021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | صحافی


آشنایی با 4 مدل دستگاه‌ صحافی فنری مقرون‌‌بصرفه برای نشر رومیزی

آشنایی با 4 مدل دستگاه‌ صحافی فنری مقرون‌‌بصرفه برای نشر رومیزی


 
آیا به دنبال دستگاهی مقرون‌به‌صرفه برای صحافی فنری هستید ولی نمی‌دانید که چه دستگاهی را انتخاب کنید؟ تحقیق کنید که چه امکاناتی برای شما بهترست و تفاوت میان دستگاه‌های گران‌قیمت و انواع مقرون‌بصرفه‌ی آن در کجاست.
صحافی فنری (Spiral Binding) یا صحافی سیمی به خاطر هزینه‌ی مقرون‌بصرفه و آسانی استفاده، نسبت به دیگر روش‌های صحافی رایج‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. نسبت به اغلب دیگر دستگاه‌های سنگین و حجیم صحافی، دستگاه صحافی فنری کوچک‌ و سبک‌تر است و به همین دلیل انتخاب ایده‌آلی برای صحافی شناخته می‌شود. در ادامه به معرفی 4 مدل مقرون‌بصرفه از دستگاه‌های صحافی فنری نشر رومیزی می‌پردازیم که کارایی خوبی نسبت به قیمت‌شان دارند.

Coil Binding Machine  E-Titan Eagle

دستگاه صحافی فنری مدل E-Titan Eagle به عنوان باارزش‌ترین دستگاه صحافی فنری محسوب می‌شده است. اگر به دنبال دستگاهی کاربرپسند، سریع‌الاستفاده و قدرتمند برای همه‌ی نیازهای صحافی کتاب خود می‌گردید، بهترست که این دستگاه را خریداری کنید. این دستگاه بین 1200 تا 2500 دلار قیمت دارد. برعکس اغلب دستگاه‌های مشابه، بدنه‌ی آن از فولاد سخت با ریخته‌گری حدیده‌ای ساخته شده است. این ماشین صحاف هربار 26 ورقه کاغذی را با شانه‌ی پلاستیکی و پانچ صحافی می‌کند. این دستگاه همچنین برای پانچ کردن و جاگذاری شانه‌ی پلاستیکی با پدال پایی نیز کار می‌کند تا به این ترتیب دست‌های صحاف برای کار با ورق‌ها آزاد باشد. این ماشین سوراخ‌های بیضی‌شکلی ایجاد می‌کند چراکه اغلب کارکنان صحافی‌ها سوراخ‌های بیضی را برای جاگذاری شانه‌ی پلاستیکی بهتر و راحت‌تر می‌دانند.

دستگاه‌ دوکاره Combo

دستگاه‌های Combo Machine مناسب افرادی است که دوست دارند تا انواع و اقسام گزینه‌های مختلف صحافی را داشته باشد چراکه این دستگاه‌ قادر به انجام صحافی فنری و شانه‌ای هم است. این دستگاه بیشتر مناسب افرادی است که بودجه کمی دارند چراکه قیمت آن حدود 400 دلار است. صحافی کومبوی پلاستیکی برای پایان‌نامه‌ها، ارائه‌های درسی، پروپوزال‌ها یا هر گزارشی که باید با عطف عریض‌تر یا صفحات بیشتر صحافی شود و با دقت و اطمینان نگهداری می‌شود که بهترین گزینه است. اگر صحافی کومبوی را انتخاب کنید می‌توانید هربار بیش از 20 برگ را صحافی کنید. اگر در برخی موارد از صحافی فنری استفاده می‌کنید، می‌توانید هربار 12 برگه را پانچ کنید. این دستگاه نسبت به دستگاه‌های اداری کوچک‌تر است و وزن آن نیز در حدود 14 کیلوگرم است. همچنین تا دو سال نیز گارانتی دارد.

دستگاه OfficeCoil46این دستگاه صحافی فنری اداری کوچک با مدل OfficeCoil46 عمدتا برای صاحبان کسب‌و‌کارهای کوچک خانگی یا دفاتر کاری کوچک مناسب است که کار صحافی اندکی دارند. این مدل مطمئن و کاربرپسند بوده ولی هربار بیش از 15 برگه را پانچ می‌کند. به سبب طراحی سوزن جداسازی آن می‌توانید اطمینان داشته باشید که پانچ نیمه‌کاره نخواهید داشت. با قیمتی حدود 200 دلار می‌توانید آن‌ را خریداری کنید. این مدل کوچک بوده و نصف اندازه دستگاه‌های بزرگ اداری است که بدین ترتیب می‌توانید آن را روی میزتحریر، میز یا کمدهای بایگانی قرار دهید.

دستگاه Rubi Coil Small Office/Home Office

دستگاه صحافی Rubi Coil Small Office/Home Office کوچک‌ترین دستگاه صحافی فنری است که به بازار عرضه ‌شده است. این دستگاه کم‌وزن بوده و به‌اندازه چاپگرهای اداری است. هربار بیش از 10 برگه را پانچ کرده و دارای اسلات‌های صحافی بوده که سریع و مؤثرتر فنر صحافی را جاگذاری خواهد کرد. این دستگاه می‌تواند سوراخ‌هایی در متریال‌های مختلف مانند PVC، پلی‌استر و همچنین کاغذ پانچ کند. اگر فقط دوست دارید که تعداد کمی از نسخه‌های کپی صحافی کنید‌ تا گزارش‌هایی را آماده کنید که کلا کمتر از 100 برگ دارند، این دستگاه بهترین ابزار است.لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


آشنایی با 4 مدل دستگاه‌ صحافی فنری مقرون‌‌بصرفه برای نشر رومیزی
18 بهمن 1395

آشنایی با 4 مدل دستگاه‌ صحافی فنری مقرون‌‌بصرفه برای نشر رومیزی

تحریریه همچاپ
مزایای صحافی دوخت مفتولی و دوخت فنری
19 بهمن 1395

مزایای صحافی دوخت مفتولی و دوخت فنری

تحریریه همچاپ
کتاب‌هایی با جلد گالینگور
14 آذر 1395

کتاب‌هایی با جلد گالینگور

تحریریه همچاپ
صحافی جزوه ها
2 آبان 1395

صحافی جزوه ها

تحریریه همچاپ
فرایندهای صحافی
28 دی 1395

فرایندهای صحافی

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir