021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | فتوشاپ


طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ

17 آذر 1395

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ


با طراحی کارت ویزیت، فعالیت اقتصادی یا خدمات حرفه‌ای‌تان را به همگان معرفی کنید. با این آموزش فتوشاپ می‌توانید در چند مرحله ساده کارت ویزیت را طراحی کرده و آنرا با توجه به تاخوردگی و حاشیه ها چاپ کنید. با این آموزش می‌توانید کارت ویزیتی در اندازه 55×85 میلی متر طراحی کرده و خواهید توانست خدمات خود را به شرکای تجاری تان معرفی نمایید.

مرحله 1
فتوشاپ را باز کنید (File->New)؛ باید فایل تان را در حالت CMYK تنظیم کرده و حداقل مقدار رزولوشن آن 300 پیکسل باشد. اندازه آن باید 59×89 میلی متر باشد توجه داشته باشیم که از هر طرف به اندازه 2و نیم میلی متر برش خواهد خورد.


 
مرحله 2
حالا پس زمینه کارت ویزیت را مشخص می‌کنیم. کارتان را شروع کنید، پس زمینه را سبز کمرنگ رنگ آمیزی می‌کنم، رنگ های پیش زمینه و پس زمینه را انتخاب نمایید، بعد از آن ابزار gradient  را انتخاب کرده و شکل مستطیل را انتخاب کرده و رنگی را می‌خواهید داخل آنرا رنگ آمیزی کنید را مشخص کنید. اولین گزینه را انتخاب کنید، تا پس زمینه و پس زمینه مشخص شوند. حالا ترکیب رنگی را انتخاب کرده و آنرا در کل طرح تان استفاده کنید طوری که خوشایند باشد!


 
مرحله 3
بهتر است که از پس زمینه هایی استفاده کنید، پس زمینه را با دایره‌ و اشکال شفافی پر کنید. از اشکال متفاوتی استفاده کنید، لایه جدیدی بسازید و بعد از آن از منوی چپ دایره را انتخاب کنید و دوایری در اندازه های مختلف ترسیم کنید. دکمه Shift را پایین نگه دارید تا اینکه مدوری دوایر حفظ شود. اگر می‌خواهید که دوایر بیشتری را ترسیم کنید در این صورت دکمه Shift را دوباره فشار دهید، با هر فشار دایره جدیدی را می‌توانید ترسیم کنید. برای رنگ ‌میزی دوایر راست کلیک کرده، و گزینه Fill  و بعد از آن White را انتخاب نمایید. به inspector layer برگردید و برای اینکه اشکال شفافی را خلق کنید میزان شفافیت انها را تا 20% کاهش دهید.

 

مرحله 4
برای ایجاد باکس ها، لایه جدیدی را ایجاد نمایید، مستطیل را انتخاب کرده و مربع مستطیل ترسیم کنید و زمانی که دکمه Shift را فشار داده و آنرا پایین نگه داشته اید این کار را انجام دهید (می‌توانید نسبت‌ها را نیز وارد کنید). زمانی که دکمه  Shift را پایین نگه داشته اید، باکس را تا 45 درجه بچرخانید، در این زمان باکس شما از سفید به سیاه تغییر خواهد کرد.


 
مرحله 5
باکس را کپی کرده و بارها و بارها جابجا کنید. زمانی که این کار را انجام می‌دهید، با همان روش لایه های جدیدی را انتخاب کنید، پنجره inspector را باز کنید و گزینه Merge layers را انتخاب نمایید. بدین ترتیب در یک لایه همه باکس ها را خواهید داشت و می‌توانید به آنها افکت دهید. در این حالت، میزان شفافیت لایه را با لایه inspector تا 20% کاهش می‌دهیم (آنقدر این کار را انجام دهید تا طرح مطابق میل‌تان باشد) بدین ترتیب پس زمینه تان به رنگ سبز روشن خواهد بود. همانطوری که در تصویر پایینی ملاحظه می‌کنید لازم است که با ماژول لایه مانور دهید. در صورتی که گزینه Multiply را انتخاب کنید، پس زمینه سبزتان به رنگ روشن خواهد بود، باوجود این، آنرا به صورت نرمال تنظیم کرده ام تا اینکه طرح به صورت سه بعدی نشان داده شود. نتیجه ای که بدست خواهید آورد را به تصویر ذیل بسیار شبیه خواهد بود.


 
مرحله 6
حالا لوگوی شرکت تان را به این طرح اضافه نمایید، آن را به رنگ سفید طراحی کنید تا با پس زمینه سبزرنگ خوش رنگ و نگار به نظر برسد.  مرحله 7
حالا به وجه پشتی کارت ویزیت نگاهی می‌اندازیم. بنابراین اولین مرحله آموزش تکرار کرده یا فایل را کپی کرده، باز کنید و ، به غیر از لایه به همراه با دوایر شفاف، محتویات را حذف نمایید. لایه دیگری را ایجاد نمایید و پس زمینه آنرا سفید نموده ، به انتهای لیست بروید، طوری که طرح در پشت قرار گیرد.


 
مرحله 8
در قسمت سبزرنگ روشن لوگوی شرکت را درج کنید. لایه ای را به همراه با دوایر انتخاب نموده و آنها را با سبز تیره وجه جلویی کارت ویزیت، رنگ آمیزی کرده و میزان شفافیت آنرا تا 10% کاهش دهید. نتیجه کار به تصویر زیر شبیه خواهد بود.


 
مرحله 9
حالا جزئیات تماس و نام شخص را در آن درج کنید. اسم شخص باید پررنگ تر و بزرگتر درج شود و اندازه 10 تا 12 بدین منظور بهتر است، عنوان شرکت باید در اندازه 8 و برنگ سیاه درج شود تا اینکه به هنگام چاپ مشکلی پیش نیاید، مگر اینکه براساس سیستم پنتون کارت ویزیت تان را طراحی کنید.  

مرحله 10
فایل را به صورت PDF ذخیره نموده و رزولوشن آن را 300 پیکسل تنظیم نمایید.

به اتمام رسید!

 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ
1 آذر 1395

نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ

تحریریه همچاپ
آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی
19 مهر 1395

آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی

تحریریه همچاپ
طراحی پوستر لارج فرمت
10 مهر 1395

طراحی پوستر لارج فرمت

تحریریه همچاپ
ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ
22 مهر 1395

ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ

تحریریه همچاپ
قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی
1 آبان 1395

قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir