021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | صحافی


صحافی دوختی

صحافی دوختی

آیا می خواهید که بروشور یا کتابچه ای را صحافی کنید؟ یا اینکه می خواهید مجله یا گزارشی را چاپ کنید. می توانید با روش های مختلفی برگه های محصول چاپی خود را صحافی کنید.در صورتی که تعداد صفحات کتابچه تان بیش از 48 صفحه است بهتر است که آنرا با دوخت، صحافی کنید، بخاطر اینکه این نوع صحافی مناسب این نوع محصولات چاپی است.

مفهوم صحافی دوختی کتاب

صحافی دوختی ساده و ارزان بوده و با این نوع صحافی می توانید صفحات تاشده کتاب را در کنارهم قرار دهید و با منگنه یا با نخ به موازات تاشدگی آنها را صحافی کنید. کتابچه هایی 4 برگی A3 یا A4 ،تاشده بدین صورت صحافی می شوند.
 

نحوه صحافی دوختی کتابچه

راجع به این نوع صحافی نکاتی وجود دارد که باید هنگام صفحه آرایی کتابچه ها بدان توجه داشته باشید که در ذیل بدان ها اشاره می کنیم:

برگه های تانشده

کتابچه هایی که بدین صورت صحافی می شوند برگه های تانشده ای دارند، و تصاویر کتابچه باید تانشده باشد. بدین ترتیب می توانید محصول چاپی خود را با روش های مختلفی صحافی کرده و طوری این کار را انجام دهید که زیبا و جذاب به نظر برسد.

انتخاب اندازه

در صحافی دوختی حتی می توانید کتابچه هایی با برگ هایی به اندازه A6 را صحافی کنید. در این نوع صحافی می توانید کتابچه هایی با برگه هایی به اندازه A5, 1/3  A4 , A4  و 210×210 میلی متر را نیز صحافی کنید. حتی می توانید برگه های را به صورت افقی یا عمودی نیز صحافی کنید،حتی می توانید محصول خود را با روش های دیگری نیز صحافی کنید به گونه ای که زیبا و جذاب به نظر برسد.

صحافی خلاقانه کاغذ

در این نوع صحافی می توانید از کاغذهایی ، با وزن و جنس مختلف و در انواع و پرداخت های گوناگون و حتی کاغذهای بازیابی استفاده کنید. اکثر مشتریان دوست دارند که جلد کتاب ضخیم باشد و بهتر است که آنرا لمینیت کنید تا مقاومت و دوام بیشتری داشته باشد. همچنین می توانید از کاغذهای سیلک، گلاسه و روکش نشده اعلاء و لوکس نیز استفاده کنید. بدین ترتیب کتابچه شما زیبا و جذاب خواهد بود و نسبت به بقیه محصولات چاپی رقبا خاص به نظر خواهد رسید. حتی می توانید برخی محصولات خود را ساده و برخی دیگر را با کاغذهای لوکس صحافی کرده و دو نوع صحافی را باهم مقایسه کنید.

نکات مهم در صحافی دوختی کتابچه ها

از آنجایی که برگه های کتابچه ها در این نوع صحافی تا می شوند، به همین دلیل باید تعداد صفحات کتابی که آنرا صحافی می کنید از 4 صفحه بیشتر باشد. در صورتی که تعداد صفحات کتابچه شما بیش از 24 صفحه باشد باید آنرا به گونه ای صحافی کنید که برگه های کتابچه دوباره از آن جدا نشوند. باید تاشدگی برگه ها را مدنظر داشته باشید بدین ترتیب کتابچه شما حتی بعد از تاشدن و صحافی نیز خیلی راحت مطالعه خواهد شد.

حتی می توانید با این روش بروشورها، و انواع کتابچه های بیش از 20 صفحه را نیر صحافی کنید. لازم است که نیازها و الزامات مشتریان خود را بشناسید و متناسب با نیازمندی های آنان محصولات شان را چاپ و صحافی کنید. در وب سایت همچاپ hamchap.ir می توانید فایل خود را آپلود کرده و متناسب با نیازهای شما قیمت و حتی زمان ارسال محصول نیز به شما اعلام می گردد. حتی می توانید متناسب با کار خود، تمپلیت هایی را نیز دانلود کنید.

در همین رابطه می توانید به وب سایت همچاپ hamchap.ir بروید یا اینکه با پرسنل چاپخانه یا دفتر مرکزی به شماره 88323299 ـ 021 تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید، مطمئن باشید که پرسنل مجرب ما به همه سوالات شما پاسخگو خواهند بود.

 

 

 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

محصولات تبلیغاتی ارزش افزوده
19 بهمن 1395

محصولات تبلیغاتی ارزش افزوده

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


آشنایی با 4 مدل دستگاه‌ صحافی فنری مقرون‌‌بصرفه برای نشر رومیزی
18 بهمن 1395

آشنایی با 4 مدل دستگاه‌ صحافی فنری مقرون‌‌بصرفه برای نشر رومیزی

تحریریه همچاپ
مزایای صحافی دوخت مفتولی و دوخت فنری
19 بهمن 1395

مزایای صحافی دوخت مفتولی و دوخت فنری

تحریریه همچاپ
کتاب‌هایی با جلد گالینگور
14 آذر 1395

کتاب‌هایی با جلد گالینگور

تحریریه همچاپ
صحافی جزوه ها
2 آبان 1395

صحافی جزوه ها

تحریریه همچاپ
فرایندهای صحافی
28 دی 1395

فرایندهای صحافی

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir