021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | GMIP


با نرم افزار GIMP کارت تبریک تولد طراحی کنید

17 آذر 1395

با نرم افزار GIMP کارت تبریک تولد طراحی کنید


در این آموزش نحوه طراحی کارت تبریک را آموزش خواهیم داد ، می‌توانید در چند مرحله، کارت تبریک تولدی را طراحی کنید.

مرحله 1
کارت A6،4 صفحه ای را طراحی می‌کنیم (کارت A5 تاشده) و لازم است که با GIMP کارت تبریکی را درست می‌کنیم. در همان ابتدا میزان رزولوشن را در اندازه 300 پیکسل تنظیم کنید.
خط کش را به اندازه 107 میلی متر تنظیم کنید. برای مشخص کردن اینکه در کجا باید از خط کش استفاده کنیم، به انتهای صفحه بازشده نگاهی می‌اندازیم، جایی که مختصات افقی نمایش داده می شود.


 
مرحله 2
حالا پس زمینه خوش رنگی را برای کارت ویزیت انتخاب نمایید، بنابراین در بالای سمت چپ بر روی نماد پیش زمینه کلیک کرده و رنگ پس زمینه تان را مشخص کنید، یا از سطل رنگ استفاده کرده و طرح تان را رنگ آمیزی کنید (توجه کنید که لایه پس زمینه در لایه پنجره inspector وجود داشته باشد) یا اینکه رنگ موردنظرتان را مشخص کرده و آنرا بداخل طرح تان بکشید و بیندازید.

مرحله 3
برای ایجاد طرح پس زمینه ، از قلمو استفاده می‌کنیم. با قلمو تاج هایی را طراحی کنید ولی ممکن است که طرح های آماده ای از قبل وجود نداشته باشد بنابراین می‌توانید طرح هایی را از اینترنت دانلود کنید. در لایه manager، لایه جدیدی را باز کنید، بعد از آن قلمو را انتخاب نمایید، اندازه قلمویتان متناسب با طرح تان باشد برای قلموی، رنگی را انتخاب کنید، طرح تان را در اندازه 180 پیکسل تنظیم کرده و شروع به کار کنید.


 
مرحله 4
تاج ها را با رنگ سفید قلمو بهم وصل کنید تا طرح تان زنده بنظر برسند. در همان لایه یا با ضربه طرح هایی را ایجاد کنید و بدین ترتیب تاج های های دیگری را خلق نمایید. حالا بین دو تاج، قسمت افقی را انتخاب کنید، و آنرا با رنگ سفید پر کنید و به منوی Layer->Transform->Arbitrary Rotation بروید و 45 درجه را وارد کنید. طرح تان را کپی کنید.  


 
مرحله 5
حالا وقت آنست که فونت هایتان را بپوشانید. بهتر است که جملات تبریک تولد را با فونت های و در اندازه های دیگری و بزبان دیگری بنویسید.می توانید نوشته تان را به زبان موردنظرتان ترجمه کرده و آنرا در طرح تان درج کنید. از فونت‌های مختلفی استفاده کنید.

 

مرحله 6
حالا داخل کارت تبریک را طراحی می‌کنیم. مرحله 1 را دوباره تکرار کنید طوری که دوباره طرح جدیدی را خلق کنید. لایه پس زمینه را با رنگ سفید رنگ آمیزی کنید. دوباره، متن تبریک تان را درج کنید طوری که با طرح تان تناسب داشته و چند خط ترسیم کنید و متن را از طرح، تفکیک کنید.

مرحله 7
لایه جدیدی را انتخاب کرده و دایره ای را ترسیم نموده و با استفاده از ابزار مدورسازی در تولبار آنرا مدور کرده و دکمه Shift را پایین نگه داشته و در همین حال در سمت چپ داخل کارت شکل مدوری را بکشید. این دایره را در وسط کارت ترسیم کنید. آنرا با با رنگ پس زمینه وجه جلویی کارت رنگ آمیزی کنید که در این صورت به رنگ آبی تیره خواهد بود.


 
مرحله 8
قلمو را انتخاب کنید، تاج را دوباره ترسیم کنید در صورت لزوم اندازه آنرا تنظیم کنید.مرحله 9
برای ذخیره کردن فایل، به منوی File->Select File Type بروید و گزینه PDF را انتخاب کنید. حالا محل ذخیره فایل را مشخص کرده و روی Export کلیک کنید، حالا کارت تبریک آماده چاپ است.
به اتمام رسید!

 
 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

کارت ویزیت مخصوص اهالی صنعت توریسم
17 بهمن 1395

کارت ویزیت مخصوص اهالی صنعت توریسم

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


آموزش ایجاد متنی با افکت برگ با GIMP
27 مهر 1395

آموزش ایجاد متنی با افکت برگ با GIMP

تحریریه همچاپ
آموزش برش GIMP  حذف پس زمینه مو
4 آذر 1395

آموزش برش GIMP حذف پس زمینه مو

تحریریه همچاپ
با نرم افزار GIMP کارت تبریک تولد طراحی کنید
17 آذر 1395

با نرم افزار GIMP کارت تبریک تولد طراحی کنید

تحریریه همچاپ
ایجاد افکت متن یخی در GIMP
1 آبان 1395

ایجاد افکت متن یخی در GIMP

تحریریه همچاپ
با نرم افزار GIMP حروف را نئون کنید
16 آذر 1395

با نرم افزار GIMP حروف را نئون کنید

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir