021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | بهتر است بدانید


درباره صحافی دیرهنگام

درباره صحافی دیرهنگام

صحافی دیرهنگام در فرایند پیش از چاپ به تاخیر تا حد امکان در تبدیل داده‌ها به فرمتی اشاره دارد که برای نوع خاصی از خروجی چاپی بهینه شده است. هرچند که این امر تعدادی از جنبه‌های تولید کاربست‌پذیر است اما در سال‌های اخیر از ان عمدتا در زمینه‌ی گردش کار RGB نسبت به CMYK استفاده می‌شود. فرایند متضاد صحافی دیرهنگام. صحافی زودهنگام محسوب می‌شود.

روش‌های صحافی دیرهنگام
•    چاپ یا پرداخت جداگانه صفحات بجای کار با کل فیلم. بعد از تعیین الگوی اجباری، تصاویر بیتمپ هر کدام از صفحات در یک فیلم آماده به چاپ ادغام می‌شوند. این کار جابجایی به ماشین چاپ یا سایز ورق چاپی دیگری را در لحظه‌ی آخر آسان‌تر می‌سازد.
•    پردازش فایل‌های PDF با فرانمایی زنده در آنها بجای استفاده از PDF تخت و مسطح. بدین ترتیب می‌توان اطلاعات PDF را در دقیقه‌ی آخر به آسانی تصحیح کرد.
•    حفظ اطلاعات به صورت RGB  بجای CMYK  تا اینکه زمان چاپ سفارش فرا برسد. از آنجایی که RGB حیطه وسیع‌تری نسبت به CMYK دارد، پس با این کار می‌توانیم رنگ را خیلی راحت‌تر و بهتر مدیریت کنیم. همچنین استفاده دوباره از اطلاعات آرشیوی برای فرایند چاپی دیگر هم تسهیل می‌شود. گرافیست‌ها این امتیاز را دارند که به یک فضای رنگی -RGB- بچسبند که برای نشر تحت وب یا کارهای چندرسانه‌ای نیز مناسب است. به علاوه، فایل‌های RGB نسبت به فایل‌های CMYK سایز کوچک‌تر دارند.

کدام را باید انتخاب نمود؟
انتخاب صحافی زودهنگام  یا صحافی دیرهنگام از آن انتخاب‌هایی نیست که واحد پیش از چاپ بتواند به تنهایی راجع آن تصمیم بگیرد. این روش می‌‎تواند مستلزم دستیابی به اطلاعات منبع در فرمت خاصی باشد که یعنی طراحانی که فایل‌ها را فراهم می‌کنند باید از عهده‌ی این کار بربیایند و ضمنا به انجام آن تمایل داشته باشند.
انتخاب تکنیک چاپی خاصی لزوما قابل استفاده در همه‌ی دیگر سفارشات چاپی نیست. کاملا شدنی است که بخواهیم اغلب سفارشات چاپی را با گردش کار صحافی زودهنگام پیش ببریم و همچنین برای بعضی سفارشات خاص که با روش صحافی دیرهنگام مزیت محسوسی پیدا می‌کنند، از تکنیک صحافی دیرهنگام بهره بگیریم. مشخص است که صحافی دیرهنگام فقط در صورتی امکان پذیر است که از نرم افزار گردش کاری استفاده کنیم که با این نوع صحافی مطابقت داشته باشد.

مزایای صحافی دیرهنگام
•    انعطاف‌پذیری
•    پرداخت یا انتقال اطلاعات کارامدتر و سریع‌تر
•    کنترل کامل بر همه جنبه‌های بازتولید سفارش چاپی ‌توسط اپراتور پیش تولید

مزایای صحافی زودهنگام
•    سادگی
•    ده‌ها سال از این روش برای کار با فایل‌ها استفاده می‌شد. بسیاری از افراد با این نوع شیوه کار آشنایی بیشتری دارند. با این روش مدیریت رنگ‌های نامناسب یا فراموش شده خیلی راحت‌تر مدیریت می‌شوند.لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

دفترچه یادداشت های چشم نواز همچاپ
17 مهر 1395

دفترچه یادداشت های چشم نواز همچاپ

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!
6 بهمن 1395

نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!

تحریریه همچاپ
طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!
2 آذر 1395

طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!

تحریریه همچاپ
نکات مهم روان‌شناسی کارت ویزیت
1 دی 1395

نکات مهم روان‌شناسی کارت ویزیت

تحریریه همچاپ
آناتومی کارت دعوت عروسی
20 آبان 1395

آناتومی کارت دعوت عروسی

تحریریه همچاپ
از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!
2 آذر 1395

از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir