021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | فتوشاپ


آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی

آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی

مرحله 1

اول از همه قالب چاپی 2 وجهی در اندازه برگه A6 و به صورت افقی دانلود کنید. فایل تان را با برنامه ایلوستریتور باز کنید.

با کلیک بر روی نماد چشم لایه template rear را پنهان کنید. شکل مستطیل را انتخاب کرده و مستطیل قرمز رنگی را برروی پس زمینه ترسیم کنید (داخل شکل را با کد رنگ #d32626 رنگ آمیزی کنید، با قلمو رنگ آمیزی نکنید). با راست کلیک بر روی لایه اسم دیگری برای شکل انتخاب کرده و با کلیک بر روی نماد قفل از بروز هر گونه تغییر دیگری برروی آن جلوگیری کنید.

مرحله 2

حالا به منوی Edit->Preferences->Guides & Grid  بروید و این تغییرات را اعمال کنید. با کلیک برروی View-> Show Grid آن را پنهان ساخته یا نمایش دهید.

مرحله 3

مستطیلی به اندازه 25× 25 میلی متر ترسیم کرده و داخل آن را سفید کنید. با کلیک بر روی دکمه های روشن در بالای تولبار مستطیل را به مرکز صفحه بیاورید. مطمئن شوید که گزینه Snap to Grid را فعال کرده اید (View-> Snap to Grid).

مرحله 4

شکل بیضی را انتخاب کرده و در اندازه 20×20 میلی متر دایره ای ترسیم کنید. آن را به مرکز صفحه آورده و طراحی را شروع کنید.

مرحله 5

در مرحله بعد لازم است که گزینه Snap to Grid را غیرفعال کنید. حالا با تغییر نقاط مهاری و با ابزار Convert Anchor Point دایره را تغییر داده و بعد از آن نقاط مهاری را انتخاب کرده و با گزینه Direct Selection آن ها را بکشید طوری که متن تان در مرکز شکل قلب قرار گیرد.

مرحله 6

حالا لایه شکل قلب صفحه را کپی کرده و این لایه را در بالای لایه اصلی قرار دهید. با Selection اندازه را کوچکتر کرده و دکمه Alt را فشار دهید و نسبتی را برای آن تعیین کنید. قلب ها باید به تصویر زیر شبیه باشد.

مرحله 7

حالا هردو شکل قلب را انتخاب نموده و به منوی Window->Pathfinder رفته و بر روی Front Minus  کلیک کنید. مستطیل سفید رنگ را انتخاب کرده و دوباره بر روی Front Minus کلیک کنید.

مرحله 8

با فونت Dream Orphans و در اندازه 20 و با استفاده از ابزار نوشتن متن عبارت "یک" را بنویسید. می توانید رنگ آن را تغییر دهید.

مرحله 9

متن نوشته شده را به داخل دو قلب بیاورید و آن را در مرکز شکل قرار دهید. حالا برروی ابزار نوشتن متن کلیک کرده و به منوی Type->Create to Outlines بروید تا فونت مورد علاقه تان را انتخاب کنید. حالا شکل قلب کوچکتر داخلی را انتخاب و برروی Minus Front در پنجره Pathfinder کلیک کنید.

مرحله 10

مستطیل سفید رنگی در اندازه 20×20 میلی متر ترسیم کرده و دوباره روی Snap to Grid کلیک کنید. حالا قلم تان را انتخاب کرده و برداری را ترسیم کنید. این لایه را به بالای مستطیل بکشید.

مرحله 11

بعد از انتخاب هردو شکل (مستطیل و بردار) از طریق دکمه های بالای تولبار انها را به مرکز صفحه بیاورید. بعد از ان دوباره در پنجره Pathfinder ، برروی Minus Front کلیک کنید.

مرحله 12

مستطیل سفیدرنگ دیگری را ترسیم کرده و با ابزار قلم، بردار دیگری را ترسیم کنید. دو شکل را در کنارهم قرار دهید و برروی Minus Front کلیک کنید.

مرحله 13

مستطیل ها را به همراه با بردارها به نزدیک شکل قلب که در آن "یک" را نوشته اید بیاورید و نزدیک هر بردار اسم دو نفر را بنویسید. دوباره از فونت Dream Orphan استفاده کنید.

مرحله 14

مرحله بعد کمی طاقت فرساست زیرا کل صفحه جلویی را با مستطیل های سفیدرنگ در اندازه های مختلف پر خواهیم کرد. یکی از آن ها را در اندازه 15× 15 میلی متر ترسیم و کپی کنید و مستطیل های بعدی را در اندازه های مختلفی ترسیم کنید همان اندازه هایی که مدنظرتان است، طوری که نتیجه کار به شکلی پایینی شبیه باشد.

مرحله 15

مستطیل ها را انتخاب کنید. برای اینکار کلیدهای Ctrl+A را فشار دهید و با فشار دکمه Shift همه اشکال را از حالت انتخاب خارج کنید.

مرحله 16

اشکال را به صفحه اول آورده، اشکال و لایه جلویی را پنهان کنید و برای ایجاد وجه پشتی کارت دعوت تبریک عروسی، لایه پشتی را به نمایش بگذارید. مستطیل سفید رنگی را ترسیم کنید طوری که کل پشت کارت را دربرگیرد.

مرحله 17

رنگ متن را با کد #d32626 مشخص کنید. در این لحظه هر آنچه را که دوست دارید راجع به آن موقعیت، مکان و تاریخ مهم است را بنویسید.

مرحله 18

مراحل 14 و 15 را با مستطیل هایی به رنگ #d32626 تکرار کنید.

مرحله 19

در آخر همه اشکال را به پشت کارت ببرید و فایل کارت تبریک را ذخیره نمایید.

انجام شد!

این همان کارت تبریکی است که آن را با نرم افزار ایلاستریتور خلق کردید. همانطوریکه گفتم فقط متن تان را تغییر یا رنگ دیگری را انتخاب کنید و می توانید برای خلق کارت تبریک دیگری برای هر مناسبتی دوباره از این آموزش استفاده کنید!

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

نکات مهم لیفلت های تاشده تبلیغاتی
7 آذر 1395

نکات مهم لیفلت های تاشده تبلیغاتی

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ
1 آذر 1395

نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ

تحریریه همچاپ
آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی
19 مهر 1395

آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی

تحریریه همچاپ
طراحی پوستر لارج فرمت
10 مهر 1395

طراحی پوستر لارج فرمت

تحریریه همچاپ
ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ
22 مهر 1395

ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ

تحریریه همچاپ
قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی
1 آبان 1395

قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir