021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | فتوشاپ


نحوه طراحی پوستر جذاب

نحوه طراحی پوستر جذاب

دختر بچه ها، شاهزاده ها را دوست دارند، و مخصوصا" زمانی که این چنین تصاویری روی دیوارهای اتاق خواب آنها نصب شود بیشتر خوشحال می شوند. آریل، پوکوهانتس، سیندرلا همان کاراکترهایی هستند که دختربچه ها بدان علاقمندند، دوست دارید که برای دختربچه خود پوستری با تصویر شاهزاده را طراحی کنید. در این مقاله و در شش مرحله می توانید در نرم افزار فتوشاپ پوستر زیبایی را طراحی کنید.

مرحله 1. ایجاد فایل

به منوی File>New بروید و فایلی در اندازه 11×5/8 اینچ را ایجاد کنید، رزولوشن آنرا 300 پیکسل تنظیم نمایید. اسمی مثلا" پوستر شاهزاده را برای آن انتخاب کرده و روی Ok کلیک کنید.

مرحله 2. یافت تصویر شاهزاده

در اینترنت تصاویر خیلی زیادی وجود دارد که می توانید متناسب با کار خود از آنها استفاده کنید. اگر می خواهید که پوستر ساده ای درست کنید، لازم است که پس زمینه ای را طراحی کنید ، در مدت چند دقیقه می توانید این کار را انجام دهید و تصویر شاهزاده دلخواه خود را روی پوستر درج کنید. با کمی جستجو در اینترنت می توانید تصویر دلخواه خود را بیابید.

در اینجا ما تصویر راپونزل را انتخاب کرده ایم. البته هر تصویری ممکن است مناسب پوستر شما نباشد. از تصاویری با رزولوشن بالا استفاده کنید، تصاویری بالاتر از 2 مگاپیکسل به طور یقین برای کار شما مناسب خواهند بود.

مرحله 3. طراحی پس زمینه

براساس تصویر ، رنگ پس زمینه را انتخاب کنید. رنگ پس زمینه را رنگ زنده و روشنی انتخاب کنید، رنگ داخل پس زمینه باید نسبت به محیط بیرونی آن روشن تر باشد. رنگ مورد نظر خود را به عنوان اولین رنگ پس زمینه انتخاب کنید.

نکته :در حینی که روی پس زمینه کار می کنید تصویری که یافته اید را در نرم افزار فتوشاپ باز کنید.

البته می توانید از تصاویری با طبیعت نیز استفاده کنید و حتی خودتان نیز با قلموی نرم افزار و با مراجعه به منوی Window> Brush Presets > Load Brush  گل هایی را ترسیم کنید. رنگ گل ها باید با رنگ پس زمینه یکی باشد، اگر چند گل با رنگ های مختلف را ترسیم کنید طرح شما زیبا و جذاب خواهد بود. اگر میزان کدری را کم کنید رنگ گل ها بیشتر مشخص خواهد شد.

مرحله 4. تصویر اولیه شاهزاده

اگر تصویر شما با پس زمینه شفاف مطابقت ندارد، لازم است که پس زمینه زیباتری را انتخاب کنید. اگر پس زمینه شما رنگ ساده ای و کنتراست لازم را دارد،می توانید با Magic Wand tool یکی از رنگ ها را به عنوان رنگ پس زمینه انتخاب کنید. در صورتی که کنتراست با پس زمینه مطابقت ندارد، با قلم نرم افزار این مشکل را برطرف کنید.

با قلم نرم افزار تصویر شاهزاده را داخل کادر هاشور زده ای قرار دهید، کادر هاشوری شما باید دقیق باشد. با Direct Selection tool هاشوری را انتخاب کرده و تصویر خود را داخل کادر قرار دهید. زمانی که تصویر را در داخل کادر هاشوری قرار دادید، راست کلیک کرده و تصویر خود را انتخاب کنید. حالا پس زمینه را انتخاب و با منوی Select>Inverse پس زمینه را حذف کنید.

مرحله 5. ادغام پس زمینه و تصویر

تصویر خود را با پس زمینه ادغام کنید. به منوی Edit>Transform بروید و اندازه تصویر را تغییر دهید تا بیشتر جذاب به نظر برسد. البته لازم نیست که کل تصویر را تغییر دهید. برای مثال می توانید قسمت بالایی تصویر که بیشتر جلب توجه می کند را تغییر دهید.

روی تصویر شاهزاده دوبار کلیک کنید و ظاهر آنرا تغییر دهید. حتی می توانید رنگ آنرا روشن تر کنید، حتی می توانید بدور آن هاله ای را نیز قرار دهید.

مرحله6. درج متن روی پوستر

در پوستر متونی را درج کنید با این کار پوستر شما نیز زیباتر به نظر خواهد رسید. متناسب با تصویر، فونتی را انتخاب کنید. فونت های زیبا و خیره کننده ای در بسیاری از وب سایت ها وجود دارد که می توانید متناسب با کار خود از آنها استفاده کنید.

با Eyedropper tool رنگ تصویر را با رنگ فونت یکی کنید. با Wrap text tool به متن و تصویر خود شکل داده و سبک به خصوصی را برای آن انتخاب کنید. متن خود را سایه دار کنید.

طراحی پوسترهای شخصی

در پوسترهای خود نیز می توانید ازتصاویر راپونزل،دختر زیبای دیزنی و سیندرلا استفاده کنید، نحوه طراحی پوسترها به همین ترتیب است. بعد از طراحی می توانید آنها را چاپ کنید.

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

نحوه چاپ کتاب
16 خرداد 1396

نحوه چاپ کتاب

تحریریه همچاپ
برند سازی ست لوازم اداری
29 مهر 1395

برند سازی ست لوازم اداری

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ
1 آذر 1395

نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ

تحریریه همچاپ
آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی
19 مهر 1395

آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی

تحریریه همچاپ
طراحی پوستر لارج فرمت
10 مهر 1395

طراحی پوستر لارج فرمت

تحریریه همچاپ
ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ
22 مهر 1395

ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ

تحریریه همچاپ
قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی
1 آبان 1395

قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir