021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

چاپ غیرآسیب‌زا به شرایط اقلیمی نکته‌ی مهمی در راهبرد حفاظت زیست‌محیطی‌ شماست


هدف حفاظت زیست‌محیطی کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای مانند دی‌اکسید کربن و ایجاد محدودیت در تاثیرات گلخانه‌ای ناشی از فعالیت‌های انسان‌هاست. اولین مرحله در فعالیت‌های حفاظت زیست‌محیطی ایجاد فهرستی از میزان انتشار کربن توسط یک کمپانی، محصول یا خدمت خاص است. این شیوه‌ی معروف به میزان‌سنجی انتشار کربنی به شما این امکان را می‌دهد تا راه‌های بالقوه در جلوگیری یا کاهش انتشار کربن را شناسائی کنید. به عنوان مثال، این امر را می‌توان از طریق اقدامات موثر و کارآمد و همچنین منابع انرژی تجدیدپذیر بوجود آورد. با حمایت پروژه‌های پرداخت غرامت در ازای انتشار کربن، شما می‌توانید انتشار کربنی که در کوتاه‌مدت قابل‌اجتناب نیست را جبران کنید. در چاپ غیرآسیب‌زا به شرایط اقلیمی، مقدار انتشار گاز گلخانه‌ای ناشی از تولید محصول چاپی محاسبه می‌شود و نتیجتا با استفاده از جوازهای کاهش انتشار کربن صادره‌ی پروژه‌های پرداخت غرامت با اعتبار بین‌المللی آن میزان کربن انتشار یافته جبران می‌شود. انتشارهای ناشی مواد اولیه، متریال چاپی، چاپ، فرآوری و حمل‌و‌نقل محصولات نیز همه مورد محاسبه قرار می‌گیرند.
پروژه‌های پرداخت غرامت جبرانی از انتشار کربن جلوگیری می‌کنند. به عنوان مثال، نیروگاه‌ توربین‌های بادی در ترکیه بدون استفاده از سوخت‌های فسیلی مانند ذغال‌سنگ و گازوئیل و بدون انتشار کربن می‌توانند انرژی تولید کنندو همچنین پس‌اندازهای قابل فروش دی‌اکسیدکربن وجود دارد که در شکل جوازهای کاهش انتشار ارائه شدند. مکانیسم جواز فروشی انتشار در سطح جهان موجب ترویج توسعه‌ی پایدار و جلوگیری از انتشار دی‌اکسیدکربن با کمترین هزینه‌ی ممکن می‌شوند. به این منظور، انواع مختلفی از پروژه‌ها از جمله نیروگاه‌های آبی تولید برق، نیروگاه‌های زیست‌توده، نیروگاه‌های توربین‌های بادی، پروژه‌های حفاظت و احیای جنگل‌ها اجرایی شده که هزینه‌ی آنها از غرامت جبران انتشار کربن تامین می‌شوند.

چاپ غیرآسیب‌زا به شرایط اقلیمی با هزینه‌ی پایین: نگاهی اجمالی به مزایای شما


اعتبار

شما می‌توانید با گزارش‌های سالانه‌، بروشورها، کارت ویزیت و دیگر متریال‌های چاپی غیرآسیب‌زا به شرایط اقلیمی بر راهبرد حفاظت زیست‌محیطی و استفاده از منابع انرژی غیر‌آسیب‌زای خود تاکید کرده و اهمیت بیشتری بدهید.

شفاف‌سازی کامل

شما و مشتریان شما می‌توانند اطلاعات میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای و تمام اقدامات جبرانی مرتبط با محصولات چاپی را بعد از وارد کردن شماره ملی فردی خود در وبسایت www.climatepartner.com برای دیگران هم شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی کنند.

شما شریک مهمی در حفاظت زیست‌محیطی هستید

امروزه مشتریان‌ شما بیش از پیش و به میزان فزاینده‌ای تلاش می‌کنند که از کمپانی‌های دوستدار محیط‌زیست خرید کنند. همچنین که شرکای شرکت‌تان به طور روزافزونی شرکاء خود را بر مبنای معیارهای حفاظت زیست‌محیطی گزینش می‌کنند.

مشارکت در حفظ محیط‌زیست

شما از پروژه‌های حفاظت زیست‌محیطی حمایت می‌کنید که در سطح بین المللی شناخته شده‌اند. گواهینامه‌های حمایت از این پروژه‌ها به صورت برچسب‌های شناسایی سیاه و سفید روی متریال‌های چاپی‌ و هر محصول منفردی گواه این امر هستند.

کاهش هزینه‌ها

به طور میانگین، می‌توان انتشار دی‌اکسیدکربن را با افزایش تنها 1 تا 2 درصدی هزینه‌ی اصلی قراردادها جبران کرد.

کاهش میزان انتشار کربن‌ شما

شما با استفاده از متریال چاپی غیرآسیب‌زا به محیط‌زیست می‌توانید از میزان انتشار کربن کمپانی خود بکاهید.

حفاظت از جنگل و حیات وحش کازیگوا در کوریدور کنیا


این پروژه در جنوب غربی کنیا واقع شده است و به عنوان یک منطقه‌ی حفاظتی مشترک بین شرق تساوو و غرب پارک ملی شناخته می‌شود که یک کوریدور حیات‌وحش و اراضی با بیش از 13 قومیت بومی مختلف را در خود جای داده است.
حفظ منابع طبیعی اراضی جنگلی موجود یکی از برجسته‌ترین وظایف در کاهش تغییرات اقلیمی جهانی بشمار می‌رود. طبق تحقیقات سازمان خواروبار و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو)، جنگل‌های بارانی حاره‌ای تقریبا 18 درصد انتشار کربن جهانی را جذب خود می‌کنند. با این وجود، اراضی جنگلی مرتبا و تدریجا تحلیل می‌روند و کوچک‌تر می‌شوند؛ به عنوان مثال در قاره‌ی آفریقا در بین سال‌های 2000 تا 2005 سالانه بیش از 4 میلیون هکتار زمین جنگلی را از دست داده است. بنابراین، همچنین در کنیا اراضی جنگلی وسیعی با بریدن و سوزاندن گیاهان جنگلی به منظور استفاده از زمین کشاورزی و عملیات‌های عمرانی از بین رفته‌اند. هرچند که این زمین‌های تازه تنها برای مدت کوتاهی حاصلخیز هستند و الوار بدست آمده هم به عنوان چوب تجاری و هیزم استفاده می‌شوند.
به منظور مقابله با تاثیرات مخرب چنین جنگل‌زدایی‌هایی، پروژه‌ی REDD کازیگوا حدود 170،000 هکتار از جنگل‌های خشک و دشت‌های بی‌درخت (ساوانا) از طریق حفاظت از جنگل‌های موجود و جنگلکاری احیا شده‌اند. حوزه‌ی مکانی این پروژه یکی از کوریدورهای حیات‌وحش است که خانه‌ی گونه‌های متعدد پرندگان و حیوانات در معرض انقراضی مانند گورخرها، چیتاها، شیرها و –بسته به فصل- بیش از 500 فیل آفریقایی است.

enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir