خواهند که منابع بسیاری را استفاده می‌کند. ولی اگر می‌خواهید که طرح ساده‌ای را طراحی کنید بهترست که از فونت‌هایی استفاده کنید که مرکب کمتری را استفاده می‌کنند. به این ترتیب، می‌توانید حداقل تفاوت کوچکی را در مصرف مرکب و آلودگی کمتر محیط زیست ایجاد می‌کنند. کسانی که تفاوت‌های کوچکی را ایجاد می‌کنند، بیشتر به طرح‌های بزرگ‌تری کمک می‌کنند. اگر می‌خواهید که کاری را شروع کنید، در اینجا برخی از فونت‌های صرفه‌جویی کننده مرکب را فهرست کرده‌ایم که قطعا می‌تواند کمک خوبی در کاهش هزینه‌ها و حفظ محیط زیست خواهد داشت.

بهینه‌سازی کیفیت چاپ جوهرافشان با Océ ProStream Canon
22 اسفند 1395

بهینه‌سازی کیفیت چاپ جوهرافشان با Océ ProStream Canon

تحریریه همچاپ

دستگاه چاپ Océ ProStream می‌تواند بیش از 35 میلیون صفحه A4 در ماه تولید کند. شرکت Canon توانسته با معرفی نسل آینده‌ی ماشین چاپ رنگی جوهرافشان نوار پیوسته‌ی Océ ProStream، فناوری و دانش راهکارهای چاپی خود را توسعه دهد. شرکت Canon با ترکیب برخی از بهترین امکانات تکنولوژی‌های موجود پرتوان جوهرافشان با ابتکارات جدید توانسته است که ماشین چاپ جوهرافشان سرعت بالایی را تولید کند که مرحلهی جدیدی از کیفیت خروجی و سازگاری با انواع رسانه‌ها را ارائه می‌دهد.‌

نسبت هزینه‌های تبلیغاتی با احتمال کسب قدرت سیاسی
22 اسفند 1395

نسبت هزینه‌های تبلیغاتی با احتمال کسب قدرت سیاسی

تحریریه همچاپ

عبدالرضا رحمانی افضلی، وزیر کشور در 14 اسفند در مراسمی که به مناسبت افتتاح ستاد انتخابات کشور و با حضور همه‌ی اعضای ستاد برگزار شد، زمان برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین میان‌دوره مجلس شورای اسلامی نیز 29 اردیبهشت 96 اعلام شد. طبق این برنامه، شورای اسلامی شهر و روستا زودتر از همه از 30 اسفند تا 6 فروردین در طی یک هفته به ثبت‌نام کاندیدا می‌پردازد. سپس ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از 22 تا 26 فروردین به مدت 5 روز انجام می‌شود.

جایگاه و الزامات شغلی طراح تصویرگر
23 اسفند 1395

جایگاه و الزامات شغلی طراح تصویرگر

تحریریه همچاپ

طراحان متخصص و حرفه‌ای هر کدام در حوزه به خصوصی از طراحی فعالیت می‌کنند. این حوزه‌ی کاری می‌تواند به رسانه‌ی خاصی بپردازد یا اینکه مقوله‌ی مشخصی از فعالیت‌های رایج طراحی‌ باشد. طراحی چاپی بخش قابل‌توجهی از مشاغل طراح گرافیکی را شامل می‌شود و به همین دلیل مشاغل تخصصی متنوع برای آن وجود دارد. این دسته از طراحان چاپی باید دانش و اصطلاحات تخصصی حوزه‌ی چاپ را بدانند چراکه روزانه دائما با آنها در ارتباط هستند و اطلاع از حوزه‌ی چاپ می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی بر شیوه‌ی طراحی و دستیابی به هدف موردنظر در محصول چاپی داشته باشد.

جایگاه و الزامات شغلی طراح نشریه چاپی
23 اسفند 1395

جایگاه و الزامات شغلی طراح نشریه چاپی

تحریریه همچاپ

طراحان متخصص و حرفه‌ای هر کدام در حوزه به خصوصی از طراحی فعالیت می‌کنند. این حوزه‌ی کاری می‌تواند به رسانه‌ی خاصی بپردازد یا اینکه مقوله‌ی مشخصی از فعالیت‌های رایج طراحی‌ باشد. طراحی چاپی بخش قابل‌توجهی از مشاغل طراح گرافیکی را شامل می‌شود و به همین دلیل مشاغل تخصصی متنوع برای آن وجود دارد. این دسته از طراحان چاپی باید دانش و اصطلاحات تخصصی حوزه‌ی چاپ را بدانند چراکه روزانه دائما با آنها در ارتباط هستند و اطلاع از حوزه‌ی چاپ می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی بر شیوه‌ی طراحی و دستیابی به هدف موردنظر در محصول چاپی داشته باشد.

جایگاه و الزامات شغلی طراح لوگو
23 اسفند 1395

جایگاه و الزامات شغلی طراح لوگو

تحریریه همچاپ

در همه جا فرصت‌های شغلی برای آنهایی که به آن مشاغل عشق می‌ورزند، پیدا می‌شود و تنها آنچه که مسئله است، داشتن پشتکار و عزم اراده در یافتن شغل دلخواه است و اینکه از موانع و جنبه‌های ناخوشایند فعالیت در آن هراس به دل راه ندهیم. اما کسی چه می‌داند؟ شاید کسی که اصلا انتظارش را ندارید، شما را برای فرصت شغلی رویایی‌تان پیشنهاد دهد! هرچند که شانس نباید شما را از تحصیلات عالیه و دانش‌اندوزی فردی بازدارد، در غیر این صورت همیشه در جایگاه شغلی خود دست و پا خواهید زد و هیچ‌گاه ارتقای ارزشمندی تجربه نخواهید کرد.

آشنایی با اصطلاحات طراحی و چاپ – انواع مرکب، لب بر و آورپرینت
24 اسفند 1395

آشنایی با اصطلاحات طراحی و چاپ – انواع مرکب، لب بر و آورپرینت

تحریریه همچاپ

همه‌ی طراحان گرافیکی در برهه‌ای از دوران کاری خود حتما سر و کارشان با پروژه‌های چاپی خواهند افتاد. طراحانی که در چنین مواقعی صرفا به خاطر اینکه از جنبه‌های چاپی سفارش خود اطلاعاتی ندارند، نباید پا پس بکشند. بلکه فکر بهتر این است که دانش چاپی خودشان را ارتقا ببخشند. بنابراین به ‌عنوان یک طراح لازم است که از مبانی هر نوع رسانه‌ای که در آن زمینه کار می‌کنید اطلاع داشته باشید مخصوصا اینکه اغلب پروژه‌های طراحی با اهداف چاپی انجام می‌شود.

ایجاد بروشور سه لتی تجاری
2 آذر 1395
2 آذر

ایجاد بروشور سه لتی تجاری

تحریریه همچاپ

آگهی ممکن است بخاطردلایل زیادی طراحی شود. با روش های بیشماری می توانید آگهی را طراحی کرده و یکی از آنها آگهی سه لتی است. کاغذ دوبار تاشده ای که شش صفحه را بوجود می آورد. فایده این نوع آگهی این است که به خمش دیگری نیازی نیست و فقط تا می شود. ولی همگی صفحات یکسان بوده، و در مقایسه با صفحه A4 جالب هستند. با کمی خلاقیت و شاید برخی نمونه ها و از این آموزش می توانید آنرا انجام دهید، می توانید آگهی خود را به گونه ای طراحی کنید که با پروژه شما تناسب داشته باشد.

از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!
2 آذر 1395
2 آذر

از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!

تحریریه همچاپ

جوهر‌ها از ابزارهای ضروری تولیدات چاپی و بسته‌بندی بشمار می‌روند. استفاده از جوهر‌های مناسب برای دستیابی به بهترین نتیجه‌ی چاپی روی محصولات چاپی و بسته‌بندی از جنبه‌های کلیدی فن چاپ محسوب می‌شود. سطوح چاپی مختلف مانند کاغذ، مقوا، پلاستیک، فلز و غیره در روش‌های چاپ متنوع همه با یک نوع جوهر چاپ‌پذیر نیستند و کارشناسان امور چاپی باید از جوهر مناسب هر سطح چاپی و روش چاپی مطلع باشند. ایجاد تطبیق و هماهنگی میان جوهر‌ها، سطوح چاپی، روش چاپی و جلوه‌های دیداری موردنظر یکی از کلیدی‌ترین امور در دستیابی به خروجی چاپی زنده و چشم‌نواز است و هرگونه عدم سازگاری میان آنها می‌تواند محصول چاپی را مانند یک کابوس جلوه دهد.

طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!
2 آذر 1395
2 آذر

طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!

تحریریه همچاپ

بکارگیری چاپ طلاکوب (Foil Stamping)‌ از زمان‌های گذشته تا کنون به‌عنوان بهترین روش بیان بالاترین کیفیت چاپ شناخته می‌شده است. هر محصول چاپی با طرح فویل براق و درخشانی که می‌بینید، حتما از خدمات تکمیلی چاپی طلاکوب استفاده کرده است. با اینکه اغلب افراد می‌دانند طلاکوب چیست، ولی وقتی هنگام سفارش محصول چاپی طلاکوب، از آنها پرسیده می‌شود که «طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم؟»، عمدتا هیچ ایده‌ای از وجود چنین تمایزی ندارند و نمی‌دانند که هرکدام چه فواید و چالش‌هایی دارند. اما قبلا از اینکه در مورد خواص و مضار هر کدام آشنا شویم، بهترست اول بدانیم که اصلا طلاکوب گرم و طلاکوب سرد چیست و فرق آنها در کجاست؟

پنج دلیل برای چاپ ممتاز منوی رستوران و کافه‌ها
2 آذر 1395
2 آذر

پنج دلیل برای چاپ ممتاز منوی رستوران و کافه‌ها

تحریریه همچاپ

آیا مسئولیتی در رستوران، کافی‌شاپ، سفره‌خانه یا فست‌فود سطح‌بالا و باپرستیژی دارید؟ اگر چنین است، پس حتما از جایگاه و اهمیت طراحی و چاپ منوهای ممتاز و شیک در جلوه‌ی کاری‌تان باید آگاه باشید. اما بعضی مواقع ما از امری آگاه هستیم، ولی خصوصیات و دلایل آن را هیچ‌وقت موشکافی نکرده‌ایم یا از بعضی جهات دیگر مورد توجه قرار نداده‌ایم. به همین دلیل، با کنکاش و تفکر راجع این موضوع متوجه می‌شوید که پنج دلیل کلیدی برای چاپ منوهای ممتاز و شیک برای رستوران‌ها و کافه‌‌ها وجود دارد که با آگاهی از آنها، شناخت و دید عمیق‌تری نسبت به ارزش و جایگاه منوهای موردنظر خواهید داشت.

ماشین و اجزاء چاپ افست – بخش اول
3 آذر 1395
3 آذر 1395

ماشین و اجزاء چاپ افست – بخش اول

تحریریه همچاپ

چاپ افست رایج‌ترین روش چاپی جهان است، به‌طوری که با وجود روش‌های چاپی متعدد و رواج روزافزون استفاده از چاپ دیجیتال، چاپ افست از 1950 تاکنون به‌عنوان روش اصلی چاپ بشمار می‌رفته است و اکنون نیز بیش از 40 درصد تمام تولیدات چاپی را به خود اختصاص داده است. روش چاپ افست مانند همه‌ی روش‌های دیگر از سه مرحله‌ی تولید پیشاچاپی، مرحله‌ی چاپی و مرحله‌ی خدمات تکمیلی پساچاپی تشکیل می‌شود. مرحله اول یا تولید پیشاچاپی افست که در آن تصویر گرافیکی دیجیتال به فیلم و سپس زینک موردنیاز چاپ تبدیل می‌شود کاملا برگرفته از روش چاپ لیتوگرافی است. به همین خاطر، به این مرحله لیتوگرافی افست هم می‌گویند. مرحله‌ی سوم یا خدمات تکمیلی پساچاپی هم میان همه‌ی روش‌های چاپی مشترک است، اما آنچه که روش چاپ افست را منحصر بفرد می‌سازد، به خود فرایند چاپ آن برمی‌گردد که علی‌رغم پیشرفت‌های حیرت‌انگیز فناوری دیجیتال، باز هم افست عموما باکیفیت‌ترین خروجی چاپی را در میان تمام روش‌های چاپی ارائه می‌دهد.

فرایند چاپ افست –  بخش دوم
3 آذر 1395
3 آذر 1395

فرایند چاپ افست – بخش دوم

تحریریه همچاپ

فرایند چاپ افست مستلزم سرمایه‌گذاری نسبتا بزرگی روی تجهیزات و نصب ماشین‌آلات آن است. به‌هرحال، به‌محض اینکه زیرساخت لازم مهیا شد؛ چاپ افست خودش نسبتا کم‌هزینه است و نیاز به مخارج زیادی ندارد. اما نکته‌ی اصلی اینجاست که باید اطلاعات، تخصص‌ها و مهارت‌های بسیاری در مورد فرایند کار داشت. به همین دلیل، افراد متخصص بسیاری در بخش‌های مختلف از ایجاد تصویر گرافیکی قبل از چاپ گرفته تا خدمات تکمیلی متنوع بعد از چاپ مانند صحافی و روکش باید دست به دست هم دهند تا محصول نهایی به دست مشتری برسد. در واقع، چاپ افست سه فرایند اصلی را طی می‌کند که به‌ترتیب شامل مرحله‌ی تولید پیش‌چاپی، مرحله‌ی چاپی عملی و مرحله‌ی پساچاپی می‌شود که خود این مرحله‌ی آخری، حوزه‌ی بسیار وسیعی از خدمات تکمیلی، تکنیک‌، روکش‌ها، صحافی، افکت‌ها، خدمات پستی و غیره را شامل می‌شود.

راهنمای گرماژ انواع کاغذهای چاپی
3 آذر 1395
3 آذر 1395

راهنمای گرماژ انواع کاغذهای چاپی

تحریریه همچاپ

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که وقتی پروژه‌ی چاپی زیبایی را طراحی کرده‌اید و فایل آن آماده‌ی چاپ بود، به شرکت چاپی ارسال کرده و منتظر چاپ آن بوده‌اید، اما شرکت چاپی از شما سوالاتی در مورد چاپ پروژه‌تان می‌پرسد؛ از جمله اینکه کاغذ محصول چاپی‌تان چه گرماژی داشته باشد. احتمالا در آن موقع که انتظار چنین سوالاتی را نداشته بودید، عکس‌العملی که از خود نشان داده‌اید تلفیقی از بهت و ابهام بوده است. بسیاری از مشتریان هیچ ایده‌ای در مورد چگونگی چاپ محصول ندارند و مخصوصا نمی‌دانند که این خدمات چه تاثیری روی سفارش‌شان می‌گذارد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در مورد سفارش چاپی بدانید، به وزن کاغذ چاپی برمی‌گردد که اصطلاحا به گرماژ معروف است.

آموزش برش GIMP  حذف پس زمینه مو
4 آذر 1395
4 آذر 1395

آموزش برش GIMP حذف پس زمینه مو

تحریریه همچاپ

حذف پس زمینه مو در مونتاژ تصویر کار خلاقانه ای است و هرکسی دوست دارد که تصاویر افراد زیبا به نظر برسد همانطوری که موی افراد را کوتاه می کنید متوجه خواهد شد که چگونه این مشکل را با کمک آموزش GIMP حل کنید. به دو روش متفاوت می توانید نتیجه یکسانی را بدست آورید، مدل مو بعد از مونتاژ زیبا به نظر خواهد رسید و این کار در کمتر از 20 دقیقه طول خواهد کشید.

کاربردهای چاپ افست
5 آذر 1395
5 آذر 1395

کاربردهای چاپ افست

تحریریه همچاپ

چاپ افست از تاثیرگذاری بر تحصیلات از طریق کتاب‌ها، نشریات و دیگر محتواهای خواندنی گرفته تا صنعت بسته‌بندی محصولات مصرفی، به تمام جنبه‌های زندگی ما هجوم می‌آورد و دائما ما را در تماس با خود نگه می‌دارد. تعدد کاربردهای چاپ افست را به‌سختی می‌توان در یک مقاله برشمرد، ولی همین کفایت می‌کند که بگوییم بدون چاپ افست زندگی چقدر کمتر جذاب و لذت‌بخش می‌بود. چاپ افست تولید روزنامه‌ها، کتاب‌ها، بسته‌بندی محصولات و تبلیغات را با قیمت مقرون بصرفه و کیفیت بالا امکان‌پذیر ساخت. مخصوصا اینکه چاپ افست تبلیغات و بسته‌بندی را به سلاحی برای عامه‌ی مردم و کتاب و روزنامه را به سلاحی برای مردم خاص تبدیل کرده است.

انواع و اقسام فونت و تاریخچه فونت
4 آذر 1395
4 آذر 1395

انواع و اقسام فونت و تاریخچه فونت

تحریریه همچاپ

درباره فونت نکته جالبی وجود دارد ، انواع و اقسام فونت متنوع هستند. از فونت ساده بچگانه کمیک سنز تا فونت المانی، بلک لتر، فونت هایی هستند که به هنگام چاپ، مفهومی را بیان کرده و نشان می دهند که وقتی مطالب چاپ می شوند افراد آنها را مطالعه می کنند و بدین ترتیب انگار با همان فرد صحبت می کنید و او نیز حالت های چهره شما را متوجه می شود.

تعریف و نحوه چاپ چهار رنگ
5 آذر 1395
5 آذر 1395

تعریف و نحوه چاپ چهار رنگ

تحریریه همچاپ

امروز درباره دوران قبل از چاپ صحبت خواهیم کرد. در این فرایند تصویر به طور مستقیم برروی ماده چاپی و در یک مرحله چاپ نمی شود، درعوض با چند جزء درکنارهم قرار می گیرند. این فرایند براساس 4 مرحله چاپ رنگی امکان پذیر می شود. درباره نحوه چاپ رنگی ، نحوه انجام و مفهوم چاپ رنگی و رنگ های نقطه ای مطالبی را فرا بگیرید.

سربرگ های جذاب و مناسب
6 آذر 1395
6 آذر 1395

سربرگ های جذاب و مناسب

تحریریه همچاپ

نامه‌نگاری هنوز هم بخش مهمی از ارتباطات کاری است. سربرگ حرفه‌ای باعث می‌شود که برند شما حرفه ای به نظر رسیده و در نظر اول بهترین تاثیر را بگذارد. می توانید سربرگی را برای کارهای شخصی خود درست کنید. خلق سربرگ اصلا پیچیده نیست. با کمی خلاقیت می‌توانید سربرگ بسازید که معرف برند شما بوده و از حروف و رنگ های دلخواه خود استفاده کنید. بدین روش در اولین برخورد بر مخاطب خودتان بیشترین تاثیر را می‌گذارید. قبلا درباره استانداردهای مکاتبات کاری در وبلاگ مطالبی را عنوان کردیم و امروز در این آموزش نحوه ساخت سربرگ را در 9 مرحله ساده با نرم افزار InDesign براساس استانداردهایی برای اینکه جذاب و حرفه ای به نظر برسد را نشان خواهیم داد. نحوه طراحی سربرگ را فرا خواهید گرفت.

نکات مهم لیفلت های تاشده تبلیغاتی
7 آذر 1395
7 آذر 1395

نکات مهم لیفلت های تاشده تبلیغاتی

تحریریه همچاپ

چندین روش برای تا کردن وجود دارد و اغلب اوقات که قصد طراحی لیفلت های تا شده تبلیغاتی را داریم، سردرگم می‌شویم. برای حل این مسئله این نکات را مورد توجه قرار دهید. در این بخش سه نوع لیفلت تا شده تبلیغاتی را معرفی می کنیم.

طراحی دفترچه یادداشت شخصی با نرم افزار فتوشاپ
7 آذر 1395
7 آذر 1395

طراحی دفترچه یادداشت شخصی با نرم افزار فتوشاپ

تحریریه همچاپ

در این آموزش؛ نحوه طراحی دفترچه های یادداشت و زیردستی های شخصی را آموزش خواهیم داد. آنها را معرفی و شما را با این شرکای تجاری بیشتر آشنا می کنیم. بعد از اینکه شما با برخی از نمونه های زیبا و دفترچه های یادداشت آشنا کردیم نحوه طراحی آنها را در نرم افزار فتوشاپ نشان خواهیم داد تا اینکه لوازم التحریری داشته یا اینکه آنها را به مشتریان خود ارائه کنید. این آموزش را برای طراحی دفترچه یادداشت دنبال کنید.

قالب تجاری عکس پس زمینه فیسبوک
7 آذر 1395
7 آذر 1395

قالب تجاری عکس پس زمینه فیسبوک

تحریریه همچاپ

فیسبوک یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها در عرصه دیجیتال است. اکثرا هیچ کس نمی‌تواند از این شبکه اجتماعی بگریزد. همه کاربران دوست دارند که خودشان را به طور کامل معرفی کنند. صفحه فیسبوک کسب و کار می تواند به بازاریابی شما کمک بسیاری کند. صفحه فیسبوک باید به بهترین شکلی کسب و کار شما را معرفی کند و ارزش دارد که با اختصاص دادن زمان اندکی کسب و کارتان را معرفی کنید. با عکس پس زمینه می‌توانید کسب و کارتان را معرفی کرده و لوگوی خود را در به عنوان تصویر پس زمینه قرار دهید. می‌توانید عکس پس زمینه را با تصویر پروفایل خود و با رنگ پس زمینه ترکیب کنید. با این آموزش در مورد قالب کسب و کار، تصویر پس زمینه فیسبوک و نحوه ساخت این دو تصویر را در فتوشاپ آموزش خواهیم داد.

قالب بروشور تاشو کتابی شکلاتی
9 آذر 1395
9 آذر 1395

قالب بروشور تاشو کتابی شکلاتی

تحریریه همچاپ

آگهی تاشو به صورت بخش اصلی چاپ مدنظر گرفته می‌شود. ولی چرا آگهی غیرمعمول و منحصربفردی را خلق نمی‌کنید؟ شاید بهتر باشد برای خلق آگهی خاص خود طرح خلاقانه ای داشته باشید. به همین دلیل آنرا امروز آموزش می‌دهیم. آگهی تاشو کتابی را با کمک نرم افزارهای ایلوستریتور و فتوشاپ به کلوچه خوشمزه‌ای تبدیل کنید. قالب بروشور تاشو شکلاتی خود را خلق کنید. هر آنچه را که دوست دارید را انجام دهید و آگهی تاشوی منحصربفرد خود را بسازید.

برچسب، وسیله تبلیغاتی که کار شما را متحول می کند
8 آذر 1395
8 آذر 1395

برچسب، وسیله تبلیغاتی که کار شما را متحول می کند

تحریریه همچاپ

حالا، درمجموعه مقالات جدیدی درباره نکات طراحی صحبت خواهیم کرد و چگونه با مشتریان بهتر از گذشته رابطه برقرار کنید. در این مجموعه مقالات، محصولات جدیدی مثل تراکت، کارت ویزیت، تقویم، کتاب با جلد گالینگور و دیگر محصولات چاپی را معرفی می‌کنیم. با برچسب می‌توانید به طور موثر و منطقی، کسب و کار یا شرکت خود را معرفی و تبلیغ کنید و بدین ترتیب مردم برند شما را خواهند شناخت. همچنین می توانید با این روش و با ابزارهای برندسازی، ایمیل مارکتینگ و مباحثی که از قبل درباره آنها تصمیم گیری و برنامه ریزی داشته اید، بیشتر به رونق کسب و کار خود فکر کنید.

انسان در برابر دستگاه چاپگر انسانی
6 آذر 1395
6 آذر 1395

انسان در برابر دستگاه چاپگر انسانی

تحریریه همچاپ

آیا دستگاه ها بر بشریت مسلط شده‌اند؟ امروزه انسان ها، اطلاعات خود را در گوشی‌های هوشمند ذخیره می‌کنند. نکته مهمی که در این میان بیشتر به چشم می خورد استفاده از کامپیوتر برای طراحی است و به تدریج این چنین روشی خسته کننده شده است، صنعت چاپ نیز در حال پیشرفت و گذار است و بشریت با این چنین تحولاتی می تواند نحوه چاپ را دگرگون کند. استفاده از انسان تغییر بسیار مهمی است که این صنعت را دگرگون می‌کند.

تابلوهای تبلیغاتی محیطی
7 آذر 1395
7 آذر 1395

تابلوهای تبلیغاتی محیطی

تحریریه همچاپ

آگهی های تبلیغاتی یکی از شناخته ترین روش های تبلیغاتی بوده و هنوز هم در بین مردم رواج دارد. در مقالات قبلی درباره آگهی های تبلیغاتی و موثرترین روش های تبلیغاتی نکاتی بیان شده است. مواردی را نشان می دهیم که می توانید از آنها الهام بگیرید. مزایای آگهی های تبلیغاتی را در اینجا خلاصه بندی کرده، درباره مزایا و معایب آگهی های تبلیغاتی صحبت خواهیم کرد و هزینه های این نوع تبلیغات را به شما نشان خواهیم داد.

 ایجاد افکت نشویل با نرم افزار GIMP
6 آذر 1395
6 آذر 1395

ایجاد افکت نشویل با نرم افزار GIMP

تحریریه همچاپ

هرکسی که آیفون دارد و اینستاگرام را استفاده می کند شاید نسبت به افکت بسیار زیبای نشویل آگاه باشد. با این افکت رنگ ها قدری کم رنگ ظاهر شده در حالی که رنگ های آبی و قرمز بیشتر به چشم می آیند. این باعث می شود که تصویر اندکی به رنگ قرمز ظاهر شود. در صورتی که این کار را برروی تصاویر دلخواه خود با استفاده از دستگاه دیگری انجام بدهید می توانید با کمک نرم افزار GIMP و دنبال کردن این آموزش آنرا انجام دهید. در چهار مرحله ساده نحوه انجام کار را به شما نشان خواهیم داد.

اینفوگرافیک راحت می نشینید؟
1 آذر 1395
1 آذر

اینفوگرافیک راحت می نشینید؟

تحریریه همچاپ

اگر این مقاله را مطالعه می کنید، آگاه باشید که همگی ما اطلاعات تصویری را دوست داریم! اینگونه اطلاعات ما را خیلی سریع تر تحت تاثیر قرار می دهد، مخصوصا در صورتی که آن موضوع نیز اتفاق بیفتد بیشتر ما را تحریک می کند.

نسبت های مالیات بر ارزش افزوده چاپ
1 آذر 1395
1 آذر

نسبت های مالیات بر ارزش افزوده چاپ

تحریریه همچاپ

واژه VAT علامت اختصاری ارزش افزوده مالیات بوده و براساس ارزش کسب و کار با کالا یا خدمات قبل از فروش بیان می شود. اگر محصولی چاپی ما از مبلغی بیشتر باشد، مالیات بر ارزش افزوده را به عنوان بخشی از قیمت فروش پرداخت کرده ایم. در صورتی که به کسب و کاری مشغول هستید، مالیاتی که پرداخت می کنید هزینه کسب و کار شماست. آنچه که باعث پیچیدگی این قضیه می شود این است که با پرداخت مابه التفاوت، مالیات دوباره مسترد می شود. کابوس مالیات بر ارزش افزوده همان کالاهایی است که با 20% و با کاهش 5% یا به میزان صفر هزینه آنها پرداخت می شود. هرچیزی که موجب بقای جامعه شده نباید بر آن مالیات بر ارزش افزوده وضع شود.

بازگشت به گذشته
1 آذر 1395
1 آذر

بازگشت به گذشته

تحریریه همچاپ

بعضی افراد، وقایع گذشته را قبول ندارند و از آن طفره می روند ولی ما این کار را نمی کنیم! واقعیت این است اینجا در همچاپ، این کار را نمی کنیم بلکه بیشتر همانند دوره های قبلی از موارد و نمونه هایی الهام می گیریم. به عبارت دیگر،در اصل آنچه که آنرا بیاد می آوریم، همان زمانی است که آنرا در فرهنگ، مد و طرح به کار می گیریم طرح هایی که در قبلا برجسته و زیبا به نظر می رسیدند در دنیای امروزی باید تغییر داده شوند. در سال گذشته، هویت سبک های قدیمی را نشان دادیم و آنها را تفکیک کردیم برای مثال: سبک معماری گوتیک، احیاء هنر و صنایع قرن 19 و اوایل قرن 20 یا پدیده هایی مثل بوهاس و مدرنیسم. اکنون زمان آنست، اندیشیدیم و مثال هایی درباره سبک های قدیمی که طرح های پوستر را تحت تاثیر قرار داده به شما نشان دادیم.

نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ
1 آذر 1395
1 آذر

نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ

تحریریه همچاپ

در این آموزش با نحوه ساخت مهرهای لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ آشنا خواهید شد. همچاپ انواع و اقسام مهرهایی را تولید می کند که می توانید متناسب با نیازهای خود آنها را سفارش دهید. می توانید با نرم افزار فتوشاپ، مهر هم طراحی کنید. برند و مارک و هر چیزی که بیانگر تجارت شماست را در آن درج کرده یا اینکه زمانی که بر روی اسناد خود مهر می زنید این نوع اطلاعات خود به خود درج شوند. در دو آموزش ذیل می توانید قالب ها را دانلود کنید که نقطه شروعی برای انجام کارهای شماست.

استفاده از استیکر وینیل در کمپین‌های تبلیغاتی
1 آذر 1395
1 آذر

استفاده از استیکر وینیل در کمپین‌های تبلیغاتی

تحریریه همچاپ

حتما از نتایج تاثیرگذاری استفاده از استیکر وینیل سفارشی در کمپین‌های تبلیغاتی و بازاریابی برندتان خود متعجب خواهید شد، اگر در جاگذاری و توزیع استیکرهای وینیل هوشمندی به خرج دهید، می‌توانید آن را به بهترین راهبرد تبلیغاتی و بازاریابی خود تبدیل کنید. در دهه‌ی گذشته، کاربرد استیکرهای وینیل به‌خاطر دوام، مقاومت در برابر رطوبت، بازیافت‌پذیری، انعطاف‌پذیر کاربرد، کیفیت رنگارنگ و امکان شخصی‌سازی به‌میزان قابل‌توجهی افزایش داشته است. استیکرهای وینیل در پشت خود چسب دارند و با جدا کردن روکش چسبی پشت وینیل می‌توان آن را به سطوح گوناگون چسباند و به همین دلیل، تقریبا هرجا که بخواهید می‌توانید نامی از برند خود بجا بگذارید.

مطابقت 22 رنگ اچ کی اس
29 آبان 1395
29 آبان

مطابقت 22 رنگ اچ کی اس

تحریریه همچاپ

امروز تمایل داریم چیزی خیالی را به شما نشان بدهیم. بعد از صحبت درباره رنگ پنتون nv ابتدای سال این هفته با رنگ دیگری از شرکت دیگری ادامه می دهیم. اخیرا برند جدید مطابقت 22 رنگ HKS از شرکت HKS را دریافت کرده ایم. همانطوری که در همه نسخه طراح کلمن هارتمن موضوعات مختلفی را انتخاب کرده و آنها را به صورت چاپی در نشریه به چاپ رسانده است. در نسخه فعلی این با فقط 5 رنگ تمام تناژ براساس HKS 22 K به انجام رسیده و هرکسی می تواند 22 رنگ تطبیقی HKS را بدون نیاز به شارژ در خانه یا محل کار داشته باشد.

یادداشت های خودچسبی و دفترچه یادداشت،وسیله تبلیغاتی که کار شما را متحول می کند
29 آبان 1395
29 آبان

یادداشت های خودچسبی و دفترچه یادداشت،وسیله تبلیغاتی که کار شما را متحول می کند

تحریریه همچاپ

درمجموعه مقالات جدیدی درباره نکات طراحی صحبت خواهیم کرد و اینکه چگونه با مشتریان بهتر از گذشته رابطه برقرار کنید. در این مجموعه مقالات، محصولات جدیدی مثل پوستر، مهر، کتاب با جلد گالینگور و دیگر محصولات چاپی را معرفی می کنیم. یادداشت های خودچسبی و یادداشت ها در منزل و محل کار جزء مهم ترین لوازم اداری به شمار می روند. در جیب، کوله پشتی یا کیف، یاداشت های خودچسبی، دفترچه های یادداشت نیز می توانید قرار دهید تا در مواقع ضروری مطالب و نکاتی را یادداشت کنید، این نوع لوازم اداری بهترین وسیله تبلیغاتی به شمار می روند. به همین دلیل است که با این نوع محصولات چاپی می توانید، کسب و کار خود را تبلیغ کنید. نکات مربوط به نحوه برنامه ریزی و چاپ، مربوط به یادداشت های خودچسب و دفترچه های یادداشت را خدمت شما عرض خواهیم کرد. البته این چنین نکاتی برای چاپ دیگر محصولات هم مفید خواهد بود.

پنج ملاحظه در طراحی کارت ویزیت
29 آبان 1395
29 آبان

پنج ملاحظه در طراحی کارت ویزیت

تحریریه همچاپ

بعضی افراد اعتقاد دارند که دیگر دوران استفاده از کارت ویزیت‌ گذشته است، اما با نگاهی به آمار سفارشات چاپ کارت ویزیت می‌توان از عدم صحت چنین گفته‌هایی مطمئن شد. بعضی از مشتریان چاپ کارت ویزیت تلاش و هزینه‌ی بسیاری صرف طراحی و چاپ کارت ویزیت حرفه‌ای و موثری می‌کنند تا از آن به‌عنوان ابزار ارتقای موثر فروش و کسب شهرت و اعتبار نهایت بهره را ببرند. با اینکه نحوه‌ی توزیع کارت ویزیت و شناخت مخاطب هدف صحیح نقش مهمی در کارکرد درست این کارت‌ها دارد، ولی تاثیر ظاهری کارت اصولا قبل از چاپ محصول شکل می‌گیرد. مرحله‌ی طراحی و توجه به نیازهای چاپی آن بخش اعظم تاثیرگذاری کارت ویزیت را تشکیل می‌دهد. از همین رو، پنج ملاحظه‌ی کلیدی برای افزایش قدرت کارت ویزیت را گزینش نمودیم تا هنگام طراحی از آنها غافل نباشیم.

آموزش طراحی و چاپ پرچم های چاپی با نرم افزار ایندیزاین
29 آبان 1395
29 آبان

آموزش طراحی و چاپ پرچم های چاپی با نرم افزار ایندیزاین

تحریریه همچاپ

شاید هیچ کسی نتواند بگوید که یک پرچم برروی میله چقدر بالا برود تا با رقصیدن با وزش باد توجه شما را جلب کند. در کل پرچم های نمایشی و پرچم های تبلیغاتی در جلوی ساختمان ها و نمایشگاه ها، ورودی های سالن های نمایش و موسسات عمومی یا حتی در جلوی بانک ها و شرکت های بیمه دیده می شوند. می توانید خودتان پرچم تبلیغاتی خود را درست کرده و آنرا بدون فوت وقتی در دستگاه های دیجیتال چاپ کنید. بنابراین جلب توجه مشتریان بسیار اهمیت دارد، و چه بهتر که این کار را با پرچم های تبلیغاتی به انجام برسانید. به همین دلیل در این آموزش سعی داریم که نحوه طراحی پرچم های تبلیغاتی را به شما نشان دهیم و اینکه چگونه می توانید در نرم افزار ایندیزاین؛ پرچم های جدیدی را طراحی کنید.

درباره‌ی دایکات
27 آبان 1395
27 آبان

درباره‌ی دایکات

تحریریه همچاپ

تکنیک دایکات یکی از خدمات تکمیلی بعد از چاپ است که با استفاده از آن می‌توان طرح‌ها و نقوش خاصی را با قالب روی محصولات چاپی و بسته‌بندی برش یا به‌اصطلاح تیغ‌زنی نمود و طرح موردنظر را پیاده کرد. با دایکات می‌توان توجه مخاطبان را جذب ماهیت ابعادی اشکال، نقش‌ها، حروف و دیگر طرح‌های برش‌یافته نمود تا به این وسیله، هدف محصول چاپی نسبت به ایجاد جذابیت در مخاطب تحقق پیدا خواهد کرد. آشنایی با خصوصیات منحصربفرد و بی‌نظیر تکنیک دایکات می‌تواند به موفقیت در جذب توجه مخاطبان تولیدات چاپی‌تان مانند محصولات تبلیغاتی، بسته‌بندی کالاها، اطلاع‌رسانی و غیره کمک بزرگی خواهد کرد.

ماهیت کاغذ و انواع آن
27 آبان 1395
27 آبان

ماهیت کاغذ و انواع آن

تحریریه همچاپ

در طول تاریخ و از زمان کشف خواص مغز نوعی نی به نام پاپیروس توسط مصریان، همواره کاغذ در کنار فرهنگ شفاهی به‌عنوان یگانه ابزار انتقال اندیشه و دانش بشری بوده است. البته در طی دو دهه‌ی اخیر با ورود رایانه‌ها و اینترنت دیگر کاغذ افتخار انتقال اندیشه و دانش را تا حدودی با رقیب خود قسمت کرده است، ولی خوشبختانه همچنان کاغذ اصلی‌ترین روش بیان مکتوب بشمار می‌رود. اما اگر به صنعت چاپ نگاهی بیاندازیم، خواهیم دید که کاغذ شناخته‌ شده‌ترین متریال چاپی است و همچنین پرمصرف‌ترین ماده‌ی اولیه چاپ محسوب می‌شود، به همین دلیل، تقریبا نیمی از کل هزینه‌های تولید محصولات چاپی به هزینه کاغذهای مصرفی آن برمی‌گردد. تقریبا اغلب سفارشات چاپی با کاغذهای مخصوص چاپ آماده می‌شوند.

طراحی قاب های کششی پارچه ای چاپی
26 آبان 1395
26 آبان

طراحی قاب های کششی پارچه ای چاپی

تحریریه همچاپ

بازاریابان و برگزارکنندگان نمایشگاهی از قاب های پارچه ای کششی عکس مانند محصول تبلیغاتی استفاده می کنند. با این محصول می توانید کالاها و خدمات خود را با روش های متفاوتی نسبت به دیگران تبلیغ کنید. با چنین محصولی می توانید موفقیت های شرکت خود را برای مشتریان بازگو نموده و از نزدیک با برند شما آشنا می شوند. پارچه این قاب ها برخلاف قاب های سنتی پارچه ای، محکم بوده طوری که خراب نمی شوند و می توانید در صورت خرابی، آنها را تعویض کنید. برای اینکه وزن کششی پارچه را تا حد ممکن پایین نگه دارید تا بتوانید روی آن عکسی را بچسبانید، خدمت شما عرض می کنیم که این نوع قاب ها از آلومینیوم ساخته شده اند. می توانید قاب های مختلف این نوع محصول را در وب سایت همچاپ مشاهده کنید که نمای کلی آنها نیز عرضه شده است.

سه عامل تاثیرگذار در جذابیت طراحی بسته‌بندی‌‌ها
26 آبان 1395
26 آبان

سه عامل تاثیرگذار در جذابیت طراحی بسته‌بندی‌‌ها

تحریریه همچاپ

همان‌طور که عمدتا کتاب‌ها را بر اساس جلدشان قضاوت می‌کنند، کالاها هم قبل از خرید یا تجربه‌ی آنها، عموما بر اساس بسته‌بندی سنجش می‌شوند. وقتی که بسته به قدرت تاثیر بسته‌بندی، انتخاب‌های خرید شدیدا روی رفتار خرید تاثیرگذار هستند، باید از حداکثر پتانسیل طراحی بسته‌ی‌بندی بهره‌برداری کرد و تمام جنبه‌های آن را بهینه‌سازی نمود. در واقع، تاثیرات سودمند بسته‌بندی از جنبه‌های اساسی افزایش فروش‌ محسوب می‌شود. سه عامل طراحی جذابیت بصری، تکینگی و سودمندی در بسته‌بندی محصولات نسبت به باقی موارد از چنان اهمیت بالایی برخوردارند که با رعایت و بکارگیری آنها در طراحی بسته‌بندی می‌توانید افزایش فروش‌ محصولات‌تان را ضمانت کنید. اما چرا این عوامل مهم‌تر هستند و چه کارکردی دارند که می‌توانند مشتریان را مسحور و فریفته‌ی خود کنند؟

هفت دلیل برای ارجحیت چاپ با کاغذ مصنوعی
26 آبان 1395
26 آبان

هفت دلیل برای ارجحیت چاپ با کاغذ مصنوعی

تحریریه همچاپ

وقتی کلمه‌ی «کاغذ» را می‌شنوید، احتمالا فکرتان شما را به متریالی از چوب درخت سوق پیدا می‌کند، اما انواع کاغذهای مصنوعی هم وجود دارد که می‌توانند فرصت‌ها و امکان‌های بسیاری را برای طراحی، چاپ و محصولات تبلیغاتی عرضه کنند. کاغذ مصنوعی متریالی است که معمولا از رزین تولید می‌شود، اما فرآیند تولید کاغذ مصنوعی به‌سرعت تحول پیدا کرده و کاغذهای مختلف پلاستیکی و دیگر متریال‌ها را نیز شامل شده است. اساسا کاغذهای مصنوعی شبیه کیسه‌های پلاستیکی هستند، اما ظاهر و شمایل کاغذهای معمولی را دارند. اما چرا باید استفاده از کاغذ مصنوعی را به کاغذ طبیعی ترجیح دهیم؟ هفت دلیل برای بکارگیری کاغذهای مصنوعی در پروژه‌های چاپی آتی‌تان می‌توان ذکر کرد که با آنها آشنا خواهیم شد.

شمارش صحیح صفحات پروژه‌های چاپی – بخش دوم
25 آبان 1395
25 آبان

شمارش صحیح صفحات پروژه‌های چاپی – بخش دوم

تحریریه همچاپ

منظور از سفارش کاتالوگ 9 صفحه‌ای چیست؟ مشکل اینجاست که واژه‌ی «صفحه» مفهومی ذهنی دارد و مردم از آن در معناهای مختلفی استفاده می‌کنند. وقتی مردم واژه‌ی «صفحه» را بیان می‌کنند، از آن می‌توان سه تعریف رایج مختلف مستفاد کرد: 1) یک ورق کامل که شامل پشت و روی آن هم می‌شود. 2) صفحه همچنین به معنای یک روی یک ورق هم کاربرد دارد. در واقع، معنای صحیح «صفحه» همین است. 3) واژه‌ی «صفحه» همچنین در معنای دو صفحه‌ی مقابل هم بکار می‌رود، مانند عکس بازیگر معروفی که در دو صفحه‌ی روبروی هم یک مجله چاپ می‌شود. به‌منظور پرهیز از مشکلات ناشی از ابهام ذاتی واژه‌ی «صفحه» در سفارشات چاپی، بهترست پاسخ درست رایج‌ترین سوالات در مورد نحوه‌ی صحیح شمارش صفحات پروژه‌های چاپی را بدانیم.

هشت نکته‌ی آموزشی حروف‌نگاری
26 آبان 1395
26 آبان

هشت نکته‌ی آموزشی حروف‌نگاری

تحریریه همچاپ

دانش طراحی فونت و حروف‌چینی (Typography) به مطالعه‌ی فونت‌ها و پیامی که انتقال می‌دهند، می‌پردازد. طراحان گرافیک با کسب دانش حروف‌نگاری و حروف‌چینی می‌توانند پیشرفت فوق‌العاده‌ای در کار خود ایجاد کنند چون حتی شناخت اولیه و پایه‌ای از حروف‌نگاری نیز قدرت تاثیرگذاری همه نوع طراحی از اسناد روزمره گرفته تا پروژه‌های خلاقانه بزرگ را افزایش خواهد داد. به‌منظور بهبود مهارت‌های حروف‌نگاری در طراحی یا حتی کمک به انتقال ایده‌های خود به یک طراح گرافیک، هشت نکته‌ی راهنمای مهم در مورد حروف‌نگاری را با شما در میان خواهیم گذاشت.

انواع سطوح چاپی غیرکاغذی – بخش اول
26 آبان 1395
26 آبان

انواع سطوح چاپی غیرکاغذی – بخش اول

تحریریه همچاپ

سطوح چاپی غیر کاغذی و نامتعارف فورا بسته‌بندی و محصولات چاپی را از وضعیت معمولی به مرحله‌ی بالاتری هدایت می‌کند. متریال‌های چاپی غیرکاغذی نه تنها ویژگی منحصربفردی به بسته‌بندی و محصول چاپی‌تان هدیه می‌کند، بلکه در نگاه مخاطبان در یک چشم به‌هم زدن جذابیت و گیرایی ایجاد می‌کند و پیامی از خصیصه لوکس خود به دیگران منتقل می‌کند، در حالی که سطوح چاپی معمول و رایج کاغذ و مقوا به‌سختی می‌توانند کارکردهای اثرگذار سطوح چاپی نامتعارف را ایجاد کنند. ماهیت خاص و کم‌نظیر سطح چاپی نامتعارف موجب می‌شود که محصولات تبلیغاتی یا بسته‌بندی کالاها در میان نمونه‌های مشابه خود برجسته و اصیل جلوه نمایند. البته کار با سطوح چاپی خاص به دانش و تجربه‌ی کاری گسترده‌ای در مورد واکنش انواع سطوح چاپی نامتعارف نسبت به جوهر چاپ، فرایند تولید آنها با استفاده از ماشین‌آلات چاپی و بکارگیری خدمات تکمیلی روکش و پرداخت نیاز دارد. بیایید در مورد چالش‌های کار با محبوب‌ترین سطوح چاپی نامتعارف در تولید بسته‌بندی‌ها بیشتر صحبت کنیم.

پنج روش جدید ایجاد ارزش افزوده در کارت ویزیت‌ها
27 آبان 1395
27 آبان

پنج روش جدید ایجاد ارزش افزوده در کارت ویزیت‌ها

تحریریه همچاپ

وقتی شما در کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها، رویدادهای تجاری، خیابان یا هرجای دیگر با مشتریان بالقوه‌ ملاقات می‌کنید و کارت ویزیت خود را به آنها می‌دهید، می‌توانید برند خود را با استفاده از راهکارهایی برای افزایش ارزش کارت ویزیت‌ در ذهن مخاطبان‌تان ماندگار نمایید. وقتی شما به کارت ویزیت‌تان ارزشی می‌افزایید، به دریافت‌کنندگان آن انگیزه‌ای می‌دهید که بارها و بارها به تماشای کارت‌تان ادامه دهند. این امر موجب کسب اعتبار و شهرت برندتان می‌شود و وقتی زمان نیاز به خرید محصول مشابه شما فرا برسد، فورا برندتان در ذهن مشتری تداعی شود. اگر نخواهید به روش‌های عادی افزودن ارزش کارت ویزیت (مانند چاپ تقویم‌ و کوپن‌ تخفیف در پشت کارت) رجوع کنید، یکی از پنج روش‌ جدید پیشنهادی ما را امتحان کنید که هر کدام خاص و تک هستند و شما را در میان رقبای‌تان متمایز می‌سازند و البته احتمال یادآوری برندتان را در اذهان مخاطبان افزایش می‌دهند.

شمارش صحیح صفحات پروژه‌های چاپی – بخش اول
25 آبان 1395
24 آبان

شمارش صحیح صفحات پروژه‌های چاپی – بخش اول

تحریریه همچاپ

منظور از سفارش کاتالوگ 9 صفحه‌ای چیست؟ مشکل اینجاست که واژه‌ی «صفحه» مفهومی ذهنی دارد و مردم از آن در معناهای مختلفی استفاده می‌کنند. وقتی مردم واژه‌ی «صفحه» را بیان می‌کنند، از آن می‌توان سه تعریف رایج مختلف مستفاد کرد: 1) یک ورق کامل که شامل پشت و روی آن هم می‌شود. 2) صفحه همچنین به معنای یک روی یک ورق هم کاربرد دارد. در واقع، معنای صحیح «صفحه» همین است. 3) واژه‌ی «صفحه» همچنین در معنای دو صفحه‌ی مقابل هم بکار می‌رود، مانند عکس بازیگر معروفی که در دو صفحه‌ی روبروی هم یک مجله چاپ می‌شود. به‌منظور پرهیز از مشکلات ناشی از ابهام ذاتی واژه‌ی «صفحه» در سفارشات چاپی، بهترست پاسخ درست رایج‌ترین سوالات در مورد نحوه‌ی صحیح شمارش صفحات پروژه‌های چاپی را بدانیم.

رفتار صحیح با واحد خدمات مشتریان
25 آبان 1395
25 آبان

رفتار صحیح با واحد خدمات مشتریان

تحریریه همچاپ

آخرین بخش از فرایند کاری شرکت‌های چاپی در تیم خدمات مشتریان آنها بروز می‌یابد و همین قدر در باب اهمیت این بخش بگوییم که بسیاری از مشتریان جدید به‌خاطر دریافت مشاوره و خدمات مشتریان عالی به سمت آن شرکت چاپی جذب می‌شوند. اغلب شرکت‌های چاپی کیفیت و قیمت چاپ را مهم‌ترین عوامل جذب مشتری می‌دانند، ولی این امر از نگاه مشتریان شامل خدمات مشتریان خوب هم می‌شود. اما برای داشتن خدمات مشتریان مناسب چه چالش‌هایی دارد؟ با اینکه اغلب شرکت‌های چاپی واحد خدمات مشتریان دارند، ولی گاهی به خاطر عدم وجود اطلاعات کافی سفارشات مشتریان، خدمات رضایت‌بخشی ارائه نمی‌شود، مخصوصا اینکه روزانه تماس‌های بی‌شماری با واحد خدمات مشتریان گرفته می‌شود و تیم کاری آن معمولا مشتریان را با نام و اطلاعات سفارش‌شان نمی‌توانند به ذهن خود بسپرند. در ادامه به معرفی 4 مرحله‌ی مهمی می‌پردازیم که مشتریان می‌توانند با پیروی از آنها خدمات مشتریان تلفنی رضایت‌بخشی را داشته باشند.

کمپانی HP و معرفی کوچک‌ترین چاپگر جوهرافشان همه‌کاره‌ی جهان
25 آبان 1395
25 آبان

کمپانی HP و معرفی کوچک‌ترین چاپگر جوهرافشان همه‌کاره‌ی جهان

تحریریه همچاپ

با توجه به اینکه مشتریان دوست‌دار تکنولوژی‌های نوین علاقه‌ی بسیاری به ماشین‌های کوچک و کم‌جاگیری دارند که دائما بتوان از آنها استفاده کرد، کمپانی HP اخیرا کوچک‌ترین سری چاپگرهای جوهرافشان همه‌کاره‌ی دنیا را تحت سری HP DeskJet Ink Advantage 3700 All-in-One معرفی کرده است که علاوه بر امکان چاپ، اسکن و کپی و بسیاری از امکانات دیگر، این چاپگر می‌تواند بوسیله‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌ها به‌راحتی از فایل‌ها نسخه‌های چاپی بگیرد. این چاپگرها دارای سینی کاغذ ورودی و خروجی تاشدنی است و اندازه‌ی ابعاد خود دستگاه شامل 40،3 سانتی‌متر پهنا، 17،7 سانتی‌متر عمق و 14،1 سانتی‌متر ارتفاع دارد. این اندازه تنها کسری از اینچ از چاپگر جوهرافشان همه‌کاره‌ی Epson Expression Home XP-430 کوچک‌تر است.

چاپ کارت ویزیت فوق‌ضخیم
25 آبان 1395
25 آبان

چاپ کارت ویزیت فوق‌ضخیم

تحریریه همچاپ

رویکردهای متفاوتی نسبت به کارت ویزیت وجود دارد، به‌طوری که بعضی افراد کارت ویزیت‌های ارزان را در تیراژ چاپی 1000 عدد چاپی می‌کنند و مثل نقل و نبات آنها را به همه می‌دهند. بعضی دیگر تنها چند صد عدد کارت چاپ می‌کنند ولی خیلی روی طراحی، گزینش پرداخت تکمیلی ممتاز و توزیع آن وسواس بخرج می‌دهند، اگر شما هم جزء دسته‌ی اخیر هستید، پس روی صحبت این مقاله با شماست تا بتوانید کارت ویزیت‌های فوق‌ضخیمی را با استفاده از متریال‌هایی چون مقوای روکش‌دار (Artboard) با گرماژ 420 گرم، مقوای ضخیم زیرلیوانی، کاغذهای دولایه و سه‌لایه و مقواهای روکش‌دار فوق‌ضخیم چاپ کنید.

سه شیوه‌ی توسعه‌ی کسب‌و‌کار با کتابچه
25 آبان 1395
25 آبان

سه شیوه‌ی توسعه‌ی کسب‌و‌کار با کتابچه

تحریریه همچاپ

چاپ کتابچه با انتقال پیام کاملا مشخص و تخصصی یکی از بهترین روش‌ها در دسترسی هدفمند به مشتریانی است که شما را در حوزه‌ی کاری‌تان به‌عنوان متخصص و حرفه‌ای خواهند شناخت و مشتریان را با کمپانی، برند، محصولات و خدمات‌تان ارتباط می‌دهد. اگر تا حالا به فکر تبلیغات با کتابچه‌ها نیافتاده‌اید یا نتایج مطلوبی از آن بدست نیاورده‌اید، سعی کنید برای توسعه‌ی کسب‌وکار از کتابچه در فعالیت تبلیغاتی خود بهره بگیرید تا به وسیله‌ی آنها تخصص کاری خود را اثبات نموده و ایجاد اعتماد کنید، با مشتریان ارتباط برقرار نمایید و، وفاداری آنها را به برند خود جلب کنید و نهایتا ارزش افزوده‌ای بدست بیاورید و فروش خود را ارتقا دهید.

معرفی چاپ دیجیتال
24 آبان 1395
24 آبان

معرفی چاپ دیجیتال

تحریریه همچاپ

آیا از وجوه تمایز میان چاپ دیجیتال و چاپ افست یا همان سنتی واقف هستید؟ اگر به‌ دنبال محصولات تبلیغی فوق‌العاده‌، چاپ آثار هنری، تسریع فرایند تولید، کاهش هزینه‌های کلی، کیفیت بالا، نمونه‌گیری سریع، قدرت انتخاب بیشتر در گزینش رنگ‌ها، شخصی‌سازی تک‌تک محصول سفارش خود و موارد مهم چاپی دیگر هستید، آگاهی از گزینه‌ها و توانایی‌های چاپ دیجیتال می‌تواند چشم‌اندازهای به‌مراتب بیشتر و ارزشمندتری را به شما عرضه کند که یا مشابه آن را در روش‌های چاپی دیگر نخواهید یافت یا اینکه باید خود را آماده‌ی فرایند سختی کنید که تنها با صرف زمان و هزینه بیشتر امکان‌پذیر می‌شود.

معرفی برترین منابع تصویر رایگان آنلاین
24 آبان 1395
24 آبان

معرفی برترین منابع تصویر رایگان آنلاین

تحریریه همچاپ

به ‌هیچ وجه نمی‌توان مرکزیت محتوای بصری را در حوزه‌ی تبلیغات و فروش انکار کرد، به‌ همین خاطر هم هیچ فعال حوزه‌ی طراحی گرافیک، تبلیغات، چاپ و نشر و تولید محتوایی نیست که قدر منابع تصویر رایگان آنلاین را نشناسد و مرتبا از تصاویر برای انتقال مفاهیم و تامین نیازهای خود استفاده نکند. اما اصولا جستجو و یافتن تصاویر جذابی که با مفاهیم موردنظرتان هم‌خوانی داشته باشد، کاری سخت و پردردسر است. از آنجا که تقریبا تمام تصاویری که در سی سال گذشته تهیه شده‌ باشند، مشمول قانون کپی‌رایت می‌شوند و دانلود غیرمجاز تصاویر از منابع آنلاین هم غیراخلاقی تلقی می‌شود، مگر اینکه شما هم به نگرش Copy Left اعتقاد داشته باشید و خودتان هم در مورد تولیدات فرهنگی خود همین گونه رفتار کنید. اما در این صورت هم دانلود غیرمجاز می‌تواند دردسرهای قانونی خود را به همراه داشته باشد. پس با این اوصاف برای یافتن تصاویر باکیفیت و تازه چکار باید کرد؟ بهترین روش رجوع به منابع آنلاین رایگان تصاویر است که طیف وسیعی از تصاویر جذاب و تاثیرگذار را به رایگان در اختیار متقاضیان آنها قرار می‌دهند. در ادامه به معرفی شاخص‌ترین این منابع خواهیم پرداخت.

نرم‌افزار ایده‌آل طراحی کارت ویزیت
24 آبان 1395
24 آبان

نرم‌افزار ایده‌آل طراحی کارت ویزیت

تحریریه همچاپ

هزاران مقاله و آموزش تصویری در مورد طراحی کارت ویزیت در فضای اینترنت وجود دارد. طیف وسیعی از الگوهای آماده (Template) در فرمت‌های متنوعی ازجمله فرمت محبوب PSD (فرمت مخصوص فتوشاپ) در فضای وب به‌وفور دردسترس است، ولی آیا این امکان به معنی الزام شما در استفاده از Photoshop برای طراحی کارت ویزیت است؟ نرم‌افزارهای حرفه‌ای بزرگ دیگر مانند Illustrator، InDesign و Microsoft Word چطور؟ کدام نرم‌افزار می‌تواند در طراحی کارت ویزیت حرفه‌ای‌ترین خروجی را ارائه دهد؟

آشنایی با وجوه تمایز میان شرکت‌های چاپی
24 آبان 1395
24 آبان

آشنایی با وجوه تمایز میان شرکت‌های چاپی

تحریریه همچاپ

هیچ شرکت چاپی دوست ندارد که از آن در ارتباط با رقبایش سخن به میان بیاید، ولی حقیقت این است که اگر فکر کنیم همه‌ی شرکت‌های چاپی سروته یک کرباس هستند و هیچ فرقی بین‌شان نیست، اشتباه کرده‌ایم. این امر راجع به همه‌ی امور این دنیا صدق می‌کند و درست نیست که مسائل را سیاه و سفید ببینیم. مخصوصا وقتی که به خاطر سطح پایین کیفیت تولید یک شرکت چاپی، مجبور شویم هزینه‌ی گزافی را صرف چاپ دوباره‌ی سفارش خود کنیم. اما چه وجوه تمایزی میان شرکت‌های چاپی وجود دارد که بر مبنای آن بتوانیم فرق شرکت خوب و بد را از هم تشخیص دهیم؟ پنج عامل را می‌توان ذکر کرد که هر شرکت چاپی بر اساس آن جایگاه خاص خود را پیدا می‌کند.

شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک
20 آبان 1395
20 آبان

شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک

تحریریه همچاپ

طراحان گرافیک هوشمند همیشه به دنبال منابع گرافیکی جدیدی می‌گردند که به آنها در طراحی بهتر و موثرتر یاری دهند. همه‌چیز از اشل‌های رنگی تا نرم‌افزار مدیریت ارتباط مشتریان (CRM) و برنامه‌های فاکتورنویسی و راهنمای تصویری طراحی را می‌توان به عنوان منابع طراحی گرافیکی در نظر گرفت. بعضی از این منابع خیلی مشهور و شناخته‌شده‌اند و بعضی دیگر کمتر شهرتی پیدا کرده‌اند. با توجه به جمعیت بالای طراحان گرافیکی، منابع طراحی گرافیکی معروف بسیاری وجود دارند که برای بعضی شناخته‌شده‌اند، ولی بسیاری دیگر کمتر شناختی به آنها دارند. در ادامه به معرفی شش منبع رایگان طراحی گرافیکی خواهیم پرداخت که علی‌رغم کارایی بالای آنها، شاید کمتر از آن شنیده باشید.

راهنمای ایجاد سایه‌های خاکستری گرم و سرد
20 آبان 1395
20 آبان

راهنمای ایجاد سایه‌های خاکستری گرم و سرد

تحریریه همچاپ

اگر مایلید از رنگ خاکستری در طراحی گرافیکی محصولات چاپی (متن خاکستری، پس‌زمینه‌ی خاکستری و گرادیان خاکستری) استفاده کنید، بهترست بجای یکی از 11 سایه‌ی خاکستری سرد یا 11 سایه‌ی خاکستری گرم الگوی رنگی (Color Swatches)، از درصدی از رنگ مشکی استفاده کنید. چرا؟ چون سایه‌های خاکستری سرد یا سایه‌های خاکستری گرم حاوی مقدار اندکی از رنگ مشکی هستند یا اصلا مشکی ندارند. وقتی خاکستری توسط آبی، قرمز و زرد رنگ CMYK ساخته شود، رنگ خاکستری آن به پیکسل‌هایی وابسته می‌شود که با فرود این سه پلیت ((Plate جوهر در نقطه‌ی دقیقا مشخصی پدید می‌آید. اگر پیکسل‌ها حتی به‌اندازه‌ی خیلی اندکی جابجا شوند، رنگ خاکستری‌ آن با خاکستری دیگر نقاط یک‌دست و همسان درنخواهد آمد. در این صورت، رنگ خاکستری‌تان ممکن است در بعضی قسمت‌ها اندکی آبی‌تر و در قسمت‌های دیگر صورتی‌تر یا زردتر جلوه کند. خاکستری که از درصد رنگ مشکی بدست می‌آید، یک‌دستی و همسانی بیشتری دارد چون همه‌ی رنگ‌ها از پلیت مشکی شکل می‌گیرند. می‌خواهید بدانید چطور به این یک‌دستی دست پیدا کنید؟ با ما همراه شوید!

ترفندهایی ساده برای چاپ باکیفیت و مقرون بصرفه
20 آبان 1395
20 آبان

ترفندهایی ساده برای چاپ باکیفیت و مقرون بصرفه

تحریریه همچاپ

یکی از مهم‌ترین شرکای کاری در تامین نیازهای شغلی‌تان می‌تواند یک شرکت چاپی با تولیدات باکیفیت و مقرون‌‌ بصرفه باشد. کارت ویزیت‌ها، بروشورها، تراکت‌ها، کارت پستال‌ها و دیگر محصولات تبلیغاتی با کمک چاپ باکیفیت و بدون آسیب‌رسانی به بودجه‌تان باید تصویری از اعتماد و رضایت خاطر مشتریان‌تان عرضه کند. همه‌ی شرکت‌های چاپی تجاری یکسان نیستند و شما هم همیشه به اندازه‌ی پولی که هزینه کرده‌اید، کار تحویل نمی‌گیرید. به همین دلیل باید نکات و ترفندهایی را آویزه‌ی گوش خود کنید که به چاپ تجاری باکیفیت و مقرون بصرفه‌ای منجر می‌شوند که مزایای بسیاری در سرمایه‌گذاری تبلیغاتی‌تان به همراه دارند.

آناتومی کارت دعوت عروسی
20 آبان 1395
20 آبان

آناتومی کارت دعوت عروسی

تحریریه همچاپ

تا حالا فکر کرده‌اید که در کارت دعوت عروسی چه بخش‌هایی دارد و چه موضوعاتی در آن گنجانده می‌شود؟ خب، اگر قبلا ازدواج کرده‌اید و حالا متاهل هستید، هم هنگام سفارش کارت عروسی خودتان و هم هنگام دریافت کارت دعوت با آناتومی کلی کارت عروسی آشنایی دارید، ولی اگر مجرد هستید و به‌دنبال طراحی کارت دعوت عروسی زیبا و شیکی برای خودتان هستید یا اینکه فقط یک طراح گرافیک هستید و سفارش طراحی کارت دعوت عروسی دریافت کرده‌اید، آشنایی تفصیلی با آناتومی کامل این کارت‌ها می‌تواند کمک خوبی باشد.

پنج ترکیب رنگ ممنوع در طراحی گرافیک
20 آبان 1395
20 آبان

پنج ترکیب رنگ ممنوع در طراحی گرافیک

تحریریه همچاپ

رنگ یکی از مبادی طراحی گرافیک است و دانش آن تاثیر قابل‌توجهی بر کیفیت طراحی دارد. طراحان گرافیک حرفه‌ای می‌دانند که بعضی از ترکیب‌های رنگی بهتر با یکدیگر جور درمی‌آیند و بعضی ترکیب‌ها هم تا حد امکان باید از آنها اجتناب شود. البته در میان ترکیب‌های رنگی ناساز نیز استثنائاتی وجود دارد که در نحوه‌ی بکارگیری آنها باید نهایت توجه و حساسیت خود را بکار ببندید. اما این ترکیب‌های رنگی ممنوعه چه هستند و دلیل ممنوعیت آنها چیست؟

چاپ با جوهر سفید شدنی است؟
20 آبان 1395
20 آبان

چاپ با جوهر سفید شدنی است؟

تحریریه همچاپ

همه‌ی چاپخانه‌ها نمی‌توانند با جوهر سفید کار کنند. در واقع، این امر برای اکثریت چاپخانه‌ها صدق می‌کند، چراکه سفید از رنگ‌های PMS (پانتون) نیست و چاپ آن با CMYK هم امکان‌پذیر نیست. اکثر چاپگرها فضای سفید را خالی می‌گذارند و رنگ باقی طرح را چاپ می‌کنند. تنها چند روش محدود برای بکارگیری از جوهر سفید وجود دارد که در این نوشتار به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

استفاده از ترس برای ترغیب مشتریان
20 آبان 1395
20 آبان

استفاده از ترس برای ترغیب مشتریان

تحریریه همچاپ

ترس از ایام گذشته همواره به عنوان یکی از محرک‌‌های انسان به رفتار کنش‌گرانه محسوب می‌شده است و تکنیک ایجاد ترس برای تبلیغات‌چیان از ده‌ها سال پیش مورد استفاده قرار می‌گرفته تا مشتریان را به سمت انجام اقدامات خاص موردنظرشان سوق دهند. بازی با احساس ترس افراد مستلزم هوشمندی و درایت است، چراکه اگر این روش به‌درستی طراحی نشده باشد، این کار می‌تواند مخاطبان‌تان را از شما بیزار یا خشمگین سازد.

اصول طراحی مینیمالیستی معاصر
22 آبان 1395
22 آبان

اصول طراحی مینیمالیستی معاصر

تحریریه همچاپ

طراحی مینیمالیستی از دهه‌ی 1960 میلادی تا کنون به سبک طراحی مسلط و حاکم زمانه‌ی ما بدل شده است و خود را در تمام وجوه زندگی ما تسری داده است. اما با اینکه مینیمالیست در طراحی خود را به صورت‌ها و سبک‌های مختلفی جلوه‌گر ساخته است، ولی جدیدترین این سبک‌های مدرن و مینیمالیستی در طراحی گرافیک شامل طراحی صاف و طراحی متریال می‌شود که اتفاقا در همین پنج سال اخیر و توسط کمپانی‌های Microsoft و Google رواج پیدا کرده‌اند. این دو رویه‌ی طراحی معاصر عمدتا به نام‌های طراحی صاف (Flat Design) و طراحی متریال (Material Design) شناخته می‌شوند، از سه عنصر اساسی ازجمله آیکون‌نگاری، حروف‌نگاری و رنگ‌های زنده و جسورانه بهره می‌گیرد و از عناصر مشخصی مانند سایه و طرح سه‌بعدی فاصله می‌گیرد.

کاغذ روکش‌دار و کاغذ بدون روکش
23 آبان 1395
23 آبان

کاغذ روکش‌دار و کاغذ بدون روکش

تحریریه همچاپ

هنگام گزینش نوع کاغذ برای سفارش چاپی‌تان، اغلب اولین انتخاب‌تان باید از میان کاغذ روکش‌دار و کاغذ بدون ‌روکش باشد. این انتخاب گاهی بر مبنای قیمت صورت می‌گیرد، اما اغلب به کاربرد نهایی محصول چاپی‌تان برمی‌گردد. برای انتخاب صحیح از میان انواع کاغذها لازم است که فرق میان کاغذ بدون روکش (معروف به کاغذ تحریری)، کاغذ روکش‌دار و مقوا را بدانید و از کاربردهای هرکدام نیز اطلاعاتی کسب کنید.

اصول ترکیب فونت‌ها در طراحی گرافیکی
23 آبان 1395
23 آبان

اصول ترکیب فونت‌ها در طراحی گرافیکی

تحریریه همچاپ

ترکیب دو فونت می‌تواند جلوه‌ای خاص و جالب‌توجه را به متن شما بدهد، اما باید اطمینان حاصل کنید که این فونت همان ظاهر دلخواه شما را داشته باشد. اگر از ترکیب فونت بد استفاده شود، ممکن است طرح‌تان شلخته، بی‌دقت و سرسری به نظر بیاید اما ترکیب فونت صحیح موجب گیرایی و جذابیت طرح‌تان شود و در میان مخاطبان بیشتری جلب‌توجه کند. برای اینکه مطمئن شوید ترکیب فونتی‌تان درست و صحیح از آب درآمده است، باید از دو اصل بنیادی هماهنگی و کنتراست پیروی کرده و از اصل سوم تضاد تحت هر شرایطی اجتناب کنید.

پاکت‌نامه‌های سفارشی، ابزار ارتباطی حرفه‌ای
23 آبان 1395
23 آبان

پاکت‌نامه‌های سفارشی، ابزار ارتباطی حرفه‌ای

تحریریه همچاپ

اگر شما اطلاعات شغلی خود را با دست‌خط یا مهر خود روی همه‌ی پاکت‌نامه‌های ارسالی به مشتریان‌تان درج می‌کنید، احتمالا به‌دنبال راهکار آسان، سریع و حرفه‌ای‌تر برای این مشکل خود می‌گردید. مهر‌های ژلاتینی ابزار خوبی هستند اما با یک مهر قدیمی مبهم نمی‌توان مکاتبات خارجی خیلی خوبی با دیگران برقرار کرد. به همین خاطر، سفارش طراحی و چاپ پاکت‌نامه‌های سفارشی بهترین و تنهاترین راهکار برای مکاتبات ارزشمندتان است، ولی نکات مهمی در مورد پاکت‌نامه‌های سفارشی وجود دارد که باید هم از آنها آگاهی داشته و هم هنگام سفارش طراحی و چاپ آنها درنظر داشته باشید.

نگاهی اجمالی به تاریخچه‌ی ماشین چاپ
23 آبان 1395
23 آبان

نگاهی اجمالی به تاریخچه‌ی ماشین چاپ

تحریریه همچاپ

اگر به اطراف خود بنگرید، همه‌جا محصولات چاپی مختلفی می‌بینید که هر کدام به‌نحوی زندگی ما را متاثر از خود ساخته‌اند. همه‌ی این محصولات چاپی به ماشین چاپی نیاز دارند که حروف، طرح‌ها و تصویرها را روی کاغذ به نمایش درآورد. تا همین 600 سال پیش چیزی به اسم ماشین چاپ وجود نداشت و تمام نوشته‌ها توسط دست انسان روی کاغذ می‌آمد. در واقع، با اختراع ماشین چاپ سواد و دانش به سطح امروزی خود رسید. بدون شک راحتی زندگی مدرن امروزی ما بدون اختراع ماشین چاپ پدید نمی‌آمد. هیچ اختراعی به‌اندازه ماشین چاپ زندگی انسان را متحول نکرده است.

فرایندهای چاپی-1
23 آبان 1395
23 آبان

فرایندهای چاپی-1

تحریریه همچاپ

تولید چاپی انواع محصولات از طریق فناوری‌های بسیار متنوعی امکان‌پذیر می شود که در میان مهم‌ترین آنها می‌توان به چاپ افست (یا لیتوگرافی افست)، چاپ فلکسو، چاپ دیجیتال (ازجمله چاپ جوهرافشان و زیروگرافی با نور)، چاپ گراوری و سیلک اسکرین اشاره کرد. البته تکنیک‌های چاپی بیشتری هم وجود دارند که عمدتا به‌منظور انجام کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند که ازجمله رایج‌ترین آنها، شیوه‌های چاپ لترپرس (یا برجسته)، چاپ گود (یا اینتالیو)، چاپ بالشتکی (یا تامپون) و چاپ حرارتی هستند. اما چرا بعضی از سفارش‌ها بهترست با استفاده از یک فرایند چاپی خاص تولید شود؟ به منظور آشنایی بهتر از این موضوع، به معرفی رایج‌ترین این فرایندها و کاربردهای آنها در مقاله‌ای دوبخشی می‌پردازیم.

فرایندهای چاپی-2
23 آبان 1395
23 آبان

فرایندهای چاپی-2

تحریریه همچاپ

تولید چاپی انواع محصولات از طریق فناوری‌های بسیار متنوعی امکان‌پذیر می شود که در میان مهم‌ترین آنها می‌توان به چاپ افست (یا لیتوگرافی افست)، چاپ فلکسو، چاپ دیجیتال (ازجمله چاپ جوهرافشان و زیروگرافی با نور)، چاپ گراوری و سیلک اسکرین اشاره کرد. البته تکنیک‌های چاپی بیشتری هم وجود دارند که عمدتا به‌منظور انجام کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند که ازجمله رایج‌ترین آنها، شیوه‌های چاپ لترپرس (یا برجسته)، چاپ گود (یا اینتالیو)، چاپ بالشتکی (یا تامپون) و چاپ حرارتی هستند. اما چرا بعضی از سفارش‌ها بهترست با استفاده از یک فرایند چاپی خاص تولید شود؟ به منظور آشنایی بهتر از این موضوع، به معرفی رایج‌ترین این فرایندها و کاربردهای آنها در مقاله‌ای دوبخشی می‌پردازیم.

ارتباط عاطفی محصولات چاپی
24 آبان 1395
24 آبان

ارتباط عاطفی محصولات چاپی

تحریریه همچاپ

عواطف و احساسات ابزار بسیار قدرتمندی هستند. عواطف واسطه‌ای هستند که می‌توانند عقاید دیرینه و ریشه‌دار انسان را هم تغییر دهد و بهترین‌ها و بدترین‌ها را برای افراد به همراه داشته باشند. عاطفه در دست یک فرد ماهر می‌تواند به نیرویی تبدیل شود که توانایی هدایت و تلقین داشته باشد و اموری را به‌نحوی شکل دهد که در مسیر کاملا متفاوتی حرکت کنند. ارتباط میان عواطف و چاپ از زمان اختراع ماشین چاپ توسط یوهان گوتنبرگ در سال 1450 میلادی قوت گرفت و از آن زمان تاکنون چاپ توانسته یکی از عاملان سازنده‌ی عواطف محسوب می‌شده است.

موارد مهم برای غلط‌‌گیری و کنترل نهایی فایل خروجی قبل از چاپ
19 آبان 1395
19 آبان

موارد مهم برای غلط‌‌گیری و کنترل نهایی فایل خروجی قبل از چاپ

تحریریه همچاپ

یکی از اشتباهات رایج برای عامه‌ی مردم این است که میان غلط‌گیری (Proofing) و کنترل نهایی فایل طراحی گرافیکی که برای خروجی چاپی (Preflighting) تمایز قائل نمی‌شوند، درحالی که این دو تمایزات اساسی با هم دارند و تنها وجه مشترک آنها این است که هر دو قبل از شروع فرایند چاپ، به بررسی و اصلاح ایرادات فایل خروجی می‌اندازند. در واقع، غلط‌گیری نمونه‌ی چاپی فرایند بررسی متن برای اشتباهات چاپی، اشتباهات املایی و خطاهای دستور زبانی است که گاهی هم به مشکلات طراحی متن می‌پردازد و ایراداتی مانند خطوط ناهم‌تراز یا هم‌پوشانی متن و تصویر را برطرف می سازد. اما فرایند کنترل نهایی فایل خروجی به بررسی فایل خروجی از نظر وجود ایرادات فنی مربوط به چاپ می‌پردازد. اما هر فایل خروجی قبل از ارسال برای تولید در شرکت چاپی باید توسط خود مشتری مورد بررسی قرار گیرد و ایرادات فنی و متنی آن را برطرف کند. بخشی از مهم‌ترین این ملاحظات را ما برای شما فهرست کرده‌ایم.

خطر بالقوه توسعه‌ی ظرفیت تولید شرکت‌های چاپی
19 آبان 1395
19 آبان

خطر بالقوه توسعه‌ی ظرفیت تولید شرکت‌های چاپی

تحریریه همچاپ

اگر به اخبار دنیای صنعت چاپ توجه داشته باشید، متوجه می‌شوید که همیشه در این صنعت مملو از خبرهای خوبی است که به پیشرفت‌های شرکت‌های چاپی و تکنولوژی‌های این صنعت اشاره دارند. صنعت چاپ در سال‌های اخیر نوعی رنسانس (نوزایی) را تجربه می‌کند و شرکت‌ها به‌طور فزاینده‌ای به مصحولات چاپی به‌عنوان بخش ارزشمندی ترکیب تبلیغاتی خود نگاه می‌کنند. اما یک موضوع تلخ همواره توی ذوق فعالان این عرصه می‌زند: حجم سفارش‌های چاپی رو به کاهش است. اما خبر خوب این است که بجای افزایش ظرفیت تولید، با سرمایه‌گذاری روی بهره‌وری می‌توان سودآوری خود را افزایش داد.

کوچک‌ترین چاپگر جوهرافشان دنیا
19 آبان 1395
19 آبان

کوچک‌ترین چاپگر جوهرافشان دنیا

تحریریه همچاپ

محققان سوئدی دو شعبه‌ی شرکت ETH در زوریخ و اسکرونا موفق شدند که کوچک‌ترین تصویر رنگی جهان را با یک چاپگر جوهرافشان چاپ کنند و به همین خاطر هم جایزه رکورد جهانی گینس را از آن خود کردند. این تصویر چاپی که به‌ اندازه‌ی یک برش عرضی از یک موی انسان یا یک پیکسل از نمایشگرهای رتینای برند اپل است، تصویری از چند دلقک ماهی را نشان می‌دهد که اطراف خانه‌ای از شقایق دریایی دور می‌زنند. این تصویر چاپی رنگی چنان کوچک است که اصلا با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شود و برای تماشای آن نیاز به میکروسکوپ است.

رزولوشن مناسب متن برای چاپ باکیفیت
19 آبان 1395
19 آبان

رزولوشن مناسب متن برای چاپ باکیفیت

تحریریه همچاپ

در صنعت چاپ، رزولوشن DPI 300 به‌عنوان استاندارد رایجی برای رزولوشن کیفیت بالا و موثر تصاویر برای چاپ شناخته می‌شود. این یعنی وقتی تنظیمات چاپی درست باشد، خروجی چاپی باکیفیتی از تصویر خود می‌گیرید. تا وقتی که کیفیت طرح گرافیکی چاپی‌تان را با مقیاس %100 در فوتوشاپ با کیفیت موثر DPI 300 دربیاورید، هر تصویری در فوتوشاپ خروجی تصویری فوق‌العاده‌ای بدست می‌دهد. اما هنگام طراحی متن رزولوشن موثر و مناسب باید DPI 600 باشد تا روی نسخه‌ی چاپی خوانا و واضح بنماید.

راهنمای طراحی لب‌بر در چاپ
19 آبان 1395
19 آبان

راهنمای طراحی لب‌بر در چاپ

تحریریه همچاپ

لب‌بر یکی از جنبه‌های مهم طراحی محصولات چاپی است که به‌منظور دستیابی به بهترین خروجی چاپی باید همواره مورد ملاحظه قرار گیرد. در واقع، طراحان گرافیکی که سفارش طراحی محصولات چاپی را بر عهده می‌گیرند، دقت به تنظیمات لب‌بر بخشی اساسی از کارشان را تشکیل می‌دهد. اما لب‌بر چیست؟ در چاپ به معنی این است که قبل از برش، تصویر گرافیکی‌تان فراتر از لبه‌ی کاغذ چاپ شود و هیچ فضای سفیدی در حاشیه‌های کاغذ باقی نگذارد. در واقع، لب‌بر فضایی است که باید برش خورده شود و به این خاطر استفاده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ‌جای لبه‌های کاغذ چاپ نشده باقی نمی‌مانند. استاندارد میزان لب‌بر در کشورها و شرکت‌های مختلف تفاوت دارد، به‌طوری که لب‌بر استاندارد در آمریکا معادل 2،5 میلی‌متر و در اروپا بین 2 تا 5 میلی‌متر تا جایی که باید برش خورده شود، محاسبه می‌شود.

انواع روکش‌های چاپی
19 آبان 1395

انواع روکش‌های چاپی

تحریریه همچاپ

روکش مناسب می‌تواند موجب موفقیت یا شکست پروژه‌های چاپی‌تان شود و هر پروژه احتمالا نیاز به خصوصیت متمایزی دارد. این روکش‌ها و خدمات تکمیلی محصولا چاپی‌تان را علیه رطوبت، خاک، استهلاک کلی محافظت می‌کند و به‌ویژه جلوه و زیبایی محصول تبلیغاتی‌تان را دوچندان می‌کند. به هر ترتیب، محافظت و زیبایی‌بخشی دو خاصیت عمده‌ی روکش‌ها هستند که می‌توانند محصولا تبلیغاتی و دیگر تولیدات چاپی‌تان را جلوه‌ای متمایز ببخشند. به‌منظور اینکه متناسب با اهداف و راهبرد خود بهترین انتخاب را از میان انواع روکش‌ها داشته باشید، بهترست اطلاعات لازمی را در مورد خصوصیات و فواید روکش‌هایی مانند روکش ورنی، ورنی با پایه‌ی آبی، روکش UV و روکش لمینت بدانید.

ملاحظاتی در باب طراحی لوگو
19 آبان 1395
19 آبان

ملاحظاتی در باب طراحی لوگو

تحریریه همچاپ

طراحی لوگوی درست و حسابی برای شرکت‌ها هزینه‌ی هنگفتی به همراه دارد. کسب‌و‌کارهای کوچک که روی هزینه‌های خود حساسیت بیشتری دارند، می‌توانند خود نیز با کمی زحمت لوگوی خود را بسازند و روی شانس موفقیت آن نیز حساب باز کنند. البته می‌توانید از طراح گرافیکی هم بخواهید که این کار را برای‌تان انجام دهد، ولی اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید کارهای خود را به‌تنهایی انجام دهید.

درباره‌ی رنگ CMYK  و RGB
19 آبان 1395
19 آبان

درباره‌ی رنگ CMYK و RGB

تحریریه همچاپ

رنگ CMYK مخفف حروف اول چهار رنگ آبی، قرمز، زرد و مشکی است که اغلب با عنوان «پردازش چهار رنگ» یا «تمام‌رنگ» است. رنگ CMYK همان سیستم رنگی است که در فرایند چاپی مورد استفاده قرار می‌گیرد و این یعنی، طرح گرافیکی‌تان برای چاپ باید مطابق CMYK باشد تا بتوان بهترین خروجی چاپی را دریافت کرد. امروزه این نوع رنگ ارزان‌ترین شکل چاپ برای اغلب سفارش‌های چاپی کوچک تا متوسط بشمار می‌رود. در حالی‌ که مدل رنگ RGB (تشکیل شده از قرمز، سبز و آبی) در نمایشگرهای رایانه‌ای ‌استفاده می‌شود. این یعنی آنچه که در طراحی پروژه‌تان روی نمایشگر می‌بینید، بر اساس سیستم رنگی RGB است. وقتی رنگ‌های RGB به‌میزان مشخص با هم ترکیب شوند، رنگ‌های CMYK را بازتولید می‌کنند،

تاثیر پاکت نامه‌های سفارشی در کسب‌و‌کارهای کوچک
12 آبان 1395
12 آبان

تاثیر پاکت نامه‌های سفارشی در کسب‌و‌کارهای کوچک

تحریریه همچاپ

با اینکه شرکت‌ها و کسب‌وکارهای کوچک در تصمیمات خود همواره دل‌نگران بودجه‌شان هستند، ولی آنها هم برای کسب حداکثر سود به تبلیغات موثر نیاز دارند، پس شک و تردید کسب‌و‌کارهای کوچک در مورد چاپ پاکت نامه‌های سفارشی منطقی است. با این‌حال، اگر ارتباط پستی مستقیم بسیاری دارید، پاکت نامه‌ی سفارشی می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی بر موفقیت یا شکست کمپین تبلیغاتی افزایش فروش‌تان داشته باشد. اگر همچنان از بابت چاپ پاکت نامه‌ی سفارشی برای خود مردد هستید، دلایل ما به احتمال زیاد می‌توانند نگرش‌تان را تغییر دهند.

انواع بخش‌های زیرمجموعه‌ی صنعت چاپ
12 آبان 1395
12 آبان

انواع بخش‌های زیرمجموعه‌ی صنعت چاپ

تحریریه همچاپ

کمپانی‌های فعال در صنعت چاپ را می‌توان بر اساس نوع مشتریان هدف، نوع فعالیت‌های چاپی و تجهیزات مقوله‌بندی کرد. صنعت چاپ اغلب به چهار بخش اصلی تقسیم می‌شود که شامل چاپ تجاری، چاپ بسته‌بندی، چاپ انتشاراتی و چاپ درون‌سازمانی می‌شود، هرچند که بخش‌های کوچک‌تری در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات تخصصی چاپی مانند صحافی نیز نقش‌های ویژه‌ی خود را دارند.

پنج نکته‌ی مهم در طراحی راهبرد محصولات تبلیغاتی چاپی
12 آبان 1395
12 آبان

پنج نکته‌ی مهم در طراحی راهبرد محصولات تبلیغاتی چاپی

تحریریه همچاپ

حرف ما در اینجا با مالکان کسب‌و‌کار است که می‌خواهند محصولات چاپی تبلیغاتی را برای توسعه‌ی درآمدزایی خود بکار بگیرند، ولی اغلب نمی‌دانند دقیقا باید چکار کنند. این کار هم مانند هر سرمایه‌گذاری دیگر کسب‌و‌کارتان باید درست صورت بگیرد تا در رشد سودآوری‌تان نتیجه‌بخش باشد. اما یک محصول چاپی تبلیغاتی درست چه خصوصیاتی دارد؟

چالش انطباق رنگ در چاپ
11 آبان 1395
11 آبان

چالش انطباق رنگ در چاپ

تحریریه همچاپ

رنگ مبحث شگفت‌انگیز و البته فریبنده‌ای است. طراحان و چاپخانه‌ها تلاش می‌کنند که قدرت رنگ را به‌نحوی تحت کنترل خود درآورند، اما عوامل بسیاری بر رنگ صفحات چاپی تاثیر می‌گذارند. نمایشگرهای رایانه از ترکیب رنگ افزودنی برای نمایش تصاویر روی صفحه استفاده می‌کنند. آنها نور قرمز، سبز و آبی را با هم ترکیب می‌کنند تا رنگ‌های جدیدی ایجاد کنند. اگر هر سه این رنگ‌ها در نهایت شدت خود با هم ترکیب شوند، چشم‌‌تان رنگ تولیدشده را به‌صورت سفید ادراک می‌کند. اگر همه‌ی نورها خاموش شوند، چشم‌ مشکی می‌بیند. نمایشگرتان با ترکیب این سه رنگ قادرست اکثریت وسیعی از رنگ‌هایی را که چشم انسان قادر به ادراک آنهاست تولید کند. نمایشگرها همه به یک شکل تنظیم و ساخته نشده‌اند، به همین خاطر هم تصویری که شما در نمایشگر خود می‌بینید، دقیقا همان تصویر نیست که ما یا دیگران روی نمایشگر خود می‌بیند. اما نهایتا چگونه می‌توان چالش انطباق رنگ نمایشگر با محصول چاپی را حل کرد؟

در جستجوی خدمات جامع طراحی، چاپ و ارسال پستی
11 آبان 1395
11 آبان

در جستجوی خدمات جامع طراحی، چاپ و ارسال پستی

تحریریه همچاپ

بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌و‌کارها به دلایل مختلفی دوست دارند که شرکت حرفه‌ای و معتمدی را بیابند که فرایند پردردسر و مشکل کارهای تبلیغاتی و بازاریابی‌شان را از ابتدا تا انتها به بهترین وجه انجام دهد و طراحی محصولات تبلیغاتی، چاپ باکیفیت و ارسال پستی آنها به مشتریان موردنظر آنها را یکجا از طرف آنها انجام دهد تا به این ترتیب خود را از بابت نگرانی، استرس، هزینه، وقت و نداشتن توانایی و دانش انجام کار رها سازند. به‌علاوه که این گونه شرکت‌ها تخصص به‌مراتب بیشتری از هر شرکت ثالث دیگری در طراحی، چاپ و ارسال محصولات پیدا می‌کنند و خروجی نهایی آنها نیز یکدست و حرفه‌ای خواهد بود.

نکات مهم در انطباق طراحی با بهترین خروجی چاپ
11 آبان 1395
11 آبان

نکات مهم در انطباق طراحی با بهترین خروجی چاپ

تحریریه همچاپ

چاپ آنلاین به‌عنوان روش چاپی پیشروی دنیا به‌سرعت جای خود را در میان کسب‌و‌کارهای امروز جهان باز می‌کند. چاپ آنلاین راحت، سریع و ارزان‌تر از چاپخانه‌های عادی است، هرچند که همه‌ی شرکت‌های چاپ آنلاین مانند هم نیستند. بهترین شرکت‌های چاپ آنلاین وبسایت‌هایی دارند که شما را از زمان آماده‌سازی چاپ هدایت و راهنمایی می‌کنند و مشاوران آن نیز همیشه در بخش خدمات مشتریان قابل‌دسترسی هستند. در سال‌های اخیر که شرکت‌های چاپ آنلاین جدیدی شکل گرفته‌اند و مشتریان به‌میزان فزاینده‌ای نسبت به آن اقبال پیدا کرده‌اند، آگاهی از پارامترهای اساسی که ضامن دستیابی به بهترین محصول چاپی آنلاین هستند نیز موضوعیت پیدا کرده است، چراکه با پرداختن به این مسئله‌ی نوپا و برشمردن نکاتی که باید در ارسال سفارش خود برای چاپ آنلاین لحاظ کرد، می‌توان از کیفیت محصول سفارشی اطمینان پیدا کرد.

چگونه رویدادی را برای اسپانسرشدن انتخاب کنید؟
10 آبان 1395

چگونه رویدادی را برای اسپانسرشدن انتخاب کنید؟

تحریریه همچاپ

اسپانسر یک رویداد شدن می‌تواند روشی فوق‌العاده برای افزایش نمایانی و دیده شدن کسب‌و‌کارتان باشد که به‌ نوبه‌ی خود می‌تواند به جذب مشتریان جدید منجر شود. اما با رویدادهای بسیاری که می‌توانید اسپانسر آنها باشید، چطور می‌توان یکی از آنها را انتخاب کرد؟ فهرست زیر شش پرسش‌ را مطرح کرده که در جایگاه یک اسپانسر قبل از گزینش رویدادها باید از خود بپرسید تا بتوانید ارزیابی صحیحی برای شرکت یا عدم شرکت در آن رویداد داشته باشید.

تضمین خروجی رنگی دقیق
11 آبان 1395
11 آبان

تضمین خروجی رنگی دقیق

تحریریه همچاپ

تضمین خروجی رنگی دقیق مسئله‌ای قدیمی است که بعضا پیشرفت فناوری‌های مختلف به تصحیح آن کمک کرده و در بعضی موارد هم مشکل را دوچندان نموده است. خروجی رنگی دقیق چنان در موفقیت محصولات تبلیغاتی چاپی ضرورت بالایی دارد که می‌تواند به ترویج و تبلیغ موثر برندتان کمک شایانی نماید. نکات زیر به تضمین خروجی رنگی دقیق برای پروژه‌ی طراحی چاپی بعدی‌تان کمک خوبی خواهد کرد، به‌طوری که طراحی‌تان را می‌توانید به‌همان خوبی که در نمایشگر رایانه‌تان می‌بینید، روی کاغذ هم چاپ کنید.

پرسش‌های اساسی در گزینش طراح گرافیک آنلاین مناسب
11 آبان 1395
11 آبان

پرسش‌های اساسی در گزینش طراح گرافیک آنلاین مناسب

تحریریه همچاپ

گزینش طراح آنلاین برای طراحی بروشور، کارت ویزیت، تراکت، کاتالوگ و دیگر محصولات تبلیغاتی چاپی دیگر برای فردی ناآشنا کار ساده‌ای نیست، اما اگر بدانید که دنبال چه‌چیزی هستید، این فرایند می‌تواند کار خیلی ساده‌ای باشد. بسیار اتفاق می‌افتد که شرکت‌ها و کسب‌و‌کارهای کوچک بجای اینکه نگرش حساب‌شده‌ای را برای گزینش بهترین طراح گرافیکی اتخاذ کنند، صرفا بر اساس احساسات تصمیم‌گیری می‌کنند. با وجود تعداد بالای طراحان گرافیکی آنلاین که برای گرفتن کار با هم رقابت می‌کنند، امکان هدر دادن وقت و پول در انتخاب طراحی نامناسب نیز بالا است. سوالاتی که باید از طراحان گرافیک آنلاین بپرسید، می‌توانند تا حد زیادی شما را به گزینش صحیح فرد مناسب رهنمون کنند.

پنج اشتباه مهلک بازاریابی مستقیم
11 آبان 1395
11 آبان

پنج اشتباه مهلک بازاریابی مستقیم

تحریریه همچاپ

شکی نیست که بازاریابی مستقیم یک علم است، و تلاش¬ها برای دور زدن فرایند طبیعی فروش در کل بی¬ثمرند. چند اصل بر موفقیت تبلیغات ارسال مستقیم تاثیر می¬گذارند، وسیله، مخاطبان یا مکان هر چه که باشد؛ و اشتباهاتی نیز وجود دارند که می¬توانند برای هر فعالیتی فاجعه بار باشند. باید به هر قیمت از پنج اشتباه مهلک تبلیغات ارسال مستقیم مانند تبلیغات بی‌هدف، ارائه‌ی کمپین‌های جدید هم‌زمان، عدم پیگیری، انتظار فروش سریع و تصور داشتن اهمیت برای مشتری اجتناب نمود.

پنج محصول تبلیغات چاپی ارسال مستقیم ضروری
11 آبان 1395
11 آبان

پنج محصول تبلیغات چاپی ارسال مستقیم ضروری

تحریریه همچاپ

همه‌ی کسب‌و‌کارها به بازاریابی و حضور تبلیغاتی چاپی و آنلاین نیاز دارند، اما در این زمانه‌ و عصر اینترنت در بهره‌گیری از همه‌ی پتانسیل روش‌های تبلیغات ارسال مستقیم که برای موفقیت کسب‌و‌کار ضرورت فوق‌العاده‌ای دارند بعضی از شرکت‌ها ضعیف‌تر عمل می‌کنند. تبلیغات ارسال مستقیم یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی است و چنان مزایایی دارد که حتی تبلیغات آنلاین نیز فاقد آن است. این نوع تبلیغات به شما اجازه می‌دهند که با مشتری بدون هیچ‌ واسطه‌ای طرف شوید. آنها را نباید مزاحم تلقی کرد. همچنین این شیوه برخلاف تبلیغات آنلاین به شما این امکان را می‌دهد که بر اساس ترکیب جمعیت‌شناختی مناطق مختلف بهتر بتوانید مشتری پیدا کنید. شما با بکارگیری صحیح از پنج نوع محصول تبلیغاتی ارسال مستقیم می‌توانید کسب‌و‌کار خود را چندبرابر توسعه دهید و با کمترین سرمایه‌گذاری، بیشترین بازدهی را عاید خود کنید.

قانون 20-40-40 تبلیغات ارسال پستی مستقیم
11 آبان 1395
11 آبان

قانون 20-40-40 تبلیغات ارسال پستی مستقیم

تحریریه همچاپ

بسیاری از نوشته‌های بازاریابی چاپ توجه زیادی به طراحی می‌کنند تا مخاطبانشان را متقاعد به برداشتن قدم بعدی در فرایند خرید نمایند. با این حال، صفحه‌آرایی و طراحی به تنهایی تضمین‌گر موفقیت تلاش‌های بازاریابی پستی مستقیم شما نیست. در واقع، باورداشت بازاریابی سنتی طراحی را یکی از آخرین عناصری می‌داند که باید در زمان برنامه‌ریزی تبلیغات ارسال پستی مستقیم موفقیت-آمیز در نظر گرفته شود. قانون ۲۰-۴۰-۴۰، که توسط متخصص بازاریابی، اِد مایر تدوین شد، فرمول کارآمدی برای موفقیت است که تمام کسب‌وکار‌ها باید از آن استفاده کنند. ۴۰ درصد از موفقیت تبلیغات ارسال پستی مستقیمتان به مخاطبان، ۴۰ درصد دیگر به پیشنهادتان و ۲۰ درصد باقیمانده به چیزهای دیگر بستگی دارد، از جمله نحوهٔ عرضهٔ اجناس.

تکنیک‌ها و روش‌های چاپی
11 آبان 1395
11 آبان

تکنیک‌ها و روش‌های چاپی

تحریریه همچاپ

در دنیای چاپ چنان تکنیک‌های جالب و کارامد متنوعی وجود دارد که زشت‌ترین طرح چاپی تبلیغاتی را تبدیل به محصول فوق‌العاده زیبا و چشم‌نواز تبدیل می‌کنند. آگاهی از کارایی هر کدام از این خدمات تکمیلی چاپی می‌تواند به تاثیرگذاری تبلیغات‌تان کمک چشمگیری کند و سرمایه‌گذاری‌تان را نتیجه‌بخش و سودآور نماید. هرکدام از این تکنیک‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند که برای محصولات و اهداف مشخصی قابل استفاده هستند.

سه عنصری ضروری در چاپ بروشورها
11 آبان 1395
11 آبان

سه عنصری ضروری در چاپ بروشورها

تحریریه همچاپ

بروشورها می‌توانند به چنان بازده سرمایه‌گذاری خوبی برسند که آب از دهان متصدیان امر تبلیغات راه بیافتد؟ یا اینکه بروشورها صرفا محصولات آگاهی‌بخشی هستند که مانند دیگر محصولات تبلیغاتی چاپی همچنین روی فعالیت اقتصادی‌تان نیز تاثیراتی می‌گذارند؟ اگر بروشورهای‌تان چندان ثمربخش نبوده‌اند یا اینکه چون از شما انتظار می‌رود باید بروشورها چاپ کنید و لزوما چاپ بروشور لزوما هدف خاصی ندارد؛ پس بهترست راهبرد چاپ بروشور خود را مورد ارزیابی دوباره قرار دهید و تفکر منسجم و مبتنی بر واقعیات را جایگزین آن کنید.

خدمات چاپی حرفه‌ای یا چاپگرهای رومیزی؟
11 آبان 1395
11 آبان

خدمات چاپی حرفه‌ای یا چاپگرهای رومیزی؟

تحریریه همچاپ

همه‌ی کمپانی‌ها به‌دنبال افزایش بهره‌وری هستند، با کمترین کار بیشترین بهره را ببرند و سودآوری خود را افزایش دهند. هرچند بسیاری از کسب‌و‌کارهای کوچک برای ایجاد بهره‌وری مسیر را اشتباه می‌روند و در چاپ نیازهای تبلیغاتی خود بجای سرمایه‌گذاری در خدمات چاپی حرفه‌ای، به سمت استفاده‌ از چاپگرهای رومیزی سوق پیدا می‌کنند. این اشتباه گران تمام می‌شود، چراکه چاپگرهای رومیزی نمی‌توانند با رنگ، کیفیت، تنوع خدمات و سرعت چاپ ماشین‌آلات حرفه‌ای رقابت کنند و به‌علاوه هزینه و وقت به‌مراتب بیشتری به بار می‌آورند و از همه‌ مهم‌تر اینکه مشتری با دیدن چاپ ضعیف و بی‌کیفیت چاپگرهای رومیزی تصویری منفی از شما در ذهن خود می‌سازد. مشکلات مختلف چاپگرهای رومیزی موجب شده که خدمات چاپی حرفه‌ای سلطه‌ی خود را در تامین نیازهای چاپی کسب‌و‌کارهای کوچک تا بزرگ مسجل سازد.

سه شیوه‌ی بکارگیری تقویم‌های رومیزی
10 آبان 1395
10 آبان

سه شیوه‌ی بکارگیری تقویم‌های رومیزی

تحریریه همچاپ

تقویم‌های رومیزی محصولاتی جذاب و سودمند هستند که پیام تبلیغاتی‌تان را در تمام 365 روز سال جلوی چشم مخاطبان خود نگه می‌دارد. در مورد اینکه هرکسی می‌تواند از تقویم‌های رومیزی در خانه یا محیط کار خود استفاده کند، فکر می‌کنید بهترین شیوه برای بکارگیری از چنین تقویم‌هایی برای ارتباط با مخاطب چیست؟ این امر به هدف‌تان بستگی دارد. تبلیغات، جلب سرمایه و هدایای سفارشی سه شیوه‌ی اصلی برای بکارگیری از تقویم‌های رومیزی برای ارتباط با مخاطب بشمار می‌روند. بهترست در این مورد کمی بیشتر صحبت کنیم.

نکات مهم در گزینش کاغذ چاپی
10 آبان 1395
10 آبان

نکات مهم در گزینش کاغذ چاپی

تحریریه همچاپ

شما تخفیف فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهید، فهرست ارسالی محصولات تبلیغاتی خیلی خوبی دارید و طراحی تبلیغات‌تان نیز حرف ندارد، ولی همه‌ی این مزایا می‌توانند با چاپ روی کاغذ اشتباه ضایع و بی‌حاصل شوند. وقتی بحث بر سر چاپ محصولات تبلیغاتی ارسال مستقیم است، کاغذ نادرست می‌تواند طراحی فوق‌العاده‌تان را به باد بدهد، درحالی‌که کاغذ مناسب می‌تواند حتی با درخشش خود یک طراحی ملال‌آور را چشم‌نواز سازد. اما چطور باید کاغذ مناسب را برای چاپ خود انتخاب کرد؟ چه عواملی در این امر دخیل هستند؟

مزایای محصولات چاپی کتانی
9 آبان 1395
9 آبان

مزایای محصولات چاپی کتانی

تحریریه همچاپ

اگر قصد چاپ سربرگ یا هرگونه محصول چاپی دیگری دارید، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید این است که برندتان با مخاطب ارتباط برقرار کند. اما محصولات چاپی صرفا محدود به طراحی نیستند، بلکه گزینش کاغذ چاپی نیز نقش عمده‌ای در ارتباط با مخاطب می‌تواند برقرار کند. کاغذهای باریک، بی‌دوام و ارزان فقط تصویر برندتان را ضایع می‌کند اما اگر سعی کنید از کاغذی ضخیم و برجسته استفاده کنید، می‌توانید استحکام و اعتباری به پیام خود هدیه بدهید. به‌همین خاطر، محصولات چاپی با کاغذ کتان انتخاب خیلی خوبی برای تبلیغات‌تان محسوب می‌شوند.

طراحی کارت‌پستال‌های تبلیغاتی موثر
9 آبان 1395
9 آبان

طراحی کارت‌پستال‌های تبلیغاتی موثر

تحریریه همچاپ

تا حالا شده که کارت پستال تبلیغاتی خیلی خوبی را طراحی و چاپ کرده باشید و از خود مطمئن باشید که با این کارت پستال‌های ارسال پستی مستقیمی که تخفیف خوبی هم در آن ارائه داده‌اید و به‌صورت هدفمند برای مشتریان فرستاده‌اید، حتما فروش‌تان بالا افزایش می‌یابد، ولی با گذشت زمان متوجه شده‌اید که تصورات‌تان اشتباه بوده است؟ وقتی به فهرست مشتریان خود رجوع می‌کنید و با کمی پرس‌وجو متوجه می‌شوید که اغلب این کارت‌ها به‌خاطر عدم‌جذابیت‌شان پاره شده‌اند یا یک راست سر از سطل زباله درآورده‌اند. بعضا مبالغ هنگفتی در سرمایه‌گذاری‌های این چنینی به هدر رفته‌اند، اما مشکل کار کجاست و چطور می‌توان کارت پستال‌های خوبی طراحی کرد که برای مخاطبان خود کشش‌آفرین و گیرا باشند؟

سه مرحله در طراحی گرافیکی محصولات تبلیغاتی عالی
9 آبان 1395
9 آبان

سه مرحله در طراحی گرافیکی محصولات تبلیغاتی عالی

تحریریه همچاپ

طراحی گرافیکی تبلیغاتی بخش عمده‌ای از نیازهای تبلیغات و بازاریابی‌تان را تشکیل می‌دهد و کمک بزرگی به موفقیت کسب‌و‌کارتان می‌کند. هر نوع سازمان یا شرکتی می‌تواند با رعایت سه مرحله در طراحی گرافیکی تبلیغاتی، مخاطبان و میزان پایه‌ی مشتریان بالقوه‌ی خود را در مدت‌زمان نسبتا کوتاهی افزایش دهد. یک طراحی گرافیکی از مجموعه‌ قواعد راهنمای بنیادی پیروی می‌کند که تحقیقات اثبات کرده‌اند در این میان طراحی لوگو، گزینش رنگ و استفاده از فضای سفید نسبت به دیگر عناصر طراحی می‌توانند بیشترین جذابیت بصری را ایجاد کنند و می‌توان آنها را در تنوع وسیعی از موضوعات و طرح‌بندی‌ها بکار گرفت.

چاپ افست یا دیجیتال؟ مسئله این است!
9 آبان 1395
9 آبان

چاپ افست یا دیجیتال؟ مسئله این است!

تحریریه همچاپ

چاپ افست بهتر از چاپ دیجیتال است؟ این سوال از آن دسته سوالاتی است که همیشه پرسیده می‌شود و برای آنهایی که چندان اطلاعاتی در این زمینه ندارند، به‌نظر پرسش بی‌جوابی می‌نماید چون پاسخ سرراست و مشخصی برای آن وجود ندارد. در جواب اینکه آیا چاپ افست بهترست یا دیجیتال باید گفت، هم بله و هم نه! بهترست برای اینکه دید بهتری نسبت به این مسئله پیدا کنیم، کمی درباره آن کنکاش کنیم و ببینیم در موضوع چاپ محصولات تبلیغاتی مانند بروشور، کارت ویزیت یا لیفلت تازده کدام یک بهتر عمل می‌کنند.

چگونه از استیکر به ‌عنوان ابزاری تبلیغاتی استفاده کنیم
8 آبان 1395
8 آبان

چگونه از استیکر به ‌عنوان ابزاری تبلیغاتی استفاده کنیم

تحریریه همچاپ

استیکرها یکی از انعطاف‌پذیرترین ابزارهای تبلیغاتی هستند. استیکرهای تبلیغاتی را می‌توان به صورت‌های مختلفی و در مکان‌های متفاوتی مورد استفاده قرار داد و به همین خاطر، استیکرها ارزش تبلیغاتی بالقوه‌ی بالایی دارند. چه از استیکر به‌خاطر خودش یا برای چسباندن به چیز دیگری استفاده کنید، استیکر برای جلب‌توجه ساخته شده‌ است و قادرست پیامی را انتقال دهد که از عهده‌ی دیگر محصولات تبلیغاتی برنمی‌آید.

جوهر سویا یا جوهر نفتی؟
8 آبان 1395

جوهر سویا یا جوهر نفتی؟

تحریریه همچاپ

شاید تاکنون متوجه این امر نشده‌اید که یادداشت‌هایی که می‌نویسید یا اسناد چاپی‌ که می‌خوانید از چه نوع جوهری هستند. جوهرهای سنتی مبتنی بر نفت خام می‌توانند روی محیط‌زیست اثرات منفی داشته باشند و به همین خاطر هم کمپانی‌های چاپی بسیاری برای استفاده از جوهر به سمت جوهرهای مبتنی بر سویا گرایش پیدا کرده‌اند. باید بدانید که نه تنها کیفیت چاپ در استفاده از جوهر سویا قربانی نمی‌شود، بلکه این جوهر می‌تواند رنگ‌های سرزنده و درخشان‌تری هم ایجاد کند. در واقع، جوهر می‌تواند کمپین‌های تبلیغاتی چاپی‌تان را گیرا و جالب‌توجه سازد. اما جوهرهای بر پایه‌ی نفت خام، جوهر سویا و دیگر جوهرها مانند جوهر سبزیجات چه فواید و معایبی دارند؟

نکات راهنما در طراحی متون خوانا
8 آبان 1395
8 آبان

نکات راهنما در طراحی متون خوانا

تحریریه همچاپ

در طراحی کارت ویزیت، بروشور، خبرنامه یا دیگر محصولات تبلیغاتی مسائل بسیاری را باید رعایت کرد که علاوه بر خلاقیت لازم در طراحی، بعضی مواقع کار را حسابی مشکل می‌کنند. همین سختی کار باعث می‌شود که خیلی از طراحان توجه چندانی به فونت و متن محصول تبلیغاتی خود نداشته باشند، ولی حقیقت امر این است که هر محصولی بالاخره باید خوانده شود و مهم‌ترین نکته در این امر، خوانایی متون محصول چاپی و تبلیغاتی است. بعضی مواقع ایجاد توازن میان زیبایی و خوانایی کمی دردسرآفرین می‌شود، ولی با در نظر داشتن نکاتی در طرح حروف و صفحه‌بندی متن می‌توانید به خوبی از پس این امر برآمد

راهبردهای تبلیغاتی کارت ویزیت مربعی
8 آبان 1395
8 آبان

راهبردهای تبلیغاتی کارت ویزیت مربعی

تحریریه همچاپ

راهبردهای بسیاری در طراحی کارت ویزیت برای تاثیرگذاری بهتر بر مخاطبان و برجسته‌سازی کمپانی‌تان در میان رقبا وجود دارد، ولی یکی از ساده‌ترین آنها چاپ کارت ویزیت مربعی‌شکل است که نه تنها بر ذهن مخاطب خود اثر بی‌نظیری دارد، بلکه باعث می‌شود کارت ویزیت‌تان به‌یادماندنی‌تر جلوه کند. کارت ویزیت‌های مربعی یک مزیت آنی دارند: کارت ویزیت‌ مربعی جذاب و گیرا به‌نظر می‌رسد و فورا اعتماد را در مخاطب بازنمایی می‌کنند. تنها شرکت‌ها و کمپانی‌هایی که جایگاه ویژه خود را حفظ می‌کنند که این جرات را دارند که قالب‌های سنتی را بشکنند و مشتریان را به شیوه‌های نوین جذب خود کنند. توجه مخاطبان خیلی زود جلب کارت ویزیت مربعی‌تان می‌شود و این حرکت جسورانه بازخوردهای خوبی برای‌تان می‌گیرد.

چه‌زمانی باید از کاغذ C1S استفاده شود؟
6 آبان 1395
6 آبان

چه‌زمانی باید از کاغذ C1S استفاده شود؟

تحریریه همچاپ

کاغذها از تنوع بالایی برخوردار هستند و اگر بخواهید یکی از آنها را برای استفاده و تبلیغات کسب‌و‌کارتان استفاده کنید، با کمی دردسر روبرو خواهید شد. یکی از پرطرفدارترین کاغذها، نوع C1S است که در نگاه اول می‌تواند عجیب به‌نظر برسد. اما کاغذ C1S چیست؟ در واقع، نام آن برگرفته از حروف اختصاری است که به‌معنی «روکش یک‌رو» است. این یعنی یک طرف کاغذ با سلفون محافظ گلاسه یا مات روکش شده است و طرف دیگر هیچ روکشی ندارد. مزیت کاغذ C1S این است که شما می‌توانید یک طرف محصول تبلیغاتی خود را طراحی کنید و ظاهر زیبایش را هم محافظت کنید و هم با سلفون زیبایی‌ آن را دوچندان کنید و در عین حال، طرف دیگر کاغذ را بی‌روکش بگذارید تا امکان تحریر و نوشتن روی آن فراهم باشد.

چاپ کارت ویزیت‌ روی کاغذ کتانی
6 آبان 1395
6 آبان

چاپ کارت ویزیت‌ روی کاغذ کتانی

تحریریه همچاپ

شما خودتان بهتر می‌دانید که طرح کارت ویزیت‌تان نقشی اساس در شناساندن برندتان دارد، اما آیا می‌دانستید که انتخاب کاغذ کارت ویزیت نیز می‌تواند بر شناخت شما و کمپانی‌تان موثر واقع شود. شرکت‌ها و کسب‌و‌کارهایی که می‌خواهند تصویر برند خود را شیک و سطح‌بالا تبلیغ کنند، باید دقت کنند که به‌راحتی می‌توان به این امر دست یافت: کارت ویزیت شیک خود را روی کاغذ کتانی چاپ کنید.

چاپ آنلاین محصولات تبلیغاتی مقرون بصرفه یا ارزان؟
6 آبان 1395
6 آبان

چاپ آنلاین محصولات تبلیغاتی مقرون بصرفه یا ارزان؟

تحریریه همچاپ

یکی از چندین چالشی که صاحبان کسب‌و‌کارهای کوچک با آن روبرو هستند، پیدا کردن چاپ آنلاین مقرون بصرفه‌ای است که در عین حال بازدهی عالی برای سرمایه‌گذاری‌های آنها داشته باشد. اگر شما هم یکی از این صاحبان کسب‌و‌کارهای کوچک هستید که به دنبال چاپ آنلاین مقرون بصرفه‌ای برای خود می‌گردید، مهم است تفاوتی میان دو تعریف ارزان و مقرون بصرفه را به‌خوبی درک کنید: باید بدانید چاپ آنلاین مقرون بصرفه به معنی چاپ ارزان نیست.

سه مرحله‌ در طراحی استیکر
6 آبان 1395
6 آبان

سه مرحله‌ در طراحی استیکر

تحریریه همچاپ

شما با آگاهی از راه و روش صحیح طراحی استیکر می‌توانید خیلی سریع و راحت این کار را انجام دهید. اگر بخواهید استیکری برای برندینگ یک کمپانی طراحی کنید، محصولات و خدمات خود را تبلیغ نمایید، استیکرها را برای فروش یا از آنها برای سرگرمی خانواده و دوستان خود استفاده کنید، تنها کافیست یک الگوی رایگان استیکر را دانلود نموده و سپس با استفاده از نکات راهنمایش آن را طرح‌بندی کنید و متناسب با کاربردشان با استفاده از متریال مختلفی استیکر خود را چاپ کنید.

فواید چاپ دیجیتالی
5 آبان 1395
5 آبان

فواید چاپ دیجیتالی

تحریریه همچاپ

با اینکه چاپ دیجیتالی نسبتا فرایند جدیدی در تاریخ چاپ محسوب می‌شود، ولی این نوع چاپ در تولید تیراژهای پایین به‌عنوان شیوه‌ی مقرون بصرفه‌ی موفقی توانسته است که دنیا را با خود همراه کند. چاپ دیجیتالی زمین بازی میان شرکت‌های کوچک و کمپانی‌های بزرگ را یکسان ساخته است. اما چاپ دیجیتالی چه فواید و مزایایی دارد و چگونه می‌توان از آن به صورت بخشی از راهبرد تبلیغات و بازاریابی خود استفاده کرد؟

بایدهای بروشورهای جذاب و گیرا
4 آبان 1395
4 آبان

بایدهای بروشورهای جذاب و گیرا

تحریریه همچاپ

بروشورها یکی از بهترین راه‌ها برای بازاریابی کسب‌و‌کارتان هستند. این روش می‌تواند همه‌ی اطلاعات لازم از اولین تماس تلفنی تا ارسال سفارش را در اختیار مخاطب قرار دهد و ذهن‌ او را در راستای سمت و سوی موردنظرتان هدایت کند تا نه‌تنها در مورد خود و رویه‌ی کاری‌تان به مشتریان اطلاع‌رسانی کنید، بلکه گسترش و موفقیت کسب‌وکارتان نیز با استفاده‌ی درست و هوشمندانه از آن تضمین کنید. اما یک بروشور درست و هوشمندانه چه خصوصیاتی دارد؟

نکات طلایی برای طراحی محتوای بروشورها
4 آبان 1395
4 آبان

نکات طلایی برای طراحی محتوای بروشورها

تحریریه همچاپ

فارغ از مسئله‌ی طراحی قالب و استایل ظاهر، بروشورهای خوب همچنین به محتوای خوبی هم نیاز دارند. این‌که اصولا بروشورها از نظر محتوا یا از نظر ارتباط با مخاطب چگونه قسمت‌بندی می‌شوند، این‌که بروشورها برای چه نوع محتوایی مناسب هستند و این محتوا چگونه می‌تواند به بهترین وجه انتقال پیدا کند تا بتواند تاثیرگذار باشد. هرچند که این مبحث جای کار بسیاری دارد، ولی ما در اینجا به نکات طلایی طراحی محتوای موثر را ارائه می‌کنیم که قطعا برای دستیابی به هدف‌تان کفایت می‌کند.

روکش UV چیست؟
4 آبان 1395
4 آبان

روکش UV چیست؟

تحریریه همچاپ

اگر شرکت تبلیغاتی، صاحب کسب‌و‌کار یا طراح گرافیگ هستید، احتمالا این گفته‌ی جالب را شنیده‌اید که بهترست متریال تبلیغاتی چاپی خود را با روکش UV تهیه کنید. همچنین احتمالا هم خودتان بهتر می‌دانید که این نوع روکش برق و درخشندگی زیبایی به کارت‌های ویزیت، کارت پستال‌ها، تراکت‌ها و دیگر متریال چاپی می‌بخشد. این روکش لایه‌ای ضخیم و بادوامی را روی متریال تبلیغاتی شما می‌کشد و به‌این ترتیب، ماندگاری و دوام آنها چنان افزایش می‌یابد تا این‌که سرازیر شدن پول و سود ناشی از پیشرفت خود را به چشم خود ببینید. اما روکش UV چیست؟ چه کاربردی دارد و اصلا چطور ساخته می‌شود؟ در ادامه تلاش خواهیم کرد تا پاسخ این سوالات را بیابیم.

گرایش‌های نوین طراحی و چاپ کارت تبریک
4 آبان 1395
4 آبان

گرایش‌های نوین طراحی و چاپ کارت تبریک

تحریریه همچاپ

اگر طراح گرافیکی هستید که روزانه کارت تبریک‌هایی را برای مشتریان یا فروش طراحی می‌کنید، با آگاهی از گرایش‌ها و مدهای روز طراحی و چاپ می‌توانید مزد خود را بگیرید، چون قطعاً این امر موجب خواهد شد که تقاضا برای کارتان همیشه بالا بماند. جدیدترین گرایش‌های بازار حول محور ایده‌هایی چون سادگی، بکارگیری رنگ‌مایه‌های مختلف یک رنگ، استفاده از عکس‌ها و نگاره‌ها، سایزهای سفارشی، چاپ خیلی براق، روکش UV، متریال سازگار با محیط‌زیست و مهر روی فویل داغ می‌چرخد. اما فکر نکنم صرف فهرست کردن ایده‌ی گرایش‌های باب روز بتواند دانش طراحی و چاپ کارت تبریک‌مان را نیز عملاً به‌روزرسانی کند. به همین خاطر لازم است که کمی راجع به کارکرد این گرایش‌ها بیشتر بدانیم تا آنها را درست و بجا در تصویر گرافیکی (Artwork) خود اعمال کرده و از فوایدشان بهره‌مند شویم.

افزایش 40 درصدی بهره‌وری کمپانی سکستون با استفاده از Speedmaster XL 75 Heidelberg
4 آبان 1395
4 آبان

افزایش 40 درصدی بهره‌وری کمپانی سکستون با استفاده از Speedmaster XL 75 Heidelberg

تحریریه همچاپ

کمپانی بزرگ چاپ Sexton Printing اخیرا ماشین‌آلات چاپی Speedmaster XL 75-5+L و Prinect Inpress Control را از برند Heidelberg خریداری و نصب کرده است. این ماشین‌آلات جدید جایگزین نمونه‌های قدیمی Speedmaster SM 74 هایدلبرگ شده‌اند و در کنار Speedmaster SM 102 و CD 102 فعلی قرار گرفته‌اند تا این کمپانی بزرگ آمریکایی تجهیزات خود را با مدرن‌ترین فناوری این صنعت چنان توسعه دهد، که حتی با نصف توان کاری آنها می‌توان 40 درصد افزایش تولید ایجاد کرد!

10 نکته طلایی برای طراحی بنرهای عالی
4 آبان 1395
4 آبان

10 نکته طلایی برای طراحی بنرهای عالی

تحریریه همچاپ

استیو جابز: طراحی فقط ظاهر و حس‌و‌حال نیست، بلکه طراحی به چگونگی کارکرد ربط پیدا می‌کند. هنگام طراحی بنر چند نکته مانند بازار هدف‌تان و نوع بنر موردنیازش را باید مدنظر داشته باشید. دلایل مختلفی برای نیاز به داشتن بنر وجود دارد:

پنج رنگی که در تبلیغات چاپی رواج ندارند، اما باید آنها را جدی گرفت
5 آبان 1395
5 آبان

پنج رنگی که در تبلیغات چاپی رواج ندارند، اما باید آنها را جدی گرفت

تحریریه همچاپ

چاپ رنگی کارت ویزیت، بروشور، کارت پستال و دیگر محصولات چاپی در محیط فروش و بازاریابی امروزی دیگر به‌عنوان یک ضرورت محسوب می‌شود. قدرت چاپ رنگ معلوم است: رنگ جلب‌توجه می‌کند، تصویر برند را استحکام می‌بخشد، حس‌و‌حال مشخصی را به مشتریان انتقال می‌دهد و به‌طور کلی روایتی از محصولات و خدمات‌تان بدست می‌دهد. چاپ رنگی خوشایند مشتریان است، آنها را ترغیب می‌کند، برمی‌انگیزاند و نهایتا موجب افزایش فروش می‌شود. تحقیقات بسیاری برای شناسایی بهترین رنگ‌ها در تبلیغات صورت گرفته است: سبز برای پول، ارغوانی برای قدرت، آبی برای اعتماد، مشکی برای شیکی، ایجاد تضاد زرد با رنگی تیره برای جلب توجه و غیره. همه‌ی این رنگ‌ها خوب و عالی هستند، ولی تا حالا هیچ‌وقت به این فکر کرده‌اید که کدام رنگ‌های جدید و تازه‌ای می‌توانند برای تصویر و جذابیت‌تان مفید و موثر باشند؟

پنج فایده‌ی پوسترهای کم‌تیراژ برای کسب‌و‌کارهای کوچک
5 آبان 1395
5 آبان

پنج فایده‌ی پوسترهای کم‌تیراژ برای کسب‌و‌کارهای کوچک

تحریریه همچاپ

پوسترهای کم‌تیراژ ابزار تبلیغاتی خیلی خوبی برای کسب‌و‌کارهای کوچک است، به‌طوری که به شما این امکان را می‌دهند تا پوسترهای خود را با طرح‌های مختلف و متناسب با مکان‌های متنوع نمایش خود در معرض دید مخاطبان محلی قرار دهید، شهرت نام برندتان را با تکرار و حضور در همه‌جا افزایش دهید و مشتریان بالقوه‌ی بسیاری را برای خود جلب کنید. اما یکی از مهم‌ترین خصوصیات بکارگیری از پوسترهای کم‌تیراژ ناشی از مقرون بصرفه بودن چاپ آنهاست و این در حالی است که با استفاده از چاپگرهای دیجیتال فوق‌پیشرفته نه‌تنها کیفیت چاپ‌ بالایی خواهید داشت، بلکه تنوع و قدرت انتخاب بالایی در طراحی و نمایش پوسترها بدست خواهید آورد.

کدام کاغذهای کارت ویزیت بهترین گزینه برای برندتان است؟
5 آبان 1395

کدام کاغذهای کارت ویزیت بهترین گزینه برای برندتان است؟

تحریریه همچاپ

آیا تا به حال به اهمیت کاغذ کارت ویزیت در شناساندن برندتان فکر کرده‌اید؟ چاپ کارت ویزیت مانند همه‌ی طرح‌های تبلیغاتی، نوعی سرمایه‌گذاری هستند که می‌توانید از آن انتظار سوددهی داشته باشید. سرمایه‌گذاری اندکی بیشتر روی کاغذ ممتاز و مرغوب می‌تواند تفاوت عمده‌ای در پذیرش مخاطب داشته باشد، به‌طوری که کارت ویزیت سطح‌پایین فقط در سطل زباله انباشته می‌شود و کارت ویزیت سطح‌بالا برای تماس‌های بعدی نگهداری می‌شوند. گرچه قیمت پایین برای کسب‌و‌کارهای کوچک جذابیتی بسیاری دارد، چاپ کارت ویزیت‌های بنجل و نامرغوب هزینه‌ی بالایی برای برندتان به همراه خواهد داشت، چون تصویر کلی برندتان بی‌ارزش و ناچیز می‌سازد. تحقیقات نشان داده است که انتخاب کاغذ تاثیر مستقیمی بر شناساندن برندتان دارد.

مقایسه‌ای میان برترین نرم‌افزارهای گرافیکی – بخش دوم
3 آبان 1395
3 آبان 1395

مقایسه‌ای میان برترین نرم‌افزارهای گرافیکی – بخش دوم

تحریریه همچاپ

هر طراحی شخصیت متفاوتی، سبک خاص و روش‌ها و ابزارهای موردعلاقه‌ی خود را دارد. به‌همین خاطر می‌بینیم بین طراحان و گرافیست‌های مختلف نوعی تعصب برای استفاده از ابزارهای طراحی مختلف وجود دارد و وقتی با هم راجع مزایای و معایب نرم‌افزارهای گرافیکی صحبت می‌کنند، هرکدام بسته به شخصیت و تجربه‌ی ‌کاری خود از نرم‌افزاری خاصی طرفداری می‌کند و سعی می‌کند معایب نرم‌افزارهای مشابه را به رخ دیگری بکشد. شما کدام یک از این نرم‌افزارها را می‌پسندید؟

مقایسه‌ای میان برترین نرم‌افزارهای گرافیکی – بخش اول
3 آبان 1395
3 آبان 1395

مقایسه‌ای میان برترین نرم‌افزارهای گرافیکی – بخش اول

تحریریه همچاپ

هر طراحی شخصیت متفاوتی، سبک خاص و روش‌ها و ابزارهای موردعلاقه‌ی خود را دارد. به‌همین خاطر می‌بینیم بین طراحان و گرافیست‌های مختلف نوعی تعصب برای استفاده از ابزارهای طراحی مختلف وجود دارد و وقتی با هم راجع مزایای و معایب نرم‌افزارهای گرافیکی صحبت می‌کنند، هرکدام بسته به شخصیت و تجربه‌ی ‌کاری خود از نرم‌افزاری خاصی طرفداری می‌کند و سعی می‌کند معایب نرم‌افزارهای مشابه را به رخ دیگری بکشد. شما کدام یک از این نرم‌افزارها را می‌پسندید؟

بهترین بلاگ‌های صنعت چاپ جهان
3 آبان 1395
3 آبان 1395

بهترین بلاگ‌های صنعت چاپ جهان

تحریریه همچاپ

دانش در هر حوزه‌ای از طریق فهم و دریافت محتوای مناسب بدست می‌آید و معمولا بهترین مکان‌ها برای کسب چنین دانشی در فضای وب و وبسایت‌های تخصصی هستند. به همین خاطر فهرستی از بهترین و شاخص‌ترین بلاگ‌های حوزه‌ی چاپ و نشر را فراهم نمودیم که تا حد زیادی می‌توان در کفایت ارائه‌ی اطلاعات مناسب به آنها اطمینان داشت. هرچند که لازم به ذکر است که این فهرست کافی نیست و احتمالا صدها بلاگ عالی دیگر در فضای وب وجود دارد که ما در جستجوی خود به آنها برنخورده‌ایم.

سه کمپانی بزرگ چاپ سه‌بعدی
3 آبان 1395
2 آبان 1395

سه کمپانی بزرگ چاپ سه‌بعدی

تحریریه همچاپ

چاپ سه‌بعدی همچنان برای سرمایه‌گذارانی که با نگاهی به آینده برای خود پیش‌بینی افزایش درآمد دارند، به‌شدت جذابیت دارد. به‌همین خاطر هم عجیب نیست که در عرض چند سال اخیر شرکت‌های بزرگ متعددی با سرمایه‌های هنگفتی پایه‌ریزی شده‌اند و با رشد بکارگیری چاپگرهای سه‌بعدی و ورود آن به عرصه‌ی زندگی روزمره همه انتظار سودهای هنگفتی از این بخش نوپای صنعت چاپ دارند. اما در این میانه‌ی رشد گسترده‌ی کمپانی‌های چاپ سه‌بعدی، سه کمپانی با توجه به عایدی‌های آنها از همه پیش هستند و عنوان بزرگ‌ترین کمپانی‌های پیشروی چاپ سه‌بعدی شناخته می‌شوند: Stratasys Ltd.، 3D Systems Corps. و Materialise NV.

الگوهای متنوع فتوشاپ فلزی
2 آبان 1395

الگوهای متنوع فتوشاپ فلزی

تحریریه همچاپ

بسیاری از محصولات تولیدی با قالب ها منحصر بفرد، و انحصاری به نظر می رسند. همه طراحان باید آنها را داشته باشند، مگر اینکه خودتان آنها را خلق کنید. قبلاً قالب های چوبی را آموزش دادیم و امروزه درباره قالب های فلزی برای فتوشاپ و شرکت ها صحبت خواهیم کرد. در صورتی که تمایل دارید طرح های گرافیکی شما در زمینه قالب های آهنی تمام و کمال باشد، به 15 قالب ذیل توجه کرده و انها را دانلود کنید. یا حتی با این اموزش یکی از همین قالب ها را بیافرینید.

الگوهای متنوع فتوشاپ چوب
2 آبان 1395

الگوهای متنوع فتوشاپ چوب

تحریریه همچاپ

در اینترنت هزاران الگوی بسیار عالی برای فتوشاپ وجود دارد که می توانید از آنها در پروژه های چاپی استفاده کنید. برای طراحی انواع محصولات چاپی می توانید از آنها استفاده کنید. برای کمک به انتخاب الگوی چوبی منویی را در فتوشاپ راه اندازی کرده ایم. می توانید بهترین الگوهای موجود را مرور نمایید. همچنین با آموزش می توانید از الگوهای چوبی در فایل های PSD استفاده کنید.

سربرگ
2 آبان 1395

سربرگ

تحریریه همچاپ

این شما هستید که با برخورد خوب و مناسب بر دیگران بیشترین تأثیر را می گذارید و بدین طریق وارد دنیای حرفه ای می شوید، در این میان سربرگ ها و لوازم اداری نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. پس آنها را نادیده نگیرید و از چنین فرصتی استفاده کنید. در این مقاله انواع و اقسام سربرگ ها را توضیح می دهیم.

دانلود مجموعه آیکون ها
2 آبان 1395

دانلود مجموعه آیکون ها

تحریریه همچاپ

امروز مجموعه آیکون، سمبل ها و نمودارها را به شما نشان خواهیم داد. در طراحی اغلب اوقات فرصتی به دست می آورید تا بجای متن از سمبل ها، صورت نگاشت ها و آیکون هایی مناسب و باکیفیت، استفاده کنید. بهترین مجموعه های گرافیک های برداری که در حال حاضر برای بسیاری از موضوعات مختلف استفاده می شوند را انتخاب و آنها را عرضه می کنیم. در کل 1268 آیکون!

طراحی تقویم جیبی
27 مهر 1395

طراحی تقویم جیبی

تحریریه همچاپ

می توانید قالب های متفاوتی را برای تقویم جیبی انتخاب کنید و این بستگی به این دارد که چه نوع قالبی را در وب سایت شرکت خود بارگذاری کرده اید یا اینکه با مشتریان خود چگونه برخورد می کنید. یکی از راه هایی که می توانید بوسیله آن با مشتریان خود روابط گرم و صمیمانه ای را ایجاد کنید اهدای تقویم جیبی به آنهاست. مشخصات تماس های کاری و شخصی خود و شرکت را در آن درج کنید و این کار باعث می شود که تقویم زیباتر به نظر برسد، بدین ترتیب این چنین تقویمی همیشه در دسترس شان خواهد بود و می توانند در مواقع ضروری با شما ارتباط برقرار کنند. با این آموزش می توانید تقویم جیبی طراحی کنید و متوجه خواهید شد که طراحی آن آنگونه که قبلا فکر می کردید کار سختی نیست. با دنبال کردن تک به تک مراحل، تقویم جیبی، طراحی کنید.

استفاده از روش تطبیقی پنتون در چاپ افست
27 مهر 1395

استفاده از روش تطبیقی پنتون در چاپ افست

تحریریه همچاپ

رنگ یکی از عناصر مهم طراحی در صنعت چاپ است. این عامل کاملا گویاست و لازم نیست که بوسیله مطالب مقصود خود را بیان کنیم. در زمینه تبلیغات با سایه رنگ هایی که آن را در محصولات مختلف استفاده می کنیم می توانیم به هدفمان دست یابیم. برای دست یابی به این چنین هدفی، با رنگ هایی مثل رنگ های نقطه ای پنتون متناسب با وضعیت مورد نظر می توانیم هدف و مقصود خود را بیان کرده و آن را به مخاطب خود منتقل کنیم. در این مقاله، رنگ های نقطه ای را به طور کامل بررسی و تشریح می کنیم.

نحوه تبلیغ در رسانه های اجتماعی
28 مهر 1395

نحوه تبلیغ در رسانه های اجتماعی

تحریریه همچاپ

همگی ما امروزه به اهمیت رسانه های اجتماعی پی برده ایم طوری که بوسیله این چنین رسانه هایی می توانیم کار یا شرکت خود را تبلیغ کرده و با انجام این کارها، مطمئنا شرکت ما در صدر صفحه و نسبت به سایر شرکت ها قرار خواهد گرفت. اول از همه این مطلب را خدمت شما عرض کنیم که شبکه های اجتماعی فراتر از تصور ماست و فقط به شبکه های معروف و شناخته شده محدود نمی شود. برای مثال شبکه اجتماعی تویتر وب سایتی بود که خیلی قبل تر از گوگل پلاس یا پینترست تاسیس شده بود. خیلی از مواقع فیسبوک مترادف شبکه اجتماعی است زیرا این شبکه آنقدر معروف است که مردم به دیگر شبکه ها رجوع نمی کنند و ترجیح می دهند که در این شبکه، کسب و کار خود را تبلیغ کنند.

بهترین قالب های چاپی
28 مهر 1395

بهترین قالب های چاپی

تحریریه همچاپ

قالب هایی که در این مقاله ارائه می شوند می توان گفت که جزء بهترین قالب ها هستند. خوب، شاید اغراق می کنیم، ولی در این مقاله قالب هایی ارائه شده که می تواند برای هر کاری مفید باشد. می توانید هرکدام از این قالب ها را برای چاپ استفاده کنید و برای کارهایی مثل طراحی وب و به عنوان پیش زمینه کارت ویزیت از آن ها استفاده کنید. این قالب ها بقدری زیبا هستند که هر بیننده ای مجذوب آن ها خواهد شد.

روش های با کیفیت کردن محصولات چاپی
28 مهر 1395

روش های با کیفیت کردن محصولات چاپی

تحریریه همچاپ

هر روز بر اهمیت پرداخت محصولات چاپی افزوده می شود. پرداخت محصولات چاپی باعث می شود که این محصولات جلوه خاصی داشته و بدین ترتیب باکیفیت می شوند. در این مقاله به تفاوت های روکش های قدیمی چاپ با رنگ و روکش ماوراء بنفش پی خواهید برد که می تواند برای باکیفیت کردن محصولات به کاربرده شود. در این مقاله به معرفی سبک جدید از پرداخت یعنی استفاده از سلفون خواهیم پرداخت.

کارت ویزیت، وسیله تبلیغاتی که کار شما را متحول می کند
28 مهر 1395

کارت ویزیت، وسیله تبلیغاتی که کار شما را متحول می کند

تحریریه همچاپ

کارت ویزیت به کسب و کار شما وجهه می بخشد و باعث می شود که نسبت به رقبای خود متفاوت باشید. همیشه اولین تأثیر بسیار مهم است. در حدود 7 الی 10 دقیقه به طول می انجامد و مشتریان براساس همین اولین تأثیر درباره شما قضاوت می کنند. در این مقاله در رابطه با نحوه طراحی کارت ویزیت نکاتی را مطرح می کنیم همین نکات باعث می شود که مشتریان نسبت به شما قضاوت بهتری داشته باشند.

تقویم، وسیله تبلیغاتی که کار شما را متحول می کند
28 مهر 1395

تقویم، وسیله تبلیغاتی که کار شما را متحول می کند

تحریریه همچاپ

این دومین مقاله ای است که درباره نکات طراحی به رشته تحریر درمی آید در این مقاله نحوه ارتباط با مشتریان بیان می گردد. در این مجموعه مقالات، محصولات جدیدی مثل تراکت،کارت ویزیت، تقویم و دیگر محصولات چاپی را معرفی می کنیم. با تقویم می توانید کارهای روزانه خود را مشخص کرده و برای آنها برنامه ریزی کنید. با طراحی تقویم های زیبایی می توانید به همان وضعیت قبلی خود برگردید و زمانی که این هدایای تبلیغاتی را به مشتریان خود هدیه می دهید در این صورت برند شما شناخته شده و معروف خواهید گشت

تراکت، وسیله تبلیغاتی که کار شما را متحول می کند
29 مهر 1395

تراکت، وسیله تبلیغاتی که کار شما را متحول می کند

تحریریه همچاپ

در این مجموعه مقالات، محصولات جدیدی مثل تراکت، کارت ویزیت، تقویم و دیگر محصولات چاپی را معرفی می کنیم. تراکت، وسیله تبلیغاتی ارزانی است که با آن می توانید توجه مشتریان را بخود جلب کنید. اما این کار چگونه انجام می شود و چطور می تواند توجه جمع کثیری از مردم را بخود جلب کند؟ در این مقاله با پیروی از 5 توصیه می توانید تراکت را به نحوی طراحی کنید که کارامد بوده و جلب توجه کند.

برند سازی ست لوازم اداری
29 مهر 1395

برند سازی ست لوازم اداری

تحریریه همچاپ

کارت ویزیت، پاکت نامه، کارت تبریک و سربرگ مهم ترین، ست لوازم اداری شرکتی محسوب می شوند. امروزه بسیاری از شرکت ها با کمک ست لوازم اداری هویت شرکتی و شخصی کسب و کار خود را معرفی و تبلیغ کرده و بدین ترتیب تأثیر بلندمدتی را بر حافظه مشتریان خود برجای می گذارند. حتی لوگو، خودکار، پاکت نامه، کارت پستال، دفترچه ، سربرگ، کارت ویزیت، مهر و حتی نرم افزارهای موبایلی یا وب سایت با رنگ سازمانی می تواند روش موثر و مهمی برای تبلیغ شرکتی باشد.

پرداخت چاپ با روکش پراکنده
1 آبان 1395

پرداخت چاپ با روکش پراکنده

تحریریه همچاپ

کاغذ گلاسه، شناخته شده ترین و بیشترین استفاده کاغذ چاپ برای کار تبلیغاتی و لوازم التحریر اداری است. به صورت گلاسه یا مات ساخته شده است. از طریق آنچه که به عنوان روکش پراکنده شناخته شده کسب می شود نوعی روکش چاپی که در این مقاله آنرا بررسی خواهیم کرد. بعد از چاپ ، زمانی که چهار رنگ آبی فیروزه ای، قرمز، زرد و سیاه(CMYK) برروی کاغذ نسبت به ایجاد تصویری قرار گرفت، برگه چاپی اغلب اوقات با روکش چاپی، روکش می شود. بنابراین چاپ و روکش سازی اغلب اوقات در همان دستگاه انجام می شود. یکی از چهار رنگ فوق الذکر در هریک از چهار واحد چاپ وجود دارد، در واحد پنجم "واحد روکش سازی " روکش پراکنده به کارگرفته می شود. گاهی اوقات روکش سازی نیز از طریق واحد مرطوب سازی یا استفاده از جوهر در چاپ پرسی به کارگرفته می شود. در عکس زیر می توانید واحد روکش سازی را در پیش زمینه مشاهده کنید که نسبت به استفاده از جوهر اندکی کوچکتر است. در چاپ دو طرفه تک فرایندی از ماشین چاپ 8 رنگی استفاده می شود.

وب سایت های عکس
15 آذر 1395
15 آذر 1395

وب سایت های عکس

تحریریه همچاپ

به طور یقین جستجوی تصاویر کار آسانی نیست، و زمانی که این امر مهم را انجام می دهید، تصاویر زیادی در پیش دیدگان شما گشوده خواهد شد. صد البته همه می خواهند که از عکس های باکیفیتی در کار خود استفاده کنند بنابراین در همین زمینه می توانید از وب سایت هایی استفاده کنید که از عکس های بروزتری استفاده می کنند که می توان گفت که جزء بهترین عکس ها به شمار می رود. این تصاویر بقدری گویا و باکیفیت هستند که می تواند برای کار شما مفید باشد. البته وب سایت هایی هستند که می توانید متناسب با کار و حرفه خود از آنها استفاده کنید، در این چنین وب سایت هایی عکس های باکیفیت و با رزولویشن بالایی وجود دارد که به طور یقین برای کار شما مفید خواهد بود

ایجاد افکت متن یخی در GIMP
1 آبان 1395

ایجاد افکت متن یخی در GIMP

تحریریه همچاپ

در اینجا آموزش افکت های متنی ادامه دارد، این زمان خلق متن زمستانی است. برف و یخ می تواند برخلاف آسمان آبی زیبا باشد. این باعث می شود که تصاویر زیبایی برای کارهای تبلیغاتی بوجود بیاید. متن کنده کاری شده برروی یخ زیبا بنظر رسیده و ساخت آن در GIMP آسان است. فونت یخی می تواند در کار تبلیغاتی چاپی زمستانی شما تأثیر بزرگی داشته باشد. در آموزش ذیل نحوه ساخت متن یخی با استفاده از نرم افزار رایگان GIMP با استفاده از فیلترهای مختلف را فرا خواهید گرفت.

قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی
1 آبان 1395

قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی

تحریریه همچاپ

این مقاله ادامه مجموعه قالب هایی است که از آنها استفاده می کردیم. قبلا قالب های چوبی، فلزی، سنگی و پارچه ای را معرفی کردیم. این مقاله نحوه ساخت قالب های کاغذی را بیان می کند. کاغذ باعث می شود که پروژه های شما منحصربفرد و، واقعی به نظر برسند. می توانید قالب های کاغذی را با روش های متنوع خلق کنید. در آموزش امروز به شما نحوه ساخت آنها را نشان خواهیم داد که می توانید پروژه های خود را متناسب با آن هماهنگ کنید. زمانی که مبانی را یاد گرفته باشید، می توانید با قالب ها و با رنگ های مختلف کاغذهای متفاوتی را درست کرده یا قالب کاغذی خود را در بخش دانلود مطالب بلاگ بیابید.

موارد مهم در طراحی بسته ها
1 آبان 1395

موارد مهم در طراحی بسته ها

تحریریه همچاپ

طراحی شرکت باید ظاهر واحدی را برای شرکت فراهم آورده و تصویر روشنی از شرکت را بدست آورد. در اکثر مواقع طراحی اوراق اداری شرکت را شامل می شود. شرکت هایی که در تجارت الکترونیک پیشرو بوده به هنگام ارسال انواع مختلف کالاها و مدارک این چنین بسته بندی لازم دارند. زمانی که کسب و کاری وارد تجارت الکترونیک می شود، نوع بسته بندی باید با نوع کار شرکت هماهنگ باشد. لازم است که طرح بسته ها را مدنظر داشته باشید.

طراحی انواع مختلف کارت دعوت
29 مهر 1395

طراحی انواع مختلف کارت دعوت

تحریریه همچاپ

در بسیاری از مناسبت ها می توانید افراد مختلفی را دعوت کنید، از مهمانی تولد گرفته، ، جشن های سالانه تا ضیافت های شام نیز در این مجموعه قرار دارند. البته همیشه بدانید چگونه باید این مراسم را مدیریت کنید کار ساده ای نیست و انواع و اقسام کارت دعوت، کارت های دعوت تاشو و کارت های دیگری نیز وجود دارد که باید به آنها فکر کنید. در این آموزش در نرم افزار ایندیزاین طراحی سه نوع کارت دعوت را به شما آموزش خواهیم داد. آموزش اول مربوط به پوشه تراکتی 110×220 میلی متری ، آموزش دوم مربوط به تراکت 110×220 میلی متر 6 صفحه ای و سومی کارت پستال معمولی است، پس با دقت تمام این آموزش را دنبال کنید.

قالب های متنوع برنامه های درسی دانش آموزان
27 مهر 1395

قالب های متنوع برنامه های درسی دانش آموزان

تحریریه همچاپ

حال که مدارس باز شده است، برای بچه ها و یا خود یک برنامه درسی جذاب طراحی کنید و می توانید با طراحی جدول برنامه درسی خود از بودن در مدسه و محیط های آموزشی لذت ببرید.

تاریخچه سربرگ
27 مهر 1395

تاریخچه سربرگ

تحریریه همچاپ

سربرگ در قرن بیستم باعث پیشرفت کسب و کار شد و اهمیت داشت. ولی هویت هدف اصلی نبود. صنعتی سازی مداوم باعث شد تا تبلیغ ضرورت یابد. رقابت برای طراحی شروع شد و امروزه نیز جریان دارد و در آینده نیز جریان خواهد داشت. با توجه به نمونه های موفق متوجه تاریخچه لوازم التحریر شده و سیر تکاملی سربرگ را دنبال خواهید کرد. از ابتدا شروع می کنیم؛ تاریخچه مکاتبات مکتوب بلند است. در دوران باستان، اطلاعات با بکارگیری مواد متنوعی مثل سنگ، سرب، مس، چوب، ریسمان و گل رس مبادله می شد. نشانگرها، منگوله ها و چرکنویس ها نقش امروزی نامه ها را بجای می آوردند. پاپیروس بعدها در تاریخ، نقش کلیدی را پیدا کرد. بعد از اختراع کاغذ در چین ارتباطات تغییر کرد در صورتی که خیلی از افراد قادر به قرائت و مکاتبه نبودند. تاریخ بوسیله افرادی که در سراسر جهان به صورت رسمی نامه نگاری می کردند نگاشته می شد. مکاتبات تجاری شروع شد و در نتیجه نامه نگاری بسیار مهم شد. پادشاهان در ابتدا نامه ها را مهر و موم می کردند ولی با اختراع دستگاه های چاپ مشتریان بیشتری به سربرگ های تجاری دسترسی پیدا کردند.

آموزش ایجاد متنی با افکت برگ با GIMP
27 مهر 1395

آموزش ایجاد متنی با افکت برگ با GIMP

تحریریه همچاپ

هزاران افکت متن وجود دارد که می توانید آنها را برای متن و حروف خود به کار ببرید. تنها خلاقیت شما این تنوع را به وجود می آورد. افکت های متنی در کارت پستال ها، پوسترها و در تبلیغات به کار می روند ولی می تواند در هر پروژه ای که برروی آن کار می کنید استفاده شود. با تنظیمات مختلف قلمو می توانید متون خارق العاده ای را خلق کنید. پاییز در راه است و این آموزش نحوه ایجاد افکت متن به صورت برگ های پاییزی با GIMP بوده و می توانید در پروژه بعدی از این آموزش استفاده کنید.

سیر تکاملی اینفوگرافیک لوگوها
27 مهر 1395

سیر تکاملی اینفوگرافیک لوگوها

تحریریه همچاپ

به لوگوها علاقمندید؟ به ما بپیوندید! در همچاپ،به طور شبانه روز لوگوهای جدیدی را طراحی می کنیم، به همین دلیل است که مشتریان هیجان زده می شوند. برخی لوگوها شبیه کارهای انسانی هستند، درباره فعالیت های شرکت مواردی را بیان می کنند صنعت گر با چکش برای فروشگاه لوازم ابزار، یا فنجان قهوه با بخار برای کافه محلی. و برخی لوگوها اسرارآمیز هستند، بر اسم یا طرحی بر زمینه فعالیت شرکت ها تاکیید می کنند.

آیکون ها
27 مهر 1395

آیکون ها

تحریریه همچاپ

آیکون ها نه تنها در گوشی های هوشمند یا تبلت ها بلکه در طراحی وب یا حتی در محصولات چاپی نیز جزء مهمی به شمار می روند. آیکون ساده و مفهومی می تواند طرح شما را بهتر کرده، از فضا به نحو مناسب استفاده کرده و پیام قابل مفهومی را بیان کند. وبلاگ همچاپ مجموعه ای از آیکون هایی را برای دانلود براساس موضوعات مختلف ارائه می کند به گونه ای که آیکون مورد نظر خود را از میان آنها می توانید بیابید.

طراحی لیفت لت های تا شده
24 مهر 1395
اصول طراحی

طراحی لیفت لت های تا شده

تحریریه همچاپ

از زمان اختراع دستگاه چاپ توسط ژوهانس گوتنبرگ در نیمه قرن پانزدهم، روش های چاپ به سرعت پیشرفت كرده است. روش های چاپی كه قبلا در اوایل قرون وسطی استفاده می شدند، زمانی بود كه از مالش برای چاپ بر روی سطوح چرمی و دیگر مواد استفاده میشد. دیگر روش های چاپ، حكاكی بر روی سنگ، چاپ افست كه در خبرگزاری ها مهم بوده یا چاپ بر روی پارچه مشبك ابریشمی و چاپ با مركب را شامل می شود. همگی این روش ها فرایندی را نشان می دهد كه در آن ماده ای كه بر روی آن چاپ می شود با استفاده از ماده رنگی مورد استفاده، رنگ می شود. در این مقاله به صنعت جاپ تصعیدی نگاهی اجمالی می اندازیم.

چاپ تصعیدی
24 مهر 1395

چاپ تصعیدی

تحریریه همچاپ

از زمان اختراع دستگاه چاپ توسط ژوهانس گوتنبرگ در نيمه قرن پانزدهم، روش های چاپ به سرعت پیشرفت كرده است. روش هاي چاپي كه قبلا در اوايل قرون وسطي استفاده مي شدند، زماني بود كه از مالش براي چاپ بر روي سطوح چرمي و ديگر مواد استفاده ميشد. ديگر روش هاي چاپ، حكاكي بر روي سنگ، چاپ افست كه در خبرگزاري ها مهم بوده يا چاپ بر روي پارچه مشبك ابريشمي و چاپ با مركب را شامل مي شود. همگي اين روش ها فرآيندي را نشان مي دهد كه در آن ماده اي كه بر روي آن چاپ مي شود با استفاده از ماده رنگي مورد استفاده، رنگ مي شود. در این مقاله به صنعت جاپ تصعیدی نگاهی اجمالی می اندازیم.

چین خوردگی محصول چاپی
24 مهر 1395

چین خوردگی محصول چاپی

تحریریه همچاپ

در صورتی که کاغذ 250 گرمی یا بیشتر از این اندازه را برای محصولاتی مثل کارت های تاشو، آگهی ها، رویه بروشورها استفاده می کنید، توصیه ما این است جایی را که قرار است تا شود را خط چین کنید. بین چین خوردگی یا شیارسازی چه تفاوت هایی وجود دارد؟ در زیر به این تفاوت ها اشاره می کنیم.

وبلاگ چاپی
24 مهر 1395

وبلاگ چاپی

تحریریه همچاپ

می خواهیم وبلاگی برای چاپ مطالب راه اندازی کنیم. تیمی متشکل از چند ویراستار و طراح خبره و متخصصین مجرب وبلاگ را در همین رابطه به کارگرفته ایم تا کار به نحو احسن انجام شود. از همین حالا، در رابطه با چاپ و طراحی و آموزش به شما آموزش هایی را ارائه می کنیم. امروز یکسری مقالاتی را در این رابطه تهیه کرده ایم.

ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ
22 مهر 1395

ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ

تحریریه همچاپ

آموزش امروز برای کتابخوان ها و کتاب فروشان که تا به حال به ما نپوسته بودند کامل و بقدری جالب است که می توان با آن روش دیگری را نیز خلق کرد. در فرمت آگهی، قالبی را در فتوشاپ و براساس اندازه دلخواه ، جزئیاتی که مشتری ارائه داده ایجاد خواهیم کرد. البته برای طراحی آگهی از فرمت های دیگری استفاده نمایید. در صورت نیاز یکی از قالب ها را دانلود کنید.

قالب های متنوع فتوشاپ پارچه ای
14 مهر 1395

قالب های متنوع فتوشاپ پارچه ای

تحریریه همچاپ

قالب های ارزشمند باعث می شوند که طرح شما خاص شود. قبلا قالب های چوبی، فلزی، سنگی و شنی را معرفی کردیم و امروز قالب های پارچه ای را آموزش می دهیم که دانلود آنها نیز رایگان است. پارچه های متنوع ابریشمی تا چرمی یا حتی شطرنجی یا قالی را به شما پیشنهاد می کنیم. مجموعه قالب های ذیل به شما کمک خواهند کرد تا طرح شما منحصربفرد به نظر برسد. در آموزش امروز نحوه طراحی طرح های فتوشاپ را آموزش خواهیم داد که می توانید آنها را از هر نوع پارچه ای اقتباس کنید. از این مقاله و قالب های پارچه ای فتوشاپ آن به نحو احسن استفاده کنید.

بسته بندی های جذاب و الهام بخش
14 مهر 1395

بسته بندی های جذاب و الهام بخش

تحریریه همچاپ

برای جلب توجه مشتری می توانید از بسته بندی های خلاقانه و جذاب بهره گیرید. طراحی و تولید بسته بندی به زمینه کاری شرکت و کالایی که بسته بندی می شود بستگی دارد. طراحی بسته بندی یک نوع طراحی در سطح بالایی بوده و برای شما و شرکت شما فرصت های بسیاری را بوجود می آورد. در این زمینه شما هیچ گونه محدودیتی ندارید. جعبه های پستی، جعبه های هدایا، پاکت های نامه و جعبه های بالشتی همگی بخشی از بسته بندی همچاپ است. در زمینه طراحی بسته بندی، افراد بسیار خلاقی وجود دارند که طرح های شگفت انگیزی را خلق می کنند. ما در ذیل طرح های خلاقانه بسته بندی از سراسر جهان را گردآوری کرده ایم.

طراحی کارت ویزیت
14 مهر 1395

طراحی کارت ویزیت

تحریریه همچاپ

نخستین کارت ویزیت ها جهت برقراری ارتباط با شرکاء، ارباب رجوع ها یا مشتریان به هنگام معرفی رسمی شرکت یا شخص و به عنوان ابزاری برای کمک به حافظه مورد استفاده قرار می گرفتند. در صورتی که کارت ویزیت های جدید می توانند کارهایی بیش از اینها را انجام دهند. با یک طراحی مناسب اولین تماس شما تاثیر بسیاری بر روی مشتریان خود منتقل می کند. در این مقاله مثال های مختلفی جهت آشنایی شما با کارت ویزیت های خلاقانه را نشان خواهیم داد.

آگهی های Z شکل
15 مهر 1395

آگهی های Z شکل

تحریریه همچاپ

در این مقاله، درباره ی آگهی های تاشوی Z شکل صحبت خواهیم کرد، که چگونه به وجود آمده اند و این آگهی های شش و هشت وجهی چگونه چاپ می شوند. همچنین نمودارها و وجوه داخلی و خارجی آگهی و اندازه های آنها را به شما نشان خواهیم داد.

آگهی های تبلیغاتی
17 مهر 1395

آگهی های تبلیغاتی

تحریریه همچاپ

تولید یک محصول و تبلیغ آن باعث می شود که آگهی و تابلوهای تبلیغاتی خود علم محسوب شوند. هدف از ارائه بیلبورد های بزرگ این است که رهگذران به آن توجه کرده و آن آگهی در حافظه شان باقی بماند. البته خوب است که رهگذران با خرید کالاها یا خدمات تبلیغ شده نسبت به آن واکنش نشان دهند. آگهی و تابلوهای تبلیغاتی که به طور مکرر برای مشخص سازی برند خاصی مورد استفاده قرار می گیرد، اغلب اوقات با هدف یاد آوری از طریق تکرار در کل شهرها و شهرک ها تبلیغ می گردند. این نکته جالب است که مردم می توانند در هر نقطه ای از شهر که باشند با دیدن آگهی ها آن را به یاد بیاورند. و اکثر اوقات این نوع آگهی ها را در بزرگراه ها یا در اینترنت یا به صورت تابلوهای تبلیغاتی دیگری یا بر بالای پله های برقی مشاهده کنند.

دفترچه یادداشت های چشم نواز همچاپ
17 مهر 1395

دفترچه یادداشت های چشم نواز همچاپ

تحریریه همچاپ

همچاپ اخیرا زیردستی، دفترچه های یادداشت و زیردستی های رومیزی را در اشکال و فرمت های مختلف ارائه کرده است. این محصولات کمک آموزشی و ضروری چاپ آنلاین بوده که در کنار کالاهای معتبری مثل آگهی ، کارت پستال و بروشورها عرضه می شوند. برای اینکه بتوانید از قالب های چاپی انفرادی استفاده کنید، طرح هایمان را عرضه کرده ایم.

کمتر غنی تر است
18 مهر 1395

کمتر غنی تر است

تحریریه همچاپ

همگان طرح های تاثیر گذار و پیچیده را دوست دارند. ولی گاهی اوقات کمتر غنی تر است. عناصر غیرضروری در طرح های تبلیغاتی باعث می شود که مشتریان از پیام اصلی آگهی تبلیغاتی غافل بشوند. در این مقاله درباره ی مینیمالیسم و طراحی گرافیکی صحبت خواهیم کرد. مینیمالیسم چیست و چگونه نظر مخاطبان را جلب می کند؟ آگهی های تبلیغاتی مینیمالیستی خلاقانه ای طرح کنید.

مقایسه نمودارهای پیکسلی و برداری
18 مهر 1395

مقایسه نمودارهای پیکسلی و برداری

تحریریه همچاپ

زمان زیادی نیست که شرکت ها به محصولات چاپی مختلفی نیاز دارند. نیازهای افراد روز به روز در حال رشد و توسعه است. برای برآوردن این نیاز، به مشتریان این فرصت داده می شود که محصولات چاپی مختلفی مثل: آگهی، کارت ویزیت، برگه های تحریر و غیره را سفارش دهند. در اکثر موارد انجام این کارها ارزان و ساده است. باوجود این، برای آماده سازی و ارسال و چاپ محصولات هنری، آگاهی در زمینه ویرایش گرافیکی، لازم و ضروری است. متاسفانه بسیاری از افراد با واژگان فنی آشنا نیستند که اغلب اوقات منجر به سوء تفاهم شده و در انتها محصولات چاپی کیفیت مطلوب را نخواهند داشت. در این مقاله، تفاوت های نمودارهای برداری و پیکسلی را بیان خواهیم کرد.

طراحی کارت تبریک روز پدر با نرم افزار فتوشاپ
18 مهر 1395

طراحی کارت تبریک روز پدر با نرم افزار فتوشاپ

تحریریه همچاپ

به مناسبت روز پدر کارت تبریکی را طراحی کنید. آیا باید کارت تبریک ویژه و جالبی را طراحی کرد؟ می توانید با آموزش های ساده ما در فتوشاپ کارت های تبریک بسیار زیبایی را خلق کنید. به شما نشان می دهیم که می توانید مرحله به مرحله کارت تبریک خلاقانه 4 وجهی طراحی کنید.

روانشناسی رنگ ها
18 مهر 1395

روانشناسی رنگ ها

تحریریه همچاپ

برای شناسایی هویت هر شرکتی لوگو بسیار مهم است. طراحی لوگوی ساده و جالب به فهم برند بسیار کمک می کند. لوگو شرکت تان را به مخاطبین می شناساند. با توجه به این قضیه و انتخاب های بسیاری که در رابطه با لوگوی شرکت داریم مشخص می شود که انتخاب لوگو چقدر مهم است. رنگ در انتخاب لوگو مهم است. چه احتمالاتی وجود دارد؟ رنگ لوگو بیانگر چیست؟ در اینجا روان شناسی رنگ ها را بیشتر بررسی می کنیم.

خصوصیات فایل های پی دی اف
19 مهر 1395

خصوصیات فایل های پی دی اف

تحریریه همچاپ

شرکت ادوب بیست سال قبل فرمتی را منتشر کرد که بنام پی دی اف شناخته می شود. این نوع فرمت به طور مستقل و به طور مداوم در طول سال ها اصلاح و بهتر شده و براساس استانداردهای ایزو (سازمان بین المللی استانداردسازی) فرمت های الکترونیکی عمل می کند. هرکسی بنا به موقعیت خود از فایل های پی دی اف استفاده می کند. در این جا فایل های پی دی اف را به طور مفصل توضیح می دهیم.

آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی
19 مهر 1395

آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی

تحریریه همچاپ

آیا روز مهمی را در پیش رو دارید؟ تولد؟ کنسرت، یا مناسبت دیگری؟ به وسیله کارت تبریک می توانید به دوستان، خانواده یا شرکای تجاری تان اطلاع دهید. البته، می توانید برای هر مناسبتی و با انتخاب رنگ، فونت و متون دیگری یا حتی قالب یا اندازه متفاوت کاغذی، کارت تبریکی طراحی کنید.

طراحی تأثیر گذار
19 مهر 1395

طراحی تأثیر گذار

تحریریه همچاپ

پوسترهای تبلیغاتی روشی موثر برای بیان پیام های تبلیغاتی هستند. پوسترهای تبلیغاتی باید خیلی خوب طراحی شوند. تصویر و متن پوستر در زمان طراحی باید با هم هماهنگی داشته و تصویری که خلق شده موجب ایجاد حس کنجکاوی مشاهده کننده شده و از طرف دیگر احساسات ناخود آگاه او را برانگیزد. امروز برخی نکات طراحی پوسترهای تبلیغاتی را به شما نشان می دهیم که می توانید از آن ها استفاده کنید.

کلیدهای میانبر فتوشاپ CS6
13 مهر 1395
2 آذر

کلیدهای میانبر فتوشاپ CS6

تحریریه همچاپ

زمان طلاست و همیشه خوب است که به روش هایی آگاهی داشته باشید که بتوانید به کارهایتان سرعت ببخشید. اغلب اوقات مشاغل به علت حجم کاری بالا و نداشتن زمان کاری ، گیج کننده و پراسترس هستند. در مقاله امروز با ابزارهایی آشنا می شوید که جریان کار را با میانبرهای آماده فتوشاپ CS6 آسان کرده است. در صورتی که مابل باشید با فشار کلیدهای Alt+ Shift+ Ctrl+K آنها را تغییر داده و کارتان را انجام دهید.

دفتر کارتان را مجهز کنید مثال هایی برای طراحی لوازم التحریر
13 مهر 1395

دفتر کارتان را مجهز کنید مثال هایی برای طراحی لوازم التحریر

تحریریه همچاپ

در صورتی که به دنبال موارد الهامی برای لوازم التحریر جدید و مدرنی برای دفترکارتان هستید ممکن است در میان موارد زیر آنچه را که مد نظر دارید بیابید. این موارد طرح های خلاقانه ای هستند بویژه برای افرادی که کسب و کار جدید را شروع کرده یا کسانی که آزاد کار می کنند و می خواهند کسب و کارشان را با لوازم التحریر کامل جدید و با کیفیت اداری شروع کنند که برایشان مناسب خواهد بود.

با موارد الهامی طراحی تقویم همچاپ پیشرفت کنید
13 مهر 1395

با موارد الهامی طراحی تقویم همچاپ پیشرفت کنید

تحریریه همچاپ

تقویم ها زمانی که به آنها می اندیشید جذاب هستند چه به صورت چاپ قدیمی یا حالا که به شکل برگه های دیجیتالی مدرن، زندگی ما را کنترل می کنند ، و هنوز هم وجود دارند. در صورتی که تقویم های غربی کامل بودند، سال ها را پشت سرنمی گذاشتیم، تقویم هندو که در سراسر هند از آن استفاده می کنند، در ماه های سیزدهم از آن استفاده می شود. حتی زمانی که انقلابیون فرانسوی تقویمی اعشاری ده ماهه را اختراع کردند و آنرا بخاطر نوع آب و هوای آن موقع از سال نامگذاری کردند (اکتبر مه آلود نامیدند). ایالات متحده حتی به طراحی تقویم بین المللی استاندارد کاملی می اندیشید ...

آموزش قالب منوی غذای رستوران
13 مهر 1395

آموزش قالب منوی غذای رستوران

تحریریه همچاپ

بیرون سرد و بارانی است و هنوز بهار نرسیده است. این بهانه خوبی است تا بتوانید با دوستان خود یا شریک کاری خود به رستورانی رفته و از صرف غذا لذت ببرید. تنها کاری که شما باید انجام دهید انتخاب رستوران است. در این آموزش نحوه ساخت منویی را با 3 گروه غذایی رستوران فرا خواهید گرفت. آن چیزی که نیاز دارید نرم افزار ادوب ایندیزاین، منوی غذا و تعدادی عکس است. از آن لذت ببرید!

نکاتی برای تبلیغ
13 مهر 1395

نکاتی برای تبلیغ

تحریریه همچاپ

در صورتی که یک کسب و کار راه انداخته اید، این وضعیت می تواند برای شما هولناک باشد، مقدار زیادی از بوجه شما برای آگهی های گران قیمت صرف می شود و این در حالی است که فقط یک آگهی از شما پخش می شود. روش مطمئنی برای بیان اینکه آیا واقعا این نوع آگهی ها تاثیر قابل توجهی دارند وجود ندارد. چه چیزی باعث این عدم اطمینان می شود؟ امروزه تبلیغات یک جریان واقعی است، مخاطبین شما ممکن است که حتی به پیام تبلیغاتی شما توجهی نکنند. ولی در این مقاله، شما را با مشکلات موجود در ارتباط با روش های مختلف تبلیغ آشنا می کنیم و به شما توصیه هایی می کنیم که بتوانید روش تبلیغاتی خود را بهتر کنید.

قالب پوستر روز افتتاحیه دانشگاه
13 مهر 1395

قالب پوستر روز افتتاحیه دانشگاه

تحریریه همچاپ

روز افتتاحیه برای دانشجویان جدید بسیار مهم است. پوستر بزرگ ( بنر) یک راه حل ساده برای اطلاع رسانی به دانشجویان است . در این آموزش نحوه ایجاد پوستر روز افتتاحیه را خواهید آموخت و بخشی از آن در مورد نحوه تغییر آسمان به رنگ روشن را به شما نشان خواهد داد. تمام آن چیزی که شما در نرم افزار فتوشاپ به آن نیاز دارید، دو عکس بوده که یکی دانشجویان و دیگری آسمان آبی است.

نقاشی سرعتی هنری کهن
11 مهر 1395

نقاشی سرعتی هنری کهن

تحریریه همچاپ

در این مقاله به نقاشی سرعتی نگاهی می اندازیم و، ویدیوهای هنرمندانی که کارهای دیجیتال و سنتی را با استفاده از فتوشاپ انجام داده اند به تماشا می نشینیم. هنرمندان می توانند این روش را به مرور زمان ، و با کمک نرم افزار گرافیکی یا قلمو و برگه کاغذ، برای نقاشی به کار گیرند.

ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 برای کنفرانس
11 مهر 1395

ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 برای کنفرانس

تحریریه همچاپ

اگر کنفرانسی را در پیش رو دارید،با محصولات چاپی می توانید آنرا اطلاع رسانی کنید. در این آموزش، نحوه ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 را آموزش خواهیم داد. اندازه جیبی این نوع تراکت بهتر است. این نوع تراکت قابلیت های بسیاری دارد و می تواند حاوی مطالب بیشتری باشد.

ساخت زیربشقابی های زیبا با ایلوستریتور
10 مهر 1395

ساخت زیربشقابی های زیبا با ایلوستریتور

تحریریه همچاپ

می توانید در خانه زیربشقابی های زیبایی را بسازید ولی کافه یا رستوران ها به این چنین چیزهایی بیشتر نیاز دارند. خانواده ها از اهمیت اینچنین اقلامی برای بچه ها چقدر می تواند جذاب باشد. در این آموزش نحوه ساخت زیربشقابی را با نرم افزار ایلوستریتور آموزش می دهیم با نرم افزارهای ایندیزاین یا فتوشاپ نیز می توانید زیربشقابی های زیبایی را طراحی کنید.

قالب های آگهی های ورزشی
10 مهر 1395

قالب های آگهی های ورزشی

تحریریه همچاپ

اگر شما رویداد ورزشی،کلاس ها یا جلسات آموزشی ورزشی را تبلیغ می کنید؟ در هر حالتی،در صورتی که لازم باشد آگهی ورزشی را طراحی کنید، خیلی زود متوجه خواهید شد که این کار آسان نخواهد بود. البته یافتن عکس های مناسب ورزشی کار سختی است و عکس های رویدادهای ورزشی که در آگهی موثر واقع می شود کم بوده و خیلی کم یافت می شوند. در صورتی که فصل ورزشی شما هنوز شروع نشده باشد در این صورت با مشکل دیگری روبررو خواهید شد، زیرا هنوز موفق نشده اید که عکس مناسبی بیابید! البته می توانید از بازیکنان یا از دوستان خود درخواست کنید تا عکسی مناسبی را برای شما به اشتراک بگذارند،ولی هرکسی دوست ندارد که در آگهی های کل شهر و در اینترنت عکس او نشان داده شود ...

لجترس سبک جدید نوشتاری
10 مهر 1395

لجترس سبک جدید نوشتاری

تحریریه همچاپ

اگر کار شما با چاپ گره خورده حتما با لجترس آشنایی دارید. لجترس همان حروفی هستند که سر هم نوشته می شوند. لجترس ها در چاپ کلماتی هستند که بهم می چسبند. بعضی لجترس ها جلوه بهتری به کلمات می دهند. برخی حروف برای اینکار بسیار مناسب هستند. در این مقاله درباره این نوع چاپ و لجترس های ارتوگرافیک از واقعیاتی پرده برمی داریم و آنها را با چند مثال نشان می دهیم.

طراحی پوستر لارج فرمت
10 مهر 1395

طراحی پوستر لارج فرمت

تحریریه همچاپ

شما می توانید پوستر در ابعاد بزرگ را هم طراحی کنید، در زمینه خلق پوستر در این ابعاد، در این مقاله به شما نکاتی را یادآوری می کنیم. پوستر های بزرگ برای اولین بار توسط مهندس آلمانی دکتر والتر پرستمان اختراع شد که آن را به عنوان بخشی از اندازه های کاغذ با ایزو 2016 476 در سال 1922 منتشر کرد.

تبلیغ، ایده های پوستر چاپی
7 مهر 1395

تبلیغ، ایده های پوستر چاپی

تحریریه همچاپ

شاید ساده باشد، ولی پوستر در ذهن افرادی که آنرا مشاهده می کنند پیامی را تداعی می کند. سریع پوستری طراحی کنید، زیرا در تبلیغات محیطی پوسترها باعث جلب توجه شده و مردم آنها را فقط به مدت چند ثانیه تماشا می کنند.

مدل رنگ CMYK  و فضای رنگی CMYK
2 مهر 1395

مدل رنگ CMYK  و فضای رنگی CMYK

تحریریه همچاپ

بیشتر ماها، بی شک با واژه کوتاه‌شده CMYK آشنا هستیم، اما دلیل این که مدل رنگی CMYK برای صنعت چاپ بسیار حائز اهمیت است را ممکن است ندانیم. در این مقاله در باره‌ی مدل رنگ CMYK اطلاعات بیشتری به دست آورده و با واژه‌های کلیدی و مهم این مدل رنگی آشنا خواهیم شد.

انتخاب وضوح تصویر مناسب چاپ
2 مهر 1395

انتخاب وضوح تصویر مناسب چاپ

تحریریه همچاپ

در این مقاله، با هم مطالبی درباره‌ی نحوه‌ی چاپ با کیفیت‌تر خواهیم خواند. این مطالب، مواردی که در زمان چاپ تصاویر، خطوط یا پوستر حائز اهمیت است را بیان می‌کند. همچنین با برخی از واژه‌های فنی مرتبط با تفکیک پذیری چاپ آشنا خواهیم شد.

رنگ سال 2014 ارغوانی روشن
6 مهر 1395

رنگ سال 2014 ارغوانی روشن

تحریریه همچاپ

موسسه رنگ پنتون از مرجع های بزرگ صنعت رنگ، طراحی و مد و چاپ می باشد، که در سال 2014 رنگ ارغوانی روشن را رنگ سال نام گذاری کرد.

قدرت چاپ ـ مروری بر نمایشگاه بین المللی اپکس 2014
7 مهر 1395

قدرت چاپ ـ مروری بر نمایشگاه بین المللی اپکس 2014

تحریریه همچاپ

هفته گذشته نمایشگاه بین المللی چاپ برگزار شد. ایپکس،هرچهار سال یک بار برگزار می شود، در روز دوشنبه 24 مارس در لندن شروع و در روز شنبه 26 مارس پایان یافت. ایپکس به عنوان بزرگترین نمایشگاه هنرهای چاپی و گرافیکی به ثبت رسیده است. این زمان بهترین زمان سال است، در این نمایشگاه در حدود 500 شرکت و فروشنده شرکت کرده و لندن میزبان این تعداد شرکت کننده است، بسیاری از شرکت ها با تجهیزاتی شرکت کرده اند طوری که با به نمایش گذاردن توانایی خودشان به جمعیت مشتاق به نمایشگاه جلوه خاصی بخشیده بودند.

پوستر مینیمالیستی
7 مهر 1395

پوستر مینیمالیستی

تحریریه همچاپ

هفته گذشته،طراحی پوستر چاپی و نحوه طراحی عناصر کلیدی طراحی پوستر با پیام های ساده و کوتاه تبلیغاتی را بررسی کردیم.بدین ترتیب موضوع جدیدی را مطرح می کنیم، در طراحی پوستر مینیمالیست ( ساده گرایی) ، پیام ها بسیار کوتاه و ساده هستند. پوستر مینیمالیست به لحاظ بصری تاثیرگذار بوده، زیرا پوسترهای غیرمتعارف ، جلب توجه کرده و در حافظه بیننده باقی می مانند. برخلاف انتظار، جزئیات کمتری از پیام های تبلیغاتی پوسترهای غیرمتعارف به خاطر سپرده می شوند زیرا ذهن نمی تواند جزئیات بیشتری را حفظ کند!

آموزش طراحی قالب تقویم رومیزی A2 اختصاصی
7 مهر 1395

آموزش طراحی قالب تقویم رومیزی A2 اختصاصی

تحریریه همچاپ

تقویم رومیزی باید برروی میز وجود داشته باشد.برای بخاطر سپاری روزها و تاریخ ها لازم بوده و در همان زمان نیز بر اهمیت کار خود می افزایید. به جای تقویم عمومی می توانید تقویم کاملا شخصی خود را داشته باشید که اعداد، اسامی و کارهای لازم را در آن گرداوری کنید. می توانید تقویم رومیزی A2 را از وب سایت سفارش بدهید تا رومیز شما نیز خوب به نظر برسد. در این متن نحوه ساخت تقویم، را فرا خواهید گرفت و خواهید توانست که خیلی سریع تاریخ ها و روزها را جستجو کنید. این آموزش نحوه ساخت قالب تقویم رومیزی A2 را نشان خواهد داد.

معرفی چاپ اینتالیو
13 دی 1395
13 دی 1395

معرفی چاپ اینتالیو

تحریریه همچاپ

چاپ اینتالیو یا چاپ گود (Intaglio Engraving) جزئیات را بیشتر جلوه می‌دهد و به ظاهر سه‌بعدی به هویت چاپی‌تان می‌بخشد.

آموزش ویرایش متن و صفحه فایل PDF
23 دی 1395

آموزش ویرایش متن و صفحه فایل PDF

تحریریه همچاپ

همیشه بخاطر داشته باشید که فایل‌های PDF، نمایشی دقیقی از اسناد هستند و به همین خاطر هم مناسب استفاده برای گرفتن خروجی یا نمایش مانیتوری هستند. فرمت PDF، فایل‌های واسطه نیستند که به منظور اصلاح و ویرایش بکار گرفته شوند. البته برنامه‌هایی در بازار وجود دارند که با آنها می‌توانید محتوای فایل PDF را تغییر داده و نرم افزارهای کاربردی یا پلاگین‌هایی وجود دارند که می‌توانید محتوای PDF را استخراج کنید و داده‌های آن را در فایل جدیدی وارد نمایید. تغییر فایل‌های PDF آخرین گزینه‌ی ماست.

شیوه‌های طراحی بروشور
26 دی 1395

شیوه‌های طراحی بروشور

تحریریه همچاپ

بروشور‌ها ابزار تبلیغاتی کاربردی هستند که هیچ کسب‌وکاری نمی‌تواند از آن صرف‌نظر کند. بروشور‌ها با انعطاف‌پذیری بالای‌شان می‌توانند بدون کاهش در حضور تبلیغاتی، شما را در صرفه‌جویی هزینه‌های کمک کنند. بروشور مکملی برای دیگر روش‌های تبلیغاتی است.

معرفی انواع پرداخت‌های تکمیلی
25 دی 1395
25 دی 1395

معرفی انواع پرداخت‌های تکمیلی

تحریریه همچاپ

پرداخت‌های تکمیلی به همه فعالیت‌هایی اشاره می‌کند که بعد از چاپ روی محصولات چاپی صورت می‌گیرند. این امر شامل صحافی (تازنی، ترتیب‌دهی و جلدکشی همه‌ی کاغذهای چاپی) و فرایندهای تزئینی مانند دایکات، چاپ برجسته (اِمباس) یا لمینیت است.

 رفع ایرادات فایل PDF
22 دی 1395

رفع ایرادات فایل PDF

تحریریه همچاپ

هنگام استفاده از PDF در تصاویر گرافیکی، ۱۰ مشکل مهم و رایج وجود دارند که شیوه‌ی رفع آنها موضوع این مقاله شده است، هرچند که لزوما نباید فقط به این راه‌حل‌ها اکتفا کرد. اما اگر در مورد اینکه چقدر فهرست ما نسبت به اهمیت و رواج مشکلات PDF تردید دارید، باید بگوییم که این فهرست توسط شرکت Adobe منتشر گردیده و ما آنها را در اینجا تنها بازگو کرده‌ایم.

چگونه سربرگ‌های متمایز و برجسته داشته باشیم؟
22 دی 1395

چگونه سربرگ‌های متمایز و برجسته داشته باشیم؟

تحریریه همچاپ

سربرگ‌های سفارشی و ست اوراق اداری، به مدت بیش از یک قرن در ادارات و شرکت‌ها به لوازم اداری ثابتی تبدیل شده‌اند. حتی با وجود این همه‌ فناوری‌های جدید دیگر که در شرکت‌های مدرن به یک امر استانداردی تبدیل شده‌اند، امروزه سربرگ‌های سفارشی بیش از هر زمان دیگری سفارش داده می‌شوند. تصور آن سخت است که صاحبان کسب‌و‌کار بدون سربرگ‌های مختص خودشان در کار خود پیشرفت کنند. حتی شرکت‌های فناوری اطلاعات و استارت‌آپ‌هایی مثل Apple، Microsoft و Facebook چندین نوع سربرگ متفاوت دارند، در حالی که تصور می‌شد این شرکت‌ها آیندگان را از کاغذ بی‌نیاز خواهند کرد! چاپ سربرگ به چند دلیل خوب همچنان باقی و پابرجا مانده است:

مبانی فرمت PDF
20 دی 1395

مبانی فرمت PDF

تحریریه همچاپ

نام فرمت PDF برگرفته از حروف اختصاری فرمت سند قابل حمل (Portable Document Format) است. این فرمت در اصل توسط شرکت Adobe به عنوان فرمتی فایلی ایجاد شد تا با اطمینان اسناد را نمایش و مبادله نمود. شرکت ادوبی هنوز هم یکی از اصلی‌ترین تولیدکنندگان نرم‌افزاری است که شما را قادر می‌سازد تا فایل‌های PDF را ایجاد و ویرایش نموده و به نمایش دربیاورید. از آنجا که این فرمت فایل به صورت رایگان برای عموم قابل دسترس است و همچنین این فرمت به استاندارد رسمی ISO تبدیل شده است، بسیاری از شرکت‌های نرم‌افزاری دیگر هم برنامه‌های مرتبط با PDF را عرضه می‌کنند. در فرایند پیشاچاپی، معمولا PDF به عنوان فرمتی برای تبادل اطلاعات استفاده می‌شود و از آن به صورت فایل چندصفحه‌ای یا تک‌صفحه‌ای برای تولید محصولات چاپی و تبلیغات بهره گرفته می‌شود.

سایزها، کاغذ‌ها و پرداخت‌های متنوع پوستر‌ها – بخش دوم
21 دی 1395

سایزها، کاغذ‌ها و پرداخت‌های متنوع پوستر‌ها – بخش دوم

تحریریه همچاپ

همچاپ با سال‌ها تجربه در چاپ آفلاین و آنلاین تصمیم گرفته که مجموعه‌ای از مطالب آموزشی بنیادی را ارائه دهد تا مشتریان قبل از چاپ بتوانند با آکاهی بیشتری نسبت به سفارش محصول خود گزینش کنند و بهترین نتیجه را برای هدف موردنظر خود دریافت کنند. در اینجا به ادامه نکات بخش اول می‌پردازیم و مواردی چون نوع رنگ چاپی، متریال، پردازش، هزینه، نورپردازی، الزامات محیطی را در طراحی پوستر‌ها ارائه می‌دهیم.

سایزها، کاغذ‌ها و پرداخت‌های متنوع پوستر‌ها – بخش اول
20 دی 1395

سایزها، کاغذ‌ها و پرداخت‌های متنوع پوستر‌ها – بخش اول

تحریریه همچاپ

پوستر‌ها در تبلیغات و هنر پیشینه‌ی طولانی و خاصی دارند. پوستر‌ها بزرگ چاپ می‌شوند و می‌توانند به بهترین وجهی پیام تبلیغاتی شما را به مخاطبان انتقال دهند و همچنین به عنوان رسانه‌ی هنری فوق‌العاده‌ای هم عمل می‌کنند. پوسترهای تبلیغاتی هم یکی از محصولات فروشگاه آنلاین همچاپ است که می‌توانید آن را در تنوع گسترده‌ای از گزینه‌های چاپی، خدمات تکمیلی و غیره سفارش بدهید.

معرفی اجمالی ترموگرافی (چاپ حرارتی)
18 دی 1395
18 دی 1395

معرفی اجمالی ترموگرافی (چاپ حرارتی)

تحریریه همچاپ

ترموگرافی یا چاپ ترموگرافیک روش چاپی است که موجب می‌شود متن یا گرافیک اندکی از سطح چاپی بالا بیاید. تاثیر بصری آن جالب بوده و باعث می‌شود که این روش به طور متداول برای کارت عروسی، سربرگ، کارت ویزیت، کارت تبریک، هدایا، گواهی نامه‌ها و بسته بندی‌ها مورد استفاده قرار گیرد. از آنجایی که این روش چاپی تاثیر بساوایی بوجود می‌آورد، از ترموگرافی برای چاپ متون بریل استفاده می‌شود.

طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک
19 دی 1395

طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک

تحریریه همچاپ

به هنگام طراحی اتیکت لباس، فقط به معرفی و تبلیغ برند خود فکر نکنید. اتیکت لباس را طوری طراحی کنید که با نگاه خلاقانه‌ی برند فشن طراح آن لباس هم مطابقت داشته باشد. تولیدکننده‌های پوشاک معمولا به طراحان گرافیکی رجوع می‌کنند تا در میان دیگر محصولات برندینگ خود، همچنین اتیکت آویزان پوشاک را هم طراحی کند. اگر شما هم از این مشتریان پیدا کردید و هیچ ایده‌ای راجع به نحوه‌ی طراحی آن ندارید، از موارد آموزشی زیر پیروی کنید. در این مقاله آموزشی نمونه‌های مختلف اتیکت لباس را نشان خواهیم داد که می‌توانید از آنها الهام گرفته و در طرح‌های خود بکار ببرید.

رنگها و جزئیات بیشتر با فناوری نوین افست
19 دی 1395

رنگها و جزئیات بیشتر با فناوری نوین افست

تحریریه همچاپ

شاید هیچ‌وقت قبلا اسم فناوری چاپ افست تصادفی جدید تصاویر رزولوشن و کیفیت بالا را نشنیده باشید که می‌تواند رنگ‌ها و جزئیات نزدیک به کیفیت عکس را چاپ کنید. دلیل اینکه قبلا چندان نامی از این چاپگرها مطرح نشده است، به این خاطر است که تنها تعداد اندکی از شرکت‌ها توانسته‌اند چند دستگاه محدود از این چاپگرهای تجاری را تهیه کنند. چاپ افست تصادفی خود چند مزیت قابل‌توجه دارد. این فناوری جدید از نقطه‌ها برای چاپ استفاده نمی‌کند در ادامه این مقاله به تفاوت‌های بین دو تصویر پرداخته می‌شود

بررسی روند تحول کوکاکولا و پپسی ـ بخش اول
13 دی 1395

بررسی روند تحول کوکاکولا و پپسی ـ بخش اول

تحریریه همچاپ

تعداد کمی از برندها به اندازه‌ی دو غول تولیدکننده‌ی نوشابه جهان، یعنی کوکاکولا و پپسی در سطح دنیا شناخته شده‌ هستند. در حالی که محصولات نهایی آنها‌‌ عملکرد یکسانی دارند، ولی کلا تمایزهای مهمی در راهبردسازی برندینگ آنها مشاهده می‌شود، مخصوصا از این جهت که در چه فواصل زمانی به تغییر لوگوهای خود دست می‌زنند.

کاربردهای مختلف کارت پستال‌های سفارشی
13 دی 1395

کاربردهای مختلف کارت پستال‌های سفارشی

تحریریه همچاپ

کارت پستال برای بسیاری از کسب‌و‌کارها یکی از ابزارهای سنتی‌ تبلیغات محسوب نمی‌شود. در صورتی که کارت پستال درست استفاده شود، کمپین تبلیغاتی‌تان منافع زیادی را عاید شما خواهند کرد. نکته مهمی که باید بدان توجه داشته باشید این است که کارت پستال سفارشی، ایده‌ی نسبتا جدیدی است، ولی باید استفاده از آن با مفهوم پیام تبلیغاتی‌تان سازگاری و انطباقی داشته باشد. همین پیام را می‌توان با روش‌ها و محصولات تبلیغاتی دیگر هم منتقل شود. پس در چه مواقعی می‌توانید از کارت پستال سفارشی در کسب‌و‌کار خود نهایت بهره را ببرید؟ در این مقاله آموزشی به معرفی کاربردهای مختلف کارت پستال می‌پردازیم.

بررسی جامع انواع بروشورهای ۴ لتی ـ بخش اول
14 دی 1395

بررسی جامع انواع بروشورهای ۴ لتی ـ بخش اول

تحریریه همچاپ

ارتباط موفق با مخاطب به نحوه ارائه پیام بستگی دارد و انتخاب تای مناسب، بخش مهمی از کمپین‌های تبلیغاتی بروشوری است. متداول‌ترین انواع تا‌، بروشورهای سه‌تا و دوتا هستند. برای کسانی که تمایل دارند تا محصولات‌شان تمیز و مختصر باشد، فرمت‌های ساده‌ای نیز وجود دارد. شاید فکر کنید، صفحات کمتر به معنی پیچیدگی‌های کمتر است، ولی این سخن لزوما درست نیست. بروشور ۴ لتی ممکن است وحشتناک به نظر برسد، ولی زمانی که درست انجام شده باشد، می‌تواند محصولات شما را به بهترین نحو معرفی کند. این نوع تا برای محتوای سنگین تصاویر گرافیکی و متنی تناسب بسیاری دارد. اصولا انواع مختلفی از بروشورهای 4 لتی دردسترس است. در اینجا متداول‌ترین بروشور‌ها را بررسی می‌کنیم.

بررسی روند تحول لوگوهای کوکاکولا و پپسی ـ بخش دوم
14 دی 1395

بررسی روند تحول لوگوهای کوکاکولا و پپسی ـ بخش دوم

تحریریه همچاپ

چرا پپسی مرتبا لوگوی خود را تغییر می‌دهد، درحالی که کوکاکولا به‌ندرت چنین رفتاری نشان می‌دهد؟ به زبان ساده‌ باید گفت که کوکاکولا هویت و ارزش خود را حول ایده‌ی سنت بنا کرده است، در حالی که پپسی روش متضادی را پسندیده و سعی می‌کند تا برند خود را همواره مدرن و به‌روز نشان دهد.

چاپ کفش‌های سه‌بعدی
14 دی 1395

چاپ کفش‌های سه‌بعدی

تحریریه همچاپ

در این هفته، شرکت آدیداس اعلام کرد که با استفاده از مواد پلاستیکی بازیافتی اقیانوس‌ها و چاپ سه‌بعدی روی آنها توانسته کفش سه‌بعدی تولید کند. شرکت ریبوک نیز اخیرا با استفاده از فناوری Liquid Factory خود توانسته کفه‌ی کتانی و بندهای آن را چاپ و تولید کند.

تفاوت‌های تراکت و بروشور
15 دی 1395

تفاوت‌های تراکت و بروشور

تحریریه همچاپ

کدام مناسب نیازهای شماست؟ بسیاری از مدیران تبلیغاتی شرکت‌ها بعد از چندین سال سابقه‌ی تعامل با صنعت چاپ نمی‌توانند به تفاوت‌های تراکت و بروشور پی ببرند. عجیب‌تر اینکه بسیاری از گرافیست‌ها هم نسبت به آنچه که این محصولات را از هم متمایز می‌سازد، حساس نیستند.

بررسی جامع انواع بروشورهای ۴ لتی ـ بخش دوم
15 دی 1395

بررسی جامع انواع بروشورهای ۴ لتی ـ بخش دوم

تحریریه همچاپ

ارتباط موفق با مخاطب به نحوه ارائه پیام بستگی دارد و انتخاب تای مناسب، بخش مهمی از کمپین‌های تبلیغاتی بروشوری است. یکی از موفقترین انواع بروشور هم بروشورهای 4 لتی هستند. در بخش دوم مقاله بررسی انواع بروشورهای 4 لنی، سه نوع دیگر آن را نیز مورد برسی و تدقیق قرار می دهیم.

نکات طراحی لوگو‌ برای تازه‌کار‌ها – بخش اول
18 دی 1395

نکات طراحی لوگو‌ برای تازه‌کار‌ها – بخش اول

تحریریه همچاپ

در اینجا به معرفی نکات مربوط به طراحی لوگو برای مبتدیان طراحی گرافیک می‌پردازیم. این نکات به شما کمک می‌کند تا به پروژه‌های طراحی و توسعه لوگو نگاه دقیق‌تری داشته و آنها را با تیزبینی بررسی کنید. این توصیه‌های عمومی شور و اشتیاق را در شما برمی انگیزاند تا مشتریان جدیدتان را با طراحی جذاب تحت‌تاثیر خود قرار دهید. با پیروی از این نکات، طراحی لوگوی فوق‌العاده حرفه‌ای و گیرا به طور معمول کار دشواری بوده که عملا بازتولید یا ویرایش آن را غیرممکن می‌سازد.

راهنمای چاپ رنگی برای مبتدیان
18 دی 1395

راهنمای چاپ رنگی برای مبتدیان

تحریریه همچاپ

وقتی به مبحث چاپ رنگی می‌رسیم، چند نکته‌ی اولیه وجود دارد که در طراحی تصاویر گرافیکی برای چاپ رنگی اهمیت فوق‌العاده‌ای پیدا می‌کند. هرچند که این موضوع بسیار پیچیده و گسترده‌تر از این مفاهیم است، ولی در اینجا تنها مهم‌ترین اصول چاپ رنگی برای افرادی مبتدی در حوزه‌ی طراحی گرافیک محصولات چاپی ارائه شده است. البته که این موضوع در همین اندازه قابل اکتفا نیست و در مقالات بعدی بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد.

چگونه هزینه‌های مرکب و تونر چاپگر‌ها را کاهش دهیم؟
15 دی 1395

چگونه هزینه‌های مرکب و تونر چاپگر‌ها را کاهش دهیم؟

تحریریه همچاپ

مرکب و تونر مهم‌ترین هزینه‌های چاپی هستند. عادات چاپی، نوع چاپگر، مرکب، تونر و حتی کاغذ در بلندمدت می‌تواند بر هزینه‌های چاپی‌تان تاثیر قابل توجهی داشته باشد. خوشبختانه، می‌توانید با ساده‌تر کردن عادات چاپی و تنظیمات در هزینه‌های چاپی و قبل از کلیک روی دکمه چاپ تغییراتی ایجاد کنید. با رعایت نکات ذیل می‌توانید هزینه‌های مرکب و تونر خود را کاهش دهید.

جنبه‌های تکنیکی شناسایی تصاویر آماده باکیفیت
6 بهمن 1395

جنبه‌های تکنیکی شناسایی تصاویر آماده باکیفیت

تحریریه همچاپ

گاهی اوقات، عکاسان تصاویر شگفت‌انگیزی از لحظات منحصربفرد پست می‌کنند که به سادگی گرفته نمی‌شوند. در دنیای امروزی دیگر میزان درآمد افراد اهمیتی ندارد و همه دوربینی قدرتمندی روی گوشی، تبلت یا دوربین دیجیتالی برای خود دارند، به طوری که 3 میلیارد عکاس در دنیا وجود دارد و هزاران عکس ناشیانه تا حرفه‌ای در روز گرفته می‌شود. این تصاویر در مواقعی که باید طرح گرافیکی برای فضای مجازی یا محصول چاپی آماده کنید، می‌توانند از نظر زمانی و مالی بسیار بصرفه تمام شوند، هرچند که خروجی کارتان چندان متمایز نخواهد بود، چراکه این تصاویر احتمالا توسط همکاران‌تان قبلا استفاده شده و خواهند شد. اما نوع سفارش طراحی و شرایط آن تا حد زیادی می‌تواند مسئله‌ی عدم تمایز کارتان را بی‌اهمیت جلوه دهد.

نظریه‌ی رنگ‌های چاپگرها و نمایشگرها
6 بهمن 1395

نظریه‌ی رنگ‌های چاپگرها و نمایشگرها

تحریریه همچاپ

رنگ‌هایی که می‌توانیم آنها را ادراک کنیم با ترکیب مشخصی از رنگ‌های اصلی ایجاد می‌شوند. سه نوع مقوله‌ی رنگی وجود دارد: رنگ‌های اصلی، رنگ‌های ثانویه و رنگ‌های ثالث. رنگ‌های اصلی آنهایی هستند که با ترکیب رنگ‌های دیگر شکل نگرفته‌اند، و می‌توان گفت که رنگ‌های خالص هستند. رنگ‌های ثانویه آنهایی هستند که با ترکیب دو یا سه رنگ‌ اصلی شکل می‌گیرند. رنگ‌های ثالث آن‌هایی هستند که با ترکیب دو یا چندرنگ ثانویه ایجاد می‌شوند. آنچه رنگ‌های اصلی را تشکیل می‌دهند متناسب با آنچه درباره نور یا رنگ‌دانه صحبت می‌شود تفاوت می‌کنند.

جنبه‌های عمومی شناسایی تصاویر حاضر و آماده باکیفیت
5 بهمن 1395

جنبه‌های عمومی شناسایی تصاویر حاضر و آماده باکیفیت

تحریریه همچاپ

تصاویر آماده مانند طراحی خوب هستند، به این معنی که دوست دارید بدون اینکه توجه را بیش از حد به خود جلب کنند، انتظار دارید که تصاویرتان قدرتمند، متقاعدکننده و به‌یادماندنی باشند. ایجاد توازن میان آنها کمی سخت به نظر می‌رسد، ولی نهایتا چنان این توازن سودمند خواهد بود که خودتان مایل خواهید بود با کمی تلاش از ثمرات آن بهره‌مند شوید.

قواعد به‌کارگیری مرکب در چاپ افست
5 بهمن 1395

قواعد به‌کارگیری مرکب در چاپ افست

تحریریه همچاپ

خصوصیت سازگاری فرایند افست لیتوگرافی در تنوع بالایی از سطوح چاپی موجب شده است که گستره‌ی متنوعی از مرکب‌ها برای این روش چاپی دردسترس باشد. مرکب‌های لیتوگرافی (که مرکب‌های خمیری هستند) نسبت به دیگر انواع مرکب چسبناک‌تر بوده، ازآنجایی‌که قشر مرکب در چاپ افست نازک‌تر بوده، مقدار رنگ‌دانه باید بیشتر باشد. (چاپ افست قشرهای مرکب را ذخیره می‌کند که حدود نصف قشرهای چاپ لترپرس ضخامت داشته باشد). ازآنجایی‌که لیتوگرافی افست بر این مبنا ایجاد شده است که روغن و آب با هم ترکیب نمی‌شوند. نتیجتا مرکب‌هایی که برای این فرایندی طراحی‌ شده‌اند باید به مقدار کافی از مواد دافع آب استفاده کنند.

بررسی تفصیلی چاپ دو رو - بخش دوم
5 بهمن 1395

بررسی تفصیلی چاپ دو رو - بخش دوم

تحریریه همچاپ

کارکنان چاپی و چاپخانه‌داران محصولات دو رو را با عنوان وجه رویی و وجه پشتی می‌شناسند. هنگامی که محصول شما روی هم مرتب می‌شود، وجه رویی به سطح خارجی کاغذ و وجه پشتی به سطح داخلی آن اشاره می‌کنند. سادگی یا پیچیدگی محصول شما تفاوتی در این امر ندارد و شما همیشه محصول را به این طریق دریافت خواهید کرد. به منظور کمک به تجسم مبحث مورد نظرمان، در اینجا چند نمونه از محصولات چاپی را هنگام چاپ دو رو به تصویر درآورده‌ایم.

بررسی تفصیلی چاپ دو رو - بخش اول
5 بهمن 1395

بررسی تفصیلی چاپ دو رو - بخش اول

تحریریه همچاپ

انواع محصولات تبلیغاتی روی متریال چاپی کاغذی یا مقوایی به صورت دو رو چاپ می‌شوند. هنگام چاپ محصولات تبلیغاتی معمولا یک طرف متریال خام چاپ می‌شود و بعد طرف دیگر آن زیر چاپ می‌رود. محصول تبلیغاتی بعد از چاپ هر دو روی متریال وارد مرحله‌ی برش و تازنی محصول نهائی می‌شود. از آنجا ‌که محصول شما دو رو چاپ می‌شود، به منظور کمک به تجسم مبحث مورد نظرمان، در اینجا چند نمونه از محصولات چاپی را هنگام چاپ دو رو به تصویر درآورده‌ایم.

 فعالیت کمپین هفته‌های نارنجی همچاپ
5 بهمن 1395
هفته های نارنجی همچاپ

فعالیت کمپین هفته‌های نارنجی همچاپ

تحریریه همچاپ

فروشگاه اینترنتی محصولات چاپی همچاپ حالا با ارائه‌ی ایده‌ی مبتکرانه‌ی هفته‌ی نارنجی، یکی از نوآوری‌های جالب حوزه‌ی بازاریابی صنعت چاپ کشورمان را رقم زده و از شنبه، 25 دی 95 اولین سری از مجموعه‌ی کمپین هفته‌ها‌ی نارنجی خود را شروع کرد. این خدمت با تخفیف‌های بی‌نظیری توانسته جذابیت فوق‌العاده‌ای را در میان کاربران همچاپ و مشتریان چاپی ایجاد کند، به‌طوری که تعداد فزاینده‌ای از کاربران هم اکنون از خدمات همچاپ استفاده می‌کنند.

بررسی بروشورهای استاندارد
4 بهمن 1395

بررسی بروشورهای استاندارد

تحریریه همچاپ

بروشور‌ ابزار تبلیغاتی کاربردی است که برای کمپین‌های تبلیغاتی حاوی حجم اطلاعات بالا استفاده می‌شود. بروشورها شبیه به منو صفحه‌بندی می‌شود و فهرستی از محصولات و خدمات مختلف را در خود جای می‌دهد یا به صورت راهنمای مسافرتی و رویداد‌ها عملکرد دارند. بروشور‌ها در اندازه‌های استاندارد و سفارشی ساخته می‌شوند. مطالب ذیل را مطالعه بفرمایید تا با نحوه تاثیرگذاری بروشور‌های استاندارد بر کسب‌وکارتان آشنا شوید.

معیارهای گزینش مناسب‌ترین روش چاپی
4 بهمن 1395

معیارهای گزینش مناسب‌ترین روش چاپی

تحریریه همچاپ

چگونه شما می‌توانید بهترین روش چاپی را برای سفارش خود تعیین کنید؟ موارد ذیل می‌توانند برای شرایط و خصوصیات مختلف سفارش، معیارهای موثری در انتخاب مناسب‌ترین روش چاپ) افست، فلکسو، دیجیتال، گراور، چاپ سیلک و غیره) در نظر گرفته شوند.

راهنمای اعمال تغییرات در فایل EPS
4 بهمن 1395

راهنمای اعمال تغییرات در فایل EPS

تحریریه همچاپ

بعضی از کاربران فکر می‌کنند که اعمال تغییرات در فایل‌های EPS چندان آسان نیست و معمولا در مواقعی که نیاز به ویرایش فایل دارند، آن را دوباره ایجاد می‌کنند. البته ویرایش فایل‌های EPS به صورت کامل هم چندان امکان‌پذیر نیست، ولی این امر به معنی عدم امکان اعمال تغییرات در آنها نیز نیست. روش‌های آسانی برای اعمال تغییرات رایج در فایل‌های EPS وجود دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

هفته دوم: تراکت های 135 گرمی A5
4 بهمن 1395
هفته های نارنجی همچاپ

هفته دوم: تراکت های 135 گرمی A5

تحریریه همچاپ

با اتمام هفته‌ی نارنجی نخست، تصمیم گرفتیم تا این جشنواره را ادامه دهیم. پس از بررسی‌های انجام شده، محصول هفته دوم نارنجی را «تراکت A5 ، 135 گرم گلاسه» انتخاب کردیم که این جشنواره تا 8 بهمن 1395 ادامه خواهد داشت. با ورود به بخش هفته نارنجی همچاپ، در صورتی که پیش‌تر کوپن تخفیف آن هفته را دریافت نکرده‌اید، شانس خود را در هفته نارنجی امتحان کنید.

آموزش ویرایش تصویر و رنگ فایل PDF
26 دی 1395

آموزش ویرایش تصویر و رنگ فایل PDF

تحریریه همچاپ

مبحث ویرایش فایل‌های PDF گستردگی بسیاری دارد و از آنجا که این فرمت در مرحله‌ی پیشاچاپی تقریبا به قالب مسلط ارسال فایل برای چاپ تبدیل شده است، نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت. از همین رو، در مقالات جداگانه‌ای به آموزش جنبه‌های مختلف ویرایش فایل PDF و ابزارهای مناسب آنها می‌پردازیم.

انواع تا در بروشور
27 دی 1395

انواع تا در بروشور

تحریریه همچاپ

طراحی بروشور روشی است که شرکت‌ها بوسیله آن می‌توانند پیام کلیدی تبلیغاتی خود را به مخاطبان انتقال دهند. بروشورهای رنگی، برجسته، حرفه‌ای روش‌های جالبی هستند که می‌توانند بیشترین تاثیر را بر جای بگذارید.به منظور اینکه بروشورتان نسبت به توده‌ی بروشورهای معمولی، متمایز و خاص جلوه کند، می‌توانید بروشورهای تاشو طراحی کنید. با بروشورهای تاشو می‌توانید اطلاعات مهم و کلیدی خود را به چند بخش تقسیم بندی کنید تا مشتریان بالقوه‌تان بتوانند راحت‌تر اطلاعات خود را مدیریت کنند. در اینجا پنج نوع بروشور تاشده اصلی را معرفی می‌کنیم که طراحی آسانی داشته و برای شروع گزینه‌های خوبی محسوب می‌شوند.

صحافی ته‌چسب
27 دی 1395

صحافی ته‌چسب

تحریریه همچاپ

صحافی ته‌چسب روشی برای نگهداشت صفحات محصولات چاپی است که با چسب‌زنی به عطف صفحات مرتب شده صورت می‌گیرد. این صحافی تحت عنوان صحافی چسبی هم شناخته می‌شود و از آن برای کتاب‌های جلد شومیزی (جلد کاغذی)، دفترچه‌های تلفن، کاتالوگ‌ها و دیگر نشریات چندصفحه‌ای استفاده می‌شود. براساس وب سایتPrintwiki حدود ۴0 درصد از همه‌ی مجلات آمریکا صحافی ته‌چسب می‌شوند.

مبانی فرمت فایل  EPS
28 دی 1395

مبانی فرمت فایل EPS

تحریریه همچاپ

حروف اختصاری نام فرمت EPS مخفف Encapsulated PostScript است که می‌توان آن را به «فایل محفوظ پست‌اسکریپت» ترجمه کرد. فرمت EPS یک فرمت فایل گرافیکی استاندارد برای تبادل تصاویر، طرح‌ها (مانند لوگو یا نقشه) یا حتی صفحه‌بندی صفحات کامل است. فایل EPS با بهره‌گیری از زبان توصیفی صفحه پست‌اسکریپت، در درون خود توصیفی از شکل‌ها، طرح‌ها، صفحه‌بندی‌ها و متون صورت می‌دهد و در واقع، آنها را به زبان خود ترجمه می‌کند. این فرمت هم داده‌های پیکسلی ((Bitmap و هم برداری (وکتور) را پشتیبانی می‌کند. هدف یک فایل EPS این است که دیگر صفحات را نیز شامل بشود. گاهی اوقات فایل‌های EPS، فایلEPSF نیز نامیده می‌شوند که در واقع، معادل«فرمت فایل محفوظ پست‌اسکریپت» فرمت است. پسوند فایل‌های EPS عموما.eps یا.epsf است.

معانی پشت نمادهای رنگی
28 دی 1395

معانی پشت نمادهای رنگی

تحریریه همچاپ

رنگ‌ها بر مردم تأثیر می‌گذارند و برخی احساسات و معانی را در اذهان آنها تداعی ‌می‌کنند. این تداعی معانی با فرهنگ جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم و همچنین تجربیات شخصی ما توصیف می‌شوند. اگر پیش خود فکر می‌کنید که این حرف‌ها چه ارتباطی با مسئله‌ی چاپ دارد، باید گفت که معانی که رنگ‌ها تداعی می‌کنند ارتباط بسیار عمیقی با نحوه‌ی گزینش آنها در طراحی محصولات چاپی دارند. اگر تعجب می‌کنید چرا یک طراح بجای اینکه از رنگ بی‌دردسری برای چاپ استفاده کند به سمت رنگ‌هایی می‌رود که دغدغه‌های بسیاری در مراحل پیشاچاپی و چاپی ایجاد می‌کند، پس حتما هنوز به نقش بسیار تاثیرگذار رنگ‌ها پی نبرده‌اید. در واقع، رنگ‌ها به صورت خودآگاه و ناخودآگاه به مخاطبان پیام‌ها و مفاهیم خاصی را انتقال می‌دهند و روی جهت‌دهی تصمیمات و افکار آنها به شدت موثرند.

فرایندهای صحافی
28 دی 1395

فرایندهای صحافی

تحریریه همچاپ

قبل از اینکه عملا فرایند صحافی آغاز شود، باید مراحلی طی شود تا سطوح چاپی آماده صحافی شوند. این مراحل را به طور کلی می‌توان به برش، مرتب‌سازی و تازنی تقسیم کرد و آنها را به منزله‌ی فرایند پیشاصحافی در نظر گرفت. صحافی و انواع آن عملا بعد از طی شدن این مراحل آغاز می‌شود. در ادامه به معرفی مراحل اساسی پیشاصحافی می‌پردازیم و سپس معرفی مختصری از صحافی فنری، ته‌چسب، مفتول‌دوزی، کلاسوری، نخی‌دوزی، مفتول‌دوزی زینی، کناره‌دوزی خواهیم داشت.

نکات چاپ تقویم
29 دی 1395

نکات چاپ تقویم

تحریریه همچاپ

به انتهای سال نزدیک می‌شویم، سفارش‌ها و جستجوی اطلاعات بابت چاپ تقویم به میزان فزاینده‌ای افزایش می‌یابد. تقویم ابزار تبلیغاتی پرطرفداری است، به همین دلیل هم بسیاری از مشاغل به چند دلیل خیلی خوب علاقه‌ی بسیاری به چاپ تقویم و سررسید مخصوصا برای ایام تعطیل نشان می‌دهند.

معرفی جامع سایزهای استاندارد ایزو کاغذ ـ بخش دوم
3 بهمن 1395

معرفی جامع سایزهای استاندارد ایزو کاغذ ـ بخش دوم

تحریریه همچاپ

از این لیست‌ استانداردهای ISO در سطح جهان استفاده می‌شود. همه‌ی ابعاد به صورت اینچ، میلی‌متر و همچنین پوینت (Point) Postscript (معادل 4،32 سانتی‌متر یا 1،72 اینچ) مشخص شده‌اند. این مقاله شامل موارد زیر است:

نقش شکل در روان‌شناسی طراحی لوگو
3 بهمن 1395

نقش شکل در روان‌شناسی طراحی لوگو

تحریریه همچاپ

از دیدگاه روان‌شناسی، هیچ چیزی به اندازه‌ی شکل تاثیرگذار نیست. مغز انسان برای درک و بخاطرسپاری شکل‌ها ساختاربندی شده است. به همین روش هم امور را یاد می‌گیریم. بعد از اینکه شکل متمایزی را مشاهده می‌کنیم تا مدت زمان طولانی آن را به خاطر می‌سپریم. شکل لوگوی نایک را به خاطر می‌آورید؟ علامت مک‌دونالد چطور؟ یا شاید نماد مسابقات المپیک؟

ایده‌هایی برای چاپ کارت ویزیت PVC
2 بهمن 1395

ایده‌هایی برای چاپ کارت ویزیت PVC

تحریریه همچاپ

کارت ویزیت پلاستیکی مربعی یکی از بهترین و دوست‌داشتنی‌‎ترین گزینه‌هاست. کارت PVC حس کارت ویزیت حرفه‌ای را القاء می‌کند، به علاوه PVC به خوانایی بهتر متون خیلی کمک می‌کند. با این متریال مسئله‌ای در بکارگیری از مرکب سفید هم نخواهید داشت، چراکه خود متریال اساسا سفید است. اگر در لوگوی شرکت یا عناصر طراحی‌تان، از سفید بسیار استفاده شده است؛ شدیدا توصیه می‌کنیم که کارت ویزیت خود را با این متریال چاپ کنید. در غیر این صورت احتمال دارد اطلاعات تماس شما خوانا و واضح نباشد.

محصول جدید همچاپ: تقویم و سررسیدهای متنوع در همچاپ
4 بهمن 1395
در هفته دوم بهمن 1395

محصول جدید همچاپ: تقویم و سررسیدهای متنوع در همچاپ

تحریریه همچاپ

محاسبه‌ی قیمت و سفارش آنلاین چاپ تقویم و سررسید، پروسه‌ای پیچیده‌ است که در آن‌ می‌توان گزینه‌های متعددی مانند انواع ابعاد، انواع خدمات تکمیلی مانند سلفون و یو.وی و طلاکوب در گرماژهای مختلف و متنوع را در نظر گرفت. این پیچیدگی و تنوع در قیمت‌گذاری، تیم همچاپ را مجاب کرد تا با تحلیل و فرمولیزه کردن انواع تقویم و سررسید، به صورت آنلاین و لحظه‌ای هزینه‌ی چاپ انواع تقویم و سررسید را برای کاربران ایجاد نماید.

سایزهای استاندارد آمریکایی و اروپایی کاغذ ـ بخش اول
2 بهمن 1395

سایزهای استاندارد آمریکایی و اروپایی کاغذ ـ بخش اول

تحریریه همچاپ

فهرست سایزهای رایج آمریکایی و اروپایی در بسیاری از کشورهای دیگر دنیا هم متداول شده است و در کنار سایزهای استاندارد ایزو، کاربرد بسیاری دارند. از آنجا که معیار اندازه‌گیری اینچ در کشورهای غربی متداول است، همه‌ی ابعاد در این فهرست علاوه بر میلی‌متر، با اینچ هم ذکر شده‌اند. البته معیار پوینت (Point) در Postscript (معادل 4،32 سانتی‌متر یا 1،72 اینچ) هم در جداول سایزهای کاغذ اروپایی و آمریکایی هم ذکر شده‌اند. نگاه اجمالی بر رئوس این مقاله به شرح ذیل می‌باشد:

زیرمجموعه‌های صنعت چاپ
3 بهمن 1395

زیرمجموعه‌های صنعت چاپ

تحریریه همچاپ

شرکت‌های چاپی براساس نوع مشتریان‌، نوع سفارشات چاپی و تجهیزات مورد استفاده‌ی آنها مقوله‌بندی می‌شوند. صنعت چاپ اغلب اوقات به 4 بخش چاپ تجاری، چاپ بسته‌بندی، چاپ نشریات و چاپ درون‌سازمانی تقسیم می‌شود. در این میان بخش عمده‌ی سهم سودآوری صنعت چاپ بر عهده‌ی چاپ تجاری و چاپ بسته‌بندی قرار دارد، در حالی که چاپ نشریات بیشترین حجم چاپی را تولید می‌کند.

دیدگاه‌های موافق استفاده از پس‌زمینه‌ی رنگی چاپی
16 بهمن 1395

دیدگاه‌های موافق استفاده از پس‌زمینه‌ی رنگی چاپی

تحریریه همچاپ

اگر قبلاً در تئاتر بازی کرده باشید یا در مقابل جمع سخنرانی نموده باشید، می‌دانید که پس‌زمینه پشت هر چیزی حتی اگر به سادگی پرده مخملی قرمز در برابر دیوار سفید خالی باشد که می‌تواند تفاوت بزرگی را ایجاد کند. گاهی اوقات مشتریان به منظور ایجاد چنین جلوه‌ای کاغذهای خام رنگی برای چاپ محصولات تبلیغاتی خود انتخاب می‌کنند که این امر با معایبی همراه است که باید در زمان تصمیم‌گیری راجع سفارش چاپی لحاظ شوند.

تیپ‌های شخصیتی مناسب طراحان گرافیکی
16 بهمن 1395

تیپ‌های شخصیتی مناسب طراحان گرافیکی

تحریریه همچاپ

شخصیت ما می‌تواند بهترین شغل برای ما مشخص ‌کند، ولی این امر بدین معنی نیست که فقط یک نوع شخصیت می‎‌تواند بر طراحی گرافیکی مسلط و حرفه‌ای شود. موفقیت در طراحی به شخصیت‌های سازنده، متخصص، فرصت‌طلب، مبتکر و بسیاری از دیگر انواع شخصیت‌های کارآفرین نیاز دارد. با وجود این، برخی شخصیت‌ها ذاتا و بالفطره قابلیت طراحی را به صورت بالقوه دارا هستند.

چاپ آنلاین کارت ویزیت
16 بهمن 1395

چاپ آنلاین کارت ویزیت

تحریریه همچاپ

چگونه می‌توانیم کارت ویزیت‌های خود را به ‌صورت آنلاین چاپ کنیم؟ خب، معلومه! با وبسایت‌های محصولات چاپی مثل همچاپ! وبسایت‌های چاپ آنلاین مثل همچاپ علاوه بر امکان سفارش انواع محصولات چاپی، همچنین اطلاعات متنوعی از جمله نکات آموزشی، دستورالعمل‌ها، مقالات، ارائه‌ی قالب‌های آماده رایگان، هشدارها و ایده‌های پیشنهادی بسیاری هم از طریق بلاگ و شبکه‌های اجتماعی خود به مخاطبان و مشتریان عرضه می‌کنند. افراد می‌توانند در کنار کسب اطلاعات لازم برای سفارش چاپی خود، همچنین کارت ویزیت‌های خودشان را به‌صورت حرفه‌ای سفارش داده و چاپ کنند و این همه را با حداقل هزینه نسبت به روش‌های سنتی انجام دهند. اما همچنین روش‌های دیگری هم وجود دارد که افراد با کمک اینترنت می‌توانند کارت ویزیت خود را به صورت رایگان طراحی و چاپ کنند. باور نمی‌کنید! در ادامه همراه ما باشید ولی در ابتدا به نکته‌ای هشداری می‌پردازیم.

به‌کارگیری اصول فنگ شوئی در طراحی کارت ویزیت
16 بهمن 1395

به‌کارگیری اصول فنگ شوئی در طراحی کارت ویزیت

تحریریه همچاپ

شاید قبلا هیچ‌وقت به اینکه می‌توان از فنگ شوئی هم در طراحی کارت ویزیت استفاده کرد، فکر نکرده باشید ولی این ایده چندان هم فکر غریبی نیست! اصل بنیادی فنگ شوئی استفاده از فضا و جریان است، به همین خاطر براحتی می‌توان از آن در طراحی کارت ویزیت استفاده نمود و از امکانات آن بهره‌مند شد. در این مقاله پنج نکته مهم در طراحی کارت ویزیت با استفاده از فنگ شوئی را مطرح می‌کنیم.

چهارمین هفته‌ی نارنجی همچاپ: لیفلت دو لتی A5
15 بهمن 1395

چهارمین هفته‌ی نارنجی همچاپ: لیفلت دو لتی A5

تحریریه همچاپ

چهارمین هفته‌ی نارنجی همچاپ از شنبه، 16 بهمن شروع می‌شود و همچاپ برای این هفته محصول لیفلت دو لتی A5 برای قرعه‌کشی دریافت تخفیف از 15 تا 99 درصد در نظر گرفته است. در این برهه که هرچه به پایان اسفند نزدیک می‌شویم، کسب‌وکارها هر هزینه‌ی گزافی را برای تبلیغات و بازاریابی خود متحمل می‌شوند تا بیشترین بهره را از سودآورترین ماه‌های سال خود ببرند، قطعا دریافت 99 درصد تخفیف برای سفارش لیفلت (یا همان بروشور) یکی از مغتنم‌ترین فرصت‌ها برای همه‌ی فعالان اقتصادی محسوب می‌شود. تنها کافیست که به صفحه‌ی اصلی وبسایت همچاپ بروید و از سمت چپ نوار منوی بالای صفحه روی گزینه‌ی هفته نارنجی کلیک کنید تا وارد فرایند قرعه‌کشی شوید!

بهره‌برداری حداکثری از پتانسیل کارت ویزیت‌ها
14 بهمن 1395

بهره‌برداری حداکثری از پتانسیل کارت ویزیت‌ها

تحریریه همچاپ

بازاریابی با ایمیل، بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) و تبلیغات رسانه‌ای مواردی هستند که می‌توانند مشتریان بسیاری را برایتان جذب کنند و چشم‌اندازی خوبی در بازارتان فراهم نمایند، ولی هیچ‌کدام از آنها نمی‌توانند جایگزین پتانسیل کارت ویزیت شوند. کارت ویزیت نه تنها می‌تواند خود بهانه‌ای برای ارتباط با مشتریان جدید باشد، بلکه با دست به دست شدن کارت ویزیت‌های ارزش افزوده و خلاقانه، می‌توان از ابزار خودتبلیغاتی ماندگاری هم بهره‌مند شد.

مژده به مشتریان: توسعه‌ی تجهیزات خدمات تکمیلی همچاپ
14 بهمن 1395

مژده به مشتریان: توسعه‌ی تجهیزات خدمات تکمیلی همچاپ

تحریریه همچاپ

همچاپ مطابق برنامه‌ریزی توسعه‌ی فعالیت‌های چاپی خود در هفته‌ی جاری دو دستگاه جدید به مجموعه متنوع از دستگاه‌های چاپی و خدمات تکمیلی افست و دیجیتال خود اضافه کرد تا حوزه‌ی وسیع‌تری از نیازهای مشتریان را پاسخگو باشد. ماشین‌های جدید همچاپ علاوه بر گسترش حق انتخاب مشتریان محصولات چاپی، توانسته جای خالی انجام پردازش یو وی تا سایز 70x100 و سلفون‌کشی تا سایز 100x120 پر کند که خود این امر کمک شایانی به توسعه‌ی خدمات تکمیلی صنعت چاپ کشورمان می‌کند.

خصوصیات کارت ویزیت‌های بدردنخور
14 بهمن 1395

خصوصیات کارت ویزیت‌های بدردنخور

تحریریه همچاپ

آیا کارت ویزیت خود را یک امر فرمالیته ساده می‌دانید، یا اینکه از آن به عنوان ابزار قدرتمند فروش، تبلیغات و بازاریابی و ایجاد ارتباط گسترده استفاده می‌کنید که این توانایی را دارد که شخص شما و برندتان را در وارد اذهان مشتریان کند، محرک تماس‌های کاری با شما شود و فروش شما را افزایش دهد؟

طراحی تخت یا مینیمالیسم؟
13 بهمن 1395

طراحی تخت یا مینیمالیسم؟

تحریریه همچاپ

طراحی تخت را این روزها هرجایی می‌بینیم. جدیدترین عرضه‌ی 7 iOS برای آیفون موجب شده که حتی کسانی که علاقه‌ای به مبحث طراحی ندارند، راجع آن صحبت و اظهارنظر کنند. ولی به نظر می‌رسد که بیشتر مردم درباره رویه‌ی جدیدی که عموما تحت عنوان مینیمالیسم، یا طراحی مینیمال شناخته می‌شود، دچار سردرگمی هستند. مشکلی اینجاست بسته به طراح و پروژه‌ی خاصی که طراح باید آن روی آن کار کند، این دو مفهوم کاملا متفاوت‌ می‌شوند و می‌توانند هر دو خصوصیات متمایز پیدا کنند.

اگر کارت ویزیت‌تان رد شد چکار باید کرد؟
13 بهمن 1395

اگر کارت ویزیت‌تان رد شد چکار باید کرد؟

تحریریه همچاپ

تصور کنید که در یک گردهمایی به کسی کارت ویزیت می‌دهید و آن فرد هم دوباره کارت را به شما بازمی‌گرداند و می‌گوید «متشکرم اما به کارت ویزیت‌تان نیازی ندارم» خوب، این همان چیزی است که ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. اتافقا این اتفاق برای یکی از دوستانم تکرار شد و چون احساس می‌کرد به او توهین شده است، در این باره از من در مورد نحوه واکنش در چنین شرایطی مشورت خواست.

نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!
6 بهمن 1395

نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!

تحریریه همچاپ

با اینکه می‌توانید پوسترها را با میخ، منگنه، پونز، چسب مایع یا با نواری به دیوار نصب کنید، اما این روش‌ها اغلب اوقات روی دیوار علاماتی را بجا می‌گذارند و به خود پوسترها هم آسیب می‌زنند. اگر تعداد محدودی پوستر دارید یا می‌خواهید که با پونز به دیوار آسیبی نزنید، پس به مشکل برخورده‌اید!

سومین هفته‌ی نارنجی همچاپ با مجموعه‌ی ست‌های اوراق اداری‌
7 بهمن 1395

سومین هفته‌ی نارنجی همچاپ با مجموعه‌ی ست‌های اوراق اداری‌

تحریریه همچاپ

فروشگاه اینترنتی محصولات چاپی همچاپ برای سومین هفته‌های نارنجی خود مجموعه‌ی ست اوراق اداری را معرفی می‌کند. همانند دو هفته‌ی پیشین که به ترتیب محصولات کارت ویزیت سلفون مات و تراکت A5 گلاسه 135 گرمی برای قرعه‌کشی تخفیف تا 99 درصد عرضه شدند، از شنبه (9 بهمن) مجموعه‌ی ست اوراق اداری به عنوان محصول هفته‌ی قرعه‌کشی هفته‌های نارنجی ارائه خواهد شد. به این ترتیب، کاربران همچاپ و علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره‌ به مدت یک هفته فرصت دارند تا قرعه‌کشی شرکت کنند و با دریافت 15 تا 99 درصد تخفیف برای سفارش 6 سری مختلف از اوراق اداری همچاپ از این فرصت بی‌نظیر نهایت بهره را ببرند.

تکنیک‌های طراحی خلاقانه لوگوهای دوحرفی ـ بخش اول
9 بهمن 1395

تکنیک‌های طراحی خلاقانه لوگوهای دوحرفی ـ بخش اول

تحریریه همچاپ

حروف موجودات خیلی عجیبی هستند. حروف الفبا اجزای سازنده کل سیستم ارتباطات نوشتاری ما هستند، ولی اگر روی آنها دقیق شوید و توجه بیشتری به آنها داشته باشید، خواهید دید که به‌واقع آنها فقط تصاویر هستند. حروف به شخصی که آنها را مطالعه می‌کند پیام مستقیمی را ابلاغ می‌کنند. اما آنها همچنین عناصر بصری نیز هستند که می‌توانند به لحاظ رنگ، شکل و خصوصیات متفاوتی داشته باشند. وقتی حروف لوگوی شرکتی را نشان می‌دهند، خیلی بیشتر عزیز و موردتوجه قرار می‌گیرد. فقط با چند حرف می‌توان یک دنیا معنا را بیان کرد. ولی همین توانایی حروف است که اتفاقا آنها را چنین فریبنده می‌سازد. در این مقاله و سه مقاله آتی ادامه‌ی آن مجموعه‌ی جامعی از روش‌ها و تکنیک‌های طراحی لوگوهای دوحرفی را گردآوری کرده‌ایم که می‌توانند در طراحی و ایده‌پردازی لوگوها کمک شایانی به شما بدهند.

معرفی و آموزش قاعده‌ی یک‌سوم طراحی
11 بهمن 1395

معرفی و آموزش قاعده‌ی یک‌سوم طراحی

تحریریه همچاپ

بر اساس قانون یک‌سوم اگر طرح‌ خود را به سه بخش افقی مساوی و سه بخش عمودی مساوی تقسیم کنید، این خطوط متقاطع به شما شبکه‌ای می‌دهد که مانند یک نقشه راه به شما کمک می‌کند تا مکان‌های مناسب جایگذاری عناصر طرح‌تان را انتخاب کنید. هر نرم‌افزاری طراحی گرافیکی بدردبخور و مفیدی که وجود دارد (از جمله فتوشاپ) این امکان را به طراحان می‌دهند. برنامه‌های گرافیکی با شبکه‌بندی طرح‌تان و امکان Crop روی آن، عملکردهای لازم را برای اعمال قانون یک‌سوم را به طراح می‌دهند. به علاوه که طراح می‌تواند این شبکه‌های متقاطع را خودش مستقیما روی یک طرح چاپی بکشد و چینش عناصر طرح خود ببیند و در صورت نیاز، آن را روی فایل گرافیکی اصلاح نماید.

خلق شخصیت برای فونت‌ها
11 بهمن 1395

خلق شخصیت برای فونت‌ها

تحریریه همچاپ

در محصولات چاپی بهتر می‌توانیم برای لوگو و تیتر از فونت‌ها با تأثیر احساسی استفاده کنیم، بخاطر اینکه تنها در لوگو و متن تیتر است که بجای خوانایی، تاثیر احساسی اهمیت بیشتری دارد و می‌توان از این فرصت برای تاثیرگذاری روی مخاطب استفاده نمود. احساسات شخصیت می‌آفریند، به همین خاطر فونت از متن روی صفحه به یکی از اجزای جدی و مهم طرح دیداری ارتقاء می‌یابد.

نمونه‌های تبلیغاتی چاپی موفق و ارزشمندی آن‌ها
12 بهمن 1395

نمونه‌های تبلیغاتی چاپی موفق و ارزشمندی آن‌ها

تحریریه همچاپ

آگهی‌های چاپی حتی در عصر دیجیتال هم ارزش و تاثیرگذاری خاص خود را همچنان حفظ کرده‌اند. رسانه‌ی آگهی‌ چاپی همچنان چاپ می‌شوند و علی‌رغم محدودیت‌های‌شان، باز هم بعضا توانایی‌ها و تاثیرگذاری خارق‌العاده‌ای از خود نشان می‌دهند. با اینکه اغلب این آگهی‌های چاپی را می‌توان به راحتی نادیده گرفت و از کنارشان رد شد، ولی هر ساله هزاران آگهی چاپی دیدنی و جالب‌توجه هم در سراسر دنیا ارائه می‌شود که می‌توان مانند یک اثر هنری از جذابیت آنها لذت وافری برد.

طراحی کارت ویزیت در سبک آرت اکو
12 بهمن 1395

طراحی کارت ویزیت در سبک آرت اکو

تحریریه همچاپ

یافتن سبک درست برای طراحی کارت ویزیت یکی از مهم‌ترین جنبه‌های آن را تشکیل می‌دهد. سبک Art Deco یا Moderne یکی از جنبش‌های هنر تزئینی و معماری است که در دهه‌ی 1920 تا 1935 در مخصوصا در هنرهای طراحی، جواهرسازی، فشن و معماری تاثیر گسترده‌ای داشت. اکنون این سبک هنری برای طراحان امروزی به صورت نوستالژی طراحی با اشکال هندسی و خطوط صاف و مستقیم نمود دارد که می‌تواند بهترین شیوه‌ی ارائه‌ی اطلاعات کاری به دیگران باشد.

فرایند فرآوری و تولید مرکب چاپی
12 بهمن 1395

فرایند فرآوری و تولید مرکب چاپی

تحریریه همچاپ

اولین فرایند تولید مرکب چاپی، ریختن رنگ‌دانه (بخش جامد) در ناقل (یا وارنیش؛ بخش مایع) است. ناقل فورا آماده ‌شده، و همه عملکردهای مهم، تنظیمات و ویژگی‌های سازگاری را دارد. وقتی ناقل آماده شد، باید سه مرحله اساسی را بگذراند: مخلوط، آسیاب و تصفیه کردن. اگرچه در بسیاری از موارد، مخلوط کردن تنها مرحله ضروری است. خصوصیات مطلوب نهایی مرکب و ماهیت ناقل و رنگ‌دانه تعیین می‌کند که آیا لازم است که فرایند آسیاب و تصفیه کردن برای مرکب طی شود یا خیر.

استفاده از قاعده‌ی نسبت طلایی در طراحی گرافیکی
24 بهمن 1395

استفاده از قاعده‌ی نسبت طلایی در طراحی گرافیکی

تحریریه همچاپ

خلق طرح گرافیکی با بهره‌گیری از مستطیل طلایی یا توالی فابوناچی مستلزم مهارت و توانایی هنری بالایی است ولی می‌توان از هر طراحی می‌تواند از آن به‌عنوان دستورالعمل کلی برای اضافه کردن تغییرات و اصلاحات به طرح خود استفاده کند. هرچه بیشتر به استفاده از قاعده‌ی طلایی عادت کنید، بیشتر متوجه خواهید شد که این قاعده صرفاً گویای این است که بهترین قسمت‌های طرح شما باید در کجای طرح قرار بگیرند. این موضوع لزوما به این معنی نیست که قاعده طلایی تنها نحوه جایگذاری عناصر طراحی را به شما دیکته می‌کند.

پنجمین هفته‌ی نارنجی: پاکت‌ ملخی با درب روی طول
23 بهمن 1395

پنجمین هفته‌ی نارنجی: پاکت‌ ملخی با درب روی طول

تحریریه همچاپ

با آمدن 23 بهمن، جشنواره‌ی هفته‌ی نارنجی همچاپ وارد پنجمین دور خود شد و کاربرانی که از شرکت در قرعه‌کشی لیفلت دو لت بازمانده‌اند، در صورت نیاز به پاکت ملخی با درب روی طول برای مکاتبات و مرسولات پستی خود می‌توانند از امروز در پنجمین هفته‌ی نارنجی شرکت نموده و از 15 تا 99 درصد تخفیف برای سفارش این محصول برخوردار شوند. کمپین هفته‌ی نارنجی که هم‌زمان با جشنواره‌ی ویژه‌ی دریافت 20،000 تومان اعتبار رایگان ارائه می‌شود، برای هر هفته یک محصول مشخصی را با تخفیف از 15 تا 99 درصدی به صورت قرعه‌کشی از شنبه تا ساعت 17 روز جمعه همان هفته عرضه می‌کند.

بررسی فایل گرافیکی از منظر رنگ
23 بهمن 1395

بررسی فایل گرافیکی از منظر رنگ

تحریریه همچاپ

فایل نهایی را ایجاد کرده‌اید و همه‌چیز روی صفحه نمایشگر خوب به نظر می‌رسد و با چاپگر لیزری خوب چاپ می‌شود. متأسفانه این امر ضرورتا بدین معنی نیست که چاپخانه‌دار هم از بابت سلامت فایل گرافیکی‌تان با شما هم عقیده خواهد بود. ممکن است که به خاطر فراموش کردن، متوجه نشدن یا ناآگاهی از یک سری موارد، مشکلاتی در فایل گرافیکی‌تان به وجود آمده باشد. در این مقاله به جنبه‌های رنگی بررسی فایل گرافیکی خواهیم پرداخت.

گزینه‌های رایج محتوای کارت ویزیت
23 بهمن 1395

گزینه‌های رایج محتوای کارت ویزیت

تحریریه همچاپ

اگر طرح و ایده‌ای مقدماتی برای محتوا و اطلاعاتی دارید که می‌خواهید روی کارت ویزیت‌تان درج شود، بهترست آنها را به کناری بگذارید. انتخاب اطلاعات مناسب برای درج برروی کارت ویزیت می‌تواند یک چالش واقعی باشد چراکه افراد به طرق مختلف با آن ارتباط برقرار می‌کنند. رمز گزینش موفق محتوای کارت شناخت علایق مخاطب هدف و ارتباط با سطوح مختلف آنهاست.

معرفی ماهيت و كاركرد نسبت طلایی در طراحی گرافيكی
23 بهمن 1395

معرفی ماهيت و كاركرد نسبت طلایی در طراحی گرافيكی

تحریریه همچاپ

دوست داريد كه بتوانید در سطح خلاقیت لئوناردو داوينچی، سالوادور دالی و طراحان معبد پارتنون یونان باستان طراحی كنيد؟ همه‌ی این بزرگان هنر در یک جنبه با هم اشتراک دارند. يونانيان باستان اولين كسانی بودند كه توانستند زيبايی نهفته در عدم تقارن حاضر در گياهان، حيوانات، حشرات و ديگر ساختارهای طبيعی کشف و مهار کنند. یونانی‌های باستان اين پديده رياضی را با حرف يونانی Φ (با تلفظ فای) بيان می‌کردند که ما امروزه آن را نسبت طلايی می‌نامیم. البته نسبت طلایی با اصطلاحات دیگری همچون نسبت الهی، ميانگين طلايی و بخش طلايی نیز شناخته می‌شود. اين مفهوم رياضی به قانون یک‌سوم خيلی شبيه است، به‌طوری که آن را می‌توان در طراحی‌های گرافيكی ‌بکار گرفت تا آنها را برای بيننده به لحاظ بصری جذاب‌تر ساخت. البته نسبت طلايی كمی پیچیده‌تر است و اگر رياضی چندان موردعلاقه نيست، پس توصيه می‌کنیم كه اول راهنمای ما را در مورد قانون یک‌سوم مطالعه بفرماييد تا عملا به بحث اصلی خود بپردازیم.

بررسی فایل گرافیکی از منظر اجزای طراحی
21 بهمن 1395

بررسی فایل گرافیکی از منظر اجزای طراحی

تحریریه همچاپ

در واقع، نتایج تحقیقات موسسه فناوری راچستر نشان می‌دهد که 78% همه‌ی فایل‌های گرافیکی که مشتریان برای تولید چاپخانه‌داران تهیه می‌کنند، کاملا آماده نیستند و نیاز به اصلاح مجدد پیدا می‌کنند. به همین دلیل بررسی فایل گرافیکی قبل از ارسال برای چاپ یکی از مهم‌ترین مراحل چاپ بشمار می‌رود. در ادامه مجموعه نکات و روش‌هایی که طراحان برای بهینه‌سازی صفحه‌بندی لازم است، ارائه شده‌اند. البته فراموش نکنید که قبل از شروع به کار، بهترست در مورد جنبه‌های مهم بررسی فایل گرافیکی از شرکت چاپی یا چاپخانه‌ی موردنظرتان مشاوره بگیرید.

20 هزار تومان اعتبار اولیه، هدیه‌ی همچاپ به کاربران
17 بهمن 1395

20 هزار تومان اعتبار اولیه، هدیه‌ی همچاپ به کاربران

تحریریه همچاپ

فروشگاه اینترنتی محصولات چاپی همچاپ برای مخاطبان خود خبر خوب تازه‌ای دارد! اینکه علاوه بر تخفیف‌های درشت جشنواره‌ی هفته‌های نارنجی، همچاپ از 16 بهمن یک طرح اعتباری را معرفی کرده است که بر مبنای آن هر کاربری که در وبسایت همچاپ ثبت‌نام کند، یک اعتبار اولیه‌ی 20،000 تومانی به عنوان هدیه از همچاپ دریافت می‌کند که از آن می‌توان برای سفارش محصولات همچاپ استفاده نمود.

آشنایی با 4 مدل دستگاه‌ صحافی فنری مقرون‌‌بصرفه برای نشر رومیزی
18 بهمن 1395

آشنایی با 4 مدل دستگاه‌ صحافی فنری مقرون‌‌بصرفه برای نشر رومیزی

تحریریه همچاپ

آیا به دنبال دستگاهی مقرون‌به‌صرفه برای صحافی فنری هستید ولی نمی‌دانید که چه دستگاهی را انتخاب کنید؟ تحقیق کنید که چه امکاناتی برای شما بهترست و تفاوت میان دستگاه‌های گران‌قیمت و انواع مقرون‌بصرفه‌ی آن در کجاست.

سلفون در جایگاه کامل خدمات تکمیلی
18 بهمن 1395

سلفون در جایگاه کامل خدمات تکمیلی

تحریریه همچاپ

دستگاه سلفون‌کشی سایز بزرگ امکانات ایده‌آلی یا به قول بعضی کارشناسان چاپی، امکانات ضروری‌ای را برای خدمات تکمیلی فراهم می‌کند. سلفون سایز بزرگ در کنار خدمات تکمیلی مکمل دیگری چون روکش لاتکس، ورنی با پایه‌ی آبی، پرداخت UV، حلال و چاپگرهای با حلال سازگار با محیط‌زیست همه از انواع خدمات تکمیلی ارزشمندی تلقی می‌شو.ند. محصول خروجی چاپگرهای سایز بزرگ با سلفون‌کشی می‌تواند خصوصیات ممتازی به دست آورد، از جمله اینکه محصول چاپی را ضدخش، مقاوم در برابر نور فرابنفش خورشید، محافظت در برابر خط خطی شدن، ارتقای کیفیت تجربه‌ی تماس لمسی و همچنین مقاومت در برابر مواد سوختی، حلال‌ها و دیگر مواد شیمیایی می‌سازد.

کارت ویزیت مخصوص اهالی صنعت توریسم
17 بهمن 1395

کارت ویزیت مخصوص اهالی صنعت توریسم

تحریریه همچاپ

به دنبال نمونه کارت ویزیت‌های آژانس‌های مسافرتی هستید؟ خب، جای درستی آمده‌اید. در این مقاله نه‌تنها می‌توانید نمونه مثال‌هایی را پیدا کنید، بلکه می‌توانید با عناصر طراحی خاص هم آشنا شوید. به‌علاوه نکاتی را که می‌تواند به طراحی شما کمک کند نیز در این نوشتار مطرح نمودیم تا اطلاعات جامعی را در مورد طراحی کارت ویزیت مخصوص صنعت توریسم ارائه کرده باشیم.

نقش رنگ در روانشناسی طراحی لوگو
17 بهمن 1395

نقش رنگ در روانشناسی طراحی لوگو

تحریریه همچاپ

نکته جالبی در مورد ریشه‌ی واژه لوگو وجود دارد که می‌تواند به درک بهتر آن کمک کند. واژه لوگو از کلمه یونانی Logos ناشی می‌شود، که به لحاظ تحت‌اللفظی به معنی «واژه» است. پس زمانی که لوگویی را طراحی می‌کنید، به این بیاندیشید که در واقع، «واژه» بصری می‌آفرینید که افراد بوسیله‌ی آن کسب‌و‌کارها مختلف را از هم متمایز و شناسایی می‌کنند.

آشنایی با آخرین روندهای طراحی 2017
17 بهمن 1395

آشنایی با آخرین روندهای طراحی 2017

تحریریه همچاپ

آیا تاکنون متوجه شده‌اید که برخی طرح‌ها بیشتر جلب‌توجه می‌کنند؟ حتی آن دسته از جزئیات ریزی که به نظر تا حدی قدری بی‌اهمیت و ناچیز می‌نماید، می‌تواند نشانگر روندهای روز طراحی باشند. این امر به‌ویژه زمانی که با عناصر رایج و پرکاربرد طراحی‌های ژانویه 2017 پیوند می‌یابد، بیشتر به چشم می‌آید. هر یک از این روندها، لبه‌های سفید که طراحی را قاب می‌کنند، سینماگراف‌ها و تکه‌های کوچک انیمیشن‌ در طراحی وب به نظر می‌رسد که جزئیات ساده‌ای هستند، ولی تجربه بصری جذابی را بهتر می‌کنند.

مخالفان بکارگیری پس‌زمینه‌ی رنگی چاپی
17 بهمن 1395

مخالفان بکارگیری پس‌زمینه‌ی رنگی چاپی

تحریریه همچاپ

گاهی اوقات مشتریان به منظور ایجاد افکت پس‌زمینه کاغذهای خام رنگی را برای چاپ محصولات تبلیغاتی خود انتخاب می‌کنند که این امر مزایا و معایبی به همراه است که باید در زمان تصمیم‌گیری راجع سفارش چاپی لحاظ شوند. البته معایب این کار بیشتر بوده و توصیه می‌شود که بجای این کار، طرح پس‌زمینه‌ی رنگی را روی کاغذ چاپ کنید. به این روش زمانی که طراحی تبلیغاتی شما شروع می‌شود، استفاده از چاپ رنگی انعطاف‌پذیری بیشتری را در اختیارتان می‌گذارد. البته این روش هم مخالفان خود را دارد. اما اینکه دلایل این مخالفت‌ها موضوع این نوشتار شده و این مقاله به شرح این دلایل می‌پردازد.

تبلیغات با چاپ روی ماگ ـ بخش دوم
18 بهمن 1395

تبلیغات با چاپ روی ماگ ـ بخش دوم

تحریریه همچاپ

در چاپ جدید وسایل بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید روی آنها چاپ کنید. ماگ یا لیوان‌های قهوه‌خوری برای شرکت‌ها روش تبلیغاتی عالی هستند تا در رویدادها و نمایشگاه‌ها بر مشتریان تأثیر ماندگار و دیرپایی بگذارند. هنگام چاپ تبلیغات کسب‌و‌کار خود روی ماگ با روش‌های چاپ آشنا شوید تا اینکه شرکت خود را به بهترین روش تبلیغ کنید.

تبلیغات با چاپ روی ماگ ـ بخش اول
18 بهمن 1395

تبلیغات با چاپ روی ماگ ـ بخش اول

تحریریه همچاپ

در چاپ جدید وسایل بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید روی آنها چاپ کنید. ماگ یا لیوان‌های قهوه‌خوری برای شرکت‌ها روش تبلیغاتی عالی هستند تا در رویدادها و نمایشگاه‌ها بر مشتریان تأثیر ماندگار و دیرپایی بگذارند. هنگام چاپ تبلیغات کسب‌و‌کار خود روی ماگ با روش‌های چاپ آشنا شوید تا اینکه شرکت خود را به بهترین روش تبلیغ کنید.

اندازه‌ها و انواع کارت ویزیت
19 بهمن 1395

اندازه‌ها و انواع کارت ویزیت

تحریریه همچاپ

آیا پروژه بعدی شما طراحی کارت ویزیت است؟ اندازه و فرمت کارت ویزیت اطلاعات ضروری هستند. کارت ویزیت شما در چه اندازه‌ای است؟ چگونه کارت ویزیتی با طرح و قالب متفاوت کار کنیم؟چگونه کارت ویزیت استانداردتان را خاص و منحصربفرد طراحی کنید؟ این مقاله به پاسخ‌های این سؤالات می‌پردازد.

روندهای جدید برای طراحی کارت ویزیت ـ بخش سوم
20 بهمن 1395

روندهای جدید برای طراحی کارت ویزیت ـ بخش سوم

تحریریه همچاپ

به طراحی کارت ویزیت جدیدی نیاز دارید؟ ایده‌ی خاصی به ذهن ندارید؟ خب، نگران نباشید، چراکه در این مقاله و دو بخش دیگر مقاله به معرفی روش‌های جدید کارت ویزیت می‌پردازیم که مملو از زیبایی و منطق است. می‌توانید بعد از مشاهده کارهای طراحان باهوش در خلق کارت ویزیت‌های مبتکرانه و خلاقانه، برای طراحی ایده‌های جذابی را الهام بگیرید و خودتان نتایج مثبتی خلق کنید تا بهترین ایده‌ها را مطرح نمایید.

روندهای جدید برای طراحی کارت ویزیت ـ بخش اول
20 بهمن 1395

روندهای جدید برای طراحی کارت ویزیت ـ بخش اول

تحریریه همچاپ

به طراحی کارت ویزیت جدیدی نیاز دارید؟ ایده‌ی خاصی به ذهن ندارید؟ خب، نگران نباشید، چراکه در این مقاله و دو بخش دیگر مقاله به معرفی روش‌های جدید کارت ویزیت می‌پردازیم که مملو از زیبایی و منطق است. می‌توانید بعد از مشاهده کارهای طراحان باهوش در خلق کارت ویزیت‌های مبتکرانه و خلاقانه، برای طراحی ایده‌های جذابی را الهام بگیرید و خودتان نتایج مثبتی خلق کنید تا بهترین ایده‌ها را مطرح نمایید.

رویکردهای خلاقانه چاپ کارت ویزیت ارزش‌ افزوده
18 بهمن 1395

رویکردهای خلاقانه چاپ کارت ویزیت ارزش‌ افزوده

تحریریه همچاپ

کارت ویزیت‌ها به‌راحتی حمل می‌شوند و عملا مقرون‌بصرفه‌ترین و انعطاف‌پذیرترین ابزار تبلیغاتی است که افراد با آنها می‌توانند به بهترین نحو محصولات و خدمات شرکت خود را معرفی کنند. به همین خاطر، نظریات و رویکردهایی که می‌توانند ارزش افزوده‌ای به کارت ویزیت بدهند، اهمیتی دوچندان دارد، چراکه به این ترتیب، می‌توان تمام پتانسیل تبلیغاتی کارت ویزیت را چندبرابر ساخت. کارت ویزیت‌ها ‌تنها برای انتقال اطلاعات چاپی روی کارت‌ها بکار گرفته نمی‌شوند. بلکه باید تصویری از کسب‌وکارتان را منعکس کنند. در نتیجه کارت ویزیتی که بد طراحی ‌شده یا با کیفیت ضعیفی چاپ ‌شده بر اذهان مشتریان تأثیر بدی برجای می‌گذارد.

محصولات تبلیغاتی ارزش افزوده
19 بهمن 1395

محصولات تبلیغاتی ارزش افزوده

تحریریه همچاپ

اکنون همه می‌دانیم که با طراحی گرافیکی خاص و جذاب انواع محصولات چاپی مانند بروشور و با استفاده از انواع خدمات تکمیلی مانند سلفون، UV، دایکات، طلاکوبی و غیره می‌توانیم تبلیغات تاثیرگذار و ماندگاری ایجاد کنیم که تاثیر مستقیمی بر افزایش فروش داشته باشند، اما امروزه صنعت تبلیغات به سمت بهره‌گیری از تکنیک‌های ارزش افزوده در تبلیغات سوق پیدا کرده است و ایده‌های خلاقانه در بکارگیری از روش‌های ارزش افزوده موجب شده که تنوع گسترده‌ای از امکانات برای تبلیغات کسب‌و‌کارها ایجاد شود.

لوگوهای معروف برندها و معنای پنهان آنها
20 بهمن 1395

لوگوهای معروف برندها و معنای پنهان آنها

تحریریه همچاپ

هرروز لوگوها را در خانه، تلویزیون و خیابان‌ها مشاهده می‌کنیم. آنها اغلب لوگوهای معروفِ برندهایی هستند که شهرت و محبوبیت بسیاری دارند. این لوگوها نه‌تنها برندهای معروفی را که به آنها ارجاع می‌دهند معرفی می‌کنند، بلکه آنها به بخشی از فرهنگ ‌عامه مشترک ما بشمار می‌روند. شاید عجیب باشد ولی حتی اخیرا فیلمی در مورد ارتباط لوگوها با اشیاء خوش‌یمن ساخته است و در آن لوگوهای مختلف از این لحاظ بررسی شده‌اند.

روش‌های روان‌شناسانه‌ی تزریق ایده‌های خلاقانه به طراحی گرافیکی ـ بخش اول
3 اسفند 1395

روش‌های روان‌شناسانه‌ی تزریق ایده‌های خلاقانه به طراحی گرافیکی ـ بخش اول

تحریریه همچاپ

گاهی اوقات با مشکلاتی مواجه می‌شویم که صرفا با تفکر برای حل آنها نمی‌توان کاری از پیش برد. خشکیدن سرچشمه‌ی خلاقیت و ایده‌پردازی در طراحی گرافیکی از جمله‌ی این مشکلاتی است که حتی خردورزی هم قادر نیست خلاقیت را در ذهن طراح بنشاند. اغلب طراحان لحظه‌هایی را تجربه کردند که هنگام طراحی وبسایت، لوگو، پوستر، بسته‌بندی محصولات، کارت ویزیت، بروشور و غیره ناگهان ذهن‌شان هیچ ایده‌ی جدید و مبتکرانه برای ارائه ندارد.

ابداع چاپ سه‌بعدی استخوان‌ مصنوعی
3 اسفند 1395

ابداع چاپ سه‌بعدی استخوان‌ مصنوعی

تحریریه همچاپ

هرچند وقت یکبار خبرهای جدیدی از ایجاد امکانات مبتکرانه با چاپ سه‌بعدی مطرح می‌شود، البته همه آنها مانند چاپ سه‌بعدی تفنگ لزوما ارزشمند و مفید نیستند، ولی اغلب آنها توانایی جدیدی برای بهبود وضعیت انسان ایجاد کرده‌اند، از جمله همین ایده چاپ استخوان مصنوعی! دانشمندان در اواخر 2016 با تولید مرکب هیدروکسی‌آپاتیت -از مواد غیرآلی طبیعی استخوان- امکان چاپ سه‌بعدی استخوان مصنوعی فوق‌العاده محکم و ‌انعطاف‌پذیری را فراهم کرده‌اند که بعد از پیوند در بدن بیمار با جذب موی‌رگ‌ها، تدریجا با استخوان طبیعی جایگزین می‌شود!

ایجاد رنگ آبی برای چاپ چهار رنگ
3 اسفند 1395

ایجاد رنگ آبی برای چاپ چهار رنگ

تحریریه همچاپ

بسیاری از افراد هنگام دریافت محصول چاپی وقتی متوجه می‌شوند که رنگ آبی موردنظر آنها در فرایند چاپ به بنفش تبدیل شده است شگفت‌زده می‌شوند. نکته اینجاست که آنها نمی‌دانستند که در طیف رنگ‌های CMYK، آبی نزدیک به بنفش است. از آنجا که نمایشگرها و همچنین بعضی برنامه‌ها با سیستم رنگ RGB کار می‌کنند، مشتریان چاپی متوجه تغییرات تبدیل فایل چاپی از RGB به CMYK نمی‌شوند.

بررسی فایل گرافیکی از منظر ارسال فایل
2 اسفند 1395

بررسی فایل گرافیکی از منظر ارسال فایل

تحریریه همچاپ

حالا که مطابق با مجموعه مقالات بررسی فایل گرافیکی ما تمام موارد طرح خود را کنترل کرده‌اید، دیگر زمان بررسی نهایی فایل از منظر ارسال فایل رسیده است. بعد از این آخرین کنترل نهایی دیگر می‌توانید از بابت صحت فایل خود تا حد زیادی مطمئن باشید. هرچند که همواره ممکن است که به خاطر فراموش کردن، متوجه نشدن یا ناآگاهی از یک سری موارد، مشکلاتی در فایل گرافیکی‌تان به وجود آمده باشد.

چگونه تبلیغات تراکتی جالب توجه داشته باشیم؟
2 اسفند 1395

چگونه تبلیغات تراکتی جالب توجه داشته باشیم؟

تحریریه همچاپ

در اقتصاد دنیای امروز، بسیاری از مشتریان گزینشی انتخاب می‌کنند و هنگام خرید محصولات و خدمات دلخواه خود تصمیم‌گیری می‌کنند. هرروزه مشتریان با پیشنهادات تراکت‌های بیشماری بمباران می‌شوند، طوری که جلب نظر و توجه مشتریان امر حیاتی شده است. شما می‌توانید با استفاده از تراکت موثر و کارامد، برنامه‌ی بازاریابی و تبلیغات تراکتی منحصربفردی ایجاد کنید. لازم است که تراکت‌هایی را ایجاد کنید که جالب و جذاب بوده و اطمینان می‌دهند که مشتریان به آگهی‌های تبلیغاتی شما توجه کرده و آنها را مطالعه خواهند کرد. تراکت‌های برجسته باید تاثیرگذار باشند، به طوری که بتوانند مشتریان بالقوه را به رفتار خاصی وادار نمایند یا آنها را برای استفاده در آینده پیش خود نگه دارند. این امر فقط می‌تواند با طراحی آگهی‌های باکیفیت و منحصربفرد فروش و بازاریابی تحقق پیدا کند. سختی کار در اینجاست که بتوانیم بدون صرف مبالغ هنگفت و ولخرجی بودجه با این چالش روبرو شد. یافتن چاپخانه‌ی رنگی تجاری که امکانات‌ شگفت‌انگیزی و قیمت پایینی داشته باشد می‌تواند این چالش را رفع رجوع کند.

محصولات جدید همچاپ: تبلیغات محیطی
30 بهمن 1395

محصولات جدید همچاپ: تبلیغات محیطی

تحریریه همچاپ

فروشگاه آنلاین محصولات چاپی همچاپ در طی روزهای اخیر تعداد زیادی محصول جدید به مجموعه‌ی محصولات چاپی خود اضافه کرده است و همچنان فرایند توسعه دایره‌ی شمول محصولات خود را در روندی منظم در روزهای آتی ادامه خواهد داد، به طوری که به زودی شاهد تجربه‌ای نوین در عرصه‌ی چاپ آنلاین کشورمان خواهیم بود و گستره‌ی چنان وسیعی از محصولات و خدمات چاپی از طریق فروشگاه آنلاین همچاپ ارائه خواهد شد که مشتریان تولیدات صنعت چاپ خواهند توانست همه‌ی نیازهای چاپی خود را از طریق طیف متنوعی از گزینه‌های سایز، گرماژ، متریال چاپی، روش چاپی، تیراژ، خدمات تکمیلی، پرداخت‌ها، خدمات پیش از چاپ و موارد دیگر به سهولت و با کیفیت ممتاز تامین نماید.

نگاهی اجمالی بر پوشه‌های تبلیغاتی
2 اسفند 1395

نگاهی اجمالی بر پوشه‌های تبلیغاتی

تحریریه همچاپ

پوشه‌های تبلیغاتی در اندازه‌های مختلفی وجود دارند. شما باید طرح و مدلی را انتخاب کنید که با محصولات تبلیغاتی مخصوص شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، با توجه به تفاوت بین کاغذ نامه و کاغذ مدارک، پوشه‌ی خود را با اندازه مناسب انتخاب کنید. اسناد کوچک‌تر و اشیایی مانند کارت‌ کلیدهای رایانه به پوشه‌های سایز خاص خود نیاز دارند.

بهینه‌سازی عملکردهای وبسایت همچاپ
24 بهمن 1395

بهینه‌سازی عملکردهای وبسایت همچاپ

تحریریه همچاپ

وبسایت فروشگاه آنلاین محصولات چاپی همچاپ در طی روزهای اخیر تغییرات و بهینه‌سازی‌های مختلفی را تجربه نموده است تا تجربه و قدرت انتخاب کاربران در استفاده از خدمات همچاپ تسهیل شده و ارتقای یابد. این بهینه‌سازی‌ها طیف وسیعی از عملکردها و امکانات را شامل می‌شود هرچند که این پایان راه نیست و همچاپ مطابق با رویکرد مخاطب‌مدار خود همواره تلاش خواهد کرد که علاوه بر بهینه‌سازی‌های دیگر عملکردها، همچنین تعداد بسیاری از محصولات محیطی هم به محصولات قابل‌سفارش وبسایت اضافه شده و تعدادی دیگر نیز در اولین فرصت اضافه خواهند شد.

رویه‌های روز گزينش تصاوير آماده در طراحی 2017
24 بهمن 1395

رویه‌های روز گزينش تصاوير آماده در طراحی 2017

تحریریه همچاپ

عكاسی يكی از رشته‌های هنری هميشه در حال پیشرفتی است كه هیچ‌وقت نمی‌توانیم به حد كافی نسبت به آن تسلط پیدا كنيم. عكاسی به همراه صفحه‌بندی و نگارگری، بیش از هر عنصر دیگری به طرح‌ها شخصیت می‌بخشد. وبسایت‌هایی مانند iStockPhoto، Shutterstock، Depositphotos و غیره از منابع پيشروی ارائه‌ی تصاوير و وکتورهای آماده هستند که معمولا با عرضه‌ی بيش از 50 ميليون فايل تصویری (که البته مرتبا این میزان افزایش می‌یابد) به طراحان كمك می‌کنند تا از تصاوير آماده استفاده كنند. وبسایت‌های از این دست معمولا گزارش از روندهای اصلی گزینش تصاویر در هر سال، اطلاعات مهمی از گرایش‌های عمومی گزینش تصاویر کاربران ارائه می‌دهند. با کسب این اطلاعات می‌توانید برای 6 تا 12 ماه آتی، تصاویر طراحی‌های خود را بر مبنای سلیقه‌های باب روز انتخاب کنید. در ادامه به معرفی و بررسی مهم‌ترین گرایش‌های گزینش تصاویر برای طراحی خواهیم پرداخت.

آموزش تکنیک Overprint در این‌دیزاین و ایلاستریتور
25 بهمن 1395

آموزش تکنیک Overprint در این‌دیزاین و ایلاستریتور

تحریریه همچاپ

برخلاف تصور رایج که هر آنچه بر صفحه نمایش دیده می‌شود، الزاماً می‌تواند «خوب» چاپ شود، عدم رعایت برخی از نکات و تکنیک‌ها می‌تواند منجر به نتایج فاجعه‌باری در سند نهایی چاپ شده گردد. یکی از شایع‌ترین این مشکلات، فضای سفید بین نوشته‌ها و یا اِلِمان‌های دیگر گرافیکی است. این مشکل زمانی رخ می‌دهد که به عنوان مثال، متن مشکی روی زمینه‌ای رنگی قرار بگیرد و با کوچکترین لغزشی در زمان چاپ، فاصله‌ای بین رنگ بالایی (متن مشکی) و رنگ پس‌زمینه ایجاد شده و در نتیجه، کیفیت مورد انتظار حاصل نخواهد شد.

نکات آموزشی برای کراپ تصاویر ـ بخش اول
25 بهمن 1395

نکات آموزشی برای کراپ تصاویر ـ بخش اول

تحریریه همچاپ

اگر فکر می‌کنید که کراپ یک عکس به سادگی کاهش سایز عکس برای استفاده در صفحه‌بندی است، پس همه‌ی امکاناتی را که کراپ عکس در اختیارتان می‌گذارد، از دست خواهید داد. ابزار کراپ را به‌عنوان یک قاب نامرئی بشناسید که توجه چشم را به‌سوی مهم‌ترین جنبه‌های عکس هدایت می‌کند. برش مناسب و صحیح عکس می‌تواند روی جنبه‌های بصری آن تأثیر چشمگیری داشته باشد و حتی می‌توان با آن احساسات مخاطب را متناسب با نیات و مقاصد خود جهت داد.

بررسی فایل گرافیکی از منظر نکات عمومی
27 بهمن 1395

بررسی فایل گرافیکی از منظر نکات عمومی

تحریریه همچاپ

فایل نهایی را ایجاد کرده‌اید. بر روی صفحه نمایشگر خوب به نظر می‌رسد و با چاپگر لیزری خوب چاپ می‌شود. ممکن است که به خاطر فراموش کردن، متوجه نشدن یا ناآگاهی از یک سری موارد، مشکلاتی در فایل گرافیکی‌تان به وجود آمده باشد. در واقع، نتایج تحقیقات موسسه فناوری راچستر نشان می‌دهد که 78% همه‌ی فایل‌های گرافیکی که مشتریان برای تولید چاپخانه‌داران تهیه می‌کنند، کاملا آماده نیستند و نیاز به اصلاح مجدد پیدا می‌کنند. به همین دلیل بررسی فایل گرافیکی قبل از ارسال برای چاپ یکی از مهم‌ترین مراحل چاپ بشمار می‌رود.

بررسی فایل گرافیکی از منظر تصاویر رنگی و خاکستری
27 بهمن 1395

بررسی فایل گرافیکی از منظر تصاویر رنگی و خاکستری

تحریریه همچاپ

فرایند بررسی فایل گرافیکی کنترل فایل خروجی به بررسی فایل خروجی از نظر وجود ایرادات فنی مربوط به چاپ می‌پردازد. فرایند کنترل نهایی فایل خروجی چاپی نیز مانند غلط‌گیری از وظایف مشتری است ولی بعضی کمپانی‌ها خدماتی بررسی این دو فرایند را در ازای دریافت هزینه‌ای انجام می‌دهند. اما وقتی هر شرکت‌ چاپی فایل گرافیکی آماده چاپ مشتری را دریافت می‌کند، آن را برای تولید به واحد پیش‌چاپی می‌سپارد تا فایل را برای ایرادات فنی و فرایندهای موردنیاز چاپی آن مورد بررسی قرار دهد. البته این فرایند شامل غلط‌گیری نمی‌شود.

نكات آموزشی براي كراپ تصاوير ـ بخش سوم
27 بهمن 1395

نكات آموزشی براي كراپ تصاوير ـ بخش سوم

تحریریه همچاپ

ابزار کراپ را به‌عنوان یک قاب نامرئی بشناسید که توجه چشم را به‌سوی مهم‌ترین جنبه‌های عکس هدایت می‌کند. برش مناسب و صحیح عکس می‌تواند روی جنبه‌های بصری آن تأثیر چشمگیری داشته باشد و حتی می‌توان با آن احساسات مخاطب را متناسب با نیات و مقاصد خود جهت داد.

ششمین هفته‌ی نارنجی: سربرگ A4
28 بهمن 1395

ششمین هفته‌ی نارنجی: سربرگ A4

تحریریه همچاپ

یک ماه و نیم از آغاز اولین هفته‌ی نارنجی گذشت و بعد از برگزاری پنج هفته‌ی قرعه‌کشی تخفیف محصولات کارت ویزیت سلفون مات، تراکت A5 گلاسه، ست اوراق اداری، بروشور تاشده‌ی دو لت و پاکت ملخی، اکنون وارد ششمین هفته‌ی نارنجی می‌شویم که به محصول سربرگ A4 اختصاص یافته است.

کاغذها و مرکب مناسب چاپ دیجیتال عکس
28 بهمن 1395

کاغذها و مرکب مناسب چاپ دیجیتال عکس

تحریریه همچاپ

اگر به فروشگاه لوازم اداری و نوشت‌افزار تشریف برده باشید، می‌دانید که در چنین فروشگاه‌هایی کاغذ و مرکب عکس را در طیف متنوعی از گزینه‌ها تهیه کنید. یادگیری راجع به عوامل موثر در گزینش صحیح انواع کاغذ و مرکب عکس می‌تواند شما را از شر بسیاری از مشکلات ناشی از چاپ عکس‌های بی‌کیفیت و معیوب در امان نگه دارد و همچنین هزینه‌های بسیاری را در درازمدت برای شما جبران کند.

فواید و مزایای اتیکت و کارت تبریک
30 بهمن 1395

فواید و مزایای اتیکت و کارت تبریک

تحریریه همچاپ

سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات اقتصادی با اهداف مختلفی اتیکت‌ها را ایجاد کرده و از آنها استفاده می‌کنند. با اتیکت می‌توانید قیمت محصولات خود را ارائه دهید و کیفیت محصولات یا خدمات خود را تبلیغ نمایید. حسن نیت و ارزش‌های برند شرکت خود را به مخاطب انتقال دهید. همچنین می‌توانید لوگوی منحصربفرد خود را روی اتیکت‌ها چاپ کنید و تاثیرگذاری ارزش برند خود را در میان دیگر شرکت‌ها و سازمان‌ها ارتقا دهید.

مهدی مهدیان و تورج صابری‌وند، برندگان جایزه مسابقات گرافیس آمریکا
29 بهمن 1395

مهدی مهدیان و تورج صابری‌وند، برندگان جایزه مسابقات گرافیس آمریکا

تحریریه همچاپ

مهدی مهدیان و تورج صابری‌وند از ایران در مسابقات طراحی گرافیکی Graphis 2017 آمریکا خوش درخشیدند و مجموعا دو جایزه نقره و یک تقدیرنامه بدست آوردند. مهدی مهدیان با پوستر «گستره معنا» و تورج صابری‌وند برای بازطراحی لوگوی شرکت رایتل جایزه نقره‌ی گرافیس را دریافت کردند، صابری‌وند همچنین به خاطر طراحی پوستر «زبان آزادی» هم شایسته‌ی تقدیر معرفی شد.

بررسی فایل گرافیکی از منظر صفحه‌بندی
30 بهمن 1395

بررسی فایل گرافیکی از منظر صفحه‌بندی

تحریریه همچاپ

فایل نهایی را ایجاد کرده‌اید. بر روی صفحه نمایشگر خوب به نظر می‌رسد و با چاپگر لیزری خوب چاپ می‌شود. ممکن است که به خاطر فراموش کردن، متوجه نشدن یا ناآگاهی از یک سری موارد، مشکلاتی در فایل گرافیکی‌تان به وجود آمده باشد. در واقع، نتایج تحقیقات موسسه فناوری راچستر نشان می‌دهد که 78% همه‌ی فایل‌های گرافیکی که مشتریان برای تولید چاپخانه‌داران تهیه می‌کنند، کاملا آماده نیستند و نیاز به اصلاح مجدد پیدا می‌کنند. به همین دلیل بررسی فایل گرافیکی قبل از ارسال برای چاپ یکی از مهم‌ترین مراحل چاپ بشمار می‌رود.

چرا باید پوشه‌ها را تمام رنگی چاپ کنید؟
14 اسفند 1395

چرا باید پوشه‌ها را تمام رنگی چاپ کنید؟

تحریریه همچاپ

وقتی ‌که برای اولین بار چیزی را مشاهده می‌کنیم اغلب اوقات بجای اینکه جزئیات آن را بررسی کنیم به‌ کل تصویر توجه می‌کنیم. پوشه‌های تبلیغاتی جیب‌دار تمام رنگی امکان ایجاد تصویری با رنگ‌های زنده و پویا را می‌دهد، به همین دلیل می‌تواند برای مخاطب گیرا و مهیج باشد و کنجکاوی افراد را برای تماشای داخل پوشه را نیز برمی‌انگیزانند. چاپ تمام رنگی مزیت‌هایی دارد که باعث می‌شود که پوشه‌ی تبلیغاتی به بهترین ابزار برای نیازها شما تبدیل شود.

تأثیر گزینش فونت در صرفه‌جویی در مصرف مرکب
15 اسفند 1395

تأثیر گزینش فونت در صرفه‌جویی در مصرف مرکب

تحریریه همچاپ

ایده یک پسربچه 14 ساله‌ در صفحه اول اکثر نشریات سر و صدای بسیاری به پا کرد چراکه اظهار کرده بود اگر دولت برای تولید محصولات چاپی خود از فونت Garamond استفاده کند می‌تواند هرساله چندین میلیون دلار صرفه‌جویی کند. با اینکه این ادعا کاملا دقیق هم نبود ولی باعث شد که به موضوعی بیشتر توجه کنیم. موضوعی که اغلب نادیده انگاشته شده است، این واقعیت است که برخی فونت‌های نسبت به برخی دیگر مرکب بیشتری مصرف می‌کنند که البته این یعنی آسیب بیشتر به محیط زیست محسوب می‌شود. اگر نسبت به ایجاد ضایعات غیرضروری نگرانید، باید از رویه‌های کاری سازگار با محیط‌زیست استفاده می‌کنید، باید از فونت‌هایی در ابتدای پروژه خود استفاده کنید که باعث می‌شود تا محصول نهایی شما کمتر برای محیط‌ زیست آسیب‌آفرین باشد و در نهایت از مرکب کمتری هم استفاده کنید.

آخرین مهلت ارسال سفارشات سال 95 تا 20 اسفند
16 اسفند 1395

آخرین مهلت ارسال سفارشات سال 95 تا 20 اسفند

تحریریه همچاپ

دیگر چیزی به پایان سال 95 نمانده است و به همین خاطر، همچاپ به منظور نهایی کردن سفارشات مشتریان، کنترل نهایی فایل چاپی، تولید چاپی سفارشات و ارسال آنها به مشتریان قبل از پایان سال، تصمیم گرفته است که مهلت زمانی مشخصی برای ارسال سفارشات و جشنواره هفته‌ی نارنجی خود تعیین کند که نتیجتا، روز جمعه 20 اسفند به عنوان مهلت نهایی کاربران و مشتریان عزیز مشخص شده است. در صورتی که کاربران گرامی فایل چاپی خود را به وبسایت ارسال نمایند، فرایند بررسی و نهایی شدن سفارش آنها به 5 فروردین موکول خواهد شد.

جایگاه و الزامات شغلی ناظر چاپ
25 اسفند 1395

جایگاه و الزامات شغلی ناظر چاپ

تحریریه همچاپ

مقالاتی که در بلاگ همچاپ برای معرفی مشاغل حوزه‌ی چاپ و شرح وظایف آنها ارائه شده است، تاکنون صرفا به مشاغل بخش طراحی مربوط به چاپ اختصاص داشته‌اند اما حوزه‌ی چاپ از طیف وسیعی از مشاغل رایج چاپخانه‌ها هم تشکیل شده است که وظایف گوناگونی را بر عهده دارند که عمدتا مستلزم کسب سال‌ها تجربه و آموزش هستند. البته رشته‌ی چاپ را می‌توان از همان دوران دبیرستان و در رشته‌ی فنی و حرفه‌ای شروع کرد تا اینکه در دانشگاه به تحصیل در رشته‌ی چاپ که از زیرمجموعه‌های هنر است، پرداخت. البته این رشته در دانشگاه دارای گرایش کاربردی مختلفی است که هرکدام دنیای گسترده‌ای برای خود دارند.

جایگاه و الزامات شغلی اپراتور چاپ
26 اسفند 1395

جایگاه و الزامات شغلی اپراتور چاپ

تحریریه همچاپ

دپارتمان‌هاي رشته‌ی چاپ در تمام كشورهاي دنيا در دانشكده‌ هنر فعالیت می‌کند، چراکه آنچه دانشجويان در رشته چاپ مي‌آموزند،‌ ارتباطی با ساخت ماشين‌آلات چاپی ندارد و این کار در حوزه‌ی دانشكده‌هاي فني آموزش داده می‌شود. فارغ‌التحصيلان چاپ علاوه بر یادگیری موضوعات چاپی، همچنین مجموعه فعاليت‌هاي متنوع مرحله پس از چاپ از جمله ورني‌زني، سلفون‌كشي، دايكات،‌ برش، قالب‌سازي، طلاكوبي و مواد مصرفي آنها را می‌آموزند و بر شیوه‌های مديريت و نظارت بر آنها تسلط می‌یابند.

جایگاه و الزامات شغلی صحاف
26 اسفند 1395

جایگاه و الزامات شغلی صحاف

تحریریه همچاپ

شغل صحاف، از مشاغل فنی است که مسئولیت آماده‌سازی محصول نهایی بر عهده دارد، به طوری که کاغذهای چاپ شده توسط صحاف باید کنار هم مرتب قرار بگیرند، در صورت نیاز در شکل خاص خود تا بخورند، جلد شوند و دیگر کارهای جزئی دیگر روی آنها انجام شود تا سفارشات چاپی مانند کتابچه، پوشه تبلیغاتی، بروشور یا هر محصول دیگر آماده ارسال به صاحبان خود شوند.

فرق ميان تراکت، اعلاميه، ليفلت، کتابچه، جزوه، کاتالوگ و بروشور
8 فروردین 1396

فرق ميان تراکت، اعلاميه، ليفلت، کتابچه، جزوه، کاتالوگ و بروشور

تحریریه همچاپ

يکي از رايج‌ترين سوءتفاهم‌هاي دنياي چاپ اين است که بسياري از مشتريان محصولات چاپي تفاوت بين تراکت، ليفلت، کتابچه، کاتالوگ، بروشور و اعلاميه را تشخيص نمي‌دهند. درحاليکه همه اين محصولات اخيرالذکر يکسان به نظر مي‌رسند ولي در زمينه طراحي چاپي و تبليغات چاپي هرکدام به محصول بخصوصي اشاره دارند.

راهنمای ایجاد اینفوگرافیک با ابزار آنلاین رایگان Easel.ly
9 فروردین 1396

راهنمای ایجاد اینفوگرافیک با ابزار آنلاین رایگان Easel.ly

تحریریه همچاپ

زمانی که مردم می‌خواهند محتوای پیچیده‌ای را یا محتوای عددی را به شیوه‌ای ساده و درک‌پذیر ارائه کنند، اغلب اوقات از اینفورگرافیک استفاده می‌کنند. با کمک اینفوگرافیک می‌توانید در فضای کوچکی اطلاعات بسیاری را به شیوه‌ای مفید و فهم‌پذیر قرار دهید. شاهد محبوبیت و رواج گسترده‌ی امروزه آنها در وفور وب‌سایت‌های طراحی آسان و رایگان اینفوگرافیک‌ها است. یکی از جامع‌ترین و کاربرپسندترین وب‌سایت‌های این حوزه Easel.ly است. این وب‌سایت طیف وسیع‌تری از امکانات را ارائه می‌کند و مانند برنامه‌های صفحه‌بندی چون نرم‌افزار InDesign عمل می‌کنند.

طراح گرافیک چاپی مستقل چگونه کار می‌کند؟
10 فروردین 1396

طراح گرافیک چاپی مستقل چگونه کار می‌کند؟

تحریریه همچاپ

طراح چاپی مستقل عوض اینکه در شرکتی به عنوان کارمند دائمی استخدام شود برای خود کار می‌کند. بدین ترتیب طراح چاپی مستقل می‌تواند برای خود سفارشی را از میان پروژه‌های مختلف انتخاب کرده و آن را در برنامه کاری خود بگنجانند. به دلیل همین انعطاف‌پذیری بیشتری برای گزینش پروژه‌ها و حوزه‌ی کاری دارند، ولی این انعطاف‌پذیری همچنین همراه با عدم قطعیت در مورد آینده کاری ناشی می‌شود.

چک‌لیست طراحی بنرهای وینیل – بخش دوم
10 فروردین 1396

چک‌لیست طراحی بنرهای وینیل – بخش دوم

تحریریه همچاپ

بنرهای وینیل و دیگر محصولات چاپی سایز بزرگ از جمله‌ی مهم‌ترین محصولات چاپی هستند. از آنها در موقعیت‌های گوناگون، از اعلام رویداد و آگهی‌های نمایشگاه‌های تجاری گرفته تا علائم محیطی موقتی فضاهای خارجی و پلاکاردهای تظاهرات‌ها و راهپیمایی‌ها نمایشی استفاده می‌کنیم. بنرهای وینیل چنان بادوام است که با استفاده از مرکب مقاوم در برابر اشعه فرابنفش خورشید و وینیل 450 گرمی می‌تواند در شرایط نامساعد فضاهای خارجی و زیر نور آفتاب ماه‌ها بدون کوچک‌ترین محوشدگی طرح دوام بیاورد و دوباره مورد استفاده قرار بگیرد.

چاپ با پایه‌ی آب HP Designjet Z6800
11 فروردین 1396

چاپ با پایه‌ی آب HP Designjet Z6800

تحریریه همچاپ

امروزه دیگر همه با چاپگرهای جوهرافشان آشنا هستند. بسیاری از خانوارها و شرکت‌ها از آنها استفاده می‌کنند و می‌توانند روی کاغذ و دیگر متریال‌های ‌مشابه خیلی سریع و زود چاپ کنند. در صنعت چاپ نیز از چاپگرهای جوهرافشان برای چاپ روی سطوح چاپی بسیار متنوعی استفاده می‌شود. البته، این دستگاه‌ها تکنولوژی حرفه‌ای دارند و مجهز به دانش پیچیده‌تری هستند به طوری که از تکنولوژی سیستم‌های فوق پیشرفته‌ی مختلفی بهره می‌برند. باوجوداین، دو چیز در همه چاپگرهای جوهرافشان حرفه‌ای وجود دارد: از یک ‌طرف، همان‌طوری که از نام آنها می‌توان حدس زد، آنها با استفاده از روش جوهرافشان چاپ می‌کنند. جوهرافشان نوعی چاپ دیجیتال بوده که به ‌موجب آن مرکب روی کاغذ از طریق افشانه‌ی مرکب بر سطح چاپی قرار می‌گیرد. از طرف دیگر، چاپگرهایی وجود دارند که با مرکب پایه‌ی آب ‌کار می‌کنند.

رنگ‌های ویژه: HKS و Pantone
11 فروردین 1396

رنگ‌های ویژه: HKS و Pantone

تحریریه همچاپ

‌ در برخی موارد استفاده از گرافیک، علاوه بر CMYK، رنگ‌های ویژه‌ای نیز برای نفوذ لایه‌ی پنجم و ششم مرکب به سطوح چاپی چاپ لازم خواهد بود. دلیل این کار این است که همه رنگ‌ها نمی‌توانند با استفاده از همان اجزای معمول چاپ 4 رنگی ترکیب شوند. به‌ویژه اینکه از رنگ‌های ویژه‌ در صنعت بسته‌بندی، در تولید محصولات چاپی زیبا و خاص یا ایده‌ها و مدل‌های طرح‌های تجاری شرکتی استفاده می‌شود. به‌خصوص اینکه برعکس تصویری واقع‌گرایانه، شناخت هویت برند را مدیون همین رنگ‌ها هستند.

وظایف و جایگاه شغلی اپراتور خدمات مشتریان
12 فروردین 1396

وظایف و جایگاه شغلی اپراتور خدمات مشتریان

تحریریه همچاپ

موقعیت خدمات مشتری شیوه‌ای فوق‌العاده برای یک طراح چاپی است که مسئولیت خود را در زمینه صنعت چاپ کار خود را آغاز کند و با بالا و پایین کار در دنیای واقع آشنا شوند. چاپخانه‌ها به نماینده‌ای نیاز دارند که هم از فرایند چاپ اطلاع داشته باشند و هم از طراحی چاپی هم دانشی داشته باشد که به تصمیم‌گیری مشتریان در مورد سفارشات چاپی و گزینش بهترین روش‌های چاپی خودشان کمک و راهنمایی بدهد. آنها همچنین به عنوان رابطی بین چاپخانه و مشتریان انجام وظیفه می‌کنند و کمک می‌کنند که فایل گرافیکی آماده به چاپ باشند و اگر در رابطه با سفارش مشتری موضوع خاصی وجود داشته باشد با مشتری ارتباط برقرار می‌کنند.

وظایف و جایگاه شغلی مدیر کارگاه چاپی
12 فروردین 1396

وظایف و جایگاه شغلی مدیر کارگاه چاپی

تحریریه همچاپ

مدیر چاپخانه شخص مسئول چاپخانه است بخاطر اینکه یا آنها صاحب کسب و کار هستند یا می‌توانند امورات چاپخانه را به خوبی پیش ببرند. مسئولیت‌های مدیر چاپخانه شامل فروش، بازاریابی، تبلیغات، روابط عمومی، استخدام و مدیریت کارکنان، ارتباط با فروشندگان و واسطه‌ها و دیگر کارهاست. خلاصه اینکه مدیر چاپخانه باید هر کاری را انجام دهد تا چاپخانه او در کسب و کار پیشتاز بوده و سودآور باشد.

چاپ لاتکس محصولات تبلیغات محیطی با HP Latex 3500
15 فروردین 1396

چاپ لاتکس محصولات تبلیغات محیطی با HP Latex 3500

تحریریه همچاپ

ماشین چاپ HP Latex 3500 یکی از بزرگ‌ترین چاپگرهای مجموعه سری HP 3000 است که در نمایشگاه ماه مه 2015 FESPA (از مهم‌ترین نمایشگاه‌های بین‌المللی در حوزه چاپ فرمت بزرگ) برای اولین بار معرفی شده است. این چاپگر جدید برند HP پیشرفته‌ترین محصولات این برند نیز شمرده می‌شود، به طوری که این دستگاه امکان چاپ با بالاترین کیفیت برترین چاپگرها و سریع‌ترین آنها بدون اینکه محیط‌زیست را آلوده کنند در این نمایشگاه عرضه‌ شده است. این چاپگر جدید غول‌آسا محصولات چاپی اعم از محصولات تبلیغاتی را بدون اتلاف وقت، با بهترین کیفیت، طرح‌ها، کاغذدیواری و بنرهای PVC چاپ دورویه را چاپ می‌کند.

همه‌چیز درباره‌ی مرکب بلک لایت (Black Light)
16 فروردین 1396

همه‌چیز درباره‌ی مرکب بلک لایت (Black Light)

تحریریه همچاپ

باشگاه‌ها و مراکز تفریحی در اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 میلادی با تجربه‌ی فوق‌العاده‌ای در عرصه نورپردازی و رنگ‌پردازی روبرو شدند: مرکب Black Light یا مرکب رنگ سیاه روشن! امروزه، از این امکان معمولا به‌عنوان ویژگی امنیتی استفاده می‌شود تا جعل اسناد، اسکناس و بلیت ها را سخت‌تر سازند. البته، واضح است که اولا نه هر چاپخانه‌ای پول و اسناد رسمی چاپ می‌کند و نه اینکه هر چاپخانه‌ای توانایی ایجاد چنین رنگی را دارد، ولی حداقل بلیت‌ها را که می‌توانید چاپ کنید. البته می‌توانید با چاپ بوسیله‌ی مرکب‌های بلک لایت یا UV قادر خواهید بود که از ورود مهمانان دعوت نشده به مراسم یا رویداد خود جلوگیری کنید! ولی مرکب بلک لایت یا همان UV چه حد مؤثر واقع می‌شود و این نوع تکنولوژی چقدر ایمن است؟

تقویت و افزایش فروش با استفاده از رایحه‌ی عطرها
16 فروردین 1396

تقویت و افزایش فروش با استفاده از رایحه‌ی عطرها

تحریریه همچاپ

اگر محصولات تبلیغاتی خود را با رایحه‌های خوش عطرها همراه سازید، به این روش می‌توانید فورا توجه‌های اطرافیان خود را جلب محصول موردنظرتان کنید. به عنوان مثال؛ تصور کنید هرکسی که در ایام عید، بسته‌‌ی پستی خود را باز می‌کند یا تراکتی با کاغذ معطر را جلوی کانتر فروش در دستش می‌گیرد، به محض استشمام رایحه خوش پیش خودش فکر کند که این رایحه‌ی خوش از کجا ناشی می‌شود؟ البته باید در انتخاب عطر هم عاقلانه رفتار کرد، مثلا در ایام عید نوروز یا کریسمس بهترست رایحه تبلیغاتی خود را به نحوی انتخاب کنید که یادآور عید باشد. البته چه رایحه‌ای بهتر از عطر دارچین و وانیل با آن عطر و حس نان پخته‌ای که از خود می‌پراکنند، می‌توانند به عنوان ماده‌ی اصلی عطر تبلیغاتی شما باشد؟

طراحی گرافیکی به سبک قدیمی: مضمون‌ها، فونت‌ها و رنگ‌ها
17 فروردین 1396

طراحی گرافیکی به سبک قدیمی: مضمون‌ها، فونت‌ها و رنگ‌ها

تحریریه همچاپ

امروزه یکی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین شیوه‌های طراحی و تولید تجاری و هنری همه‌ی بخش‌های اقتصاد در الهامات نوستالژیک ایده‌ها و طرح‌های قدیمی نمود یافته است، به طوری که اکنون بیش از پیش با تولیدات با طرح Retro و قدیمی روبرو می‌شویم: از جمله اینکه سوپر قهرمانان دهه‌ی 60 که مانند گری کوپر همیشه عدالت را برقرار می‌کردند، دوباره جای پای خود را در سینما باز کرده‌اند، موسیقی پراحساس سبک Soul دهه‌ی 50 هم احیای خود را در رادیو جشن می‌گیرد و ماشین‌های تولید جدید بازار هم از طراحی نوستالژیک ماشین‌های دهه‌های قبل الهام می‌گیرند.

منابع آنلاین مقایسه‌ی فونت‌ها
17 فروردین 1396

منابع آنلاین مقایسه‌ی فونت‌ها

تحریریه همچاپ

کسی که می‌خواهد تا فونت مناسب پروژه خود را جستجو نماید، تنها یک وب‌سایت یا فونتی که شرکتی برای او طراحی کرده نمی‌تواند خواسته‎‌های او را برآورده کند. پس بهتر است که با یک وب‌سایت مقایسه آنلاین فونت‌های مختلف، گزینه‌های موردنظرتان را در کنار هم و همزمان بررسی و مقایسه نمایید و یکی از آنها را با اطمینان خاطر انتخاب کنید. در اینجا چند نمونه از بهترین سایت‌های مقایسه آنلاین فونت را برای شما معرفی می‌کنیم. این سایت‌ها به‌راحتی روی مرورگر وب اجرا می‌شوند و هیچ نیازی به هرگونه نصب، راه‌اندازی یا تنظیمات نرم‌افزاری یا اساسا پرداخت هزینه ندارند.

راهنمای تبدیل تصاویر پیکسلی به برداری در فتوشاپ، این‌دیزاین و ایلاستریتور
19 فروردین 1396

راهنمای تبدیل تصاویر پیکسلی به برداری در فتوشاپ، این‌دیزاین و ایلاستریتور

تحریریه همچاپ

اکثر گرافیک‌ها و تصاویر به صورت پیکسلی ایجاد می‌شوند. گرچه در برخی موارد، استفاده از گرافیک‌های برداری منطقی‌تر یا حتی ضروری است. دو نمونه از کاربردهای آن در رنگ‌های خاص یا برای چاپ روی منسوجات است. در تولید تی‌شرت‌ها، ژاکت‌ها یا بلوزهایی که هرکدام به صورت جداگانه طراحی شده‌اند، به مسیرهایی (Paths) نیاز است که ماشین چاپ یا بافت بتواند طرح را روی سطح چاپی یا پارچه اجرا نماید. اگر گرافیک پیکسلی دارید که می‌خواهید از آن در البسه استفاده کنید، باید آنها را به گرافیک‌های برداری تبدیل نمایید. بهترین نرم‌افزار برای این کار Adobe Illustrator است، اگرچه می‌توانید ازPhotoshop و InDesign هم استفاده کنید.

کاغذ روکشدار، کاغذی با پرداخت مات یا گلاسه
24 مهر 1395

کاغذ روکشدار، کاغذی با پرداخت مات یا گلاسه

تحریریه همچاپ

متداول ترین و معروف ترین کاغذ همان کاغذ گلاسه (کاغذ روکشدار) است. ولی این چنین کاغذی چطور تولید می شود؟ در این مقاله این روند را توضیح خواهیم داد.

آیا برندتان منحصربفرد و متمایز است؟
21 فروردین 1396

آیا برندتان منحصربفرد و متمایز است؟

تحریریه همچاپ

براساس تحقیقات شرکت بازاریابی ComScore، شرکت Apple به عنوان برترین شرکت سازنده تجهیزات کامپیوتری با 9/41 درصد مشترکان آمریکایی رتبه‌بندی شده است. این همان دلیل استراتژی بازاریابی مؤثر، انحصاریت برند است. چطور می‌توانیم بگوییم که برندی منحصربفرد است؟ اپل طوری فکر مردم را شکل داده و فکر می‌کنند که محصولات آن برای افراد با شخصیت و بسیار ماهر منحصربفرد است. این مفهوم افرادی را که می‌خواهند تا در این مجموعه قرار داشته باشند و نخبه نامیده شوند و روشی برای داشتن محصولات اپل را دستکاری می‌کند. تأثیر انحصاریت اپل این است که کاربران آن کوشش می‌کنند تا با نگهداری محصولات آن جزء نخبگان بوده، و کسانی که محصولات آنرا استفاده نمی‌کنند تشویق می‌شوند تا از محصولات این شرکت استفاده کنند. این کار باعث می‌شود احساس کنند که به گروه منحصربفردی تعلق دارند که همه مردم نمی‌توانند بدان تعلق داشته باشند.

استفاده‌ی بهینه‌ از فضای منفی در طراحی چاپی
21 فروردین 1396

استفاده‌ی بهینه‌ از فضای منفی در طراحی چاپی

تحریریه همچاپ

ایده‌ی نحوه‌ی عملکرد فضای منفی طراحی نسبتا ساده است، اما حتی هنرمندان و طراحان حرفه‌ای هم مفهوم دقیق این تکنیک را فراموش می‌کنند. فضای منفی (که گاهی هم با اصطلاح سفیدخوانی شناخته می‌شود) فقط یک فضای خالی نیست که باید آن را به نحوی پر کرد، بلکه این تکنیک یکی از مهم‌ترین جنبه‌های طراحی است که به عناصر اجازه می‌دهد تا در طرح حضور هدفمند و قابل‌توجیح داشته باشند.

صحافی با چسب پلی ‌یورتان (PUR)
24 اسفند 1395

صحافی با چسب پلی ‌یورتان (PUR)

تحریریه همچاپ

گزارش‌های کاری، مجلات گلاسه، کتاب‌های جیبی، تاریخچه‌ها و سالنامه‌ها اغلب با چسب پلی یورتان صحافی می‌شوند. اگر می‌خواهید شرکت، کالا یا خدماتی را به بهترین وجه معرفی و تبلیغ کنید، صحافی ته‌چسب نسبت به صحافی مفتولی دو منگنه‌ای باپرستیژتر است و تأثیرگذاری بیشتری دارد. همچنین، بهترست بروشورهایی با ضخامت بیش از 5 تا 7 میلی‌متر را با چسب صحافی کنید، بخاطر اینکه منگنه در بروشورهایی با این ضخامت فرو نمی‌رود و بکار نمی‌آید.

درباره صحافی دیرهنگام
10 اسفند 1395

درباره صحافی دیرهنگام

تحریریه همچاپ

صحافی دیرهنگام در فرایند پیش از چاپ به تاخیر تا حد امکان در تبدیل داده‌ها به فرمتی اشاره دارد که برای نوع خاصی از خروجی چاپی بهینه شده است. هرچند که این امر تعدادی از جنبه‌های تولید کاربست‌پذیر است اما در سال‌های اخیر از ان عمدتا در زمینه‌ی گردش کار RGB نسبت به CMYK استفاده می‌شود. فرایند متضاد صحافی دیرهنگام. صحافی زودهنگام محسوب می‌شود.

انواع مشاغل طراحی گرافیکی چاپی ـ طراحی چاپی ساده
9 اسفند 1395

انواع مشاغل طراحی گرافیکی چاپی ـ طراحی چاپی ساده

تحریریه همچاپ

پس اگر در زمینه طراحی گرافیکی استعداد دارید و به صنعت چاپ نیز علاقه‌مند هستید، شاید از خودتان بپرسید، بهترست در چه شرکتی کار کنم؟ فرصت‌های شغلی جدید ترسناک و دلهره‌آورهستند، مخصوصا اگر هیچ اطلاعی ازفرصت‌های شغلی که شاید برایتان پیش بیاید، نداشته باشید.

عیب‌یابی و رفع ایرادات در InDesign
21 فروردین 1396

عیب‌یابی و رفع ایرادات در InDesign

تحریریه همچاپ

برنامه‌ی Adobe InDesign نرم‌افزار نشر رومیزی است که توسط کمپانی Adobe System تولید شده است و می‌توان از ان برای طراحی پوستر، تراکت، بروشور، مجله، روزنامه و کتاب استفاده نمود. این‌دیزاین همچنین در مجموعه‌ی برنامه‌های Adobe Digital Publishing Suite امکان طراحی در تبلت‌ها و دیگر گجت‌ها را هم فراهم کرده است. این مقاله به عیب‌یابی و رفع ایرادات رایجی می‌‎پردازد که کاربران عمدتا تازه‌کار هنگام صفحه‌بندی در این برنامه‌ی فوق‌العاده محبوب با آنها مواجه می‌شوند.

نگاهی به بروشورها و اجزاء سازنده‎‌ی آنها
23 فروردین 1396

نگاهی به بروشورها و اجزاء سازنده‎‌ی آنها

تحریریه همچاپ

تبلیغات یکی از ابزارهای بازاریابی است که شما می‌توانید به کمک آن به محصولات و خدمات‌تان شهرت و آوازه ببخشید. تبلیغات فرصت‌های بیشتری را برای دسترسی به مشتریان بالقوه ایجاد می‌کند. یک مثال خوب، تبلیغات با توزیع دستی بروشور است که همچنین با افزایش درآمدهای فروش می‌تواند به عنوان کمکی به تیم فروش‌تان هم عمل کند. طراحی بروشور با محتوای بروشور ارتباط مستقیم دارد. طراحی برای جلب‌توجه مشتریان ضروری است، در حالی که محتوا آنها را ترغیب می‌نماید که دست به خرید بزنند. طراحی بروشور باید تاثیر اولیه‌ی ماندگاری را بر مخاطب هدف بگذارد.

مسائل و ابزارهای طراحی با قاعده‌ی نسبت طلایی
25 بهمن 1395

مسائل و ابزارهای طراحی با قاعده‌ی نسبت طلایی

تحریریه همچاپ

استفاده از مارپیچ طلایی در صفحه‌بندی طراحی گرافیکی شباهت بسیاری به استفاده از شبکه قاعده‌ی یک‌سوم دارد. بهترست که با استفاده از مستطیل‌های طلایی به‌صورت خطوط تقسیمی برای جایگذاری عناصر بصری، تمرکز طرح را در مرکز مارپیچ قرار دهید. اما برخلاف شبکه‌ی قاعده‌ی یک‌سوم، شما می‌توانید مستطیل طلایی را متناسب با نیاز خود جابجا کنید.

آموزش افکت امباس در فتوشاپ
25 بهمن 1395

آموزش افکت امباس در فتوشاپ

تحریریه همچاپ

بهترین چیز درباره امباس و دیباس کردن این است که وقتی روی کاغذ چاپ می‌شود، جلوه‌ای کاملا منحصربفرد ایجاد می‌کنند. هرگز تصویر واقعا امباس شده را روی صفحه وب مشاهده نخواهید کرد، ولی زمانی که تمایل دارید تا طرح امباس چاپی را روی نمایشگر رایانه نشان دهید با مشکل مواجه می‌شوید. در ادامه افکت امباس را به یکی از قالب‌های موکاپ به کار خواهیم بست، ولی می‌توانید این روش را برای هر طرحی که دوست دارید استفاده کنید.

میانبرهای کاربردی فتوشاپ و ایندیزان: کوتاه، ساده و مفید
26 بهمن 1395

میانبرهای کاربردی فتوشاپ و ایندیزان: کوتاه، ساده و مفید

تحریریه همچاپ

زمان، چیزی است که جایگزین ندارد. این ایده‌ی اصلی بسیاری از افراد موفق، هوشمند و کارآفرین است. افراد بسیاری در سراسر جهان، در کسب و کارهای گوناگون تمام تلاش خود را به کار می‌برند تا از زمان خود به بهترین نحو ممکن استفاده کنند. اما بسیاری از کاربران کامپیوتر – چه در سطح مبتدی و چه در سطح حرفه‌ای – به این نکته توجه ندارند یکی از اصلی‌ترین مفاهیم استفاده از کامپیوتر و نرم‌افزارهای گوناگون، انجام سریع‌تر – و البته با کیفیت‌تر- کارهایی است که سابق به روش دیگری انجام می‌شد. کار با کامپیوتر ذاتاً منجر به صرفه‌جویی در زمان می‌شود، اما استفاده از میانبرهای صفحه‌کلید، در بیشتر مواقع معجزه می‌کند. کلیدهای میانبر (Shortcut) را شاید بتوان بهترین دوست کاربران کامپیوتردانست. میانبرها امکان کار سریع‌تر در محیط‌های گوناگون نرم‌افزاری را فراهم می‌کنند و بدون نیاز به جابجایی ماوس، ابزاری را به ابزار دیگری تبدیل می‌کنند.

آموزش افکت دیباس در فتوشاپ
26 بهمن 1395

آموزش افکت دیباس در فتوشاپ

تحریریه همچاپ

در این مقاله به نحوه استفاده از تکنیک ساده‌ای در فتوشاپ برای ایجاد افکت دیباس واقع‌گرایانه‌ای (جلوه‌ی گود و فرورفته) خواهیم پرداخت که چنان واقعی جلوه می‌کند که کسی نمی‌تواند تفاوت میان آنها را به شما بگوید. افکت دیباس را در یکی از قالب‌های موکاپ پوشه به کار خواهیم بست ولی می‌توانید این روش را برای هر طرحی که دوست دارید استفاده کنید.

بررسی فایل گرافیکی آماده به چاپ در Adobe Acrobat Pro XI
26 بهمن 1395

بررسی فایل گرافیکی آماده به چاپ در Adobe Acrobat Pro XI

تحریریه همچاپ

همانطور که در مقاله‌ی پیشین اشاره شد، پس از نهایی شدن سند گرافیکی، برای اجتناب از هرگونه اتفاق ناخوش‌آیند در زمان چاپ، بهتر است خروجی PDF سند گرافیکی در نرم‌افزار Adobe Acrobat Pro XI بررسی شود. این بررسی می‌تواند بسیاری از اشتباهات پنهان را مشخص کرده و به بهتر شدن نتیجه‌ی چاپی کمک کند. در حالی که متاسفانه در اکثر مواقع این اشتباهات پنهان به دلایل مختلفی مانند محدودیت زمانی، اعتماد بیش از حد به قدرت حافظه‌ی طراح و مواردی از این دست فراموش می‌شوند. نرم‌افزارهایی که در این مرحله‌ استفاده می‌شوند، به نرم‌افزارهای PreFlight شناخته می‌شوند. این برنامه‌ها خطاهای سند گرافیکی را آشکار می‌کنند و آنقدر اهمیت دارند که فراموش کردن و یا عدم استفاده از این نرم‌افزارها به هر دلیلی، می‌تواند به خسارت‌های سنگینی منجر شود. در این مقاله، روال بررسی سند گرافیکی با نرم‌افزار Adobe Acrobat Pro XI را مرور می‌کنیم.

نكات آموزشی برای كراپ تصاوير ـ بخش دوم
27 بهمن 1395

نكات آموزشی برای كراپ تصاوير ـ بخش دوم

تحریریه همچاپ

هیچ ابزاری به اندازه‌ی کراپ توانایی مفهوم‌پردازی و خلق معانی را ندارد. یک گرافیست یا هنرمند خلاق قادر است که با ویرایش عکس به وسیله‌ی کراپ (برش) از یک عکس واحد تصاویر متفاوت با مفاهیم متفاوت بدست بیاورد. پس اگر کراپ در روش طراحی شما فقط به عنوان یک راه‌حل، نه یک امکان مطرح است، بهترست در مورد چگونگی استفاده از ابزار کراپ برای ايجاد روایت و انرژی در طرح‌های چاپی خود بیشتر اطلاعات بگیرید و نوع نگرش خود را هم به این موضوع تغییر دهید.

روندهای جدید برای طراحی کارت ویزیت ـ بخش دوم
20 بهمن 1395

روندهای جدید برای طراحی کارت ویزیت ـ بخش دوم

تحریریه همچاپ

کارت ویزیت‌ها به‌راحتی حمل می‌شوند و عملا مقرون‌بصرفه‌ترین و انعطاف‌پذیرترین ابزار تبلیغاتی است که افراد با آنها می‌توانند به بهترین نحو محصولات و خدمات شرکت خود را معرفی کنند. به همین خاطر، نظریات و رویکردهایی که می‌توانند ارزش افزوده‌ای به کارت ویزیت بدهند، اهمیتی دوچندان دارد، چراکه به این ترتیب، می‌توان تمام پتانسیل تبلیغاتی کارت ویزیت را چندبرابر ساخت. کارت ویزیت‌ها ‌تنها برای انتقال اطلاعات چاپی روی کارت‌ها بکار گرفته نمی‌شوند. بلکه باید تصویری از کسب‌وکارتان را منعکس کنند. در این مقاله به ادامه معرفی روندهای جدید طراحی کارت ویزیت می‌پردازیم.

دستگاه سلفون‌کشی انتخابی شما کدام است؟
19 بهمن 1395

دستگاه سلفون‌کشی انتخابی شما کدام است؟

تحریریه همچاپ

با توجه به ارزشی که سلفون به محصول نهایی اضافه می‌کند، شاید مضحک باشد که اغلب بعد از خرید چاپگر سایز بزرگ تازه افراد به فکر ضرورت خرید دستگاه سلفون‌کشی می‌افتند. ولی خرید متفکرانه باعث خواهد شد تا تمامی دردسرهای شما پایان یابد، مخصوصاً زمانی که سفارش‌ها شما افزایش می‌یابد یا سفارش‌های جدیدی دریافت می‌کنید. اولین چیزی که باید آن را مدنظر داشته باشید این است که آیا با خرید دستگاه سلفون‌کشی می‌توانید رشد لازم را برای تهیه ماشین چاپ جدید به مجموعه کاری خود ایجاد نمایید.

مزایای صحافی دوخت مفتولی و دوخت فنری
19 بهمن 1395

مزایای صحافی دوخت مفتولی و دوخت فنری

تحریریه همچاپ

انتخاب روش‌ صحافی بسته به تعداد صفحات پروژه، نوع سرمایه‌گذاری که می‌خواهید روی دستگاه صحافی انجام دهید و کاربرد محصولی که می‌خواهید صحافی کنید، تفاوت می‌کند. این انتخاب همچنین نرم‌افزار طراحی‌تان را با توجه به حاشیه‌ها و تنظیم فایل انتشاراتی‌ تحت تاثیر قرار خواهد داد. در بیشتر روش‌ها تنها تنظیم حاشیه‌هایی که فضای صحافی را امکان‌پذیر می‌سازند و خزش (Creep) (وقتی تای کتابچه باعث می‌شود که صفحات بیرونی کتابچه کوتاه‌تر از صفحات تاشده اولی باشند) اهمیت دارند. در روش‌های دیگر شما باید اندازه صفحات را متناسب با اطلاعات دفترچه راهنمای دستگاه مطابق سازید.

تجهیزات جدید: ماشین سلفون‌کشی تمام اتوماتیک ون چوان
16 بهمن 1395

تجهیزات جدید: ماشین سلفون‌کشی تمام اتوماتیک ون چوان

تحریریه همچاپ

چند روز اخیر برای مخاطبان همچاپ هفته پر از خبرهای خوب بوده است، به طوری که غیر از برگزاری چهارمین هفته‌ی نارنجی با تخفیف %15 تا %99 برای سفارش لیفلت دو لتی A5، معرفی طرح شارژ اولیه 20،000 تومانی برای ثبت نام کاربران جدید، نصب و راه‌اندازی دستگاه یو وی سیلک مستروی ساکورایی با قابلیت پرداخت یو وی تا سایز 100x70 حالا همچاپ با صدایی رساتر مژده اضافه شدن ماشین سلفون‌کشی تمام‌اتوماتیک ون‌چوان را به چاپخانه‌های افست و دیجیتال خود اعلام می‌کند.

نکات دانستنی چاپ فونت‌ها
13 بهمن 1395

نکات دانستنی چاپ فونت‌ها

تحریریه همچاپ

از آنجایی‌ که عناصر بصری بخش بزرگی از طراحی چاپ بوده، بیشتر طراحان با توجه بیش از اندازه به شکل، خط و رنگ اشتباه می‌کنند در حالی ‌که حروف چاپی مورداستفاده در طرح را نادیده می‌گیرند. با وجود این، متن یکی از مهم‌ترین جنبه‌های محصولات تبلیغاتی چاپی است، چراکه مخاطب بیشترین اطلاعات را با استفاده از آن به دست می‌آورد. بدون مدنظر قرار دادن ملاحظات ویژه‌ی چاپ فونت، شما نهایتا با محصول نهایی روبرو خواهید بود که خام و ناهنهجار بوده و خوانایی ضعیفی دارد. قبل از اضافه کردن متن به پروژه‌های طراحی چاپی این نکات را به ذهن بسپارید.

چرا هنوز کارت ویزیت اهمیت دارد؟
13 بهمن 1395

چرا هنوز کارت ویزیت اهمیت دارد؟

تحریریه همچاپ

امروزه همه‌ی کارهای ما، از جمله ارسال نامه، امضای قرارداد، شرکت در نشست‌ها و حتی خبرگیری از یکدیگر به صورت دیجیتالی انجام می‌شود اما با این وجود، کارت ویزیت از آن دست اشیائی است که حداقل نه بزودی با انواع مشابه دیجیتالی خود جایگزین نخواهد شد. در اینجا به پنج دلیلی می‌پردازیم که گویای آن است که کارت ویزیت‌های قدیمی هنوز و همچنان مهم تلقی می‌شوند و شما چرا باید همیشه جیب‌تان را از کارت ویزیت پر نگه دارید.

الزامات استفاده از مرکب در چاپ فلکسوگرافی و گراور
12 بهمن 1395

الزامات استفاده از مرکب در چاپ فلکسوگرافی و گراور

تحریریه همچاپ

نام چاپ فلکسوگرافی از چاپ آنيلين تغيير و مشتق شده است و چون برای چاپ سطوح قابل انعطاف که در بسته‌بندی غذايی کاربرد دارند (مانند انواع فيلم‌های مختلف سنتزی) نام فلکسوگرافی به خود گرفته است. اساس و پايه اين روش چاپ بر اين مبناست که يک مخزن مرکب چاپ، که در داخل آن يک نورد فلزی گراور شده (آنيلوکس) در حال چرخش است، مرکب را پيمانه کرده و تحويل يک نورد لاستيکی که مستقيماً با کليشه لاستيکی در تماس می‌باشد می‌دهد. اين کليشه با تکيه به يک سيلندر مخصوص به نام سيلندر چاپ، رنگ منتقل شده روی خود را به سطح چاپی که به صورت رول در حال گذر است منتقل می‌نمايد.

تکنیک‌های طراحی خلاقانه لوگوهای دوحرفی ـ بخش چهارم
11 بهمن 1395

تکنیک‌های طراحی خلاقانه لوگوهای دوحرفی ـ بخش چهارم

تحریریه همچاپ

لوگوهای مبتنی بر حروف در مقایسه با دیگر سبک‌های طراحی لوگو مزایای منحصربه‌فردی دارند. ترکیب حروف چاپی تحت عنوان اجزای بصری می‌تواند همانند قدم‌زنی روی طناب نازکی باشد، مخصوصاً زمانی که تمایل دارید با لوگو، کل برند خود را معرفی کنید. اگر در طراحی لوگوهای حرف پایه را بسازید، به تصاویر متعارف شباهت بسیاری پیدا می‌کنند و نمی‌توانند مستقیما با مخاطب ارتباط برقرار ‌کنند. ولی اگر هم حروف خیلی ساده باشند، بر مخاطب تأثیر بصری نخواهند گذاشت.

انواع کاربرد و روش توزیع بروشورها
23 فروردین 1396

انواع کاربرد و روش توزیع بروشورها

تحریریه همچاپ

بروشور‌ها ابزار تبلیغاتی کاربردی هستند که هیچ کسب‌وکاری نمی‌تواند از آن صرف‌نظر کند. بروشور‌ها با انعطاف‌پذیری بالای‌شان می‌توانند بدون کاهش در حضور تبلیغاتی، شما را در صرفه‌جویی هزینه‌های کمک کنند. بروشور مکملی برای دیگر روش‌های تبلیغاتی است. طراحی محصول چاپی که هم آگاه‌ساز و هم جذاب و گیرا باشد، اصلا کار آسانی نیست. ولی یک بروشور خوب چطور طراحی می‌شود؟ قبل از اینکه بتوانیم به فکر چگونگی طراحی بروشور خوب باشیم، اول باید انواع بروشور را بر اساس کاربردشان از هم تشخیص دهیم تا طراحی هدفمندتر و استفاده‌ی بهتری از آنها داشته باشیم.

تکنیک‌های طراحی خلاقانه لوگوهای دوحرفی ـ بخش دوم
9 بهمن 1395

تکنیک‌های طراحی خلاقانه لوگوهای دوحرفی ـ بخش دوم

تحریریه همچاپ

لوگوهای مبتنی بر حروف در مقایسه با دیگر سبک‌های طراحی لوگو مزایای منحصربه‌فردی دارند. ترکیب حروف چاپی تحت عنوان اجزای بصری می‌تواند همانند قدم‌زنی روی طناب نازکی باشد، مخصوصاً زمانی که تمایل دارید با لوگو، کل برند خود را معرفی کنید. اگر در طراحی لوگوهای حرف پایه را بسازید، به تصاویر متعارف شباهت بسیاری پیدا می‌کنند و نمی‌توانند مستقیما با مخاطب ارتباط برقرار ‌کنند. ولی اگر هم حروف خیلی ساده باشند، بر مخاطب تأثیر بصری نخواهند گذاشت. در این بخش از مقاله به ادامه‌ی معرفی مجموعه‌ی جامعی از روش‌ها و تکنیک‌های طراحی لوگوهای دوحرفی می‌پردازیم.

بررسی تطبیقی PDF با فرمت‌های HTML و  XML
9 بهمن 1395

بررسی تطبیقی PDF با فرمت‌های HTML و XML

تحریریه همچاپ

PDF اغلب اوقات با HTML مقایسه می‌شود، اطلاعاتی که برای ایجاد صفحات اینترنتی از آنها استفاده می‌شود. فرمت HTML بعوض ظاهرشان، در اصل برای توصیف ساختار سند ایجاد شد. ظاهر صفحه اینترنتی ‌توسط مرورگر اینترنتی تعیین می‌شود ، نه ایجادکننده سند. با افزایش محبوبیت شبکه جهانی وب، نسخه‌های جدید HTML بجای محتوای صفحات، به خاطر جنبه‌های بصری صفحات اینترنتی استفاده می‌شوند. بدین ترتیب،HTML هم باPDF در راستای هدف یکسانی گام برمی‌دارد.

راهنمای کنترل روش های چاپی ـ ISO 12647
16 دی 1395
16 دی 1395

راهنمای کنترل روش های چاپی ـ ISO 12647

تحریریه همچاپ

کارگروه‌های جداگانه‌ای براساس سازمان بین المللی استاندارد براساس تعریف استانداردهای صنعت چاپ مشغول به کار می‌شوند. یکی از این استاندارد‌ها ISO 12647 است که مجموعه‌ای از اصول و قواعد را برلی کنترل کیفیت چاپگر‌ها نشان می‌دهد. خصوصیات این استاندارد شامل نقاط و تلورانس‌های کنترل فرایند استاندارد می‌شود، به‌طوری که ISO 12647-2 به چاپ افست مربوط می‌شود. استانداردسازی تولید به معنی تعریف پارامترهای تولید، به همراه با تلورانس خاص آنهاست. این تعریف در ISO 12647 شامل موارد زیر است:

رنگ‌های موثر در افزایش فروش تبلیغات بروشوری
12 دی 1395
12 دی 1395

رنگ‌های موثر در افزایش فروش تبلیغات بروشوری

تحریریه همچاپ

بروشور برای هر شرکتی بسیار مهم است. برای اینکه بتوانید رنگ مناسب شرکت خود را بیابید، توجه داشته باشید که رنگ‌های کم‌ارزش از میزان فروش کالا‌ها و خدمات شما می‌کاهند. همیشه رنگ‌هایی را انتخاب کنید که طرح‌های شما را برجسته کرده و باعث فروش بیشتر کالا‌ها و خدمات شوند.

چاپگر حرفه‌ای EFI تسخیر بازارهای جدید صنعت چاپ
25 آذر 1395
25 آذر 1395

چاپگر حرفه‌ای EFI تسخیر بازارهای جدید صنعت چاپ

تحریریه همچاپ

این چاپگر EFI، سرعت و کارایی صنعت چاپ دیجیتال را بهبود بخشیده و آنرا تسریع کرده است. صنعت چاپ بریتانیا و بسیاری از شرکت ها و گروه هایی ESP که در زمینه گرافیک کار می کنند در طی سال های اخیر چاپگرهای حرفه ای رول LED EFI VUTEK GS5500lxr و VUTEK GS3250 X مسطح و LED را خریداری کرده اند، می‌توان گفت که صنعت چاپ با همین چاپگرها می‌تواند نیازهای جدید مشتریان را برآورده کند.

برنامه‌ریزی چهار هفته‌ای برای ایجاد غرفه نمایشگاه تجاری – بخش اول
24 فروردین 1396

برنامه‌ریزی چهار هفته‌ای برای ایجاد غرفه نمایشگاه تجاری – بخش اول

تحریریه همچاپ

نمایشگاه‌های تجاری برای شرکت‌های بزرگ و کوچک به عنوان یکی از بخش‌های جدائی‌ناپذیر راهبرد بازاریابی و فروش مطرح است. معمولا ماه‌ها قبل از برگزاری نمایشگاه باید برنامه‌ریزی کنید. ولی اگر تصمیم به حضور در نمایشگاه تجاری به صورت ناگهانی و بدون تصمیم قبلی گرفته شود و فقط چهار هفته تا برگزاری آن باقی مانده باشد؟ آیا امکان آمادگی برای حضور موفق در چنین مدت زمان کمی وجود دارد؟ پاسخ مثبت است. با کمی مهارت سازماندهی و نظم، جدول زمانی باجزئیات و داشتن شرکای مناسب در کنار خود می‌توانید حالا این کار را انجام دهید.

برنامه‌ریزی چهار هفته‌ای برای ایجاد غرفه نمایشگاه تجاری – بخش دوم
24 فروردین 1396

برنامه‌ریزی چهار هفته‌ای برای ایجاد غرفه نمایشگاه تجاری – بخش دوم

تحریریه همچاپ

اگر تصمیم به حضور در نمایشگاه تجاری به صورت ناگهانی و بدون تصمیم قبلی گرفته شود و فقط چهار هفته تا برگزاری آن باقی مانده باشد، آیا اصولا باید آن را جدی گرفت؟ آیا امکان آمادگی برای حضور موفق در چنین مدت زمان کمی وجود دارد؟ پاسخ مثبت است. البته اگر تمایل دارید که در مدت 30 روز معرفی و نمایش حرفه‌ای کاملا موفقی از خود را برنامه‌ریزی کنید، نکته کلیدی در اینجا «تجدیدنظر» است. فرض کنید که شانس بسیاری داشته باشید تا بتوانید سازنده‌ی غرفه نمایشگاهی بیابید که بتواند در مدت ‌زمان کوتاهی غرفه‌تان را طراحی کرده و راه‌اندازی کند. البته هر از گاهی هم اتفاقات پیش‌بینی نشده‌ای روی می‌دهد و شما قطعا و مطمئناً نمی‌توانید کاملا روی آن حساب باز کنید.

چاپگر لیزری یا جوهرافشان، کدام یک بهتر است؟
8 دی 1395
8 دی 1395

چاپگر لیزری یا جوهرافشان، کدام یک بهتر است؟

تحریریه همچاپ

تصمیم‌گیری درباره‌ی خرید چاپگر مناسب کسب‌و‌کارها کوچک کار دشواری است. با وجود عادات و دیدگاه‌های نادرست رایج، تصمیم‌گیری در مورد نوع جوهرافشان و لیزری بودن آن حتی سخت‌تر می‌شود. بهترین روش برای تصمیم‌گیری این است که روی نیازهای خود متمرکز شوید و آنچه را که باید چاپ شود، مشخص کنید.

آموزش تصویری ایجاد رنگ‌های نقطه‌ای با استفاده از Scribus 1.4.5
26 فروردین 1396

آموزش تصویری ایجاد رنگ‌های نقطه‌ای با استفاده از Scribus 1.4.5

تحریریه همچاپ

نرم‌افزار رایگان و پرامکانات Scribus جایگزین مناسبی برای InDesign و Corel است. این نرم‌افزار خدمات طراحی خوبی، مخصوصا پروژه‌های کوچک‌تر ارائه می‌دهد. این برنامه همچنین در ایجاد رنگ‌های خاص با پرداخت‌های بیشتر گزینه‌ی خوبی است. آیا می‌خواهید تراکت‌ها را با ورنی برجسته موکد کنید، کارت ویزیت‌های خود را طلاکوب کرده یا کارت تبریک‌های خود را با رنگ‌های نقطه‌ای تزئین کنید؟ مرحله ‌به‌ مرحله از راهنمای ما پیروی کنید تا به شما نحوه‌ی ایجاد رنگ‌های نقطه‌ای را با استفاده از نرم‌افزار Scribus version 1.4.5 مخصوص ویندوز را نشان می‌دهیم، هرچند که این مراحل در نسخه‌های قدیمی این برنامه مشابه است.

نکات و مثال‌های تبلیغات با تراکت
26 فروردین 1396

نکات و مثال‌های تبلیغات با تراکت

تحریریه همچاپ

آیا می‌خواهید با مخاطب خود به صورت مقرون بصرفه ارتباط برقرار کنید؟ اگر چنین است، تبلیغات با تراکت شاید جوابی به این منظور باشد. هیچ کسب و کاری در بکارگیری از تراکت‌ها نه خیلی کوچک یا بزرگ است. تراکت‌ها در آزمون زمان سربلند بیرون آمده‌اند و خودشان را به عنوان ابزار موثر و مقرون بصرفه اثبات کرده‌اند. هر شرکت تبلیغاتی یا کسب و کار باسابقه‌ای قدر و جایگاه تراکت را به عنوان ابزار موثر بازاریابی و تبلیغات می‌دانند. فعالان حوزه تبلیغ و ترویج باشگاه‌ها و انجمن‌ها علاقه‌مندی بسیاری به آنها دارند و معمولا از تراکت برای اعلان حضور اشخاص معروف یا نمایش‌های آتی خود استفاده‌ی می‌کنند.

فواید چاپ فاکتورهای خودکپی یا کاربن‌لس (NCR)
27 فروردین 1396

فواید چاپ فاکتورهای خودکپی یا کاربن‌لس (NCR)

تحریریه همچاپ

کسب و کارها و شرکت‌ها همیشه برای فعالیت‌های تجاری خود به فاکتورهای خودکپی (Carbonless Forms) وابسته بوده‌اند (گاهی نیز با عنوان فاکتور NCR شناخته می‎شوند) و امروزه نیز هیچ از رواج آنها کاسته نشده است. در حالیکه اکثر شرکت‌ها در حال حاضر ترجیح می‌دهند که اطلاعات خود را به صورت دیجیتالی ذخیره کنند، کسب و کارهایی که فعالیت‌های اقتصادی در مقیاس کوچک دارند، بخاطر امکان تکثیر بی‌زحمت اسناد فاکتور همچنان به استفاده از آنها گرایش نشان می‌دهند. قبلاً فقط چیزهایی در مورد فاکتورهای خودکپی شنیده‌اید، ولی چندان شناختی نسبت به آن ندارید؟ خوب، در این مقاله یک سری از واقعیات در مورد فاکتورهای خودکپی ارائه شده است که می‌تواند به بهبود و توسعه وضعیت کسب و کار شما کمک می‌کند.

نگاهی اجمالی بر فعالیت‌های انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران
27 فروردین 1396

نگاهی اجمالی بر فعالیت‌های انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران

تحریریه همچاپ

پیشینه‌ی انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران به سال 1355 برمی‌گردد که در آن سال با تلاش‌های جمعی از بزرگان هنر گرافیک، سندیکایی برای حمایت، نظارت و اعتلای هنر طراحی گرافیک و طراحان ایران شکل گرفت. این امر تا حدی به توانایی طراحان گرافیک شاخص آن زمان ایران برمی‌گردد که به‌تازگی برخی از آثار آنها در نشریات تخصصی غربی کار شده بود و هنر طراحی گرافیک ایران را به جهان شناسانده بود. اما هنوز انجمن به طور رسمی موجودیت پیدا نکرده بود و تنها با تلاش‌های ارزشمند مرتضی ممیز و دیگر فعالان این عرصه بود که فعالیت رسمی و قانونی انجمن در مهر 1376 عملی شد. همین تلاش‌های بی‌وقفه استاد ممیز در یافتن راهکارهای قانونی و مقابله با چالش‌های روبروی انجمن بود که وی را ملقب به پدر گرافیک ایران نمود.

علت انتخاب تاریخ برگزاری هفته طراحی گرافیک
29 فروردین 1396

علت انتخاب تاریخ برگزاری هفته طراحی گرافیک

تحریریه همچاپ

شاید برای شما یا بسیاری از طراحان گرافیک و علاقه‌مندان آن این سوال مطرح شده باشد که دلیل انتخاب تاریخ 27 آوریل یا همان 7 اردیبهشت به عنوان روز طراحی گرافیک چه می‌تواند باشد. چه واقعا این نکته برای شما سوال شده باشد، چه اینکه حداقل دانستن آن را برایتان جالب باشد، آگاهی از علت انتخاب چنین روزی برای گرافیک مانند میل به آگاهی از ریشه‌‌های هر عامل دیگری قطعا فواید ارزشمندی برای شناخت و فهم شما از مسائل خواهد داشت. با اینکه آگاهی از علت روز گرافیک دامنه‌ی تاثیرگذاری اندکی بر کارکرد طراح دارد ولی اصولا هرچه افراد نسبت به موضوعاتی که با آنها بیشتر سر و کار دارند، شناخت جامع و عمیق‌تر داشته باشند، قطعا در کار خود موفق‌تر عمل خواهند کرد، مخصوصا اینکه هنگام مواجهه با آنها می‌توانند خلاقیت بیشتری از خود بروز دهند، راحت‌تر با سختی‌ها و مشکلات آن کنار بیایند یا راه‌حلی برایشان پیدا کنند.

اینفوگرافیک مقایسه‌ی نرم‌افزارهای فتوشاپ، این‌دیزاین و ایلاستریتور
29 فروردین 1396

اینفوگرافیک مقایسه‌ی نرم‌افزارهای فتوشاپ، این‌دیزاین و ایلاستریتور

تحریریه همچاپ

هزاران مقاله و آموزش تصویری طراحی و همچنین طیف وسیعی از انواع Template در فرمت‌های متنوعی ازجمله فرمت محبوب PSD (فرمت فتوشاپ) در فضای وب به‌وفور دردسترس است، ولی آیا این امکان به معنی الزام شما در استفاده از Photoshop برای طراحی گرافیکی است؟ نرم‌افزارهای حرفه‌ای بزرگ دیگر مانند Illustrator و InDesign چطور؟ کدام نرم‌افزار می‌تواند در طراحی حرفه‌ای‌ترین خروجی را ارائه دهد؟ پاسخ این پرسش به خصوصیات پروژه‌تان بستگی دارد. با اینکه شما حتی می‌توانید از برنامه‌ی Microsoft Word هم برای طراحی استفاده کنید، ولی قطعا یک طراح گرافیک حرفه‌ای گزینه‌ی بهتری را ترجیح می‌دهد.

فعالیت‌های هفته‌ طراحی گرافیک
30 فروردین 1396

فعالیت‌های هفته‌ طراحی گرافیک

تحریریه همچاپ

طراحی گرافیک و چاپ وجود داشته است، بلکه از این رو که همچاپ و انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران مصمم به توسعه‌ی همکاری‌های متقابلی‌ در زمینه‌های مختلف هستند، طبیعی است که این هفته از جهات مختلف برای صنعت چاپ و خصوصا همچاپ ارزش و جایگاه قابل‌ اعتنایی دارد. به علاوه، همچاپ در طول هفته گرافیک نیز به عنوان اسپانسر در روز افتتاحیه خانه هنرمندان ایران برای اطلاع‌رسانی از فعالیت‌های خود و همکاری مشترک با انجمن صنفی حضور مستمر خواهد داشت.

همچاپ، اسپانسر انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران
30 فروردین 1396

همچاپ، اسپانسر انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران

تحریریه همچاپ

علی‌رغم اینکه تنها مدت کوتاهی از شروع فعالیت همچاپ می‌گذرد، این برند فروشگاه آنلاین محصولات چاپی توانسته توانایی‌های منحصربفرد و کیفیت چاپ خود را در حدی اثبات کند که علاوه بر اتفاقات خوب مختلفی که تا کنون رقم زده است، اکنون به سمت تجربه‌ی نوینی در همکاری با انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران (IGDS) گام برمی‌دارد. اکنون همچاپ به عنوان اسپانسر تنها نهاد حامی و ناظر هنرمندان طراح و هنر طراحی گرافیک ایران وارد مرحله‌ی نوینی از فعالیت کاری خود شده است که می‌تواند نتایج ارزشمندی برای فعالیت بهینه‌ی جامعه گرافیک و صنعت چاپ به همراه داشته باشد.

فرایند پرداخت با یووی موضعی
31 فروردین 1396

فرایند پرداخت با یووی موضعی

تحریریه همچاپ

آیا تا کنون متوجه شده‌اید که چرا هنگام پرسه در نمایشگاه‌ها، ناخودآگاه کارت‌ ویزیت‌های بسیاری را جمع‌آوری می‌کنید؟ وقتی در خیابان راه می‌روید، پشت سر هم تراکت‌هایی به شما داده می‌شود. چطور می‌توان مروری بر همه‌ی این محصولات تبلیغاتی داشت؟ نکته‌ی خوب اینجاست که برخی محصولات نسبت به بقیه متمایز و متفاوت هستند. ‌چنین محصولاتی نباید دیگر فقط از یک ‌تکه کاغذ ساده‌ تولید شوند. محصولات چاپی متمایز باید علاوه با اینکه ظاهر زیبایی داشته باشند، از جذابیت حسی هم برخوردار باشند.

ایده‌هایی برای افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های تولیدی چاپخانه‌ها
1 اردیبهشت 1396

ایده‌هایی برای افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های تولیدی چاپخانه‌ها

تحریریه همچاپ

قطعا اگر از هر فعال حوزه کسب و کاری سوال شود که قیمت‌گذاری رقابتی چقدر اهمیت دارد؟ در پاسخ به نحوی اهمیت حیاتی آن را یادآور خواهد شد. اهمیت این امر صرفا به حوزه چاپ و چاپخانه‌ها برنمی‌گردد بلکه یکی از جنبه‌های تفکر اقتصادی همه‌ی کسب و کارها در قیمت‌گذاری رقابتی نمود می‌یابد. فرقی نمی‌کند که چاپخانه‌ای تجاری، چاپخانه‌ی یک سازمان بزرگ، شرکت چاپ آنلاین یا کارخانه‌ی بزرگ چاپی باشید که دائما در حال رصد قیمت‌ها و کاهش آنهاست. با اینکه چاپخانه‌های تجاری مدام باید از هزینه‌های تولید خود را کاهش بدهند تا توان رقابتی خود را حفظ کنند، اما چاپخانه‌های درون‌سازمانی همیشه به دنبال افزایش بهره‌وری و بازده خود هستند تا با خطر تامین نیاز چاپی خارج از سازمان جلوگیری کنند و دوام فعالیت خودشان را در سازمان حفظ کنند.

فواید و کاربردهای یو وی موضعی
1 اردیبهشت 1396

فواید و کاربردهای یو وی موضعی

تحریریه همچاپ

روکش یو وی (فرابنفش) به خاطر مقاومت در برابر اشعه‌ها خورشید نام‌گذاری نشده‌ است. البته برعکس، نام این روش برگرفته از فرایند تولیدی است که در آن از خشک‌کننده UV استفاده می‌شود. ولی این فرایند چه مراحلی را طی می‌کند؟ کشیدن روکش روی محصول در یک مرحله و چند ساعت کار به انجام می‌رسد. برای تولید سریع‌تر و جلوگیری از ور آمدن روکش، امروزه ورق کاغذ به خشک‌کننده UV با قدرت بالا (120 وات/سانتی‌متر) فرستاده می‌شود. فتوپلیمرها درون روکش (متریال مصنوعی حساس به نور) فورا سفت می‌شوند و محصول چاپی را برای مرحله بعد آماده می‌سازند: برش. به این ترتیب، یو وی موضعی پرداخته می‌‎شود و حالا وقت آن است که به فواید و کاربردهای یو وی موضعی بپردازیم.

مهم‌ترین رسانه‌ی تبلیغاتی استارت‌آپ‌ها
1 اردیبهشت 1396

مهم‌ترین رسانه‌ی تبلیغاتی استارت‌آپ‌ها

تحریریه همچاپ

ایده‌ای برای کسب و کار و نام آن در ذهن دارید و سرمایه‌ای هم برای شروع کار شرکت‌تان کنار گذاشته‌اید. حالا بزرگ‌ترین چالش سر راه‌تان قرار دارد: اینکه چطور نام خود را سر زبان‌‌ها بیاندازید و مشتریانی را برای خود دست و پا کنید. بودجه معمولا برای تبلیغات تلویزیونی، آگهی در مجلات یا اجرای کمپین‌ روی بیلبوردهای سراسر کشور جواب‌گو نیست. استارت‌آپ‌ها برای بدست آوردن و حفظ مشتریان جدید می‌توانند از روش‌هایی استفاده کنند استطاعت مالی انجام آنها را دارند. همچنین شخصیت و تلاش‌ها و دغدغه‌های شخصی شما تا حد زیادی به انتخاب درست و نحوه طراحی محصولات چاپی بستگی دارد. می‌توانید اوراق دارای سربرگ یا کارت ویزیت گزینه‌های خوبی برای شروع هستند چراکه با ایجاد توازن بین هزینه‌ی کم و ایجاد تاثیر کسب و کار حرفه‌ای می‌توانند حاصل خوبی برایتان داشته باشد.

سایزهای استاندارد چاپ پوستر
2 اردیبهشت 1396

سایزهای استاندارد چاپ پوستر

تحریریه همچاپ

پوسترها در چندین سایز استاندارد ارائه می‌شوند که هر کدام کاربرد رایج خاص خود را دارند. کاربردهای رایج پوسترهای سایز استاندارد شامل اعلامیه رویدادها، اعلان‌های کمپانی‌ها و مدارس، تبلیغ فیلم‌های سینمایی و کنسرت‌های موسیقی و آگهی‌های فضاهای خارجی می‌شود. سایزهای استاندارد پوستر را می‌توانید در تصویر زیر م