021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | فتوشاپ


نحوه تغییر رنگ در فتوشاپ

18 آذر 1395

نحوه تغییر رنگ در فتوشاپ

 
ویلیام شکسپیر در کتاب تاجر ونیز این گونه نوشته بود "هرچیزی که میدرخشد طلا نیست". درست میگفت. اینکه عکس‌ها یا طرح‌ها به صورت پوسترها، مجلات یا کاتالوگ های زیبا و در اندازه‌های بزرگی ویرایش می‌شوند چیز غیرعادی نیست. موی سر بجای اینکه بلوند باشد برنگ قهوه ای رنگ آمیزی می شود، رنگ چشم از آبی به سبز تغییر می کند یا گل ها بجای اینکه صورتی رنگ باشند به رنگ آبی تغییر می کنند. برای اینکه طرح ها زیبا بنظر برسند لازم است که رنگ لوازم جانبی، البسه، ماشین یا هر چیز دیگری در صورت لزوم تغییر کند. بنابراین از نرم افزار ویرایش عکس فتوشاپ استفاده می‌کنیم تا اینکه تصاویر به صورت طبیعی تاثیر داشته باشند. بوسیله ابزارهایی می توانید رنگ تصاویر را تغییر دهید.
 
ابزار تغییر رنگ  
 

 

ابتدا فتوشاپ را باز می‌کنیم و سپس با ابزار قلمو در سمت چپ تولبار، ابزار تغییر رنگ را انتخاب کنید. رنگی را انتخاب کرده و به میزان 50% رنگ را تغییر دهید.
 


حالا بدقت با رنگ مورد علاقه تان، رنگ گل را  تغییر دهید. در اینجا آبی روشن را انتخاب کرده ایم. هرچقدر تغییرات تان کمتر باشد با دقت بیشتری می‌توانید کار کنید ولی از طرف دیگر بخش‌هایی وجود دارند که به سختی با رنگ پوشانده می‌شوند زیرا لازم نیست در آنها تغییراتی ایجاد کنید. در صورتی که می‌خواهید در بخش‌هایی تغییرات بیشتری را اعمال کنید در این صورت باید از تناژ بالایی استفاده کنید. اندازه قلمو باید نسبت به اندازه معمولی قلمو قدری بزرگتر باشد. حالا رنگ را در پنجره مورد نظر تغییر دهید، شفافیت را انقدر تغییر دهید تا رنگ گل انطوری که می‌خواهید به نظر برسد.رنگ آمیزی بخشی از عکس

روش دیگری نیز وجود دارد. در این نمونه عکس می‌خواهیم رنگ چشم را تغییر دهیم. لایه جدیدی را ایجاد کنید و در آن رنگ را مشخص کنید. حالا با ابزار قلمو انتخاب و رنگ کنید.

 

قدری غیرطبیعی به نظر می‌رسد. می‌توانید شفافیت آنرا کم کرده یا به قسمت تنظیمات رفته و این تغییر را از طریق منوی Hue/Saturation اعمال کنید. رنگ و میزان تیرگی انرا تغییر دهید. برای اینکه بتوانید تغییرات تان را بر روی تصویر اعمال کنید بر روی گزینه image کلیک کنید.کنترل رنگ با توازن رنگ
 

با روش دیگری نیز می‌توانید با ابزار قلم رنگ شئی را تغییر دهید. توجه کنید که این ابزار در بالای تولبار است. حالا جایی را که می‌خواهید بر روی آن کار کنید را انتخاب کنید. بر روی آن کلید Ctrl را فشار دهید طوری که بتوانید بخشی از تصویر را انتخاب کنید.


 
به قسمت تنظیمات بروید و برروی Color Balance کلیک کرده و تنظیمات را تغییر دهید طوری که از نتیجه کار راضی باشید. با انتخاب این گزینه میزان درخشدگی تصویر تغییر نخواهد کرد. بعد از آن شفافیت تصویر را تنظیم کنید.رنگ و تیرگی آن

بخشی از عکس را که می‌خواهید برروی آن کار کنید را انتخاب نمایید و برروی منوی Hue/Saturation در قسمت تنظیمات کلیک کرده و گزینه  Colorize انتخاب کنید. رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید.تغییر رنگ با ابزار Eyedropper

لایه را تکثیر کنید. منوی Image->Adjustment color را انتخاب کرده و با Eyedropper رنگ مورد نظر و میزان تیرگی و شفافیت آنرا انتخاب نمایید.
 


تا زمانی که به رنگ مورد نظرتان دست نیافته اید رنگ مایه ها را انتخاب کرده و رنگ تصویرتان را بوسیله آنها تغییر دهید. میزان تیرگی و روشنایی را تغییر داده و لایه رنگ را دوباره در همان لایه تنظیم کنید. با سیاه و سفید نیز می‌توانید رنگ آمیزی کنید.


 
دوباره لایه پس زمینه را تکثیر کرده و قسمتی را که می‌خواهید رنگ آن ناحیه را با ابزار Magic Wand تغییر دهید را انتخاب یا منوی Select-> Color Range را انتخاب کنید. به قسمت تنظیمات رفته و بر روی Black & White کلیک کنید.منوی Tint را انتخاب کرده و برروی Color Swatch کلیک کنید و در مرحله بعد رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید.


 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

بهینه‌سازی عملکردهای وبسایت همچاپ
24 بهمن 1395

بهینه‌سازی عملکردهای وبسایت همچاپ

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ
1 آذر 1395

نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ

تحریریه همچاپ
آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی
19 مهر 1395

آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی

تحریریه همچاپ
طراحی پوستر لارج فرمت
10 مهر 1395

طراحی پوستر لارج فرمت

تحریریه همچاپ
ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ
22 مهر 1395

ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ

تحریریه همچاپ
قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی
1 آبان 1395

قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir