021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | GMIP


ایجاد افکت متن یخی در GIMP

ایجاد افکت متن یخی در GIMP

مرحله 1

تصویر برفی را در GIMP را باز کنید.

مرحله 2

با استفاده از ابزار متن نگاری، متن خود را با فونت Sans ، با رزولوشن 400 پیکسل بنویسید. برای ایجاد فاصله بیشتر بین حروف، از گزینه فاصله بیش از حد استفاده کنید.

مرحله 3

مرحله بعدی ایجاد متون ضخیم و کامل تر است. برروی لایه متن در قسمت لایه ها راست کلیک کرده و گزینه Alpha to Selection را برگزینید. برروی منوی Select> Feather کلیک کرده و اندازه آن را به 40 پیکسل تنظیم کنید.

مرحله 4

با کلیک برروی نماد کاغذ در قسمت لایه ها، لایه جدیدی را بسازید. قبل از کلیک برروی OK اطمینان حاصل کنید که این لایه به صورت شفاف تنظیم شده باشد. با ابزار سطل رنگ آنرا سفید رنگ کنید. با کلیک برروی منوی Select> None آنرا از حالت انتخاب خارج کنید.

مرحله 5

در همان لایه، Fuzzy Select Tool را استفاده کرده و بروی قسمت خارجی قسمت نوشتاری کلیک کنید. حالا متن به آن چیزی که آنرا انتخاب کرده اید شبیه خواهد بود. باوجودا ین،این قسمت خارج از متنی که انتخاب شده قرار دارد، پس برای انتخاب متن، برروی منوی Select> Invert کلیک کنید. لایه جدیدی را ایجاد کرده و آنرا سفید رنگ کنید.

مرحله 6

با کلیک برروی نماد چشم کناری آنها، متن زیر را نامرئی کنید. بعد از آن بالای متن نامرئی لایه متن را راست کلیک کرده و گزینه Alpha to Selection را انتخاب کنید. برای اضافه کردن افکت به قسمت انتخابی خود، به منوی Select رفته و گزینه Feather را انتخاب کنید. در این لحظه مقدار 40 پیکسل را انتخاب کنید. لایه جدید را انتخاب کرده برروی delete کلیک کرده تا قسمت داخلی حروف پاک شود.

مرحله 7

مرحله بعدی اضافه کردن شکاف هایی در یخ است. لایه جدیدی را ایجاد کنید. مطمئن شوید که رنگ پیش زمینه شما سفید است. برروی منوی Filters> Render> Nature> Flame کلیک کنید. برای به حداکثر رسانی، کنترل شفافیت را بکشید. برروی دوربین کلیک کرده و بزرگنمایی آنرا به 1 تنظیم کنید. بر روی ویرایش کلیک کرده و تصویری را انتخاب کنید که شکاف ها در آن خوب به نظر برسد. برروی OK کلیک کنید. در صورت ضرورت برای مخفی سازی متن، با ابزار مقیاس، اندازه لایه را تغییر دهید.

مرحله 8

همانند مرحله 5، متن انتخابی را مدور کنید. لایه را به همراه با شکاف ها انتخاب، راست کلیک کرده و Add Layer Mask را انتخاب کنید. گزینش را انتخاب کرده و برروی Add کلیک کنید.

مرحله 9

لایه را همراه با شکاف انتخاب کنید (لایه ماسک را انتخاب نکنید). شکاف ها را سفیدتر کنید، برروی منوی Colors> Brightness-Contrast کلیک کنید. برای به حداکثر رسانی، هردو کنترلر را بکشید. برروی OK کلیک کنید.

مرحله 10

آخرین مرحله ایجاد برف در بالای حروف است. با ایجاد لایه جدید شروع کنید. با استفاده از ابزار انتخاب آزاد، قسمت هایی را ترسیم کنید که به برف شبیه باشد. کلید Shift را پایین نگهدارید تا آنرا به بخش انتخابی خود اضافه کنید. با استفاده از سطل رنگ، بخش انتخابی را سفید رنگ کنید. در صورتی که از نتیجه کار راضی نیستید، با استفاده از پاک کن میزان برف را تنظیم کنید.

مرحله 11

با انتخاب منوی Filter> Light and Shadow> Drop Shadow برف را سایه دار کرده و تنظیمات آنرا به 2 پیکسل برای x و 8 برای شعاع تیره تنظیم کرده، میزان شفافیت آنرا به 40 و در نهایت رنگ خاکستری روشن را انتخاب کنید.

به اتمام رسید!

 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

انسان در برابر دستگاه چاپگر انسانی
6 آذر 1395

انسان در برابر دستگاه چاپگر انسانی

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


آموزش ایجاد متنی با افکت برگ با GIMP
27 مهر 1395

آموزش ایجاد متنی با افکت برگ با GIMP

تحریریه همچاپ
آموزش برش GIMP  حذف پس زمینه مو
4 آذر 1395

آموزش برش GIMP حذف پس زمینه مو

تحریریه همچاپ
با نرم افزار GIMP کارت تبریک تولد طراحی کنید
17 آذر 1395

با نرم افزار GIMP کارت تبریک تولد طراحی کنید

تحریریه همچاپ
ایجاد افکت متن یخی در GIMP
1 آبان 1395

ایجاد افکت متن یخی در GIMP

تحریریه همچاپ
با نرم افزار GIMP حروف را نئون کنید
16 آذر 1395

با نرم افزار GIMP حروف را نئون کنید

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir