021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | تراکت و تراکت های تا شده


بررسی جامع انواع بروشورهای ۴ لتی ـ بخش اول

بررسی جامع انواع بروشورهای ۴ لتی ـ بخش اول


ارتباط موفق با مخاطب به نحوه ارائه پیام بستگی دارد و انتخاب تای مناسب، بخش مهمی از کمپین‌های تبلیغاتی بروشوری است. متداول‌ترین انواع تا‌، بروشورهای سه‌تا و دوتا هستند. برای کسانی که تمایل دارند تا محصولات‌شان تمیز و مختصر باشد، فرمت‌های ساده‌ای نیز وجود دارد. شاید فکر کنید، صفحات کمتر به معنی پیچیدگی‌های کمتر است، ولی این سخن لزوما درست نیست. بروشور ۴ لتی ممکن است وحشتناک به نظر برسد، ولی زمانی که درست انجام شده باشد، می‌تواند محصولات شما را به بهترین نحو معرفی کند. این نوع تا برای محتوای سنگین تصاویر گرافیکی و متنی تناسب بسیاری دارد.
اصولا انواع مختلفی از بروشورهای 4 لتی دردسترس است. در اینجا متداول‌ترین بروشور‌ها را بررسی می‌کنیم.

تای آکاردئونی

تای آکاردئونی، جهت تای متناوبی دارد که به لت‌ها اجازه می‌دهد تا با الگوی تای زیگزاگی باز ‌شوند. به این منظور، باید ورق‌ها را سه بار با ترتیب زیگزاگی تا نمود. لت‌ها کنار هم قرار می‌گیرند و شما می‌توانید کل لیفلت را یک‌باره به صورت کامل باز کنید. خصوصیت اصلی این نوع تا چنین است که اطلاعات را در یک خط زمانی منظم یا در توالی زمانی ارائه و نمایش می‌دهد تا مخاطبان براحتی آنها را مطالعه کنند. چون در تای آکاردئونی، لت‌ها هم اندازه هستند، تصاویر و متون را براحتی می‌توان در آن طراحی و صفحه‌آرایی می‌شوند. اگر تصاویر چنان زیادی دارید که تصاویر گرافیکی‌تان از صفحات بروشورتان بیرون می‌زنند. با این کار محتوای بصری‌تان بر مخاطب تاثیر فوق‌العاده‌ای گذاشته و محصولات شما را متفاوت نشان خواهند بود.
مزایا: تصاویر گرافیکی، متون و اطلاعات زیادی را درست و منظم نمایش دهید. در مقایسه با هزینه و صرف وقت و انرژی برای صحافی و مفتول‌زنی کتابچه، این بروشور چند صفحه‌ای ایده‌آل است.
مناسب برای: بروشورهای مسافرتی، کتابچه‌های راهنما، برنامه‌ی زمانبندی رویداد‌ها.
اسامی دیگر: بروشور زیگزاگی.
اندازه‌های متداول: ۵/۸×۵/۵، ۱۱× ۵/۸، ۱۴×۵/۸، ۱۲×۹، ۱۷×۱۱، ۵/۲۵×۱۱ اینچ.
 
تای فرانسوی

بروشور تاشده فرانسوی با تاکردن افقی برگه به دو قسمت و بعد با تای عمودی آن به دو قسمت بوجود می‌آید. تای نهایی باید در کل از چهار لت هم اندازه تشکیل شده که ۴ وجه در جلو و ۴ وجه در عقب داشته باشد.
تای فرانسوی برای نمایش تصاویر بزرگ روی یک ورق بسیار مناسب است. به طور معمول در قسمت‌های داخلی، تصاویر گرافیکی کار می‌شود. در حالی که قسمت‌های پشتی اغلب اوقات برای نمایش اطلاعات مدنظر گرفته می‌شود. با این نوع بروشور می‌توانید محصولات و رویداد‌ها را معرفی کنید. درج تصاویر در قسمت‌های داخلی کمک می‌کند تا مخاطب تمام محصولات شما را در یک نگاه مرور کند.
تای فرانسوی برای رویدادهای ویژه‌ای مثل عروسی و تعطیلات نیز استفاده می‌شوند. این تا باعث می‌شود تا طرح‌های خلاقانه در یاد و خاطره مخاطبان باقی بماند. مناسب پاکت‌نامه‌های استاندارد بوده و به دوستان، اعضای خانواده و مشتریان پست می‌شود.
مزایا: تصاویر بزرگ براحتی منظم می‌شوند. تصاویر و اطلاعات را یکجا به نمایش بگذارید.
مناسب برای: کارت تبریک، کارت عروسی، پست مستقیم، معرفی کالا.
اسامی دیگر: بروشور نیم‌تای قائم الزاویه.
اندازه‌ها متداول: ۱۱×۵/۸، ۱۴×۵/۸، ۱۲×۹، ۱۷×۱۱، ۵/۲۵×۱۱ اینچ.

 
 
اوراق داخلی

 
 
اوراق بیرونی

 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

تابلوهای تبلیغاتی محیطی
7 آذر 1395

تابلوهای تبلیغاتی محیطی

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


بررسی بروشورهای استاندارد
4 بهمن 1395

بررسی بروشورهای استاندارد

تحریریه همچاپ
ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 برای کنفرانس
11 مهر 1395

ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 برای کنفرانس

تحریریه همچاپ
انواع تا در بروشور
27 دی 1395

انواع تا در بروشور

تحریریه همچاپ
نکات مهم لیفلت های تاشده تبلیغاتی
7 آذر 1395

نکات مهم لیفلت های تاشده تبلیغاتی

تحریریه همچاپ
تفاوت‌های تراکت و بروشور
15 دی 1395

تفاوت‌های تراکت و بروشور

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir