021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | ایلوستریتور


با استفاده از نرم افزار Illustrator پوستر طراحی کنید

16 آذر 1395

با استفاده از نرم افزار Illustrator پوستر طراحی کنید

طرحی که در ادوب ایلوستریتور خلق می‌کنید می‌تواند در هر اندازه ای و بدون اینکه کیفیت خود را از دست دهد تنظیم گردد. با این روش می‌توانید کارت ویزیت تان را به صورت آگهی و حتی مانند یک پوستر در اندازه های A0 یاA2  تنظیم نمایید.

مرحله 1 
به منوی قالب چاپی A2  بروید، و اولین گزینه را انتخاب نمایید. با دوبار کلیک آنرا باز کنید و برای آن رنگ مناسبی انتخاب نموده و محل های برش آنرا نیز مشخص نمایید.


 
مرحله 2
با پس زمینه شروع می کنیم ـ حالا اولین لایه طرح را ایجاد کنید. مستطیلی را انتخاب نموده و بروی طرح تان کلیک کنید، بعد از ان برای پوسترتان اندازه هایی را مشخص نمایید (با توجه به اینکه تا خواهند شد) همانطوری که در شکل پایین نیز نشان داده شده، می‌خواهیم که پس زمینه کل طرح تان را بپوشاند. داخل شکل تان را رنگ آمیزی کنید، اندازه آنرا مشخص کنید، همانطوری که بافلشی در تصویر پایین نشان داده شده است.


 
مرحله 3
مستطیل دیگری را در اندازه 80×424 میلی متر ترسیم کنید. حالا بر روی دایره کلیک کنید (با همان منو دایره را در زیر مستطیل قرار دهید)، برروی طرح تان کلیک کرده و برای دایره اندازه هایی را مشخص نمایید (250×250 میلی متر) و بدین ترتیب دایره بیشتر نمود پیدا می‌کند. حالا تمی را برای آن انتخاب نموده و همانطوری که نشان داده شده آنرا رنگ آمیزی کنید و مستطیل را نیز رنگ آمیزی کنید، ولی به آن تمی ندهید.

مرحله 4
اشکال را به وسط صفحه بیاورید و لایه اشکال را باید با توجه به رنگ پس زمینه به بالای رنگ سفید منتقل کنید، و این کار را با راست کلیک بر روی اشکال انجام دهید و بعد از آن منوی
ARRAQNGING->Bring to را انتخاب نمایید.

 

مرحله 5
بر روی دایره کلیک کنید و به منوی Object->Path->Outline Stroke بروید. بعد از آن، اشکال را انتخاب کنید، پنجره مسیریاب را باز کنید (Window->Pathfinder)و در سمت چپ پایین گزینه divide را انتخاب نمایید.

مرحله 6
دایره و مستطیل حالا تقسیم شده و در نقاطی باهم مشترک هستند. حالا وسط هر سه شکل را حذف کرده و بعد از آن همان طوری که نشان داده شده اشکال را به بیرون از دایره منتقل کنید. موقعی که اشکال را انتخاب می‌کنید دقت کنید که ابزار انتخابی تان به رنگ سفید باشد (یا اینکه با منوی Object->Object->Ungroup اشکال را به صورت دسته جمعی انتخاب نکنید).

مرحله 7
حالا پس زمینه اشکال را جابجا کنید. این حرکت را از وسط شروع کنید و حالا سه دایره خواهید داشت (کلیدهای Alt+Shift انتخاب کرده و فشار دهید و دایره‌‌ها را از وسط شکل جدا کنید). برای هر دایره ضخامت و تیرگی خاصی انتخاب کنید و حتی می‌توانید آنها را نقطه چین کنید، این کار را در تصویر قبلی نشان داده ایم . شکل‌ها را قرمز رنگ کنید؛ با راست کلیک بر روی شان منوی Arrange->Bring to Front را انتخاب کنید.مرحله 8
ابزار نوشتن را انتخاب کرده و متن TUBE QUIZ را بنویسید، هر فونتی را می‌توانید انتخاب کنید (فونتی را انتخاب کردم که در همه کامپیوترها وجود دارد و برای هر کاری کاربرد دارد)، اشکال را به وسط صفحه بیاورید و قسمت های خالی را با نیم دایره‌های قرمز رنگ پر کنید. داخل اشکال را رنگ آمیزی کنید و خطوط را به ضخامت 8 به رنگ سفید در آورید.
به منوی Effect>Stylize->Outer Glow  بروید و همانطوری که نشان داده شده افکتی را انتخاب کنید. نتیجه باید به تصویری پایینی شبیه باشد.


 
مرحله 9
در مرحله بعد متن تان را نگاشته و در پایین به جزئیات آن توجه کنید. بنابراین در اینجا دو مستطیل که عرض هر دو 424 میلی متر، ارتفاع شان 195 میلی متر بوده را داریم و مستطیل دومی به عرض 30 میلی متر بوده و به این بستگی دارد که متن تان را بخواهید در این مستطیل قرار دهید. این اشکال را رنگ آمیزی کرده و متن تان را در بالا قرار دهید طوری با پس زمینه یکی نباشد، مثلا" در صورتی که رنگ پس زمینه تان سیاه است متن تان باید به رنگ روشن باشد. با همان اندازه یک خط نقطه چین در داخل دایره درونی و با همان اندازه و برنگ سفید ترسیم کنید، و آنرا در بالای کادر بزرگتر قرار دهید.
 


مرحله 10
متن تان را بنویسید!به اتمام رسید!

 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

استفاده از حروف  ـ بخش دوم
2 خرداد 1396

استفاده از حروف ـ بخش دوم

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


آموزش تکنیک Overprint در این‌دیزاین و ایلاستریتور
25 بهمن 1395

آموزش تکنیک Overprint در این‌دیزاین و ایلاستریتور

تحریریه همچاپ
نحوه طراحی تراکت ساده
20 آذر 1395

نحوه طراحی تراکت ساده

تحریریه همچاپ
طراحی پاکت‌های پستی زیبای کریسمس
5 دی 1395

طراحی پاکت‌های پستی زیبای کریسمس

تحریریه همچاپ
طراحی کارت ویزیت
20 آذر 1395

طراحی کارت ویزیت

تحریریه همچاپ
با استفاده از نرم افزار Illustrator پوستر طراحی کنید
16 آذر 1395

با استفاده از نرم افزار Illustrator پوستر طراحی کنید

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir