021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | ایندیزاین


ایجاد بروشور سه لتی تجاری

2 آذر

ایجاد بروشور سه لتی تجاری

 آگهی ممکن است  بخاطردلایل زیادی طراحی شود. با روش های بیشماری می توانید آگهی را طراحی کرده و یکی از آنها آگهی سه لتی است. کاغذ دوبار تاشده ای که شش صفحه را بوجود می آورد. فایده این نوع آگهی این است که به خمش دیگری نیازی نیست و فقط تا می شود. ولی همگی صفحات یکسان بوده، و در مقایسه با صفحه A4 جالب هستند. با کمی خلاقیت و شاید برخی نمونه ها و از این آموزش می توانید آنرا انجام دهید، می توانید آگهی خود را به گونه ای طراحی کنید که با پروژه شما تناسب داشته باشد.

مرحله 1
برای شروع، قالب افقی dl6 را در فرمت فایل ind دانلود کنید. آنرا در نرم افزار  InDesign باز کنید.


 
مرحله 2
برای ایجاد تغییراتی در حواشی در هر دو صفحه، برروی A-mustervorlage در قسمت مستطیلی شکل صفحات در ستون سمت راست کلیک کنید. در اینجا هرکاری را می توانید انجام دهید تا همه صفحاتی که در این قالب مشخص شده اند را مشاهده کنید. به منوی  Layout> Margins and Column بروید و حاشیه بالایی را به اندازه 15 میلی متر و دیگری ها را به اندازه 10 میلی متر تنظیم کنید. آیکون زنجیره بیک آیکون شکسته شبیه خواهد بود. در صورتی که این چنین نیست، برروی آن کلیک کنید به گونه ای که بتوانید برای حواشی مختلف اندازه های مختلف را وارد کنید. برروی OK کلیک کنید. حالا برروی صفحه 1 در قسمت مستطیلی شکل صفحات کلیک کرده تا اینکه به صفحه ابتدایی برگردید. در صورتی که حواشی به صورت خودکار بروزرسانی نمی شوند، در بالای صفحه 1 و 2 در همان منو A-mustervorlage را بکشید.

 

مرحله 3
برای اینکه حاشیه ای به اندازه 10 میلی متر را برای همه لبه های کاغذ بتوانیم درست کنیم، بهتر است که ار خطوط راهنما استفاده کنیم. در صورتی که قبلا خط کش را فعال نکرده اید آنرا فعال نمایید. خطوط راهنما را از سمت چپ خط کش بکشید و آنها را به اندازه 10 میلی متر از هردو طرف خطوط نقطه چین قرار دهید. برای اینکه آنها را به اندازه 10 میلی متر تنظیم نمایید، لازم است که خط نقطه چینی ایجاد کنید. با کشیدن از مربعی که دو خط کش همدیگر را قطع می کنند به اولین خط نقطه چین، این کار را انجام دهید. حالا اولین خط راهنما را انتخاب و آنرا به اندازه 10 میلی متر تنظیم کرده و آنرا به اندازه 10 میلی متر در بالای فایل به عنوان قدر مطلق تنظیم نمایید. این کار را برای دیگر خطوط نقطه چین انجام دهید. سرانجام راست کلیک کرده و منوی Grids & Guides > Lock Guides را انتخاب نموده تا اینکه خطوط راهنما را به صورت اتفاقی ویرایش نکنید.

 

مرحله 4
زمانی که حواشی و خطوط راهنما تنظیم شده باشند می توانید محتوا و طرح خود را اضافه کنید. داخل حاشیه خاکستری، مطلب یا طرحی را قرار ندهید (بجز محتوایی که در صفحه قرار داده خواهد شد) و آنرا به گونه ای قرار دهید که بخوبی چاپ شود. همچنین در صورتی که چیزی در صفحه وجود نداشته باشد، همگی آنها را برروی حاشیه نارنجی قرار داده طوری که بتوانید قسمت برش را نیز اضافه کنید.
طراحی صفحه رویی که در این صفحه عدد 1 داخل دایره است را شروع کنید. برای ایجاد ترکیبی از قلب های شفاف، با قلم، قلب یا بخشی از لوگوی خود را ترسیم نمایید.


 
مرحله 5
شکل مورد نظر خود را انتخاب، و برای تکثیر آنرا کپی کرده و در جایی درج کنید. بعد از اینکه 5 قلب را ایجاد کردید، هر کدام از آنها را بعد از انتخاب با منوی Rotate بچرخانید. آنها را بسان گلی در کنارهم قرار داده و رنگ آنرا به زرد تغییر دهید. همگی آنها را انتخاب، راست کلیک کرده و منوی Effects > Transparency را انتخاب و میزان شفافیت را به اندازه 60% انتخاب کنید. زمانی که همه قلب ها را انتخاب کردید، راست کلیک کرده و منوی Group را انتخاب و آنها باهم یکجا گروه بندی به عنوان شئی انتخاب نمایید.

 

مرحله 6
حالا قلب ها را تکثیر، بچرخانید و رنگ هریک را تغییر دهید. آنها را برروی قلب های زردرنگ قرار دهید و آنها را یکجا انتخاب نمایید.


 
حالا این قلب ها را 4 بار کپی کنید. یکی از آنها را نسبت به دیگری بزرگتر کرده و آنرا در بالای صفحه قرار دهید. دیگری ها را طوری قرار دهید که بقیه صفحه را دربرگیرند.

 

مرحله 7
حالا در اولین صفحه و آنسوی حاشیه نارنجی مستطیلی را ترسیم نمایید. همه قلب ها را انتخاب، راست کلیک و برش دهید. حالا مستطیل را انتخاب، راست کلیک و منوی Paste Into را انتخاب نمایید. قلب ها حالا به خوبی و با نظم در داخل مستطیل جای می گیرند!


 
مرحله 8
لوگوی خود را در قسمت پایین گوشه راست قرار داده و عنوانی را در داخل مستطیل شکل متن در صفحه بنویسید. فونتی را که دوست دارید را انتخاب کنید. فونت های Calibri و Caslon Pro Italic را در این مقاله آموزشی انتخاب کرده ایم. برای اینکه متن شما نسبت به پس زمینه برجسته بنماید می توانید سایه ای را انتخاب و با راست کلیک و انتخاب منوی Effects > Drop Shadow قسمت بیرونی آنرا درخشان کنید. فاصله را به 1 میلی متر تغییر دهید. قسمت بیرونی آنرا درخشان کرده و اندازه آنرا به 3 میلی متر تغییر دهید.


 
مرحله 9
درپشت برگه عدد 4 وجود دارد. پس زمینه و لوگوی صفحه ابتدایی را کپی کرده وآ را در این صفحه درج کنید. در بالای صفحه و در داخل حواشی، مستطیل سفید رنگی را ترسیم کنید. قسمت مستطیل شکل را به بالای صفحه اضافه کرده و اطلاعات تماس خود را درج کنید.


 
مرحله 10
قلب های صفحات جلویی و پشتی را باهم ترکیب کرده و آنها را در بالای صفحات دارای مطلب قرار دهید. همه قلب ها را بیک رنگ دراورید. با راست کلیک و انتخاب منوی Effects > Gradient Feather، به آنها بال و پر بدهید. سرانجام مستطیل بزرگی با حاشیه ای که می خواهید باشد را ترسیم و قلب ها را مانند مرحله 7 در آن قرار دهید.

 

مرحله 11
زمانی که آگهی را باز می کنید، بخش های 4 و 5 را ملاحظه خواهید کرد. عنوانی را اضافه کنید طوری که برجسته بوده و در دو صفحه قابل مشاهده باشد. با ترسیم قسمت های مستطیلی شکل متن، محتوای خود به همراه با عناوین درج کنید. در این آموزش از بخشی استفاده کرده ایم که می توانید با کلیک برروی منوی Type > Fill wityh Placeholder Text متن خود را درج کنید.


 
مرحله 12
تصاویر خود را اضافه کنید. متن خود را درمیان حواشی کاغذ قرار داده طوری که به عنوان شئی بوده به گونه ای که بتوانید همگی شان را استفاده کنید. در ستون سمت راست Object Style را باز کرده و با کلیک برروی نماد کاغذ در قسمت پایین قسمت مستطیلی شکل، سبک جدیدی را ایجاد کنید. برای آن اسمی را تعیین کنید. برروی منوی Text Wrap & Other Section کلیک کرده و منوی Wrap around object shape را انتخاب و اندازه آنرا برای افست، 4 میلی متر تنظیم کنید.کارتان را تا بدین جا ذخیره کنید و زمانی که تصاویر انتخاب شده اند آنرا در تصاویر خود با کلیک برروی این چنین سبکی به کار ببندید.مرحله 13
حاشیه ای را به تصاویر خود اضافه کرده و در ستون سمت راست قسمت مستطیلی شکل Strokes را باز کنید. ضخامت 10 و 10 الماس سفید رنگ را انتخاب کنید. سرانجام با انتخاب منوی Effects > Drop Shadow سایه برجسته را به این تصویر اضافه کنید.

 
مرحله 14
این صفحات پشت آگهی شما خواهند بود. متن خود را نوشته و تصاویر را با همان روش بالایی درج کنید. برای اینکه پس زمینه رنگی شما یکی از بخش های شما شود، مستطیلی را ترسیم و با راست کلیک و انتخاب منوی Arrange > Send to back آنرا در قسمت پایین صفحه قرار دهید. برای اینکه این بخش قدری جالب به نظر برسد، بخشی از قلب را به ان اضافه کنید و به عوض اینکه آنرا تک رنگی کنید، خط نقطه چین سفیدرنگی را همانند مرحله 13 به آن اضافه کرده و آنها را به موازات لبه پایینی قرار دهید.


 
مرحله 15
حالا می توانید نتیجه نهایی را مشاهده کنید، با بازکردن قسمت مستطیل شکل Layer در ستون سمت راست، قالب لایه را غیرفعال کرده و بررروی نماد چشم لایه قالب کلیک کرده و نامرئی کنید. سرانجام برروی منوی View > Screen Mood > Preview کلیک کنید تا هرچیزی را در خارج از فایل خود مخفی نمایید. فایل را بررسی و آنرا برای چاپ ذخیره نمایید.

به اتمام رسید!


 

 


 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک
19 دی 1395

طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


آموزش تکنیک Overprint در این‌دیزاین و ایلاستریتور
25 بهمن 1395

آموزش تکنیک Overprint در این‌دیزاین و ایلاستریتور

تحریریه همچاپ
طراحی تقویم جیبی
27 مهر 1395

طراحی تقویم جیبی

تحریریه همچاپ
طراحی انواع مختلف کارت دعوت
29 مهر 1395

طراحی انواع مختلف کارت دعوت

تحریریه همچاپ
آموزش طراحی و چاپ پرچم های چاپی با نرم افزار ایندیزاین
29 آبان 1395

آموزش طراحی و چاپ پرچم های چاپی با نرم افزار ایندیزاین

تحریریه همچاپ
ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 برای کنفرانس
11 مهر 1395

ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 برای کنفرانس

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir