021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | بهتر است بدانید


رنگ سال 2014 ارغوانی روشن

رنگ سال 2014 ارغوانی روشن

  یکی از موارد مهم، در صنعت چاپ رنگ آمیزی است. که اساساً، برای چاپ رنگ بر روی کاغذ دو روش وجود دارد: یا با ترکیب آن و براساس رنگ های اصلی ـ برای مثال آبی فیروزه ای، قرمز، زرد و رنگ اصلی (سیاه) که به عنوان چهار رنگ چاپی CMYK شناخته شده است ، یا با استفاده از رنگی که از قبل و براساس فضای اختصاصی رنگی ترکیب شده است. فضای اختصاصی رنگ می تواند اغلب اوقات زمانی که ماده چاپی برای شرکت های بزرگ و برندهای مهمی که بر ترکیب دقیق خود اصرار می ورزند، لازم و ضروری باشد: و رنگ های شرکتی به پنتون شباهت دارد.

پنتون به این خاطر رنگ سال را نمایش می دهد که: با برجسته کردن یک رنگ و استفاده از همان رنگ در محصولات خود باعث می شود آن رنگ رنگ سال انتخاب شود. لیترایس ایزمن، شخصی بود که به تبلیغ رنگ پنتون پرداخت، و بدین ترتیب نحوه انتخاب پنتون را توضیح داد: تناژ رنگ ها را از کم به زیاد بررسی می کنیم، رنگ هایی که به روش های گوناگون و در سطح وسیع تری نسبت به گذشته مورد استفاده قرار می گیرند.

                                                                

در صورتی که شما از رنگ ارغوانی در کافه های پاریس استفاده کنید، شاید افزایش تناژ رنگی روش خوبی باشد (فلیکر:مارک، هوگان)

این سخن بدین معنی است که  افراد رنگ ها را براساس سبک هنری خود در صنایع به کار می برند، چه صنایع قدیمی یا صنایع مصرفی، هنر، تبلیغات یا هر صنعت دیگری. به نظر می رسد که رنگ ارغوانی انتخاب مناسبی باشد، رنگ امپراطوری های گذشته که مطمئنا به نظر می رسد که درهرجایی ، از اتاق های نشیمن تا سالن های انتظار، از صندلی ها و میزها تا نقاشی ها و پوسترها به طور موفقیت آمیزی عمل کرده است.

پنتون، عامل مهم و خلاقی برای رنگ ارغوانی بوده؛ به علاوه از آن اعتماد و اطمینان می گیریم و تجلی شادی و عشق و سایه ارغوانی روشن ، فریبنده است.

                                                                 

جملاتی مثل جملات فوق زیبا به نظر می رسند، ولی باید قبول کنیم که رنگ ارغوانی رنگ فریبنده و جذابی است. بدون هیچ گزافه گویی رنگی، غنی،مهم و شادی است. و به طور قطع سایر مردم نیز زمانی که پنتون با آن ترکیب شده با چنین ترکیبی موافق بوده و با رنگ های زیتونی و سبز به صورت جفت مکملی خواهد بود یا استفاده از آن، زندگی را روحبخش و سرزنده وطبیعی کرده و با تناژ خاکستری ، به خصوص برای چاپ نیز مناسب خواهد بود.   

حتی آنهایی که فضای اختصاصی رنگ ها را دوست ندارند، می توان گفت که به عنوان کار ابتکاری، پنتون را به عنوان رنگ سال نامگذاری کنیم، همانطوری که رنگ ها به واقع این گونه ظاهر می شوند. رنگ آبی نیلگون را از سال 2000 تا به حال بررسی کرده ایم: با یادآوری خاطراتی از اینترنت اسکپلورر قدیمی و ویندوز، و صدای بیپ اتصال به مودم، گذشته را بیاد می آورد ... در همین زمینه، بیاد بیاورید که فیسبوک چگونه در نیم دهه اخر قرن اخیر پیشرفت کرد؟ خوب، رنگ آبی سال 2008 کاملا دقیق انتخاب شده بود.  

در همان زمان،میزان محبوبیت رنگ در آن زمان فقط در مدت چند سال فراتر از حد تصور پیش رفت، و فکر می کنیم که بهتر است که نحوه این پیشرفت را بررسی نماییم، در طول چهل سال قبل، چنین به نظر می رسد که سایه سبز آبی و (قرمز، صورتی)  ارغوانی بیشتر مورد استفاده قرار می گرفتند. زرد کاملا استثنایی بود ، رنگ سال 2009 ـ و خاکستری یا فقط برای ظاهر پیشنهاد می شد یا رنگ قهوه ای روشن مایل به زرد و خاکستری رنگ سال 2006 رنگ قهوه ای ساحلی یا برای سایر رنگ ها به عنوان نشانه ای خواهد بود. در صورتی که به گذشته نگاهی داشته باشیم جالب خواهد بود؛ به 27 سال نگاهی بیندازید و مشاهده خواهید کرد که زرد و خاکستری دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند و به تاریخ انقضای خود نزدیک می شوند، در صورتی که رنگ ارغوانی روشن، رنگ متمایل به رنگ ارغوانی، فیروزه ای و تعدادی از رنگ ها هنوز هم برای چاپ و دیگر موارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

آیا برندتان منحصربفرد و متمایز است؟
21 فروردین 1396

آیا برندتان منحصربفرد و متمایز است؟

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!
6 بهمن 1395

نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!

تحریریه همچاپ
طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!
2 آذر 1395

طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!

تحریریه همچاپ
نکات مهم روان‌شناسی کارت ویزیت
1 دی 1395

نکات مهم روان‌شناسی کارت ویزیت

تحریریه همچاپ
آناتومی کارت دعوت عروسی
20 آبان 1395

آناتومی کارت دعوت عروسی

تحریریه همچاپ
از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!
2 آذر 1395

از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir