021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | ایندیزاین


طراحی بروشور A4 در نرم افزار ایندیزاین

14 آذر 1395

طراحی بروشور A4 در نرم افزار ایندیزاین

 طراحی بروشوری حجیم، کاری دلهره آور است. صفحات باید به یک شکل و به یک سبک و شبیه هم باشند. چه بخواهید که گزارش مالی یا کاتالوگ فروش محصولات یا برنامه عروسی را طراحی کنید توجه داشته باشید که باید کار شما حاشیه‌های اطمینان را داشته باشد و متون را در سبک‌های مختلف پاراگراف بنویسید. در این آموزش نحوه طراحی بروشور A4 16 صفحه‌ای را توضیح می‌دهیم. امیدواریم برای شما مفید باشد و بتوانید براساس آن در نرم افزار ایندیزاین بروشوری را طراحی کنید.

مرحله 1
قالب بروشور A4 را دانلود کرده و آنرا در نرم افزار ایندیزاین باز کنید. لایه قالب را در پنل لایه‌ها قفل کنید و بدین ترتیب قالب شما تغییری نخواهد کرد.

 

مرحله 2
پنل صفحات را باز کنید. برروی صفحه، راست کلیک کرده و گزینه‌های اصلی را انتخاب کنید. به صفحه دوم بروید، بنابراین هر آنچه را که می‌نویسید خواهید دید. با کشیدن و انداختن صفحات اصلی می‌توانید در همین پنل 16 صفحه را ایجاد کنید. صفحات اول و آخر تکی بوده و این دو صفحه با یک بار کشیدن به اول و آخر صفحات اضافه می‌شوند.


 
مرحله 3
برروی صفحات اصلی دوبار کلیک کنید. حالا در قالب صفحه اصلی کار می‌کنید. به منوی Layout>Margins & Columns بروید و حاشیه اطمینان خود را تنظیم کنید. حاشیه اطمینان برای کناره‌های بالا و پایین 30 میلی‌متر و برای چپ و راست 20 میلی‌متر را انتخاب کنید. 2 ستون بسازید.


 
مرحله 4
حالا در پایین صفحه تکست باکسی را ایجاد کنید. برروی آن راست کلیک کرده و منوی Insert Special Character>Markers>Current page Number را برگزینید. تکست باکس را کپی کرده و آنرا در صفحات دیگر درج کنید.


 
مرحله 5
تکست باکس دیگری ایجاد کنید و آنرا در بالای صفحه قرار دهید. در داخل آن می‌توانید مطالب خود را بنویسید. در هر دو طرف این کار را انجام دهید، یکی از آنها را، راست چین و دیگری را، چپ‌چین کنید. در زیر عبارت همین عنوان خطی بکشید. تیتر را با فونت زیبایی بنویسید. اگر می‌خواهید که پاراگراف خود را زیباتر کنید در این صورت منوی پاراگراف‌ها را باز کنید و سبکی را برای زیباتر کردن برگزینید. بر روی سبک جدید کلیک کنید و آنرا به اسم صفحه تغییر دهید. حالا اولین پاراگراف خود را زیباتر کرده و سبک آنرا تغییر دادید. در صورتی که می‌خواهید سبک اسم صفحات را تغییر بدهید، برروی آن سبک دوبار کلیک کرده و تغییرات لازم را انجام دهید. به هنگام ذخیره فایل، همه متون با همان سبک مورد نظر تغییر خواهند یافت.مرحله 6
حالا به صفحه چهارم می‌رویم. تکست باکسی را ایجاد کرده و آنرا 2 ستونی کنید. عنوانی را برای صفحه انتخاب کنید و در داخل صفحه مطالبی را بنویسید. مطالب را براساس سبک و سیاق خود منظم و مرتب کنید. بهتر است که اندازه تیتر صفحه را درشت و با فونتی متفاوت و مطالب را ریز و با فونت دیگری بنویسید. دوباره 5 مرحله را تکرار کنید و سه پاراگراف دیگر را با سه سبک متفاوت بنویسید.


 
مرحله 7
اولین پاراگراف خط اول را بهتر است که کامل بنویسید، همین سبک را تا آخر پاراگراف ادامه دهید. همه پاراگراف یک شکل و یکسان باشد. در پاراگراف جدید می‌توانید برروی آن راست کلیک کرده وسبک جدیدی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که پاراگراف جدید نیز به سبک جدیدی باشد. تمامی پاراگراف‌ها را بعد از تیتر یک شکل و یک سبک کنید. بدین ترتیب پاراگراف‌ها منظم و مرتب خواهند بود.مرحله 8
باید همه پاراگراف‌ها یکسان و یک شکل باشند، به منوی Indesign>Preferences>Grids بروید. همه پاراگراف‌ها را ضخیم کنید. متن خود را ساده تنظیم کنید (سبک‌های پاراگراف خود را در 7 مرحله تنظیم کنید) طوری که زیبا و شکیل به نظر برسند.


 
مرحله 9
در این مرحله با کلیک برروی منوی File>Place تصویری را درج کنید. بعد از درج کردن تصویر، open style را باز کنید و سبک جدیدی را انتخاب کنید. روی آن دوبار کلیک کنید و به منوی Text Wrap & Other که در کنار آیکون باندینگ باکس است بروید و افست آن را 4 میلی‌متر تنظیم کنید. حالا می‌توانید تصویر را در هر کجای صفحه درج کنید و بعد از آن متون و مطالب خود را نیز درج کنید.


 
مرحله 10
در صورتی که تصویر شما مربع شکل نیست و می‌خواهید که بعد از آن متن خود را درج کنید، تصویر را کپی و باز کنید و تنظیمات آنرا به Wrap around object shape تغییر دهید.


 
مرحله 11
مطالب خود را بنویسید و تصویر خود را براساس سبکی که دوست دارید درج کنید.


 
مرحله 12
زمانی که همه مطالب و محتویات نوشته شد، تیتر را انتخاب کرده و اندازه آنرا نیز معین کنید. پنل صفحات را باز کرده و صفحه اصلی را کپی کنید. در صورتی که در صفحه اصلی دومی قرار دارید، عنوان صفحه را همانند اولی تنظیم کنید. صفحه اصلی دومی را به بالای صفحات اولی بیاورید. این قضیه را در همه صفحات تکرار کنید. در صورتی که می‌خواهید که عناوین صفحات و شماره صفحات یکی نباشد از گزینه Non master style استفاده کنید.


 
مرحله 13
به صفحه سوم بروید. برروی منوی Layout>Table Contents کلیک کنید. عنوان یک را انتخاب کرده و آنرا اضافه کنید. این عنوان را می‌توانید در هر جایی از صفحه قرار دهید. تکست باکسی را ایجاد کنید. سبکی را برای پاراگراف انتخاب کرده و پاراگراف خود را با همین سبک بنویسید. برروی آن دوبار کلیک کنید. به منوی Tabsبروید. تب را، راست کلیک کرده و آنرا به هر اندازه‌ای که خواستید از سمت راست قرار دهید. حالا نقطه‌ای را تاپپ کنید و فاصله بگذارید. همین عمل باعث می شود که صفحات شماره دار شده و در انتهای آنها نقطه‌ای قرار گیرد. با درج کردن تصویری در میانه متون آنها را بیشتر جذاب کنید.

 


 
مرحله 14
به صفحه اول برگردید و برای آن عنوانی را انتخاب کرده و همزمان با آن تصویری درج کنید. حالا کار را تمام کرده‌اید.
 


به اتمام رسید!
 
 
 


 

برچسب ها و کلمات کلیدی: آموزش ، ایندیزاین ، Columns ، layout ، margins ، بروشور


لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

نحوه طراحی تراکت ساده
20 آذر 1395

نحوه طراحی تراکت ساده

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


آموزش تکنیک Overprint در این‌دیزاین و ایلاستریتور
25 بهمن 1395

آموزش تکنیک Overprint در این‌دیزاین و ایلاستریتور

تحریریه همچاپ
طراحی انواع مختلف کارت دعوت
29 مهر 1395

طراحی انواع مختلف کارت دعوت

تحریریه همچاپ
طراحی تقویم جیبی
27 مهر 1395

طراحی تقویم جیبی

تحریریه همچاپ
آموزش طراحی و چاپ پرچم های چاپی با نرم افزار ایندیزاین
29 آبان 1395

آموزش طراحی و چاپ پرچم های چاپی با نرم افزار ایندیزاین

تحریریه همچاپ
ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 برای کنفرانس
11 مهر 1395

ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 برای کنفرانس

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir