021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

استفاده از منابع انرژی حافظ محیط‌زیست در فلسفه‌ی کسب و کار ما اولویت دارد. ما به عنوان شرکت ارائه‌ی خدمات چاپی بین‌المللی وظیفه خود می‌دانیم که در حفظ محیط‌زیست خود بیشترین سهم ممکن را به عهده بگیریم. این امر نه تنها در فعالیت‌های ما، بلکه در زمان گزینش شرکای‌مان نیز به خوبی مشهود است. به همین دلیل محصولات ما از طریق شرکت خدماتی DPD ارسال می‌شوند که برای ارسال محموله‌های خود از برنامه‌ی Total Zero برای ارسال غیرآسیب‌زا به محیط‌زیست بهره می‌گیرد. مزیت این برنامه زیست‌محیطی این است که با استفاده از راهبردهای زیست‌محیطی گوناگونی می‌تواند کالاها را با شیوه‌های عاری از تولید دی‌اکسیدکربن به دست گیرنده‌ی خود برساند. از آنجا که محصولات ما همه با استفاده از شیوه‌ی ارسال غیر‌آسیب‌زا به محیط‌زیست فرستاده می‌شوند، شما با هر سفارش خود از پروژه‌ی Total Zero حمایت می‌کنید. این امر هزینه‌ای برای شما در پی ندارد، اما به حفظ محیط‌زیست کمک شایانی می‌کند. چه فرآیند ارسال بهینه شود و یا چه در پروژه‌های حفاظت زیست‌محیطی سهیم شویم، با استفاده از این برنامه می‌توان تمام محصولات ارسالی در راستای حفظ محیط‌زیست و مقابله با تغییرات اقلیمی فرستاده ‌شوند.

چه تفکری پشت برنامه‌ی Total Zero است؟


بنیان برنامه‌ی Total Zero را می‌توان بر سه اصل قرار داد. اولین اصل به راهبرد ما در میزان‌سنجی آلودگی دی‌اکسیدکربن برمی‌گردد. از سال 2006، شرکت DPD انتشار ناشی از ارسال محصولات و انتشار ناشی از خود کسب و کار ما را اندازه‌گیری کرد. در عین حال با پیشرفت‌های عظیم فناوری می‌توان میزان آلودگی دی‌اکسیدکربن را در هر ارسال با دقت بالایی محاسبه کرد. این محاسبه نه تنها شیوه‌ی حمل‌و‌نقل، بلکه همه‌ی رویه‌های کاری داخلی را نیز لحاظ می‌کند. با این اندازه‌گیری می‌توان به وضوح مشاهده کرد که چه فرایندهایی آلودگی بیش از حدی را تولید می‌کنند و کدام فرایندها باید بهینه شوند.

وسائل نقلیه بیش از پیش برقی می‌شوند


دومین اصل از برنامه Total Zero کاهش انتشار دی‌اکسیدکربن است. شیوه‌ی اندازه‌گیری در اینجا به عنوان راهنما بکار می‌آید. همه‌ی حوزه‌های لجستیکی بهینه می‌شوند. اولین حوزه البته خود حمل‌و‌نقل است. شرکت DPD تقریبا همه‌چیز را از طریق خشکی ارسال می‌کند و به همین دلیل هم از آلودگی‌های وسیع دی‌اکسیدکربن ترابری هوایی اجتناب می‌شود. علاوه بر این، وسائل نقلیه‌ی برقی بیش از پیش در شهرها مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچاپ DPD اولین وسیله‌ی نقلیه حمل بار با سوخت برقی جهان را بکار گرفت که همچنین برای مسافت‌های کوتاه هم مناسب است. کامیون‌های مسافت‌های طولانی‌تر هنوز مورد استفاده قرار می‌گیرند، هرچند که مرتبا از نظر ایرودینامیکی بهبود پیدا می‌کنند. شرکت DPD در اغلب مواقع، از وسائل نقلیه‌ی موتوری در شهرها استفاده نمی‌کند و حالا برای ارسال نامه‌ها به طور فزاینده‌ای به دوچرخه‌های نامه‌بر تکیه پیدا کرده است.

مصرف سوخت مرتبا بهینه می‌شود


در کنار حمل‌و‌نقل، عواملی دیگری هم وجود دارد که در فرایند ارسال محموله‌ها باید لحاظ شوند. برنامه‌ی Total Zero اقداماتی را نیز در درون خود بکار گرفته است. تنها استفاده از کاغذ بازیافتی یکی از این اقدامات است. به‌علاوه، در بعضی از شعبه‌ها، اقداماتی برای صرفه‌جوئی در مصرف انرژی لحاظ شده که مصرف انرژی کل این کمپانی را کاهش داده است. در مکان‌هایی که این امر امکان‌پذیر نیست، مدرن‌ترین فناوری روشنایی بکار گرفته شده که حداقل مصرف انرژی را تقلیل دهد. با همکاری TÜV SÜD، این کمپانی مرتبا حوزه‌های زیر را نظارت و بهینه‌سازی می‌کند.
• مصرف انرژی • مصرف کاغذ • مصرف سوخت • مصرف آب

مصرف موردنیاز با خرید گواهی غرامت در ازای انتشار دی‌اکسیدکربن جبران می‌شود


سومین اصل در ارسال عاری از کربن شامل پرداخت غرامت جبرانی در ازای انتشار دی‌اکسیدکربن است. علی‌رغم همه‌ی اقدامات کاهش مصرف انرژی، این امر اجتناب‌ناپذیر است. پروژه‌های حفاظت زیست‌محیطی که با سرمایه‌گذاری برنامه‌ی Total Zero انجام می‌شوند، انتشار دی‌اکسیدکربن را خنثی می‌کند. این فعالیت‌ها می‌تواند پروژه‌ای محلی در اروپا و یا یک برنامه‌ی بین‌المللی در کشورهای در حال توسعه باشد. به عنوان مثال، برنامه‌ی Total Zero از پروژه‌ی جنگلکاری در کلمبیا حمایت می‌کند. این ایده موجب شکل‌گیری فروشگاه کربن شده است که از منافع حاصله آن برای خنثی‌سازی انتشار جهانی دی‌اکسیدکربن استفاده می‌شود.
علاوه بر برنامه‌ی جنگلکاری، شرکت DPD همچنین از تولید یونجه‌ی آب‌زدایی‌شده که برای محیط‌زیست سودمند است، حمایت می‌کند. یونجه علوفه‌ی ضروری دام‌ها و از مواد غذایی بسیار مغذی است، مملو از ویتامین بوده و مزه خوبی دارد. خصوصیات یونجه موجب می‌شود که بهترین ماده برای گوارش حیوانات باشد و به همین دلیل هم در مقادیر وسیعی کشت می‌شود.
پروژه‌های Total Zeroبالاتر و فراتر از حفظ زیست‌محیط است. این پروژه‌ها به دنبال ارزش اجتماعی افزوده هم است. به همین دلیل این برنامه راستای ایجاد منبع انرژی دوستدار محیط‌زیست، از احداث نیروگاه بیوگاز در کامبوج حمایت می‌کند، به علاوه که این ایده هم فرصت‌های شغلی ایجاد کرده و هم اقتصاد و استقلال منطقه را تقویت می‌کند.

enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir