021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | بهتر است بدانید


رنگها و جزئیات بیشتر با فناوری نوین افست

رنگها و جزئیات بیشتر با فناوری نوین افست


استفاده از روش‌های عادی در چاپ
بیشتر خدمات چاپی محلی و آنلاین مبتنی بر صفحه‌ی خطی متعارفی در الگوی گلبرگی هستند که از مرکب رنگی با زوایای ۳۰ درجه و سیاه در وسط استفاده می‌کنند. در هر سفارش چاپی، ماشین چاپ افست تعداد نقطه‌ی خاصی را در هر اینچ (dpi) در صفحات نیم‌سایه تصویر انتخاب می‌شود. میزان وضوح dpi بسته به شرکت چاپی، از ۱۵۰ تا ۳۰۰ متفاوت خواهد بود. هرچقدر نقطه بیشتر باشد، جزئیات نیز بیشتر و تصویر باکیفیت‌تر خواهد بود.

باقی ماندن مشکلات چاپ افست
زمانی که مشکلات چاپ افست با استفاده از فناوری قدیمی مرسوم رفع نمی‌شوند، احتمالا مشکلات بالقوه‌ای وجود دارد که در نصف نقاط می‌تواند اتفاق بیفتد. برخی از این مشکلات ناشی از الگوهای موجدار و ﺍﺛﺮ ﻧﺎﺧﻮﺍﺳﺘﻪ‌ی انتقال نامناسب رنگ‌مایه هنگام ﭼﺎپ (Banding) ﺁﻥ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺩﺍﺷﺖ. اثر انتقال نامناسب رنگ‌مایه از افزایش تدریجی و تجمع مرکب در ماشین چاپ ناشی می‌شود.
 
وقتی کیفیت برتر چاپی دردسترس است
ماشین چاپ افست تصادفی مزایای بسیاری دارند. در این فناوری جدید، از نقطه استفاده نمی‌شود، بلکه از دانه‌های تصادفی 20 میکرونی بسیار ریزی بهره می‌برد که شبیه دانه‌های در فیلم هستند. در هر اینچ مربع، ۱۲۷۰ عدد از این نقطه‌های ریز وجود دارد و می‌تواند تصاویر با کیفیت بالاتری و رنگ‌های بیشتری از CMYK را تولید کند. با این فناوری فاصله‌ی میان رنگ‌ها (Gradation) روان‌تر شده و ترکیب‌های رنگی با جزئیات بیشتری در سایه‌ها و هایلایت‌ها جلوه می‌یابد و همچنین الگوهای موجدار را نیز حذف می‌شوند.

 

عدم وجود مشکلات در فناوری چاپی جدید
این فناوری با استفاده بهینه از رنگ باعث می‌شود تا رنگهای چاپی روشن‌تر و زنده‌تر باشند، چونکه ۱۰ تا ۱۵ درصد نسبت به چاپ افست عادی، مرکب کمتر مصرف خواهد کرد و این کار باعث خواهد شد تا از تجمع و انباشت مرکب اجتناب شود. نتیجتا اینکه نور بیشتری از کاغذهای سفید منعکس شده و مرکب جذب شده در کاغذ تجمع نمی‌یابد. همچنین، در صورتی که در هنگام چاپ بخواهیم تغییراتی در تطبیق رنگی صورت دهیم، با این فناوری آزادی عمل بیشتری خواهیم داشت و این قضیه بر کیفیت چاپ تاثیر منفی نخواهد گذاشت.

کیفیت بهتر و هزینه کم
امکان ندارد که بتوانید بعضی وقت‌ها کالای باکیفیتی را خریداری کنید و مبلغ تغییری نکند یا کمتر از مبلغی باشد که آن را پرداخت می‌کنید. اما در این فناوری نوین چاپ افست قرن ۲۱، تنظیم چاپگر خیلی راحت، سریع‌تر، کاغذ باطله‌ی کمتری بوجود می‌آید. مرکب زود خشک می‌شود و چاپ در زمان کمتری و با کیفیت بهتری به انجام می‌رسد.

 

فریب شرکت‌های چاپ افست
زمانی که افراد در اینترنت عباراتی مانند «چاپ افست با رزولوشن بالا» یا «وضوح بالا» را جستجو می‌کنند، احتمالا با شرکت چاپی مواجه نخواهند شد که از چاپ افست تصادفی استفاده می‌کنند. بسیاری از شرکت‌های چاپی با کلمات کلیدی تبلیغاتی افراد بی‌اطلاع را وادار می‌کنند تا در مورد روش چاپی آ‌نها تفکر کنند. احمقانه رفتار نکنید. بهتر است که با آنها تماس بگیرید و راجع به تعداد نقاط در هر خط اینچ تصاویر که در چاپ افست از آن استفاده می‌کنند سوال بفرمایید. هر آنچه که می‌گویند را باور نکنید مگر اینکه اعلام کنند که از فناوری رزولوشن بالا تصاویر تصادفی استفاده می‌کنند.

مزایای چاپ افست
زمانی که درخشندگی رنگ‌ها را مقایسه می‌کنید، جزئیات در سایه‌ها و هایلایت‌ها بیشتر به چشم می‌آید. علاوه بر آن، با تصاویر تصادفی می‌توانید کارت کوژ، پلاستیکی، کارت فویل را با بالا‌ترین کیفیت بدون نیاز به استفاده از خدمات گران‌قیمت دایکات، طلاکوب سرد و گرم چاپ کنید. کارت‌های طلاکوب را با این روش چاپی در همه‌ی رنگ‌های CMYK با استفاده از ترکیب رنگ و Gradation می‌توان چاپ نمود. حالا که به مزایای چاپ افست تصادفی کیفیت بالای پی برده‌اید، می‌توانید از این روش در سفارشات چاپی بعدی خود استفاده کنید و تغییر فوق‌العاده‌ی آن را احساس کنید.

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

الوین لوستیگ
8 خرداد 1396

الوین لوستیگ

تحریریه همچاپ
تاریخچه سربرگ
27 مهر 1395

تاریخچه سربرگ

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!
6 بهمن 1395

نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!

تحریریه همچاپ
طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!
2 آذر 1395

طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!

تحریریه همچاپ
نکات مهم روان‌شناسی کارت ویزیت
1 دی 1395

نکات مهم روان‌شناسی کارت ویزیت

تحریریه همچاپ
آناتومی کارت دعوت عروسی
20 آبان 1395

آناتومی کارت دعوت عروسی

تحریریه همچاپ
از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!
2 آذر 1395

از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir