021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | تراکت و تراکت های تا شده


بررسی جامع انواع بروشورهای ۴ لتی ـ بخش دوم

بررسی جامع انواع بروشورهای ۴ لتی ـ بخش دوم

تای رولی

بروشور تای رولی، ۸ وجه و ۴ لت تا شده دارد. برگه به طرف داخل از سمت راست تا نمایید، بعد آخرین لت‌ سمت چپی را دور بقیه لت‌ها تا کنید. لت‌های تاشده در این نوع تا اندازه‌های متفاوتی دارند. ۲ لت آن به لحاظ اندازه مساوی هستند، در حالی که یک بخش کوچک‌تر بوده و بخش آخری به لحاظ اندازه از همه کوچک‌تر است. تای رولی بهترین گزینه برای انتشار اطلاعات به صورت سیستماتیک است. با این نوع تاشدگی می‌توانید متون و تصاویر خود را به گونه‌ای صفحه‌بندی کنید که مخاطبان بتوانند آن‌ها را مرور کرده و اطلاعات را می‌توانند مقایسه کنند.

مزایا: اطلاعات به ترتیب و متوالی صفحه‌بندی می‌شوند. زمانی که بروشور باز است می‌توان براحتی اطلاعات را در آن مقایسه کرد.
کاربرد: راهنمایی‌های مرحله به مرحله، دستورالعمل‌های آموزشی.
اسامی دیگر: تای چلیکی.
اندازه‌های متداول: ۵/۸×۵/۵، ۱۱×۵/۸، ۱۴×۵/۸، ۱۲×۹، ۱۷×۱۱ اینچ.
 
تای موازی دوبل

می‌توانید با تا، برگه را نیم کرده و بعد دوباره آن را در‌‌ همان جهت تا بزنید، در این صورت بروشور تاشده موازی دوبل بوجود می‌آید. این نوع تا 4 لت و 8 صفحه را شکل می‌دهد و 2 لت هم از بالاتر از بقیه قرار می‌گیرند. قسمت‌های داخلی نسبت به بقیه به طور معمول قدری باریک‌تر هستند.
بروشور تاشده موازی دوبل مثل بروشور دوتایی باز خواهد شد. مخاطبان می‌توانند این قسمت‌های تاشده را باز کرده و مطالعه کنند و باید طرح‌های جذابی را داشته باشد. زمانی که مخاطبان بروشور را باز می‌کنند قسمت‌های تاشده بیش از دو صفحه خواهد بود. با این نوع تاشدگی مخاطبین می‌توانند کل محتویات را با یک نگاه مشاهده کنند.
در این نوع تاشدگی برای درج تصاویر بزرگ فضای بسیار زیادی دارید. در این نوع تاشدگی می‌توانید پیشنهادات تجاری و رویداد‌ها را بیشتر برای مخاطبان خود بازگو نمایید. به طور معمول اطلاعات مربوط به شرکت در قسمت‌های تاشده رویه جلویی و عقبی درج می‌شود. بهتر است که برای کالا‌ها و برنامه‌های تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرد.


مزایا: با فضای بسیار زیاد می‌توانید تصاویر و گرافیک‌های بزرگ را بیشتر نمایان سازید. زمانی که بروشور به طور کامل باز می‌شود می‌توانید اطلاعات را مرور کنید.
اسامی دیگر: تای موازی، بروشور موازی مرکزی.
اندازه‌های متداول: ۱۱×۵/۸، ۱۴× ۵/۸، ۱۲×۹، 17×۱۱ اینچ.
 


تای دروازه‌ای دوبل

تاشدگی دروازه‌ای دوبل با تاکردن قسمت‌های چپی و راستی داخلی به نیمه بوجود می‌آید تا طرح شبه دروازه‌ای را بوجود آورد. بعد از آن برگه دوباره به نصف تا می‌شود تا ۴ قسمت یا بروشور ۸ صفحه‌ای را بوجود آورد. قسمت‌های ۲ دروازه‌ای نباید قسمت‌های موازی تاشدگی مرکزی را همپوشانی کند و به طور معمول نسبت به قسمت‌های داخلی کوچک‌تر است.
تاشدگی‌های دروازه‌ای دوبل برای معرفی کالاهای بزرگ مناسب است. تصاویر در ۲ قسمت تاشده بیرونی قرار گرفته‌اند زمانی که این قسمت‌ها را می‌بندید یک تصویر بوجود می‌آید. به طور معمول در قسمت‌های داخلی جزئیات مهم و اطلاعات کالا یا شرکت درج می‌شود. تاشدگی دروازه‌ای می‌تواند در انتشارات و مجلات مورد استفاده قرار گیرد همانطوری که از این نوع تاشدگی برای تبلیغ در مرکز بروشور نیز استفاده می‌شود.

مزایا: برای نمایش تصاویر بزرگ مناسب است. با این نوع تاشدگی می‌توانید اطلاعات را به روشی خلاقانه عرضه کنید.
مناسب برای: معرفی کالاهای بزرگ، مجلات.
اسامی دیگر: سه دروازه‌ای موازی.
اندازه‌های متداول: ۱۱× ۵/۸، ۱۴×۵/۸، ۱۲×۹، ۱۷×۱۱ اینچ.
 
تای مناسب کار خود را انتخاب کنید. عاقلانه انتخاب کنید زیرا می‌تواند برای کمپین‌های تبلیغاتی استفاده شده یا آنها را تفکیک کند. اگر در رابطه با این مطلب سوال، انتقاد یا پیشنهادی دارید، ذکر بفرمایید.
 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

چاپ تصعیدی
24 مهر 1395

چاپ تصعیدی

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


بررسی بروشورهای استاندارد
4 بهمن 1395

بررسی بروشورهای استاندارد

تحریریه همچاپ
ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 برای کنفرانس
11 مهر 1395

ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 برای کنفرانس

تحریریه همچاپ
انواع تا در بروشور
27 دی 1395

انواع تا در بروشور

تحریریه همچاپ
نکات مهم لیفلت های تاشده تبلیغاتی
7 آذر 1395

نکات مهم لیفلت های تاشده تبلیغاتی

تحریریه همچاپ
تفاوت‌های تراکت و بروشور
15 دی 1395

تفاوت‌های تراکت و بروشور

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir