021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | فتوشاپ


قالب تجاری عکس پس زمینه فیسبوک

7 آذر 1395

قالب تجاری عکس پس زمینه فیسبوک


فیسبوک یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها در عرصه دیجیتال است. اکثرا هیچ کس نمی‌تواند از این شبکه اجتماعی بگریزد. همه کاربران دوست دارند که خودشان را به طور کامل معرفی کنند. صفحه فیسبوک کسب و کار می تواند به بازاریابی شما کمک بسیاری کند. صفحه فیسبوک باید به بهترین شکلی کسب و کار شما را معرفی کند و ارزش دارد که با اختصاص دادن زمان اندکی کسب و کارتان را معرفی کنید. با عکس پس زمینه می‌توانید کسب و کارتان را معرفی کرده و لوگوی خود را در به عنوان تصویر پس زمینه قرار دهید. می‌توانید عکس پس زمینه را با تصویر پروفایل خود و با رنگ پس زمینه ترکیب کنید. با این آموزش در مورد قالب کسب و کار، تصویر پس زمینه فیسبوک و نحوه ساخت این دو تصویر را در فتوشاپ آموزش خواهیم داد.

مرحله 1
اولین مرحله اندازه گیری های فایل‌هایی است که برای فیسبوک تهیه شده باشند. عکس پس زمینه باید به اندازه 851 پیکسل پهنا و 315 پیکسل ارتفاع داشته باشد. تصویر پروفایل فیسبوک در اندازه 160×160 پیکسل نمایش داده می‌شود. باوجود این، تصویری که آپلود می‌کنید حداقل باید در اندازه 180×180 پیکسل باشد. فیسبوک به طور خودکار از هر طرف به اندازه 10 پیکسل برش می‌دهد. این کار ممکن است گیج کننده باشد، بنابراین برای کمک به شما قالبی را برای شروع ایجاد کرده ایم. قالب فتوشاپ را دانلود کنید. در این فایل همه اندازه‌گیری‌ها ذکر شده در بالا را خواهید یافت.
مرحله 2
با بازکردن قالب فایل و با کلیک برروی منوی File> Open یا Ctrl+O شروع کنید.

مرحله 3
تصویری پس زمینه را درج کنید. برای انجام این کار به منوی File > Place and locate the correct image بروید. از آنجایی که این عکس برای وب استفاده خواهد شد، لازم نیست که بیشتر از 72 dpi رزولوشن داشته باشد. در این آموزش شفافیت تصویر را بخاطر نحوه قرارگیری آن 50% تنظیم کرده ایم.

 

مرحله 4
بخاطر درست قرارگیری تصویر، لایه ها را در ستون سمت راست باز کنید. تصویر خود را به زائده Cover Photo بکشید و آنرا در قسمت نگهدارنده عکس پس زمینه قرار دهید. حالا اولین مرحله جادویی شروع می‌شود. از بین ابزارها Slice Tool را انتخاب کنید (در همان بخش،Crop است).بعد از آن مستطیلی را برروی تصویر خود به موازات حاشیه‌های عکس پس زمینه ترسیم کنید. همان قسمتی است که بعدها آنرا ذخیره خواهیم کرد.

 

مرحله 5
برای اطمینان از اینکه ابعاد درست 851×315 پیکسل را انتخاب کرده اید، Slice Select را انتخاب کرده و در داخل همان قسمت دوبار کلیک کنید. در پنجره ای که باز می‌شود، می‌توانید اندازه های برش را وارد کنید. با همان ابزار می توانید تصویر را در مکان درست قالب قرار دهید.

 

مرحله 6
برای اضافه کردن خط تگ به عکس پس زمینه، ابزار متن را انتخاب و آنرا بنویسید. از حروفی استفاده کنید که معرف کسب و کار شما باشد. از فونت های Gill Sans Bold و Garamond Italic استفاده کرده‌ایم. متن خود را در پایین گوشه قرار داده یا آنرا در جایی قرار دهید که با تصویر پس زمینه تناسب داشته باشد.

 

مرحله 7
متن خود را سایه دار کنید، باید نسبت به پس زمینه برجسته به نظر می‌رسد. برای انجام این کار لایه متن را انتخاب و بعد از آن برروی نماد fx در پایین همان قطعه مستطیلی شکل کلیک کنید. Drop Shadow را انتخاب کنید. اندازه را به 10 و فاصله را به 0 پیکسل تغییر دهید تا تصویر پس زمینه، مات تیره شده به عوض اینکه سایه دار به نظر برسد.  

 

مرحله 8
برای اینکه عکس پس زمینه زیبا به نظر برسد، میزان شفافیت آنرا به 100% تنظیم کنید. حالا وقت آنست که بر روی عکس پروفایل خود کار کنید. با کلیک برروی File> Open یا Ctrl+O تصویری را که می‌خواهید را درج کنید. در صفحه فیسبوک خود از تصویر معمولی خود استفاده کنید، ولی در صفحه کاری لوگوی خود را معرفی کنید. برای اینکه تصویر پس زمینه شما شفاف به نظر برسد لازم است که از لوگویی استفاده کنید که پس زمینه شفافی دارد. تصویر را در پوشه تصویر پروفایل در قطعه مستطیلی شکل قرار دهید. با مخفی کردن آیکون پروفایل ، تصویر خود مشاهده خواهید کرد، بر روی نماد چشم نزدیک همان قطعه مستطیلی شکل کلیک کنید. برای اینکه آنرا به درستی در جای خود قرار دهید، با کلیک برروی نماد چشم در آن پوشه در همان قطعه مستطیلی شکل تصویر را نامرئی کنید. برای اینکه تصویر به بهترین وجهی مشاهده شود بهتر است که بین لوگوی خود و لبه قسمت مربعی شکل، حواشی اضافه کنید.


 
مرحله 9
حالا در لایه چهارچوب با کلیک بر روی نماد کاغذ در پایین قطعه مستطیلی شکل لایه ها، لایه جدیدی را بسازید. مستطیل بزرگ، باید نسبت به چهارچوب قدری عریض تر باشد. از جعبه ابزار، ابزار رنگ آمیزی را انتخاب کنید. در گوشه بالایی سمت چپ، بر روی جعبه رنگ کلیک کرده و پیش زمینه شفاف را انتخاب کنید. رنگی را که دوست دارید را انتخاب کنید. در این مقاله آموزشی از رنگ سفید استفاده کرده‌ایم. در جایی کلیک کنید که زیر نقطه میانی بوده و بخش انتخابی را به طرف بالا بکشید. بخشی از عکس پس زمینه با لوگو را مشاهده خواهید کرد.  
 


مرحله 10
با استفاده از ابزار برش مرحله 4، تصویر پروفایل خود را به اندازه 180×180 پیکسل تنظیم کنید.

 

مرحله 11
زمانی که تصاویر بدرستی مکان یابی شد، زمان آنست که تصویر خود را به دو قسمت ببرید. قبل از ارسال دو بخش از تصویر، در قسمت مستطیلی شکل لایه ها، چهارچوب را نامرئی کنید. بعد از آن به منوی File > Save For Web & Devices  بروید و تصویر پروفایل خود را ذخیره کنید. در جایی که تصویر خود را ذخیره کرده اید، پوشه ای را خواهید یافت که در آن تعدادی تصویر وجود دارد. در بین دیگر تصاویر، تصویر پروفایل شما در اندازه 180×180 پیکسل است. این فایل را از آن پوشه کپی کرده و آنرا در جایی که می‌خواهید ذخیره کنید. حالا می‌توانید همان پوشه را به همراه با تصاویر دیگر حذف کنید.

 

مرحله 12
قبل از ارسال تصویر پس زمینه خود، باید تصویر پروفایل خود را نامرئی کنید. برای انجام این برروی نماد چشم نزدیک به پوشه تصویر پروفایل در قسمت مستطیلی شکل لایه ها کلیک کنید. بعد از آن تصویر را به همان صورتی که در مرحله 10 توضیح داده شد ذخیره کنید. با اپلود دو تصویر خود به فیسبوک، کسب و کار خود را معرفی کنید.
 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ
1 آذر 1395

نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ

تحریریه همچاپ
آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی
19 مهر 1395

آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی

تحریریه همچاپ
طراحی پوستر لارج فرمت
10 مهر 1395

طراحی پوستر لارج فرمت

تحریریه همچاپ
ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ
22 مهر 1395

ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ

تحریریه همچاپ
قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی
1 آبان 1395

قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir