021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | صحافی


نحوه چاپ کتاب

نحوه چاپ کتاب

می توانید با روش های متفاوتی کاتالوگ شرکت، یا داستان خود را چاپ کنید. باید نوع صحافی، اندازه قطع کتاب و نوع کاغذ را مشخص کنید. در شرکت همچاپ (اوج نیلی) ما هرروزه انواع کتاب ها را براساس کاربردهای مختلف چاپ می کنیم. مشتریان ما، شرکت های بزرگ و تجار یا شرکت های خصوصی هستند. در این مقاله می خواهیم شما را با موارد چاپی آشنا کنیم که بدان ها آگاهی داریم مطلع کنیم، با رعایت این نکات می توانید کتاب خودتان را چاپ کنید.

صحافی

می توانید متناسب با اندازه و هدف ، کتاب خود را با سه نوع روش، صحافی کنید.

صحافی با عطف

در صورتی که تعداد صفحات کتاب شما بین 40 تا 700 برگ باشد، بهتر است که آنرا با عطف صحافی کنید. صفحات رویهم قرار می گیرد و بعد از آن به موازات عطف بهم چسبانده می شوند. تعدادی کاغذ با جلد کتاب دربرگرفته می شود و به موازات لبه پشتی آن و با چسب و بهم چسبانده می شود. کتاب هایی که با عطف صحافی می شوند روی عطف قرار می گیرند و برگه های این نوع کاغذها خیلی شسته و رفته در کنارهم قرار گرفته و به صورت حرفه ای صحافی  می شوند. گزارش ها، مجلات و کاتالوگ ها و داستان ها معمولا" بدین روش صحافی می شوند.

صحافی دوختی

اگر کتاب شما بیش از 48 صفحه است، در این صورت آنرا با دوخت صحافی کنید. صفحات کتاب را تا کنید و آنها را با منگنه یا کوک هایی به موازات تاشدگی در کنارهم قرار دهید. بسیاری از بروشورها، مجلات و گزارش ها بدین صورت صحافی می شوند. صحافی دوختی ارزان بوده و بسیاری از افراد دوست دارند که کتاب های خود را با این روش صحافی کنند. بخاطر داشته باشید که حداقل برگه های کتاب شما 4 صفحه باشد تا بتوانید آنرا منگنه کنید.

صحافی سیمی

نام دیگر آن صحافی فنری، حلقوی یا سیمی است، بهتر است که علاوه بر کتاب ها، دستورالعمل ها، کتاب های آشپزی و کتاب های مرجع را بدین گونه صحافی کنیم بخاطراینکه در این روش کتاب را می توانیم کاملا" باز کنیم یا حتی صفحات را به پشت کتاب برگردانیم. صفحات کتاب هایی که به صورت سیمی صحافی می شوند رویهم قرار گرفته و به موازات لبه عقبی پانچ می شوند، بعد از آن با فنر فلزی و کنارهم قرار می گیرند. کتاب هایی که معمولا" 8 تا 360 صفحه ای هستند را می توان با این روش صحافی کرد.

اندازه صفحه

شرکت اوج نیلی (همچاپ) کتاب ها را در هر اندازه ای چاپ می کند و به همین منظور از کاغذهایی در اندازه های مختلف استفاده می کند. می توانید اندازه A6 (در صحافی با عطف و دوختی)، A5, A4 1/3 A4 یا 210 میلی متر چهارگوش  را برگزینید و اگر می خواهید که کتاب را با سیم، صحافی کنید بهتر است که اندازه بالاتر از A3 را برگزینید.

نوع کاغذ

شرکت اوج نیلی( همچاپ) از کاغذهای با وزن ها و پرداخت های مختلف و کاغذهای بازیابی نیز استفاده می کند. اکثر مشتریان دوست دارند که جلد کتاب ضخیم باشد و بهتر است که آنرا لمینیت کنید تا مقاومت و دوام بیشتری داشته باشد. همچنین می توانید از کاغذهای سیلک، گلاسه و روکش نشده اعلاء و لوکس نیز استفاده کنید. بدین ترتیب کتابچه شما زیبا و جذاب خواهد بود و نسبت به بقیه محصولات چاپی رقبا خاص به نظر خواهد رسید. حتی می توانید برخی محصولات خود را ساده و برخی دیگر را با کاغذهای لوکس صحافی کرده و دو نوع صحافی را باهم مقایسه کنید.پس به وب سایت همچاپ hamchap.ir سری بزنید و محصولی را سفارش دهید، به طور یقین تحت تاثیر قرارخواهید گرفت.

در شرکت اوج نیلی (همچاپ) محصولات چاپی متنوعی داریم و این محصولات را با کاغذهای مختلفی و با بهترین کیفیت چاپ کرده ایم. از بهترین کاغذهای استفاده می کنیم و بنابراین کلیه محصولات ما حرفه ای، طراحی و چاپ می شود، و به همین دلیل بر شما بیشترین تاثیر را خواهند گذاشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه طراحی و چاپ کتاب ها به وب سایت همچاپ hamchap.ir سری بزنید. می توانید فایل خود را آپلود کرده، و به صورت آنلاین زمان تحویل سفارش خود را نیز دریافت کنید. محصولات ما بهترین کیفیت را دارند، اگر در رابطه با امورات چاپ به مشکل برخوردید یا برایتان مشکلی پیش آمد لطفا با شماره تلفن  88323299 ـ 021 تماس بگیرید و تیم پشتیبانی ما به طور یقین به همه سوالات شما پاسخگو خواهند بود.لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


آشنایی با 4 مدل دستگاه‌ صحافی فنری مقرون‌‌بصرفه برای نشر رومیزی
18 بهمن 1395

آشنایی با 4 مدل دستگاه‌ صحافی فنری مقرون‌‌بصرفه برای نشر رومیزی

تحریریه همچاپ
مزایای صحافی دوخت مفتولی و دوخت فنری
19 بهمن 1395

مزایای صحافی دوخت مفتولی و دوخت فنری

تحریریه همچاپ
کتاب‌هایی با جلد گالینگور
14 آذر 1395

کتاب‌هایی با جلد گالینگور

تحریریه همچاپ
صحافی جزوه ها
2 آبان 1395

صحافی جزوه ها

تحریریه همچاپ
فرایندهای صحافی
28 دی 1395

فرایندهای صحافی

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir