021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | ایندیزاین


طراحی تقویم جیبی

طراحی تقویم جیبی

مرحله 1

برای طراحی تقویم جیبی 4 صفحه ای، قالب ایندیزاین آن را از وب سایت دانلود کنید. قالب دانلود شده را با نرم افزار ایندیزاین باز کنید.

مرحله 2

بهتر است که تقویم 3 یا 4 صفحه ای طراحی کنید. پنل لایه ها را باز کنید و با کلیک برروی نماد چشم که در کنار پنل لایه ها قرار دارد، این لایه مشاهده نخواهد شد. با کلیک برروی نماد کاغذ که در پایین لایه قرار دارد، لایه جدیدی باز می شود. بعد از این کار، اسم لایه را به تقویم تغییر دهید.

مرحله 3

برای اینکه تقویم به هنگام چاپ کیفیت بالایی داشته باشد، نسخه اسکریپت آن را دانلود کنید. براساس این دستورالعمل ها این نسخه را دانلود کنید.

پنل اسکریپت ها را باز کنید و برروی ویزارد تقویم کلیک کنید. حالا می توانید روزهای سال را مشخص کنید. باکس تقویم جیبی و روزهای تعطیل را تیک بزنید. گزینه Add Text Layer را تیک نزنید. بعد از این کار در ایندیزاین صفحه جدیدی را باز کنید در این صفحه ماه هایی که انتخاب کرده اید نشان داده خواهند شد.

مرحله 4

حالا می توانید تقویم جیبی را از نزدیک مشاهده کنید، اولین ماه سال را در قسمت خالی جدول قرار دهید.

مرحله 5

ردیف های جدول را به اندازه 7/2 میلیمتر به سمت بالا ببرید. با این کار، فونت روزهای ماه قدری بزرگتر خواهد شد.

مرحله 6

جدول را مطابق میل تان طراحی کنید. با فونت های زیبا، کار خود را بهتر و زیباتر کنید. ماه، سال و تاریخ ها را درشت و ضخیم کنید، فرمت اعداد را تغییر ندهید. روزهای تعطیل و مناسبت ها را قرمزرنگ کنید، اسم ماه را با رنگ سفید بنویسید و البته پس زمینه آن را سیاه رنگ کنید، بدین ترتیب تقویم شما زیبا به نظر خواهد رسید. در این مرحله پس زمینه اعداد را تغییر ندهید. حاشیه جدول را کمی ضخیم تر کنید. می توانید با تغییر سبک های پاراگراف، جدول خود را زیباتر کنید و به آن جلوه خاصی ببخشید.

کروسور خود را در کنار عدد 1 قرار دهید. گزینه calMini_date را می توانید مشاهده کنید، در کنار آن علامت به علاوه دیده می شود. این کار به این معنی است که این چنین سبکی را برای پاراگراف انتخاب نکرده اید. برروی سبک، راست کلیک کنید و آن را دوباره تعریف کنید. همین کار را برای روزهای تعطیل، روزها و عنوان نیز تکرار کنید.

مرحله 7

حالا وقت آن است که دیگر ماه های سال را نیز در تقویم درج کنید. در صورتی که بقیه ماه های سال به صورت اتوماتیک درج نمی شوند، بهتر است که به صورت دستی این کار را انجام دهید. دیگر ماه های سال را نیز مرتب کنید و در نهایت همه ماه های سال را انتخاب کنید و اندازه فونت های آنها را یک شکل کنید.

مرحله 8

صفحات اول و آخر تقویم را نیز طراحی کنید. خط هایی را ترسیم کنید، اولین خط را به رنگ آبی ارغوانی و با ضخامت 2 بکشید. به منوی Edit>Step& Repeat بروید. تعداد آن را 76 انتخاب کنید، در منوی افست، گزینه افقی را 5/1 میلیمتر تعیین کنید.

مرحله 9

باز هم خطوطی به اندازه 5/1 میلی متر ترسیم کنید و خطوطی را با رنگ دیگری مشخص کنید.

مرحله 10

دایره هایی را ترسیم کنید، همین دایره ها را به وسط صفحات جلو و عقب بیاورید.

مرحله 11

در داخل دایره ها مطالبی را به رنگ سفید بنویسید البته پس زمینه دایره ها باید سیاه باشد تا اینکه این متون مشاهده شوند. استفاده از فونت های زیبا کار شما را زیباتر جلوه خواهد داد.

مرحله 12

این پس زمینه را کپی کنید و آن رابه عنوان پس زمینه تقویم استفاده کنید.

به اتمام رسید!

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

معیارهای گزینش مناسب‌ترین روش چاپی
4 بهمن 1395

معیارهای گزینش مناسب‌ترین روش چاپی

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


آموزش تکنیک Overprint در این‌دیزاین و ایلاستریتور
25 بهمن 1395

آموزش تکنیک Overprint در این‌دیزاین و ایلاستریتور

تحریریه همچاپ
طراحی انواع مختلف کارت دعوت
29 مهر 1395

طراحی انواع مختلف کارت دعوت

تحریریه همچاپ
طراحی تقویم جیبی
27 مهر 1395

طراحی تقویم جیبی

تحریریه همچاپ
آموزش طراحی و چاپ پرچم های چاپی با نرم افزار ایندیزاین
29 آبان 1395

آموزش طراحی و چاپ پرچم های چاپی با نرم افزار ایندیزاین

تحریریه همچاپ
طراحی بروشور A4 در نرم افزار ایندیزاین
14 آذر 1395

طراحی بروشور A4 در نرم افزار ایندیزاین

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir