021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | تازه های همچاپ


همچاپ، اسپانسر انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران

همچاپ، اسپانسر انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران

علی‌رغم اینکه تنها مدت کوتاهی از شروع فعالیت همچاپ می‌گذرد، این برند فروشگاه آنلاین محصولات چاپی توانسته توانایی‌های منحصربفرد و کیفیت چاپ خود را در حدی اثبات کند که علاوه بر اتفاقات خوب مختلفی که تا کنون رقم زده است، اکنون به سمت تجربه‌ی نوینی در همکاری با انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران (IGDS) گام برمی‌دارد. اکنون همچاپ به عنوان اسپانسر تنها نهاد حامی و ناظر هنرمندان طراح و هنر طراحی گرافیک ایران وارد مرحله‌ی نوینی از فعالیت کاری خود شده است که می‌تواند نتایج ارزشمندی برای فعالیت بهینه‌ی جامعه گرافیک و صنعت چاپ به همراه داشته باشد.

آغاز فعالیت همچاپ به عنوان اسپانسر انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران به‌وضوح بیانگر خصوصیات ارزشمند و البته منحصربفرد قابلیت‌های فروشگاه آنلاین همچاپ و چاپخانه‌های زیرمجموعه‌ی آن است. همچاپ یکی از زیرمجموعه‌های هولدینگ اوج نیلی است که در عرصه‌های مختلفی فعالیت دارد، اما احتمالا توانایی‌های تبلیغاتی و کیفیت چاپ بالای آن نزد مخاطبان آشنا با اوج نیلی شناخته‌شده‌تر است. نمونه‌ای از همپوشانی کیفیت ممتاز چاپی و طراحی گرافیکی تبلیغاتی که در اوج نیلی، انتشار ماهنامه‌ی کوه نور است.

همچاپ به عنوان فرزند خلف هولدینگ اوج نیلی اکنون با بهره‌گیری از تجربه‌ی بالا و طراحان گرافیک حرفه‌ای خود نه تنها با انجمن صنفی طراحان گرافیک و فعالیت‌های آن شناخت کافی دارد، بلکه جایگاه ممتاز آن را در اعتلای هنر گرافیک ارج می‌نهد. از همین رو، همچاپ به عنوان اسپانسر حامی انجمن صنفی قصد دارد تا به عنوان یکی از وظایفی که برعهده گرفته است، با بهره‌گیری از کیفیت چاپ بی‌نظیرش تولیدات چاپی انجمن صنفی مانند کتاب‌های اردیبهشت و سرو نقره‌ای را در بهترین خروجی ممکن چاپی عرضه کند.

اینکه انجمن صنفی با همکاری همچاپ تصمیم به ارتقای کیفیت چاپی محصولات انتشاراتی خود گرفته است، نه تنها به تنهایی امری نیک و پسندیده‌ای است بلکه خود این موضوع همچون انگیزه‌ای برای افزایش انتظارات انجمن و طراحان گرافیک از کیفیت چاپی عمل می‌کند که می‌تواند در درازمدت و تدریجا از طریق کیفیت چاپ ممتاز انتشارات انجمن صنفی که یگانه مرجع راهنما، ناظر و حامی گرافیست‌های ایرانی است، بر دیگر تولیدات چاپی کشورمان هم اثرگذار باشد و موجب بهینه‌سازی کیفیت چاپ از طریق افزایش انتظارات فعالان و مخاطبان عرصه‌ی گرافیک، تبلیغات و چاپ باشد. اما آیا این امر یگانه مزیت همکاری و هم‌افزایی میان انجمن صنفی و همچاپ است؟ قطعا نه.

اما چه امری این پیوند فرخنده میان صنعت و هنر را ارزشمند می‌سازد؟ همچاپ معتقد است پتانسیل فوق‌العاده بالایی در همکاری میان صنعت چاپ و هنر طراحی گرافیک وجود دارد. واضح است که صنعت چاپ و هنر طراحی گرافیک چنان ارتباط درهم تنیده‌ای با هم دارند که فعالان این دو عرصه لازم می‌بینند که حداقل دانش و آگاهی اولیه‌ای از عرصه‌ی همکار خود داشته باشند تا هم صحت کار و بدون نقص و کاستی بودن آن را تضمین کنند و هم اینکه در حوزه‌هایی که چاپ و طراحی با هم همپوشانی دارند، از حداکثر پتانسیل یکدیگر بهره‌مند شوند، امکانات یکدیگر را به خوبی محقق کنند و حتی بتوانند خلاقیت و نوآوری داشته باشند.

 

نگاهی اجمالی بر پیشینه‌ی انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران

پیشینه‌ی انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران به سال 1355 برمی‌گردد که در آن سال با تلاش‌های جمعی از بزرگان هنر گرافیک، سندیکایی برای حمایت، نظارت و اعتلای هنر طراحی گرافیک و طراحان ایران شکل گرفت. اما هنوز انجمن به طور رسمی موجودیت پیدا نکرده بود و تنها با تلاش‌های ارزشمند مرتضی ممیز و دیگر فعالان این عرصه بود که  فعالیت رسمی و قانونی انجمن در مهر 1376 عملی شد. همین تلاش‌های بی‌وقفه استاد ممیز در یافتن راهکارهای قانونی و مقابله با چالش‌های روبروی انجمن بود که وی را ملقب به پدر گرافیک ایران نمود.

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

 پیتر سویل و مایکل بیروت
12 اردیبهشت 1396

پیتر سویل و مایکل بیروت

تحریریه همچاپ
نحوه تهیه رزومه سفارشی ـ بخش اول
11 خرداد 1396

نحوه تهیه رزومه سفارشی ـ بخش اول

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir