021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | عمومی


 رفع ایرادات فایل PDF

رفع ایرادات فایل PDF

1.    رزولوشن تصاویر خیلی کم است.
2.    فونت‌ها در PDF جایگذاری نشده‌اند.
3.    از فضای رنگی نادرستی استفاده شده است.
4.    اطلاعات مربوط به برش یا لب‌بر نادرست است.
5.    با فایل اصلی فرمت نرم‌افزاری که طراحی با آن صورت گرفته است، نوعی ناسازگاری و عدم انطباق دیده می‌شود؛ مثلا صفحه‌ی اصلی در InDesign، Word یا هر نرم افزار دیگری، نسبت به PDF متفاوت دیده می‌شود. ممکن است که هرلاین (Hairline) تغییر نماید یا گرادیان‌ها عوض شود.  
6.    رنگ نقطه‌ای به اشتباه نامگذاری شده یا به صورت تصادفی به رنگ دیگری تبدیل شده است.
7.    تصاویر بیش از اندازه فشرده شده‌اند. این امر باعث افت کیفیت فایل تصویر می‌شود و در بعضی موارد، بخش‌های از طرح داخل یا اطراف آنها ظاهر می‌شوند.
8.    اندازه صفحه درست نیست.
9.    اَشکال شفاف مشکل دارند.
10.    رنگ‌های پروفایل ICC وجود ندارند یا اشتباه هستند.


یکی از دلایلی که چرا این مشکلات شناسایی نمی‌شوند این است که طراحان عادت دارند که از Layout طرح‌های خود نمونه‌ای تهیه کنند، نمونه‌ها را کنترل کرده و بعد از آن فایل‌های PDF را ایجاد کنند. این فایل‌های PDF دیگر بادقت کنترل نمی‌شوند و مستقیم به شرکت چاپی ارسال می‌شوند. بهتر است که طراحان فایل‌های PDF را ایجاد کنند و بعد، از آن نمونه‌ تهیه کنند. بدین ترتیب فایل‌های تهیه شده و نمونه با هم سازگاری بیشتری خواهند داشت.
غیر از اینکه از فایل‌های PDF ایراداتی دارند، مسئله دیگر این است که نمی‌توان PDF نمی‌تواند تفکیک یا تبدیل نمود. در اینجا بعضی از نکات عادی که برای رفع این اشکالات ذکر کرده‌ایم:
1.    از نرم‌افزار PitStop یا از نرم‌افزار دیگری استفاده کنید تا خود را از شر هرگونه اطلاعات نامرتبط در فایل PDF خلاص کنید. توضیحات، شکل‌ها، اسکریپت‌ها، انیمیشن‌ها و غیره OPI را پیش از چاپ را حذف کرده و بعد از آن برای ایجاد فایل PDF تمیز جدید از گزینه Save as استفاده کنید و فایل را ذخیره کنید.
2.    اگر به منبع فایل(‌ها) دسترسی ندارید فایل PDF را از نو ایجاد کنید.
3.    در صورتی که فایل‌های منبع را دارید، با روش‌های مختلف فایل‌های PDF را از نو ایجاد کنید: اگر به هنگام خروجی گرفتن از فایل PDF مشکل‌دار با مشکلی روبرو شد، فایلی در فرمتPostScript  ایجاد نمایید و آن را بدون هیچ اشکالی درست نمایید. اگر با استفاده از Adobe Distiller یا Normalizer فایلی با مشکل بوجود آمد، فایل را به صورت Export to PDF ذخیره کنید.
4.    اگر به منبع فایل دسترسی دارید، آن را پاکسازی کرده و دوباره فایل PDF را از نو تهیه کنید. توجه کنید که اگر رنگ‌های نقطه‌ای در فایل اصلی به CMYK تبدیل شده‌اند چاپ نشوند. اطلاعاتی بلااستفاده‌ی خود را حذف کنید (موارد کپی شده در حافظه کلیپ برد، عناصر پنهان زیر فایل‌های دیگر، صفحات استفاده نشده و...). شاید دوست داشته باشید که لایه‌ها، مسیر‌ها یا کانال‌ها را با هم ادغام کنید. برای ایجاد فایل منبع از گزینه Save as استفاده کنید.
5.    اگر تمامی کار‌هایتان با موفقیت همراه نبود، PDF را در فتوشاپ باز کنید و آنرا به صورت تصویر ذخیره کنید. این کار متون را به تصویر Bitmap تبدیل می‌کند. اما این کار بر تاثیر بسیار بدی بر کیفیت خروجی دارد ولی اگر تمامی کار‌هایتان با موفقیت همراه نبود، این آخرین شانس شما خواهد بود.

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

اهمیت زبان بدن
13 آذر 1395

اهمیت زبان بدن

تحریریه همچاپ
وبلاگ چاپی
24 مهر 1395

وبلاگ چاپی

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


دانلود مجموعه آیکون ها
2 آبان 1395

دانلود مجموعه آیکون ها

تحریریه همچاپ
شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک
20 آبان 1395

شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک

تحریریه همچاپ
سه مرحله‌ در طراحی استیکر
6 آبان 1395

سه مرحله‌ در طراحی استیکر

تحریریه همچاپ
راهنمای ایجاد سایه‌های خاکستری گرم و سرد
20 آبان 1395

راهنمای ایجاد سایه‌های خاکستری گرم و سرد

تحریریه همچاپ
راهنمای طراحی لب‌بر در چاپ
19 آبان 1395

راهنمای طراحی لب‌بر در چاپ

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir