021-88323299021-88323299
service@hamchap.irservice@hamchap.ir

| وبلاگ | چاپ و طراحی | بهتر است بدانید


نکات چاپ تقویم
29 دی 1395

نکات چاپ تقویم

تحریریه همچاپ

به انتهای سال نزدیک می‌شویم، سفارش‌ها و جستجوی اطلاعات بابت چاپ تقویم به میزان فزاینده‌ای افزایش می‌یابد. تقویم ابزار تبلیغاتی پرطرفداری است، به همین دلیل هم بسیاری از مشاغل به چند دلیل خیلی خوب علاقه‌ی بسیاری به چاپ تقویم و سررسید مخصوصا برای ایام تعطیل نشان می‌دهند.

فرایندهای صحافی
28 دی 1395

فرایندهای صحافی

تحریریه همچاپ

قبل از اینکه عملا فرایند صحافی آغاز شود، باید مراحلی طی شود تا سطوح چاپی آماده صحافی شوند. این مراحل را به طور کلی می‌توان به برش، مرتب‌سازی و تازنی تقسیم کرد و آنها را به منزله‌ی فرایند پیشاصحافی در نظر گرفت. صحافی و انواع آن عملا بعد از طی شدن این مراحل آغاز می‌شود. در ادامه به معرفی مراحل اساسی پیشاصحافی می‌پردازیم و سپس معرفی مختصری از صحافی فنری، ته‌چسب، مفتول‌دوزی، کلاسوری، نخی‌دوزی، مفتول‌دوزی زینی، کناره‌دوزی خواهیم داشت.

معانی پشت نمادهای رنگی
28 دی 1395

معانی پشت نمادهای رنگی

تحریریه همچاپ

رنگ‌ها بر مردم تأثیر می‌گذارند و برخی احساسات و معانی را در اذهان آنها تداعی ‌می‌کنند. این تداعی معانی با فرهنگ جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم و همچنین تجربیات شخصی ما توصیف می‌شوند. اگر پیش خود فکر می‌کنید که این حرف‌ها چه ارتباطی با مسئله‌ی چاپ دارد، باید گفت که معانی که رنگ‌ها تداعی می‌کنند ارتباط بسیار عمیقی با نحوه‌ی گزینش آنها در طراحی محصولات چاپی دارند. اگر تعجب می‌کنید چرا یک طراح بجای اینکه از رنگ بی‌دردسری برای چاپ استفاده کند به سمت رنگ‌هایی می‌رود که دغدغه‌های بسیاری در مراحل پیشاچاپی و چاپی ایجاد می‌کند، پس حتما هنوز به نقش بسیار تاثیرگذار رنگ‌ها پی نبرده‌اید. در واقع، رنگ‌ها به صورت خودآگاه و ناخودآگاه به مخاطبان پیام‌ها و مفاهیم خاصی را انتقال می‌دهند و روی جهت‌دهی تصمیمات و افکار آنها به شدت موثرند.

مبانی فرمت فایل  EPS
28 دی 1395

مبانی فرمت فایل EPS

تحریریه همچاپ

حروف اختصاری نام فرمت EPS مخفف Encapsulated PostScript است که می‌توان آن را به «فایل محفوظ پست‌اسکریپت» ترجمه کرد. فرمت EPS یک فرمت فایل گرافیکی استاندارد برای تبادل تصاویر، طرح‌ها (مانند لوگو یا نقشه) یا حتی صفحه‌بندی صفحات کامل است. فایل EPS با بهره‌گیری از زبان توصیفی صفحه پست‌اسکریپت، در درون خود توصیفی از شکل‌ها، طرح‌ها، صفحه‌بندی‌ها و متون صورت می‌دهد و در واقع، آنها را به زبان خود ترجمه می‌کند. این فرمت هم داده‌های پیکسلی ((Bitmap و هم برداری (وکتور) را پشتیبانی می‌کند. هدف یک فایل EPS این است که دیگر صفحات را نیز شامل بشود. گاهی اوقات فایل‌های EPS، فایلEPSF نیز نامیده می‌شوند که در واقع، معادل«فرمت فایل محفوظ پست‌اسکریپت» فرمت است. پسوند فایل‌های EPS عموما.eps یا.epsf است.

صحافی ته‌چسب
27 دی 1395

صحافی ته‌چسب

تحریریه همچاپ

صحافی ته‌چسب روشی برای نگهداشت صفحات محصولات چاپی است که با چسب‌زنی به عطف صفحات مرتب شده صورت می‌گیرد. این صحافی تحت عنوان صحافی چسبی هم شناخته می‌شود و از آن برای کتاب‌های جلد شومیزی (جلد کاغذی)، دفترچه‌های تلفن، کاتالوگ‌ها و دیگر نشریات چندصفحه‌ای استفاده می‌شود. براساس وب سایتPrintwiki حدود ۴0 درصد از همه‌ی مجلات آمریکا صحافی ته‌چسب می‌شوند.

انواع تا در بروشور
27 دی 1395

انواع تا در بروشور

تحریریه همچاپ

طراحی بروشور روشی است که شرکت‌ها بوسیله آن می‌توانند پیام کلیدی تبلیغاتی خود را به مخاطبان انتقال دهند. بروشورهای رنگی، برجسته، حرفه‌ای روش‌های جالبی هستند که می‌توانند بیشترین تاثیر را بر جای بگذارید.به منظور اینکه بروشورتان نسبت به توده‌ی بروشورهای معمولی، متمایز و خاص جلوه کند، می‌توانید بروشورهای تاشو طراحی کنید. با بروشورهای تاشو می‌توانید اطلاعات مهم و کلیدی خود را به چند بخش تقسیم بندی کنید تا مشتریان بالقوه‌تان بتوانند راحت‌تر اطلاعات خود را مدیریت کنند. در اینجا پنج نوع بروشور تاشده اصلی را معرفی می‌کنیم که طراحی آسانی داشته و برای شروع گزینه‌های خوبی محسوب می‌شوند.

آموزش ویرایش تصویر و رنگ فایل PDF
26 دی 1395

آموزش ویرایش تصویر و رنگ فایل PDF

تحریریه همچاپ

مبحث ویرایش فایل‌های PDF گستردگی بسیاری دارد و از آنجا که این فرمت در مرحله‌ی پیشاچاپی تقریبا به قالب مسلط ارسال فایل برای چاپ تبدیل شده است، نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت. از همین رو، در مقالات جداگانه‌ای به آموزش جنبه‌های مختلف ویرایش فایل PDF و ابزارهای مناسب آنها می‌پردازیم.

شیوه‌های طراحی بروشور
26 دی 1395

شیوه‌های طراحی بروشور

تحریریه همچاپ

بروشور‌ها ابزار تبلیغاتی کاربردی هستند که هیچ کسب‌وکاری نمی‌تواند از آن صرف‌نظر کند. بروشور‌ها با انعطاف‌پذیری بالای‌شان می‌توانند بدون کاهش در حضور تبلیغاتی، شما را در صرفه‌جویی هزینه‌های کمک کنند. بروشور مکملی برای دیگر روش‌های تبلیغاتی است.

آموزش و معرفی ابزارهای ویرایش PDF
26 دی 1395

آموزش و معرفی ابزارهای ویرایش PDF

تحریریه همچاپ

مبحث ویرایش فایل‌های PDF گستردگی بسیاری دارد و از آنجا که این فرمت در مرحله‌ی پیشاچاپی تقریبا به قالب مسلط ارسال فایل برای چاپ تبدیل شده است، نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت. از همین رو، در مقالات جداگانه‌ای به آموزش جنبه‌های مختلف ویرایش فایل PDF و ابزارهای مناسب آنها می‌پردازیم. به خاطر همین گستردگی مبحث، ما موضوعاتی مانند فراداده، لب‌بر و ادغام فایل PDF را در مقالات آتی بلاگ همچاپ به طور اختصاصی مطرح خواهیم کرد، اما عجالتا در اینجا به مباحث مهمی چون ویرایش فایل‌های رمزدار و ابزارهای مناسب ویرایش PDF خواهیم پرداخت.

معرفی انواع پرداخت‌های تکمیلی
25 دی 1395

معرفی انواع پرداخت‌های تکمیلی

تحریریه همچاپ

پرداخت‌های تکمیلی به همه فعالیت‌هایی اشاره می‌کند که بعد از چاپ روی محصولات چاپی صورت می‌گیرند. این امر شامل صحافی (تازنی، ترتیب‌دهی و جلدکشی همه‌ی کاغذهای چاپی) و فرایندهای تزئینی مانند دایکات، چاپ برجسته (اِمباس) یا لمینیت است.

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

Samandehi
Back To Top