021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | اصول چاپ


6 روش چاپ و تولید محصولات سازگار با محیط زیست

وارد بزرگترین مجموعه حمایت از کارهای چاپ و تولید محصولات سازگار با محیط زیست شوید.می توانید با اهدای مبالغی در این کارها سهم بسزایی داشته باشید و خلاقیت همان چیزی است که در این بخش سهم بسزایی دارد. ولی در انجام این کارها، گشاده دست باشید و هروقت احساس مشکل کردید می توانیم دستورالعمل لازم را ارائه دهیم.

حفظ محیط زیست با محصولات سازگار با محیط زیست

بسیاری از موسسات خیریه، تصور درستی از محصولات سازگار با محیط زیست ندارند. چنین تصور می شود که ایمیل و رسانه های اجتماعی نسبت به چاپ سنتی و تصاویر و بسته های پستی به محیط زیست کمتر آسیب وارد می کنند. ولی شاهد هستیم که کمترکسی از دنیای دیجیتال حمایت و سرمایه گذاری می کند. 
بسته های پستی نیز مانند سرمایه گذاری هایی که در دنیای دیجیتال انجام می شود می توانند به حفظ محیط زیست کمک بسزایی کنند. (البته در صورتی که قبلا این گونه نبوده باشند). در حقیقت، رسانه های شخصی که می توان آنها را احساس کرده و میزان تاثیرشان را اندازه گیری کرد در صورتی که بدرستی استفاده نشوند، تاثیر مثبتی برجای نمی گذارند و در نهایت بی تاثیر خواهند بود. 
صنعت چاپ با اصلاحات و پیشرفت هایی که آنها را پشت سرگذاشته اکنون به مرحله ای رسیده که بر محیط زیست همانند گذشته تاثیر منفی و مخربی ندارد، موسسه آصفان در این زمینه تحقیق کرده و متوجه شده که در زمینه حفظ محیط زیست نیز تحقیقات و فعالیت هایی انجام شده و چاپ دیجیتال نمونه بارز این گونه فعالیت هاست، در حال حاضر بسیاری از موسسات خیریه و دیگر موسسات تحقیقاتی در زمینه چاپ، تحقیق و فعالیت های جدیدی را راه اندازی کرده اند که در نهایت باعث شده که این صنعت متحول شده و جنبه اکولوژیکی بخود بگیرد.
تک تک شما عزیزان نیز می توانید در این زمینه فعالیت های تاثیرگذاری را شروع کنید، ولی بخاطر داشته باشید که باید این راه را تا زمان کسب موفقیت و نتیجه درخشان ادامه دهید، براستی
برای این که به حافظ محیط زیست در صنعت چاپ تبدیل شوید، چه چیزهایی لازم دارید؟

چاپ سازگار با محیط زیست
   
با کاغذ بازیابی می توانید در مسیر بلند حفظ محیط زیست، گام کوچکی بردارید و می توان با این نوع کاغذها خیلی بهتر در حفظ محیط زیست کوشا باشید. برای اینکه به حافظ و نگهبان خوبی برای محیط زیست تبدیل شویم شش معیار و ملاک را مشخص کرده ایم که پیش روی شما قرار می گیرد:1.  مرکب های تجزیه پذیر
در طول سال های اخیر پیشرفت های قابل توجهی در زمینه چاپ به انجام رسیده و یکی از اینها مرکب های تجزیه پذیر است که به فراوانی در بازار نیز یافت می شود. 
چاپگرهای آلوده کننده محیط زیست کنار گذاشته شده اند، همان چاپگرهایی که برمبنای حلال ها چاپ می کردند. امروزه چاپگرهایی با مرکب های گیاهی ساخته شده اند که برای محیط زیست و هم برای افرادی که در چاپخانه کار می کنند اصلا ضرری ندارند. 
تغییرات و تحولات جدیدی در زمینه چاپ به انجام رسیده که باعث شده چاپ هرچه سریع تر ، بهتر و ارزانتر به انجام برسد. این همان دنیای جدید صنعت چاپ است.2 . چاپ افست و عاری از مواد آلوده کننده 
باید واقعیت تلخی را بازگو کنیم: تمامی صنایع، محیط زیست را آلوده می کنند. صنایع عاری از مواد آلوده کننده خود موفقیتی بزرگ محسوب می شوند، این چنین صنایعی در حفظ محیط زیست سهم بسزایی دارند. 
باوجوداین، چاپ افست چاپ عاری از کربن و مواد آلوده کننده نهایت هدف و موفقیت محسوب می شود.  
بسته های سازگار با محیط زیست و گزارشات سالانه یا بروشورها به توسعه پایدار و حفظ محیط زیست کمک می کنند، این سخن مدیر حسابداری همچاپ است.
با گروه های حفظ محیط زیست همکاری می کنیم، و البته در زمینه مبارزه با گرمایش کره زمین نیز مشاوره هایی را ارائه می دهیم، و سعی ما بر آن است که همه مشتریان خود را برای مبارزه با گرمایش کره زمین مشارکت دهیم به گونه ای که بتوانیم چاپ افست عاری از دی اکسیدکربن را راه اندازی کرده و همه را از این تکنولوژی منتفع سازیم. همچنین مدیر حسابداری همچاپ اضافه می کند که این کار باعث شده تا تعداد سفارشات این مجموعه به اندازه 1 ـ 2% افزایش یابد. 
اکنون سعی ما بر این است که در زمینه چاپ مجلات سازگار با محیط زیست سرمایه گذاری کنیم، به واقع در چاپ افست 1409 تن کربن تولید می شود که این مقدار با مساحت زمین فوتبالی به مساحت 537 مترمربع برابری می کند.  
امسال در زمینه مبارزه با گرمایش کره زمین و حفظ محیط زیست همایشی برگزار شد. البته همزمان با این همایش در کشورها و شهرهای دیگری مانند برلین، و استرالیا و سوئیس نیز همایش مشابهی برگزار شد که در این مراسم مهم ترین شرکای تجاری ما شرکت کرده بودند.

همچاپ (اوج نیلی فراز) از سال 1379 کار خود را شروع کرد. این شرکت در زمینه مبارزه با گرمایش کره زمین و حفظ محیط زیست پیشرو است، چاپ افست سازگار با محیط زیست شروع به کار کرده، این گفته مدیر بخش فروش همچاپ است.  با جدیدترین محصولات چاپی، پیشرفته ترین ماشین آلات چاپ و حمل و نقل سبز، چاپ افست سبز را  انجام می دهیم که همین کار باعث شده تا در سطح بین المللی نیز یکی از شرکت های پیشرو باشیم. این چنین کارهایی کاملا محسوس بوده و باعث شده که از میزان انتشار دی اکسید کربن کاسته شود و در گواهی نامه های این شرکت این نوع فعالیت ها به ثبت رسیده است.
  چاپخانه داران و مشتریان سعی می کنند که از میزان انتشار کربن بکاهند و تمامی کارهای چاپی خود را با محیط زیست سازگار کنند.

3 . کاغذهای گیاهی
این توهم را به کناری بگذارید که بخاطر صنعت چاپ، درختان جنگل های ما قطع می شود. اکنون کاغذهای گیاهی تولید می شود و همین امر به پایداری جنگل ها کمک شایانی کرده و بیشتر کاغذهایی که در صنعت چاپ از آن استفاده می شود از نوع کاغذهای بازیافتی بوده و می توان آنها را بارها و بارها استفاده کرد. 
با این چنین کاغذهایی، بسته های پستی سازگار با محیط زیست را به همه مشتریان خود ارسال کنید.  4.  تحویل پایدار 
اگر می خواهید که در حفظ محیط زیست بیشترین تاثیر را داشته باشید پس چاپ سنتی را فراموش کنید و به سراغ چاپ آنلاین بیایید، این چنین چاپی هم اکنون در ایران نیز وجود دارد و با بهترین شرایط ممکن ارائه می شود.
باوجوداین، تحویل محصولات نیز شامل این قضیه می شود و در نهایت دی اکسید کربن را نیز حذف می کنید. موفقیت این مرحله از کار، نیازمند صبر و حوصله است، اگرچه این چنین برمی آید که صنعت چاپ باید دگرگون شده و تحولی عظیم و شگرف در آن رخ دهد. 
پس با چاپ آنلاین می توانید در زمینه حفظ محیط زیست و مبارزه با گرمایش کره زمین گام بزرگی بردارید.5  . استفاده مجدد از مواد بازیافتی
استفاده مجدد از مواد بازیافتی باعث می شود که چاپ و محصولات چاپی وارد چرخه توسعه پایدار شوند. در حال حاضر بسیاری از ماشین آلات برای حفظ محیط زیست تنظیماتی دارند و همین امر باعث شده که از مقدار مواد ضایعاتی کاسته شود. 
با این روش می توانیم از مرکب های چاپ بارها و بارها استفاده کرده و بدین طریق کارتریج های جوهر که به نوعی آلوده کننده محیط زیست بوده را کنار گذاشته، از کاغذهای بازیافتی استفاده کنیم و در نهایت با ماشین آلات و امکانات سبز، تولید خود را به صورت عمده به پیش ببریم.  .فعالیت های بین المللی 
  کارهایی مثل استفاده از روشنایی روز و لامپ های سنسوری و LED از میزان انرژی مصرفی و انتشار گازهای گلخانه ای می کاهد. این چنین کارهایی در حفظ محیط زیست و منابع انرژی سهم بسزایی دارند.  
این چنین تغییراتی به حفظ محیط زیست بسیار کمک می کند، و حتی باعث می شود که صنعت چاپ نیز در توسعه پایدارش نقش بسزایی ایفا کند، شما برای حفظ محیط زیست و مبارزه با
گرمایش کره زمین چه راه حل های دیگری را پیشنهاد می کنید؟

افق روشن صنعت چاپ سبز
  در صنعت چاپ سبز، کاغذهای بازیافتی،اولین اولویت چاپخانه داران است.مزایای صنعت چاپ سبز:
• استفاده از اوراق بازیافتی و رایانه و تجهیزات آن با انرژی کارآمد
• چاپ دیجیتال و رایانه ای • بازیافت مواد مازاد و باطله همچون ورق، مرکب و حلال‌ها
• استفاده از مرکب هایی عاری از الکل، مواد شیمیایی سمّی یا ترکیبات آلی فرار (VOCs) 
• ارتباطات آنلاین • آموزش افراد و تفهیم محاسن چاپ سبز زندگی سبز با چاپ سبز!    

 

 

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


16 آذر 1395

چاپخانه همچاپ: پیشرفته ترین ماشین آلات چاپ

تحریریه همچاپ
16 آذر 1395

چاپ آنلاین با مدیریت انسانی

تحریریه همچاپ
16 آذر 1395

6 روش چاپ و تولید محصولات سازگار با محیط زیست

تحریریه همچاپ
16 آذر 1395

5 روش برای افزایش کیفیت محصولات جدید چاپی

تحریریه همچاپ
29 آبان 1395

افزایش سرمایه با کمک مردم: اهمیت چاپ

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir