021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | فتوشاپ


ویرایش عکس‌های تعطیلات به روشی متفاوت

ویرایش عکس‌های تعطیلات به روشی متفاوت

همه می‌دانیم که تعطیلات چقدر لذت‌بخش است، مخصوصا اگر تعطیلات زمانی برای استراحت و لذت بردن از روز خود باشد و از دست همه‌ی استرس‌ها و دغدغه‌های روزمره رها باشیم. تنها جنبه‌ی منفی تعطیلات، روبرو شدن به انبوهی از عکس‌هایی است که باید آنها را به‌نحوی ویرایش کرده و سپس به اعضای خانواده و دوستان نشان دهیم. اما کمی صبر کنید! ما در اینجا می‌توانیم شما را با روشی در Adobe Photoshop آشنا کنیم که در آماده‌سازی خلاقانه و خوشایند عکس‌ها کمک خوبی محسوب می‌شود. این روش ویرایش عکس مخصوصا برای تهیه‌ی تقویم‌های دیواری یا آلبوم عکس ایده‌ی فوق‌العاده‌ای است. بهترست زودتر به اصل ماجرا بپردازیم و مثال عکس خود را تصویر میدان ورزشی تاریخی کولوسیوم رم باستان (یکی از آثار باستانی توریستی رم، ایتالیا که در سال 80 میلادی ساخته شد و در آن زمان گلادیاتورها و ورزشکاران به رقابت‌های خونین می‌پرداختند) قرار دهیم.

مرحله‌ی اول
کلیدهای Ctrl+O را همزمان بفشارید تا در فوتوشاپ فایل عکس تعطیلات خود را انتخاب کرده و در نرم‌افزار باز کنید. با فشار کلیدهای Shift+Ctrl+N، لایه‌ی دیگری را نیز اضافه نمایید و با استفاده از ابزار Paint Bucket Tool (G) تصویرتان را با رنگ کد f9fc7#6 پر کنید.

مرحله‌ی دوم
با استفاده از ابزار Horizontal Type Tool (T) روی لبه‌ی راست تصویرتان کلیک کنید و متن دلخواه خود را با رتگ مشکی و به‌صورت راست‌چین به آن اضافه کنید. می‌توانید متن‌تان را در هر زمانی با پنجره‌ی Character ویرایش نمایید. اگر می‌خواهید متن‌تان را به‌صورت افقی در وسط‌‎چین پس‌زمینه قرار دهید، لایه‌ی متن را همراه با لایه‌ی پس‌زمینه فعال کنید و با نگه داشتن کلید Ctrl و آن را نگهدارید و روی دکمه‌ی مناسب نوار Move Tool کلیک نمایید.

مرحله‌ی سوم
در منو به آدرس Select->Color Range بروید و با ابزار Eyedropper Tool روی متن خود کلیک کرده و آن را رنگی کنید.

مرحله‌ی چهارم
حالا با کلیدهای Shift+Ctrl+I متن انتخابی را وارونه کرده و لایه‌ی رنگ آبی را به لایه‌ای که با کلیک روی نماد هایلایت شده، ماسک‌دار شده است، فعال کنید.

مرحله‌ی پنجم
با کلیک بر روی نماد چشم که در نوارابزار قرار دارد، متن‌تان را مخفی کنید تا پس‌زمینه نمایش داده شود. حالا روی همان لایه ماسک‌دار راست کلیک کرده و گزینه‌ی Apply Layer Mask را انتخاب کنید.

مرحله‌ی ششم
با دوبار کلیک روی لایه، پنجره‌ی Layer Style باز می‌شود و به آن قلم‌موی مشکی اضافه می‌کنیم.

کارمان دیگر تمام شده است!

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

چاپ رول
17 آذر 1395

چاپ رول

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ
1 آذر 1395

نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ

تحریریه همچاپ
آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی
19 مهر 1395

آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی

تحریریه همچاپ
طراحی پوستر لارج فرمت
10 مهر 1395

طراحی پوستر لارج فرمت

تحریریه همچاپ
ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ
22 مهر 1395

ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ

تحریریه همچاپ
قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی
1 آبان 1395

قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir