021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | ایندیزاین


طراحی جدول برنامه درسی با نشانک

14 آذر 1395

طراحی جدول برنامه درسی با نشانک

 
در این آموزش نحوه طراحی جدول برنامه درسی بچه ها را به شما آموزش خواهیم داد و بچه ها می توانند این جدول را خودشان آماده کرده و برنامه آنرا بنویسند. می‌توانید این چنین برنامه درسی را نیز برای دوستان و همسایگان خود نیز طراحی کرده یا اینکه می‌توانید آنرا در وسط کتاب های درسی بچه‌ها بگذارید. این جدول برنامه درسی با نشانکی مشخص می‌شود. در این قسمت می‌توانید موارد مهم درسی را بنویسید و یا از آن به عنوان یادداشتی استفاده کنید که در این صورت این چنین جدول برنامه درسی به طور یقین به موفقیت بچه‌های شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

مرحله 1  
قالب برگه دوطرفی A4 را از وب سایت دانلود کنید. با نرم افزار ایندیزاین آنرا باز کنید.


 
مرحله 2  
با صفحه 1 شروع کنید. پنل لایه ها را باز کنید و با کلیک برروی نماد چشم که در کنار پنل لایه ها قرار دارد، این لایه مشاهده نخواهد شد. با کلیک برروی نماد کاغذ که در پایین لایه قرار دارد، لایه جدیدی باز می شود. بعد از این کار، اسم لایه را به پس‌زمینه تغییر دهید.


 
مرحله 3  
پس ‌زمینه‌ای را طراحی کنید، مستطیل بزرگی را بکشید که کل صفحه را دربرگیرد، داخل آنرا با رنگ آبی رنگ آمیزی کنید. خطی را با فاصله 230 میلی‌متر از سمت چپ ترسیم کنید. پنل خطوط را باز کنید و آنرا نقطه چین کنید. این خطی است که محل نشانک جدول را مشخص می‌کند.


 
مرحله 4  
مستطیلی را ترسیم کنید و آنرا با رنگ آبی روشن رنگ آمیزی کنید. مستطیل دیگری را در اندازه 175×120 میلی‌متر بکشید. مستطیل اولی نسبت به دومی بزرگتر است. مستطیل دومی را به فواصل 28 و 155 میلی‌متر نسبت به طول و عرض اولی قرار دهید.

 

مرحله 5  
با تایپ کردن اندازه ها مستطیل دومی را به اندازه اولی بزرگ کنید. بعد از این کار با کلیک برروی منوی Table>Insert Table، جدول شما درج خواهد شد.


 
مرحله 6  
حالا مستطیل دومی را در داخل مستطیل اولی قرار دهید. ردیف های جدول را انتخاب کنید و آنها را به طور مساوی تقسیم بندی کنید.


 
مرحله 7  
در حالی که ردیف های جدول را انتخاب کرده اید، آبی رنگ کنید. حالا با کلیک برروی منوی Table Options>Table Setup جدولی را ترسیم کنید.


 
مرحله 8  
ردیف بالای جدول را با رنگ نارنجی رنگ آمیزی کنید.

مرحله 9  
در بالای هر ستون یکی از روزهای هفته را بنویسید و آنها را به وسط خانه جدول بیاورید. روزهای هفته را با فونت زیبایی بنویسید.


 
مرحله 10  
با کلیک برروی نماد قفل در کنار پنل لایه ها، لایه پس زمینه را قفل کنید طوری که غیر قابل تغییر باشد. با کلیک برروی نماد کاغذ در پایین پنل، لایه جدیدی ساخته خواهد شد. در این لایه جدید، عنوان جدول برنامه درسی مدرسه را با همان فونت قبلی بنویسید.


 
مرحله 11  
در قسمت نشانک، مستطیلی بکشید و آنرا با رنگ آبی روشن رنگ آمیزی کنید و در داخل همین مستطیل، خطوطی را بکشید. این خطوط را با فاصله مساوی نسبت به یکدیگر بکشید. عنوانی را در بالای جدول بنویسید. 
مرحله 12  
در این مرحله، تصاویر بچگانه و دوست داشتنی که بیشتر بچه ها آنها را دوست دارند را در زیر جدول درج کنید. از آنجایی که این جدول برنامه درسی مخصوص بچه های مدرسه است،با کمک آنها تصاویر را انتخاب و درج کنید.


 
مرحله 13  
حالا با قلم در زیر پای این حیوانات علفزاری بکشید و آنرا سبزرنگ کنید. با کمک شکل بیضی، سایه هر حیوان را بکشید و آنرا با سبز تیره رنگ آمیزی کنید.


 
مرحله 14  
در قسمت عقبی صفحه،همان پس زمینه قبلی را استفاده کنید. خط چین صفحه جلویی را کپی کرده و آنرا به صفحه عقبی آورده و به فاصله 67 میلی‌متر تا سمت چپ قرار دهید. عنوان نشانک را نیز کپی کرده و در این همین محل آنرا درج کنید، در قسمت، عکس متفاوتی درج کنید.


 
مرحله 15  
در این طرف برگ، کادرهایی را برای تبلیغات شرکت های مختلف ترسیم کنید. متناسب با حجم مطلب اندازه کادرها را مشخص بفرمایید. این کادرها به اندازه 100×60 میلی‌متر ترسیم شده اند.  


 
مرحله 16  
زمانی که تبلیغات شرکت ها را در همین محل درج می‌کنید، دقت کنید که از کاغذ سیلکی استفاده کرده باشید که وزن آن از 135 گرم بیشتر باشد زیرا برروی این چنین کاغذی می‌توانید بنویسید و نشانک موجود در این برگه نیز زیبایی آنرا دوچندان خواهد کرد.  


 
به اتمام رسید!

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

نقش حروف در طرح های چاپی
17 تیر 1396

نقش حروف در طرح های چاپی

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


آموزش تکنیک Overprint در این‌دیزاین و ایلاستریتور
25 بهمن 1395

آموزش تکنیک Overprint در این‌دیزاین و ایلاستریتور

تحریریه همچاپ
طراحی انواع مختلف کارت دعوت
29 مهر 1395

طراحی انواع مختلف کارت دعوت

تحریریه همچاپ
طراحی تقویم جیبی
27 مهر 1395

طراحی تقویم جیبی

تحریریه همچاپ
آموزش طراحی و چاپ پرچم های چاپی با نرم افزار ایندیزاین
29 آبان 1395

آموزش طراحی و چاپ پرچم های چاپی با نرم افزار ایندیزاین

تحریریه همچاپ
ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 برای کنفرانس
11 مهر 1395

ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 برای کنفرانس

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir