021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | فتوشاپ


طراحی دفترچه یادداشت شخصی با نرم افزار فتوشاپ

7 آذر 1395

طراحی دفترچه یادداشت شخصی با نرم افزار فتوشاپ

 
در این آموزش؛ نحوه طراحی دفترچه های یادداشت و زیردستی های شخصی را آموزش خواهیم داد. آنها را معرفی و شما را با این شرکای تجاری بیشتر آشنا می کنیم. بعد از اینکه شما با برخی از نمونه های زیبا و دفترچه های یادداشت آشنا کردیم نحوه طراحی آنها را در نرم افزار فتوشاپ نشان خواهیم داد تا اینکه لوازم التحریری داشته یا اینکه آنها را به مشتریان خود ارائه کنید. این آموزش را برای طراحی دفترچه یادداشت دنبال کنید.

مرحله 1
برای شروع یک فایل خانه شطرنجی یا یک قالب خط دار دلخواه را به صورت فرمت psd دانلود کنید. این چنین قالبی را در یک برگه صفحه A4 و به صورت یک برگه شطرنجی از دو نقطه سوراخ کنید. قالب تان را با نرم افزار فتوشاپ باز کنید.


 
مرحله 2
حالا عنوانی را برای دفترچه یادداشت انتخاب کنید. شکل مستطیل را انتخاب کنید . شبیه به شکل زیر که آنرا با سه رنگ متفاوت قهوه ای مایل به زرد/قهوه ای کرده ایم ، مستطیل سه بعدی را طراحی کنید. مستطیلی که طراحی می‌کنید به عکس زیر شبیه باشد.  
 


مرحله 3
با فشار و نگهداشتن کلید Ctrl  لایه های سه مستطیل را انتخاب کنید.

 

مرحله 4
فنجانی را طراحی کنید. ابتدا قلم را انتخاب کرده و فنجانی را طراحی کنید. بعد از آن با ایجاد مسیر و حذف آن از شکل سوراخ دسته را حذف کنید. سایه ای از فنجان خواهید داشت و می توانید آنرا با رنگ کد #e8e4d1 پر کنید.

 

مرحله 5
برای اینکه فنجان ظاهر سه بعدی داشته باشد لایه استایل را به عنوان gradient  به آن اضافه کرده و تنظیمات آنرا به صورت تصویر زیر مشخص نمایید.

 

مرحله 6
حالا با انتخاب شکل بیضی بخش داخلی فنجان را طراحی کرده و آنرا در دو اندازه متفاوت ترسیم کنید، فنجان را در وسط دو مستطیل قرار دهید. هردو را انتخاب و با کد رنگ #f5e8d2  پر کنید.

 
مرحله7

 مرحله 8
لایه استایل را به دایره داخلی اضافه کنید.

 مرحله 9
دایره داخلی را کپی کرده، تمامی لایه های استایل را حذف کرده و آنرا با رنگ قهوه ای تیره (#4c3e35) پر کنید. این دایره همان فنجان قهوه است. دایره را قدری پایین برده و بستگی به مکانی دارد که می‌خواهید فنجان را در آنجا قرار دهید.

 

مرحله 10
از فنجان قهوه عکسی تهیه کنید. کلید Ctrl را فشار داده و نگهدارید و لایه کوچک را انتخاب کنید. آنرا از حالت انتخاب خارج کرده و در لایه قهوه حذف کنید. در نهایت بیضی بزرگ را در لایه استایل کپی کرده و آنرا به لایه فنجان وصل کنید.  


 
مرحله 11
در صورتی که می‌خواهید قهوه تان داغ به نظر برسد، بنابراین قدری بخار به آن اضافه کنید. بنابراین برای ترسیم بخار قلم را انتخاب کرده و آنرا با رنگ کد #c1c1c1 رنگ آمیزی کنید.


 
مرحله 12
با راست کلیک بر روی لایه، بخاری را ایجاد نماید. حالا به منوی Filter-> Blur-> Gaussian Blur رفته و پیکسل های 5 و 7 را انتخاب کنید.


 
مرحله 13
فنجان را در وسط عنوان دفترچه یادداشت قرار دهید. اندازه آن هیچ اهمیتی ندارد، می‌توانید اندازه آنرا تغییر دهید. دوباره شکل بیضی را انتخاب کرده و فنجان را در درون آن قرار دهید و آنرا با رنگ کد #766953 رنگ آمیزی کنید.


 
مرحله 14
در لایه جدید، دایره دیگری را به اندازه 50 پیکسل، بزرگ و با همان رنگ و کمی تیره تر از مستطیل اضافه کنید.

 

مرحله 15
در این مرحله، اسم شرکت را به عنوان دفترچه یادداشت اضافه کنید. در این مرحله هر آنچه را که می‌خواهید می‌توانید بنویسید. دو فونت مختلف را در دو اندازه متفاوت انتخاب کنید. اولی برنارد ام تی کاندنسد است. این فونت قوسی بوده و قوس آن بیشتر از 80 درجه است.


 
مرحله 16
دومی فونت میاماست. رنگ فونت ها همان رنگ دایره‌ای است که فنجان را در داخل آن قرار داده اید.   

 

مرحله 17
حالا بالای دفترچه یادداشت را هاشور کنید. شکل مستطیل را انتخاب کرده و آنرا هاشور بزنید. آنرا مانند شکل زیر با الگویی پر کنید.


 
مرحله 18
شفافیت آنرا تا 25% تنظیم کرده و در لایه پنجره قرار دهید.


 
مرحله 19
برای اینکه دفترچه یادداشت طرح جالبی داشته باشد، به پایین دفترچه یادداشت نیز در جهت مخالف بالای آن سه مستطیل اضافه کنید. 
مرحله 20
در مستطیل های پایینی شماره های تماس را درج کنید، مراقب باشید در قسمت برش قرار نگیرند.


 
مرحله 21
طرح بالایی را به مستطیل های پایینی اضافه کنید. 
مرحله 22
برای تاثیر بیشتر، لکه قهوه‌ای را دانلود کرده و آنرا در کار هنری درج کنید. و آنگونه که می‌خواهید به نظر برسد چرخانده، بزرگ و کوچک کرده و قدری تیره کنید.

 

مرحله 23
لایه تمپلیت را پنهان کرده و فایل چاپی را که با آموزش دفترچه یادداشت آماده کرده اید را ذخیره کنید.

 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

رنگ‌های ویژه: HKS و Pantone
11 فروردین 1396

رنگ‌های ویژه: HKS و Pantone

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ
1 آذر 1395

نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ

تحریریه همچاپ
آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی
19 مهر 1395

آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی

تحریریه همچاپ
طراحی پوستر لارج فرمت
10 مهر 1395

طراحی پوستر لارج فرمت

تحریریه همچاپ
ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ
22 مهر 1395

ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ

تحریریه همچاپ
قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی
1 آبان 1395

قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir