021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | بهتر است بدانید


مزایای بازاریابی محتوایی

مزایای بازاریابی محتوایی

درباره تاثیرمحتوا و وبلاگ تاکنون مباحث بسیار زیادی شده است. بعضی از افراد بیان می کنند که وبلاگ نویسی کار موثر و بعضی دیگر آنرا بی ثمر می پندارند. وبلاگ نویسی در زمینه بازاریابی محتوایی نقش بسیار ارزنده ای ایفا می کند.

بازاریابی محتوایی چیست؟ براساس تحقیقات موسسه بازاریابی محتوایی، این نوع بازاریابی ، روشی استراتژیک بوده و با این نوع بازاریابی می توان محتوای ارزشمند را به طور مداوم ایجاد کرد تا بتوان مخاطبین هدف را جذب کرد، و در نهایت مشتریان را به انجام کارهایی سودمند وادار کرد.

بازاریابی محتوایی کار بسیار ارزشمند و زمانبری است. بسیاری از کالاها و محصولات با همین روش در اینترنت جستجو شده و به فروش می رسند. اگر بخواهیم این نوع بازاریابی را به ساده ترین شکل برای شما بیان کنیم باید بگوییم که مردم در اینترنت، کالاها و خدمات شما را جستجو می کنند. تاکنون وبلاگ نویسان بسیار ماهری صدها و هزاران وبلاگ را نوشته اند. در این مقاله دلایل مهم بودن وبلاگ نویسی را خدمت تان عرض می کنیم:

  1. تغییر جایگاه نویسنده به عنوان مدیر وب سایت: وبلاگ های تجاری به شما بینشی می دهند که می توانید به وسیله آن به اهداف تجاری خود دست بیابید و حتی به یکسری سوالات هم جواب بدهید. گاهی اوقات شاید متوجه شده باشید که بازاریابان و فروشندگان به یک سوال، بارها و بارها جواب می دهند، مخصوصا" زمانی که توضیح در مورد محصولی جامع باشد کار دشوار می گردد. با وبلاگ نه تنها می توانید جزئیات را کاملا" دقیق و به طور مداوم بیان کنید، بلکه به عنوان مدیر وب سایت می توانید ارزشی را به محصولات و خدمات خود بیفزایید.
  2. تاثیر محتوا: براساس گزارش های شرکت ارزیابی کننده مشخص شده که شرکت های تجاری که با شرکت های هم صنف خود، معاملاتی را انجام می دهند به طور متوسط در هر ماه پیشرفت های بسیار خوبی را تجربه می کنند. همچنین بسیاری از بازاریابان بر این باورند که وبلاگ نویسی در جذب مشتریان نقش بسیار مهمی ایفا می کند.
  3. افزایش بازدید از وب سایت ها: وبلاگ نویسی یکی از مهم ترین ابزارهایی است که به افزایش بازدید از وب سایت کمک می کند. کاربران با موتورهای جستجو، محتوا و مطالب وبلاگ شما را جستجو می کنند و همین امر باعث می شود که همین کاربران به مشتریان محصولات شما تبدیل شوند. توجه داشته باشید که کلمات کلیدی نقش بسیار مهمی در این زمینه ایفا می کنند، با آگاهی به این امر می توانید رتبه وب سایت خود را نسبت به بقیه بالاتر ببرید و SEO (بهینه سازی موتور جستجو) وب سایت خود را نسبت به گذشته خیلی بهتر کنید.
  4. استفاده از وبلاگ برای ایجاد یک وب سایت پیشرو: در صورتی که کاربران از وب سایت شما خیلی زیاد بازدید کنند به تدریج رتبه وب سایت شما افزایش خواهد یافت و همیشه در رتبه های اول تا دهم موتورهای جستجو خواهید بود. البته مهم تر از آن، این است که کاربران وب سایت خود را به انجام عملی دعوت کنید. زمانی که تعداد دانلودهای وب سایت افزایش یابد، یا اینفوگرافیک هایی درج شود، یا دوره های آموزشی اعتباری یا رایگان را برگزار نمایید به تدریج رتبه وب سایت شما نیز افزایش خواهد یافت. کاربران به تدریج با شما تماس خواهند گرفت و در نهایت از کالاها و خدمات شما بهره مند خواهند شد.
  5. بازایابی استراتژیک بلندمدت: بسیاری از متخصصان بازاریابی به مزایای این نوع بازاریابی پی برده اند. توجه داشته باشید که همیشه روش های بازاریابی در کوتاه مدت مثمرثمر واقع شده و بعد از این دوره باید روش دیگری را جایگزین روش قبلی بکنید. توجه داشته باشید که هرچقدر مطالب بیشتری در وبلاگ بگنجانید در این صورت کاربران بسیار بیشتری به سوی شما جلب خواهند شد.

 

 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!
6 بهمن 1395

نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!

تحریریه همچاپ
طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!
2 آذر 1395

طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!

تحریریه همچاپ
نکات مهم روان‌شناسی کارت ویزیت
1 دی 1395

نکات مهم روان‌شناسی کارت ویزیت

تحریریه همچاپ
آناتومی کارت دعوت عروسی
20 آبان 1395

آناتومی کارت دعوت عروسی

تحریریه همچاپ
از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!
2 آذر 1395

از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir