021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | فتوشاپ


ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ

ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ

مرحله 1

اولین مرحله ایجاد فایل فتوشاپ در اندازه آگهی به همراه قسمت های برش است. رزولوشن 300 پیکسل و حالت رنگی CMYK  را انتخاب نمایید.

مرحله 2

مرکز فایل را مشخص نمایید. برای انجام این کار به منوی View->Snap and Guides بروید که در این صورت به طور اتوماتیک سمت راست را انتخاب خواهید کرد.

بعد از آن پس زمینه را با رنگ کد #deb993 رنگ آمیزی کنید.

مرحله 3

برای اینکه پس زمینه واقعی به نظر برسد از افکت ها استفاده می کنیم. بنابراین رنگ کد #deb933 را به عنوان پیش زمینه و #d3ac85را به عنوان پس زمینه انتخاب می کنیم. حالا به منوی Filter->Render->Clouds بروید طوری که پس زمینه تان به الگوی زیر شبیه باشد.

مرحله 4

حالا به پس زمینه، افکتی را اضافه می کنیم. این عکس را دانلود کرده و از آن در فایل تان استفاده کنید. لایه نور را به Soft و میزان شفافیت آن را در لایه پنجره به اندازه 50% تنظیم کنید.

حالا برای اضافه کردن کنتراست دکمه های Ctrl+L را فشار دهید و همانطوری که در تصویر پایینی نشان داده شده مقادیر آن را تنظیم کنید. همانطوری که مشاهده می کنید متون واقعی به نظر می رسند.

مرحله 5

لایه پس زمینه را انتخاب و به آن دو لایه Style اضافه کنید. اولی همانطوری که در پایین نشان داده شده قلمویی است که تنظیم شده و دومی درخشش داخلی است. این تنظیمات همانند تصویر زیر نمایش داده شده اند.

مرحله 6

لایه پس زمینه را کپی کرده و لایه های استایل را حذف کنید. حالا کمتر کپی خواهید کرد.

مرحله 7

حال لایه کوچکتر داخلی درخشنده تر می شود. لطفا به تنظیمات تصویر نگاهی بیندازید.

بعد از آن لبه را قدری صاف تر می کنیم. بنابراین به منوی Filter->Blur->Gaussian Blur بروید و اندازه آن را در 14 پیکسل تنظیم کنید.

مرحله 8

حال به لایه اصلی پس زمینه برگردید می خواهیم قسمت های بالایی را نسبت به دیگر قسمت ها قدری تیره تر کنیم. برای انجام آن Gradient Overly را به آن اضافه کرده و تنظیمات پایینی را در آن اعمال کنید.

مرحله 9

حال مستطیل کوچکی را ایجاد کنید. برای ترسیم مستطیل کوچک برروی لایه خالی، از ابزار مستطیل مدور استفاده کنید. گوشه ها باید مدور باشد. بعد از آن با فشار کلید Ctrl در آن لایه، لایه محتویات را انتخاب کنید. با کلیک برروی منوی Edit->Define Brush Presets قلمویی را ایجاد کنید. قلمو را انتخاب کرده و در پنجره >Brush تنظیمات زیر را اعمال کنید.

مرحله 10

مستطیل مدور کوچک را برنگ قهوه ای تیره (#4a311f) رنگ آمیزی می کنیم. دوباره مستطیل مدور را انتخاب و در تولبار نیز گزینه های آن را انتخاب می کنیم. مستطیل باید نسبت به پس زمینه اصلی کوچکتر و نسبت به کپی، بزرگتر باشد. این چنین مستطیلی، موقعیت مستطیل کوچک را نشان می دهد. در صورتی که بر روی آن در همان لایه کلیک کنید مسیرکاری تان را خواهید یافت. اسم آن را تغییر دادم ولی شما همچنان به کارتان ادامه دهید.

مرحله 11

اکنون به لایه ها بروید، لایه جدیدی بسازید و به مسیرها برگردید. حال برروی مسیر مان راست کلیک کرده و مسیر Stroke را انتخاب. قلمویی را انتخاب می کنیم. مطمئن شوید که Simulate Pressure را انتخاب نکرده باشید. OK را فشار دهید و در صورتی که در پنجره قلمو تنظیمات تان درست باشد مستطیل کوچک مدور را مشاهده خواهید کرد.

مرحله 12

در سمت راست و چپ، مستطیل کوچک مدوری را می بینید که در جهت نادرستی قرار گرفته اند. به همین دلیل آنها را حذف می کنیم. این مستطیل های کوچک را تا 45 درجه چرخانده و در مسیر درستی قرار می دهیم.

مرحله 13

برای ایجاد این چنین مستطیل های کوچک مدوری در قسمت هایی که آن ها را فراموش کرده ایم لازم است که قلمو را دوباره تنظیم کنیم. قلمو را انتخاب کرده و Window> را دوباره باز کرده و زاویه آن را در 90 درجه تنظیم می کنیم. مسیر Stroke را همانطوری که در مرحله 11 توضیح دادیم را دوباره انتخاب کرده و در این لحظه بالا و پایین را پاک می کنیم. بعد از این کار، مستطیل های کوچک مدور باید کامل باشند.

مرحله 14

برای اینکه این مستطیل های مدور کوچک واقعی به نظر برسند دو لایه استایل (Drop Shadow, Bevel & Emboss ( را به آن اضافه کرده و این تنظیمات را اعمال می کنیم.

 

مرحله 15

حال زمان آنست که متنی به قالب اضافه کنیم. فونت Euphorigenic را در اندازه 72،36 و 18انتخاب کرده ام. این متن را در قسمت ها و در اندازه های مختلف بنگارید. از کپی های لایه متن پشتیبانی داشته باشید، مقدار پیسکل آن را تنظیم و تعداد لایه ها را به یک لایه کاهش دهید (Ctrl+E). با کلیک بر روی نماد چشم در لایه Window لایه های اصلی را پنهان کنید. 

مرحله 16

برای اینکه فونت تان طلایی به نظر برسد لایه استایل ها را به لایه فونت اضافه کنید.

مرحله 17

حال باید چند مرحله کار انجام دهیم تا بتوانیم لایه فونت را تنظیم کنیم. بنابراین برروی لایه راست کلیک کرده و “convert to smart object” را انتخاب می کنیم. دوباره راست کلیک کرده و “rasterize layer”را انتخاب می کنیم.

 

مرحله 18

برای تنظیمات ابزار، Dodge را همراه با قلموی بزرگ انتخاب و بعد به سراغ متن بروید. فونت را درخشان کنید.  

مرحله 19

در آخرین مرحله، شماره تماس یا هر آدرس ایمیل، تصویر یا لوگو را در پایین قالب اضافه کنید. این متن با فونت Californian FB و در اندازه 10 و با رنگ کد #4a311f نوشته شده است.

تمام شد!

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

رزولوشن مناسب متن برای چاپ باکیفیت
19 آبان 1395

رزولوشن مناسب متن برای چاپ باکیفیت

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ
1 آذر 1395

نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ

تحریریه همچاپ
آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی
19 مهر 1395

آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی

تحریریه همچاپ
طراحی پوستر لارج فرمت
10 مهر 1395

طراحی پوستر لارج فرمت

تحریریه همچاپ
ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ
22 مهر 1395

ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ

تحریریه همچاپ
قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی
1 آبان 1395

قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir