021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | بهتر است بدانید


نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!

نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!


با اینکه می‌توانید پوسترها را با میخ، منگنه، پونز، چسب مایع یا با نواری به دیوار نصب کنید، اما این روش‌ها اغلب اوقات روی دیوار علاماتی را بجا می‌گذارند و به خود پوسترها هم آسیب می‌زنند. اگر تعداد محدودی پوستر دارید یا می‌خواهید که با پونز به دیوار آسیبی نزنید، پس به مشکل برخورده‌اید!
 
اگر برای نصب پوسترهای خود مکان خاصی ندارید، ناراحت نشوید. در اینجا چند راه‌حل برای نصب پوستر به معرفی می‌کنیم که به دیوار و پوسترهای آسیبی وارد نمی‌کند!

قبل از شروع
تمیز کردن دستان


با تمیز کردن دست‌های خود هنگام برداشتن پوستر از روی سطحی، دست‌ها چسبی نخواهند بود.

چسباندن پوستر روی سطوح صاف و تمیز
به مدت چند ساعت یا چند روز روی گوشه‌های پوستر خود کتاب یا اشیاء سنگینی قرار دهید تا لبه‌های آن ور نیایند و صاف بمانند. این کار باعث می‌شود تا پوستر‌ها براحتی به دیوار نصب شوند چراکه لبه‌ها تا حد ممکن به سمت عقب تاب نخواهند خورد. واضح است پوسترهای که روی پلاستیک سخت یا مواد مشابه چاپ شده‌اند لازم نیست با این روش به دیوار نصب شوند.

آماده‌سازی دیوار
دیوار را تمیز کنید و قسمت‌هایی که می‌خواهید پوستر خود را با خودچسب (چسب قابل‌برداشت) به آن بچسبانید با دقت بررسی کنید. دیوار نباید به تازگی رنگ شده باشد، چونکه به محض اینکه پوستر از روی آن کنده شود ممکن است که روی دیوار علاماتی را بجا بگذارد که با چشم دیده می‌شوند.

 


روش‌های نصب پوستر

1.    استفاده از چسب نواری پوستر یا خودچسب نواری دوطرفه

 


شاید عجیب باشد، ولی هرکسی از محصولاتی که مخصوص چسباندن پوستر روی دیوار هستند، خبر ندارد درحالی که با این محصولات می‌توان به راحتی و بدون بر جای گذاشتن هیچ اثری روی دیوار یا پوستر، آن را به دیوار نصب کرد یا از آن جدا کرد. حتما از فروشگاه‌های لوازم‌التحریر چسب مخصوص پوستر را تهیه کرده و همه سطوح را تمیز نمایید. از نوار چسب مناسب این کار استفاده کنید و سطوح باید تمیز باشند. انتخاب چسب نامناسب می‌تواند به پارگی پوستر و کنده‌ شدن سطح دیوار منجر شود.
 


اگر به نوارچسب دوطرفه دسترسی ندارید، نوار چسب شفاف‌‌ همان کار را انجام خواهد داد. نوار چسب شفاف برخلاف نوار چسب معمولی، چسبناک نبوده و براحتی از روی پوسترهای ، حتی بعد از چند ماه‌، متناسب با شرایط آب و هوایی کنده می‌شود. مزیت دیگر آن این است که نوار چسب شفاف در بیشتر سطوح صاف، نامرئی است.

بتونه کنده شدنی
 


در مواقعی که پوستر روی دیوار چسبیده یا برای چسباندن پوستر محکم و سفت می‌توان از بتونه استفاده کرد. البته دقت کنید که استفاده‌ی زیاد از بتونه روی سطوح تماس کاغذ یا حتی مقوا ممکن است باعث مچاله شدن آنها روی دیوار شود، به طوری که اگر می‌خواهید دیوار و پوسترتان تمیز به نظر برسد به طور یقین از این روش در چنین مواقعی استفاده نخواهید کرد. پوسترهای را برروی دیوارهای تازه یا بد رنگ شده، نچسبانید چون به هنگام کندن آن‌ها از روی دیوار، رنگ نیز کنده می‌شود.

خمیردندان!


 
شاید برای نصب پوستر‌ها بی‌معنی به نظر برسد، ولی خمیردندان هم می‌تواند برای چند روز پوسترهای شما را تمیز روی دیوار آویخته نگه دارد. بهتر است از خمیردندان ارزان استفاده کنید. از خمیر دندان‌های حاوی مواد افزودنی یا سفیدکننده استفاده نکنید، چراکه این کار باعث تضعیف چسبندگی آن می‌شود. مزیت مهم دیگر روش خمیر دندان این است که براحتی می‌توانید بعد از مدتی بدون کمترین آسیبی به پوستر یا دیوار، پوستر را از دیوار جدا کنید.  
روش‌های دیگر
با روش‌های زیر نمی‌توان بابت عدم آسیب پوستر یا دیوار اطمینان زیادی داشت ولی هرچه باشد در بعضی مواقع، بهتر از هیچ‌چیز است.

پونز
 


به عوض سوراخ کردن پوستر برای نصب آن، شاید دوست داشته باشید که با پونز این کار را انجام دهید، با پونز لبه‌های پوستر خود را به دیوار نصب کنید، آن‌ها را نزدیک بهم بزنید طوری که سرهای پونز بتواند آن‌ها را برروی سطح دیوار نگه دارد. برای سطوح غیرصاف یا زمخت چوبی و نئوپانی بهتر است که از این روش استفاده کنید. پونز بیشتر مناسب چسباندن پوسترهای با کاغذ گرماژ بالا یا مقوایی است.

شیرازه
 


این شیرازه‌های مخصوص صحافی طلق و شیرازه هستند، و می‌‎توانید بالا و پایین لبه پوستر کشیده شده و نخ یا طنابی را از میان آن رد کنید و پوستر را با نخ به جایی بیاویزید. پوسترهای را می‌توانید با میله‌های پلاستیکی، پیچ، میخ یا هر آنچه که بدان نیاز دارید به محلی نصب کنید. شیرازه‌ها پوستر را قدری سنگین‌تر می‌کند طوری که با وضعیت بهتر و شق و رق از دیوار آویزان می‌شود.

 

بست گیره‌ای
با بست‌های گیره‌ای می‌توانید پوسترهای و عکس‌های بزرگ، یا برگه‌های چاپی کوچکی مثل کارت پستال را نگهداری کنید. پوستر‌ها را با شیار، قلاب و پیچ بر دیوار نصب کرده یا از روی آن بردارید. این روش ممکن است کثیف به نظر برسد و زمانی که دیوار کوچک باشد توصیه نمی‌شود. در مواقعی که گیره ممکن است روی پوستر تورفتگی‌هایی ایجاد کند، به عوض بست‌های گیره‌ای معمولی، از گیره‌های بزرگ‌تر استفاده کنید.

نوار چسب حرفه‌ای

 


برخلاف نوار چسب معمولی، نوار چسب حرفه‌ای می‌تواند اشیای سنگین را بروی دیوار نگاه دارد. از نوار چسب حرفه ای برای کارهای نیمه دائمی و برای نصب به دیوار استفاده کنید، در این صورت سوراخ کردن دیوار یا نصب پوستر با پونز لازم نخواهد بود. برای پوستر، بجز پوسترهای چاپی یا آنهایی که برروی مواد سنگین تری مثل پلاستیک یا کوروپلاست چاپ شده‌اند، مناسب است. پوسترهای کاغذی یا کارت پستال‌هایی که با نوار چسب محکم به دیوار چسبانده شده‌اند براحتی از روی آن کنده می‌شوند، پس در صورتی که به روش‌های دیگری دسترسی ندارید بهتر است که از این روش استفاده کنید.لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

تابلوهای تبلیغاتی محیطی
7 آذر 1395

تابلوهای تبلیغاتی محیطی

تحریریه همچاپ
آموزش برش GIMP  حذف پس زمینه مو
4 آذر 1395

آموزش برش GIMP حذف پس زمینه مو

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!
6 بهمن 1395

نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!

تحریریه همچاپ
سایزهای استاندارد چاپ پوستر
2 اردیبهشت 1396

سایزهای استاندارد چاپ پوستر

تحریریه همچاپ
طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!
2 آذر 1395

طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!

تحریریه همچاپ
نکات مهم روان‌شناسی کارت ویزیت
1 دی 1395

نکات مهم روان‌شناسی کارت ویزیت

تحریریه همچاپ
راهنمای گرماژ انواع کاغذهای چاپی
3 آذر 1395

راهنمای گرماژ انواع کاغذهای چاپی

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir