021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | تراکت و تراکت های تا شده


نکات مهم لیفلت های تاشده تبلیغاتی

7 آذر 1395

نکات مهم لیفلت های تاشده تبلیغاتی


چندین روش برای تا کردن وجود دارد و اغلب اوقات که قصد طراحی لیفلت های تا شده تبلیغاتی را داریم، سردرگم می‌شویم. برای حل این مسئله این نکات را مورد توجه قرار دهید. در این بخش سه نوع لیفلت تا شده تبلیغاتی را معرفی می کنیم.
1.  لیفلت تا شده دروازه‌ای
2.  لیفلت تا شده Z شکل
3.  لیفلت تا شده کتابی
امروز لیفلت تا شده دروازه‌ای را توضیح خواهیم داد و در مورد نحوه چاپ آن نکات ارزشمندی را بیان خواهیم کرد.


 
لیفلت تا شده دروازه‌ای متداول‌ترین شکل لیفلت تبلیغاتی است. یک لیفلت تا شده 6 لتی را در نظر بگیرید دو، وجه کناری در این لیفلت در سمت چپ و راست به سمت لت میانی تا می شوند. این نوع لیفلت در ابعاد A4 به نام لیفلت تا شده نامه‌ای نیز شهرت دارد.
برای این نوع از لیفلت می‌توان تعداد تای بیشتری نیز در نظر گرفت که لت های آن را افزیش می‌دهد. در ادامه تصویر این نوع تقسیم بندی ها را مشاهده می‌نمایید.
 
طراحی لیفلت تا شده نامه ای
برای اولین مرحله طراحی لیفلت تا شده، عمودی یا افقی بودن آن را تعیین نمایید و محتویات لیفلت خود را در جهت تعیین شده قرار دهید. متن و تصاویر را در کنار هم قرار دهید زیرا این قضیه در مورد تعداد وجوهی که نیاز دارید به شما کمک خواهد کرد و مطمئن شوید که تصاویرتان به طور برابر در همه وجوه دیده می شوند. در قدم بعدی فرمتی را انتخاب کنید، در اینجا چند نکته مهم وجود دارند که باید آنها را بخاطر بسپارید:
•  در صورتی که لیفلت تبلیغاتی 6 وجهی (نامه ای) را می‌خواهید چاپ کنید، وجوهی که در ابتدا تا می شوند (وجوه 4 و 5 داخلی و خارجی) لازم است که نسبت به دو قسمت دیگر 2 میلیمتر کوتاه تر باشند. در غیر این صورت لیفلت تبلیغاتی یکنواخت نخواهد بود و کاغذ پیچش های ناخواسته‌ای را خواهد داشت. نمودار زیر نشان می دهد که برگه چقدر باید تا شود.  
• در صورتی که لیفلت تبلیغاتی 6 وجهی (نامه ای) شما در ابعاد A4 است، لت اول آن باید 100×210 میلیمتر باشد. به این صورت که ابعاد لت های لیفلت 100 میلیمتر x 100 میلیمتر x 97 میلیمتر است.
•  در صورتی که می‌خواهید لیفلت تبلیغاتی 8 وجهی (سه خط تا) را چاپ کنید، لازم است اولین وجه به اندازه 4 میلیمتر و، وجه دومی به اندازه 2 میلیمتر باریک تر تا شود.
• در صورتی که می‌خواهید لیفلت تبلیغاتی 10 وجهی را چاپ کنید، لازم است اولین وجه به اندازه 6 میلیمتر و دومی به اندازه 4 میلیمتر و سومی به اندازه 2 میلیمتر باریک تر تا شوند.


توصیه کلی راجع به نحوه چاپ فایل ها

• فایل‌های چاپی باید به اندازه 3 میلیمتر اضافه رنگ داشته باشند.
• متن و تصاویر باید حداقل 10 میلیمتر از حاشیه برش فاصله داشته باشد.
• به هنگام طراحی لیفلت‌های تا شده ممکن است که از راهنماها یا از نشانگرهایی استفاده کرده باشید ولی بخاطر داشته باشید که قبل از چاپ آن، این موارد بر روی محصول نهایی حذف شود.
•  بهتر است که یک ماکت نمونه از طرح خود تهیه نمایید، این کار به شما کمک خواهد کرد که کیفیت نهایی لیفلت خود را برآورد نمایید.
•  باید فایل‌های چاپی را به صورت محصول نهایی و غیرقابل ویرایش تهیه نمایید، به نحوی که دیگر قابل تغییر نباشند. همچاپ در حال حاضر چهار نوع فرمت PDF, TIFF, EPS  و PSD را چاپ می کند.
• بهتر است که وجوه داخلی و خارجی محصول نهایی دو فایل جداگانه داشته باشند تا سردرگم نشوید و نام وجوه نیز متناسب با نوع فایل باشد. لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

اینفوگرافیک مقايسه چاپ ديجيتال و افست
25 اردیبهشت 1396

اینفوگرافیک مقايسه چاپ ديجيتال و افست

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


بررسی بروشورهای استاندارد
4 بهمن 1395

بررسی بروشورهای استاندارد

تحریریه همچاپ
ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 برای کنفرانس
11 مهر 1395

ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 برای کنفرانس

تحریریه همچاپ
انواع تا در بروشور
27 دی 1395

انواع تا در بروشور

تحریریه همچاپ
نکات مهم لیفلت های تاشده تبلیغاتی
7 آذر 1395

نکات مهم لیفلت های تاشده تبلیغاتی

تحریریه همچاپ
تفاوت‌های تراکت و بروشور
15 دی 1395

تفاوت‌های تراکت و بروشور

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir