021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | ایندیزاین


عیب‌یابی و رفع ایرادات در InDesign

عیب‌یابی و رفع ایرادات در InDesign

برنامه‌ی Adobe InDesign نرم‌افزار نشر رومیزی است که توسط کمپانی Adobe System تولید شده است و می‌توان از ان برای طراحی پوستر، تراکت، بروشور، مجله، روزنامه و کتاب استفاده نمود. این‌دیزاین همچنین در مجموعه‌ی برنامه‌های Adobe Digital Publishing Suite امکان طراحی در تبلت‌ها و دیگر گجت‌ها را هم فراهم کرده است. این مقاله به عیب‌یابی و رفع ایرادات رایجی می‌‎پردازد که کاربران عمدتا تازه‌کار هنگام صفحه‌بندی در این برنامه‌ی فوق‌العاده محبوب با آنها مواجه می‌شوند.

 

نحوه‌ی رفع عیب فایل‌های InDesign
وقتی سندی آسیب می‌بیند، چند نکته وجود دارد که می‌توانید با کمک آنها این مسئله را رفع رجوع کنید.

 

Save As
طبق یک قاعده‌ی کلی، اولین کاربرد عملکرد Save As ذخیره‌سازی سند است. این کار برنامه‌ی این‌دیزاین را مجبور می‌سازد که ساختار فایلش را پاک‌سازی کنید. اغلب وقتی که یک فایل را با عملکرد Save As ذخیره‌سازی مجدد می‌کنید، حجم آن فایل کوچک‌تر می‌شود.

 

خروجی گرفتن با فایل INX و IDML و باز نمودن مجدد آن فایل
غیر از فرمت فایل INDD، برنامه‌ی این‌دیزاین همچنین می‌تواند فایل‌ها را با استفاده از فرمت‌های بیشتری هم ذخیره‌سازی کند: فایل INX از زمان انتشار نسخه‌ی اصلی CS دردسترس قرار داشته است. فرمت IDML به CS4 اضافه شده است. از فایل با فرمت INX و IDML خروجی (Export) بگیرید و سپس، آن را مجددا در برنامه‌ی این‌دیزاین باز نمایید تا نهایتا از این حقه‌ی معروف این‌دیزاینی برای رفع ایرادات بهره‌مند شوید. البته با این روش نمی‌توانید انتظار داشته باشید که 100 درصد رفع ایراد خواهید کرد.

همه‌ی محتوا را به سند جدیدی انتقال دهید
همه‌ی چهارچوب‌ها را در یک سند جدید Copy و Paste نکنید. این‌دیزاین به شما اجازه می‌دهد تمام صفحات را از یک سند به سند دیگری جابجا کنید که البته این کار روش موثری برای پاک‌سازی یک فایل است.

 

بازگشت به نسخه‌ی قبلی
طراحان باهوش در فواصل زمانی کوتاه همواره طرح خود را با نام فایل اندکی متفاوت (مثلا با اضافه‌سازی شماره نسخه‌ی اصلاحی مانند 1_، 2_، 3_ و همین طور الی آخر) ذخیره می‌کنند. اگر سندی خراب شود، با این روش می‌توان به نسخه‌ی قبلی رجوع کرد.  طراح‌های خیلی باهوش نسخه‌های قدیمی را در درایو متفاوتی ذخیره می‌کنند. طراح‌های خیلی خیلی باهوش این داده‌ها یا آن درایو را در یک مقصد دیگر هم نگه‌داری می‌کنند. اگر تا حالا هیچ کدام از این کارها انجام نداده‌اید، نگران نباشید! دیر یا زود خودتان مجبور به انجام این اقدامات احتیاطی خواهید شد. اغلب ما در مورد مزایای پشتیبان‌گیری از حافظه‌ای اطلاعات اصلی خود آگاه هستیم.

 

نحوه‌ی حل ایرادات برنامه‌ی این‌دیزاین
با توجه به پیچیدگی این‌دیزاین، این برنامه به میزان قابل‌توجهی حرفه‌ای است. البته نمی‌توان گفت که بی‌نقص است و به همین خاطر هرچند وقت یکبار لازم است که یک سری جادو و وِرد برای صحت عملکرد آن بکار بگیرید.

 

تنظیمات را به حالت پیش‌فرض اولیه برگردانید
به منظور Reset کردن همه‌ی تنظیمات در این‌دیزاین، برنامه را اجرا کرده و کلید Shift+CTRL+ALT (در PC) و Shift+CTRL+OPTION+COMMAND (در Mac) را نگه دارید. این کار همه‌ی تنظیمات شما را در برنامه Reset می‌کند و به حالت پیش‌فرض خود برنامه برمی‌گرداند. به این ترتیب، شما همه‌ی تنظیماتی که برای سند سفارشی، چاپ، شفافیت، سبک‌های Stroke سفارشی و غیره را از دست می‌دهید. اگر از تنظیمات خود پشتیبانی نگرفته‌اید، اکنون زمان خوبی است که همه‌ی تنظیمات و شخصی‌سازی‌های خود را دوباره پیکره‌بندی کنید و دوباره از آن پشتیبانی بگیرید.


ایجاد یک حساب کاربری دیگر
گاهی امکان دارد که CS3 رفتارهای عجیبی از خود نشان دهد که حتی با نصب دوباره‌ی برنامه روی سیستم هم درست نمی‌شود (البته این نصب مجدد به عنوان آخرین راه‌حل ممکن باید انجام شود). تنها کاری که در چنین مواقعی می‌توان انجام داد، ایجاد یک User Account دیگر روی سیستم خودتان است. شاید عجیب باشد، ولی با ایجاد یک حساب کاربری دیگری روی سیستم‌تان خواهید دید که مشکلی که ناشی از حساب کاربری اصلی‌تان است، نیز برطرف می‌شود!

 

گاهی امکان دارد مشکلی بعد از نصب افزونه‌ی جدیدی پیدا شود
اگر دیدید که بعد از نصب Plug-in جدیدی که با برنامه سازگاری ندارد، مشکلی بوجود آمد پس احتمالا مشکل با حذف همان افزونه‌ی مشکل‌آفرین حل خواهد شد!

 

برنامه مرتبا Crash می‌شود
اگر هربار که برنامه این‌دیزاین را راه‌اندازی می‌کنید، برنامه هنوز شروع بکار نکرده پیام خطای Crash می‌دهد، احتمالا این مشکل ناشی از یک فایل Recovery است که به صورت خودکار بارگذاری می‌شود و برنامه را با مشکل مواجه می‌کند. پوشه‌ی InDesign Recovery را جستجو کنید و فایل‌های درون آن را حذف کنید تا این مشکل برطرف شود.لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

رقابت در صنعت چاپ
15 مرداد 1396

رقابت در صنعت چاپ

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


آموزش تکنیک Overprint در این‌دیزاین و ایلاستریتور
25 بهمن 1395

آموزش تکنیک Overprint در این‌دیزاین و ایلاستریتور

تحریریه همچاپ
طراحی انواع مختلف کارت دعوت
29 مهر 1395

طراحی انواع مختلف کارت دعوت

تحریریه همچاپ
طراحی تقویم جیبی
27 مهر 1395

طراحی تقویم جیبی

تحریریه همچاپ
آموزش طراحی و چاپ پرچم های چاپی با نرم افزار ایندیزاین
29 آبان 1395

آموزش طراحی و چاپ پرچم های چاپی با نرم افزار ایندیزاین

تحریریه همچاپ
ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 برای کنفرانس
11 مهر 1395

ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 برای کنفرانس

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir