021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | ایندیزاین


طراحی انواع مختلف کارت دعوت

طراحی انواع مختلف کارت دعوت

آموزش نحوه طراحی کارت دعوت دروازه ای تاشوی تراکت 110×220 میلی متر

مرحله 1  

قالب دروازه ای تاشوی 6 صفحه ای تراکت 110×220 میلی متر را از وب سایت همچاپ دانلود کنید. این قالب را در نرم افزار ایندیزاین باز کنید.

مرحله 2  

صفحات جلویی 1و 5 بوده ولی حالا می بینید که طراحی تراکت 6 صفحه ای کار آسانی است. با کمک خط کش، خطوط راهنمایی ترسیم کنید و آنها را در محل تاشدگی ها قرار دهید. مستطیلی بکشید. داخل مستطیل را رنگ آمیزی کنید.

مرحله 3  

حالا عبارت مورد نظرتان را با فونت زیبایی بنویسید. زمانی که متن را انتخاب کرده اید، برروی منوی Type>Create outlines کلیک کنید. متن را بچرخانید طوری که برروی صفحه زیبا بنظر برسد. رنگ متن را تغییر دهید. متناسب با مناسبت خود تکست باکس های دیگری را هم بکشید و در داخل آنها راجع به رویداد و مناسبت خود اطلاع رسانی کنید. این مطالب و متون را با فونت زیبا و چشم نوازی بنویسید.

مرحله 4

دایره های با اندازه های مختلف بکشید و آن ها را مثل تصویر پایینی در گوشه و کنار صفحه قرار دهید. داخل آنها را با رنگ نارنجی رنگ آمیزی کنید. راست کلیک کرده و منوی Effects>Transparency را انتخاب کنید و میزان شفافیت دایره ها را 20% انتخاب کنید. همه دایره ها  را یکجا انتخاب کنید.

مرحله 5

متون را انتخاب کنید و آنها را مثل این تصویر در صفحات 1 و 5 بگذارید.  

مرحله 6  

صفحه ششم را نیز با رنگ ارغوانی رنگ آمیزی کنید.

مرحله 7  

در این مرحله، مستطیل و محتویات آنرا از صفحه اول کپی کنید. عنوان را با فونت زیبایی بنویسید. حباب های مستطیل را نیز در سمت راست مستطیل کپی کنید.

آموزش نحوه طراحی تراکت 110×220 میلی متر

مرحله 1

قالب تراکت 110×220 میلی متر را دانلود کنید. این قالب را در نرم افزار ایندیزاین باز کنید.

مرحله 2

با استفاده از پنل لایه ها، برای این پس زمینه، لایه جدیدی ایجاد کنید. کلیک برروی نماد چشمی که در کنار آن وجود دارد، باعث خواهد شد تا این قالب نامرئی شود.

مرحله 3

مستطیلی را بکشید. داخل مستطیل را رنگ آمیزی کنید، رنگ داخل مستطیل را زیاد کدر نکنید.

مرحله 4

خط سفیدرنگی به ضخامت 1 بکشید و آنرا به سمت دیگر مستطیل وصل کنید. با استفاده از منوی Step and Repeat در منوی Edit>Step and Repeat می توانید خط های بیشتری را بکشید. همه خط ها را یکجا انتخاب کنید. با استفاده از پنل لایه ها، لایه پس زمینه را قفل کنید و برای محتوا، لایه جدیدی ایجاد کنید.

مرحله 5

سه دایره بکشید و آنها را صورتی رنگ کنید. در بالای دایره ها تکست باکس بکشید و راجع به مناسبت مطالبی را بنویسید. متن خود را با فونت زیبایی بنویسید.

مرحله 6

در این مرحله پس زمینه صفحه اول را کپی کرده و آنرا به صفحه دوم بیاورید. مستطیلی بکشید و آنرا در سمت راست قرار دهید.  

مرحله 7

در داخل تکست باکس ها، متون خود را بنویسید. راجع به مناسبت خود، مطالبی را بیان کنید. تیتر و محتوای مطالب را با رنگ و اندازه های دیگری بنویسید.

مرحله 8

با شکل دایره، دکمه هایی را ترسیم کنید. در بالای اینها تکست باکس هایی را ترسیم کنید و با استفاده از ‘:’ سوراخ هایی ایجاد کنید. سوراخ ها را کپی کرده و برای اینکه بتوانید شکل زیر را بدست اورید آنها را بچرخانید. یکی از دکمه ها همرنگ عنوان است.

آموزش طراحی کارت پستال

مرحله 1

قالب کارت پستال A6 را دانلود کنید. این قالب را با نرم افزار ایندیزاین باز کنید.

مرحله 2

برای پس زمینه لایه جدیدی بسازید. همزمان با این کار، با کلیک برروی نماد چشمی که در کنار آن قرار دارد باعث خواهید شد تا این قالب نامرئی شود.

مرحله 3

مستطیلی بکشید. داخل آنرا رنگ آمیزی کنید. با استفاده از پنل لایه ها، پس زمینه را قفل کنید و برای محتوا، لایه جدیدی ایجاد کنید.

مرحله 4

با فونت زیبا و چشم نوازی، مناسبت خود را توضیح دهید.

مرحله 5

لایه متن را کپی کرده و آنرا در زیر قرار دهید، آنرا با رنگ سبز تیره رنگ آمیزی کنید. آنرا در پایین قرار دهید و به آن افکت دهید.

مرحله 6

در لایه متن بالا، متنی برنگ سبز تیره بنویسید. در دو تکست باکس دیگر، با همان فونت جمله"به ما بپیوندید" و آدرس مکان را بنویسید.

مرحله 7

خطوط سفیدرنگی را به ضخامت 1 بکشید و آنها را همانند زیر در جاهایشان قرار دهید. در بالای؛ جمله ی "به ما بپیوندید" را در داخل مستطیلی قرار دهید. در همین حین، می توانید کناره های مستطیل را تغییر دهید.

مرحله 8

حالا برای اینکه داخل مستطیل زیبا به نظر برسد، تصاویر زیبایی را در داخل آن درج کنید. صد البته می توانید از اینترنت نیز کمک بگیرید و تصاویر دلخواه خود را دانلود و درج کنید.

مرحله 9

دوباره همان تصاویر کوچک را کپی کرده و آنها را به صورت خطی در پایین صفحه رسم کنید. آنها را به صورت دو ردیفی قرار دهید و بعد از آن به منوی Edit>Step and Repeat بروید. تنظیمات را به صورت زیر تنظیم کنید. 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

طراحی ساده ـ بخش اول
19 مرداد 1396

طراحی ساده ـ بخش اول

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


آموزش تکنیک Overprint در این‌دیزاین و ایلاستریتور
25 بهمن 1395

آموزش تکنیک Overprint در این‌دیزاین و ایلاستریتور

تحریریه همچاپ
طراحی انواع مختلف کارت دعوت
29 مهر 1395

طراحی انواع مختلف کارت دعوت

تحریریه همچاپ
طراحی تقویم جیبی
27 مهر 1395

طراحی تقویم جیبی

تحریریه همچاپ
آموزش طراحی و چاپ پرچم های چاپی با نرم افزار ایندیزاین
29 آبان 1395

آموزش طراحی و چاپ پرچم های چاپی با نرم افزار ایندیزاین

تحریریه همچاپ
ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 برای کنفرانس
11 مهر 1395

ساخت تراکت تاشوی چلیپایی A5 برای کنفرانس

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir