021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | عمومی


نحوه طراحی بروشور دو لتی

نحوه طراحی بروشور دو لتی

بروشورهای دو  لتی با نام نیم تا شناخته شده‌اند، این نوع بروشورها یکی از متداول‌ترین بروشورها هستند.

این نوع بروشورها جامع و همه کاره بوده و در مقایسه با بروشورهای سه لتی به‌راحتی استفاده می‌شوند. اگرچه ما برای این نوع بروشورها و دیگر بروشورهای چند تایی استاندارد مقالاتی را آماده کرده‌ایم.

از آنجایی که بروشورهای دو لتی ساده هستند به همین دلیل به‌راحتی می‌توان از آنها استفاده کرد، ولی این نوع بروشورها متناسب با کاربردها و نیازهای مختلف قابل استفاده خواهند بود.

طرح ساده

اگر تابحال بروشوری را طراحی نکرده باشید، بیشتر افراد با قالب‌های پیش ساخته، بروشورهای خود را طراحی می‌کنند.

قالب‌ها به سادگی سفارشی شده و بدین ترتیب می‌توانید در زمان خود صرفه جویی کنید، و زمانی که هیچ تجربه‌ای در زمینه طراحی بروشور ندارید خیلی کارساز خواهد بود.

قالب‌های مختلفی در انواع و اقسام فرمت‌ها و طرح‌ها وجود دارد که می‌توانید متناسب با نرم افزار خود از آنها استفاده کنید، در هر صورت قالب شما باید با نرم افزار مطابقت و تناسب داشته باشد.

می‌توانید با قالب‌های و ابزارهای طراحی آنلاین که اکثراً" رایگان بوده بروشور خود را طراحی کنید، بسیاری از افراد و چاپخانه‌های حرفه‌ای این چنین امکانی را برای شما فراهم آورده‌اند.

ما البته از خیلی وقت پیش این چنین قالب‌هایی را برای شما آماده کرده‌ایم که در نوع خود حرفه‌ای هستند. فقط لازم است همانی که با کار شما تناسب دارد را انتخاب کنید.

انتخاب نرم افزار

اگر نوع تاخوردگی را مدنظر قرار ندهید می‌توانید از بسیاری از ابزارها استفاده کنید. متناسب با کار و هدفی که در پیش گرفته‌اید می‌توانید از نرم افزارهای مختلفی استفاده کنید.

بهتر است که با Word, Publisher و InDesign بروشور خود را طراحی کنید. البته نرم افزارهای اعتباری نیز وجود دارند، در هرحال انتخاب با شماست.

برخی از افراد با فتوشاپ یا ایلاستریتور، عکس‌های بروشور خود را ویرایش می‌کنند، این چنین نرم افزارهایی نسبت به بقیه شناخته شده هستند.

اگر یک مبتدی هستید، بهتر است که با Word یا Publisher کار کنید، توجه داشته باشید که با InDesign بهتر می‌توانید کار نهایی خود کنترل کنید.

مرحله 1. تنظیم فایل

اگر قبلاً" طراحی کرده باشید و بخواهید که کار خود را کنترل کنید، بجای اینکه از قالب‌های آماده استفاده کنید، بهتر است بروشور خود را از همان ابتدا طراحی کنید.

نحوه انجام کار را به شما نشان می‌دهیم:

نرم افزاری را انتخاب کرده و سند خود را در اندازه 5/8×11 اینچ آماده کنید، این اندازه استاندارد بروشور است.

در صورتی می‌خواهید که بروشور جامعی را تهیه کنید، در این صورت بهتر است که اندازه بروشور خود را 11×17 اینچ انتخاب کنید. اگر تمایل دارید که بروشور کوچکی را تهیه و چاپ کنید،5/8×5/5   اینچ مناسب خواهد بود.  

در هر حالتی بروشور خود را به صورت افقی طراحی کرده و رزولوشن آنرا 300 پیکسل انتخاب کنید.

مرحله 2. لب برها

لب بر باعث می‌شود که حاشیه‌های سفیدرنگ در بروشور شما چاپ نشود. البته می‌توانید این کار را انجام ندهید، ولی بهتر است که از این روش استفاده کنید، مخصوصاً" اگر گرافیک و تصاویر شما تا لبه‌ها پیش آمده باشد.

در برخی نرم افزارها مانند InDesign، می‌توانید با تنظیم لب برها، فایل خود را ایجاد کنید. در سایر موارد، لازم است که به فایل خود لب‌هایی را اضافه کنید. 125/0 اینچ بهترین اندازه برای لب برهاست.

 

مرحله 3. درج مطالب

براساس مقدار مطالب خود می‌توانید فضای بروشور خود را مشخص کنید. با مقدار  مطالب، می‌توانید حواشی و مقدار محتوا و فضای آن و لت‌های چپی و راستی، عقب و جلو را معین کنید.

می‌توانید قسمت داخلی بروشور خود را در اندازه 25/0 اینچ تنظیم کنید که به طور یقین کارساز خواهد بود.

بعد از اینکه لت‌های بروشور خود را معین کردید، می‌توانید بعد از آن مطالب و محتوای خود را در فایل درج کرده و حتی می‌توانید وضعیت و موقعیت این محتوا و مطالب را در فایل خود مشخص کنید.

در اکثر نرم افزارها می‌توانید مطالب و محتوای خود را در فایل خود درج کرده و سپس آنها را طبق خواسته خود در جاهای مناسب خود قرار دهید.

در نرم افزارهایی مانند InDesign، لازم است که اندازه حاشیه‌ها و ستون مطالب را از همان ابتدا وارد کرده و نرم افزار به طور اتوماتیک مطالب شما را در جاهای خود قرار خواهد داد.

بروشورهای دو لتی بسیار زیبا

می‌توانید متناسب با مقدار مطالب، اندازه بروشور خود را انتخاب کنید. نحوه کار تفاوتی ندارد فقط تنظیمات آن متفاوت خواهد بود. قبل از اینکه بروشور خود را چاپ کنید همه چیز را چندین بار کنترل کنید.

همه مشاغل و کسب و کارها می‌توانند با بروشورهای دو ـ تایی خود را معرفی کنند، حتی این نوع بروشورها برای کارهای تبلیغاتی و بازاریابی مناسب خواهند بود. با این بروشورها می‌توانید مطالب و گرافیک و تصاویر را نشر دهید.

با این نکات می‌توانید خیلی راحت بروشور خود را طراحی و چاپ کنید. توجه داشته باشید که با بروشورهای دو لتی می‌توانید کسب و کار خود را معرفی و تبلیغ کنید.لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

انواع بخش‌های زیرمجموعه‌ی صنعت چاپ
12 آبان 1395

انواع بخش‌های زیرمجموعه‌ی صنعت چاپ

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


دانلود مجموعه آیکون ها
2 آبان 1395

دانلود مجموعه آیکون ها

تحریریه همچاپ
شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک
20 آبان 1395

شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک

تحریریه همچاپ
طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک
19 دی 1395

طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک

تحریریه همچاپ
سایزهای استاندارد چاپ پوستر
2 اردیبهشت 1396

سایزهای استاندارد چاپ پوستر

تحریریه همچاپ
سه مرحله‌ در طراحی استیکر
6 آبان 1395

سه مرحله‌ در طراحی استیکر

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir