021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | محصولات


موریل کوپر

موریل کوپر

اگر در زمینه طراحی گرافیک کار می کنید،یا علاقمندید که طرحهای موفقی را ارائه کنید،می توانید از طرح هایی استفاده کنید که باید نسبت به آنها آگاهی داشته باشید. طراحان معاصر، روش طراحی را متحول کرده اند، طراحان مستقل، و متفکرین، همان کسانی هستند که تفاوت ایجاد می کنند. با ما همراه باشید، همچاپ شما را با بزرگترین شخصیت های دنیای طراحی گرافیک آشنا خواهد کرد.

موریل کوپر (1925، 26 مه 1994) طراح کتاب، دیجیتال، محقق و مربی است. به مدت زمان طولانی مدیر هنری روزنامه MIT بود، بسیاری از نشریات از طرح های او استفاده می کردند. یکی از موسسین MIT ، کارگاه بصری بود و بعدها به یکی از شرکای رسانه MIT  تبدیل شد. مجله نیویورک تایمز در 2007 او را قهرمان طراحی نامید شاید این چنین عنوانی را تابحال نشنیده باشید.

تحصیلات و کارهای ابتدایی

کوپر در سال 1944 از دانشگاه ایالتی اوهایو مدرک لیسانس را گرفت و در 1948 لیسانس طراحی و در 1951 از کالج هنری ماساچوست لیسانس علوم را دریافت کرد. کوپر بعد از فارغ التحصیلی، به نیویورک نقل مکان کرد و در یک شرکت تبلیغاتی شروع به کار کرد. با پاول راند ملاقات کرد، کسی که راه و روش طراحی را به او آموخت.

روزنامه MIT

کوپر در 1952 گرافیست آزادکار بود که در نشریه موسسه تکنولوژی ماساچوست کار می کرد، که سرانجام به روزنامه MIT تبدیل شد. با گریگوری کپس،پروفسور طراحی بصری MIT و با لاسزلو مونوهولی ـ ناگی در مجارستان همکاری می کرد. به عنوان رئیس دفتر برگزیده شد، واحد خود را بنام خدمات طراحی تغیر نام داد، که یکی از اولین برنامه های طراحی در کشور بود.

کوپر در 1955، دوباره به عنوان طراح گرافیک استخدام شد و یکی از فارغ التحصیلانی بود که با ژاکلین کیسی و به مدت زمان طولانی در روزنامه MIT کار کرد، در این نشریه، کیسی پوستر طراحی می کرد و به سبک مدرنیست ها نشریات و مجلات را طراحی می کردند.کوپر و کیسی، به همراه با رالف کوبورن و دیتمار وینکلر، در نشریه MIT ، از برجسته ترین طراحانی بودند که حروف سوئیسی را طراحی کردند و این حروف نیز خود به بخشی از موسسه تکنولوژیکی MIT تبدیل شدند.

کوپر بعد از اینکه به مدت شش سال با MIT کار کرد، این موسسه را در 1958 ترک کرد تا در میلان به پژوهش و تحقیق بپردازد، در این شهر رشته طراحی نمایشگاهی را تحصیل می کرد.

کارگاه زبان بصری

کوپر در 1973 در 49 سالگی، در زمینه طراحی معروف بود. کوپر در 1974 از روزنامه MIT استعفا داد تا کارگاه زبان بصری را با طراحی بنام ران مک نیل تاسیس کند.

کوپر موسس رسانه محاوره ای و خود رئیس این کارگاه بود. چشم انداز ارتباطات الکترونیکی را تغییر داد.اگرچه او هرگز زبان برنامه نویسی کامپیوتری را فرانگرفت، ولی می توانست بسیاری از امکانات طراحی را در این نوع تکنولوژی پیاده کند، و از نزدیک با برنامه نویسان و مهندسان کار کند تا مفاهیم جدید را در ارائه اطلاعات بیازمایند. دانشجویان او در 1976، طراحی و رسانه را باهم ترکیب کردند، در این نوع تحول، محاسبات جدید، الکترونیک و تکنولوژی های چاپ در کنار هم قرار می گرفتند.

میراث

پروفسور موریل کوپر به ناگهان و بخاطر حمله قلبی در 68 سالگی در 26 مه 1994 در بیمارستانی در بوستون نیوانگلند فوت کرد.او در زمان مرگ خود،یکی از پروفسورهایی بود که تمام وقت کار می کرد و یکی از اولین زنانی بود که در آزمایشگاه های MIT کار می کرد و ایشان در آنزمان تنها زنی بود که در این مجموعه کار می کرد.

یکسال بعد،در همان شرکت با نمایشگاهی، زندگی و کار خود را بررسی کرد. در 1977 ، موسسه مدیریت طراحی جایزه ای بخاطر تکریم او درنظر گرفت که بیشتر بخاطر کارهای فردی ، نحوه درک کارهای او و ارتباط دیجیتالی محاوره ای است. آرتور راس معمار گالری دانشگاه کلمبیا در 2014 نمایشگاهی از کارهای او را در MIT برگزار کرد.

کارها و مقالات موریل کوپر در کتابخانه مورتو آر.گودینی، در کالج هنر و طراحی ماساچوست، محل تحصیل او، نگهداری می شود

 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


محصولات جدید همچاپ: تبلیغات محیطی
30 بهمن 1395

محصولات جدید همچاپ: تبلیغات محیطی

تحریریه همچاپ
تقویم های دیواری همچاپ
29 آبان 1396

تقویم های دیواری همچاپ

تحریریه همچاپ
محصول جدید همچاپ: تقویم و سررسیدهای متنوع در همچاپ
4 بهمن 1395

محصول جدید همچاپ: تقویم و سررسیدهای متنوع در همچاپ

تحریریه همچاپ
اینفوگرافیک آناتومی کارت ویزیت
19 اردیبهشت 1396

اینفوگرافیک آناتومی کارت ویزیت

تحریریه همچاپ
وظایف و جایگاه شغلی اپراتور خدمات مشتریان
12 فروردین 1396

وظایف و جایگاه شغلی اپراتور خدمات مشتریان

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir