021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | بهتر است بدانید


توانایی های طراحان وب ـ بخش اول

توانایی های طراحان وب ـ بخش اول

باید بعضی مهارت ها را داشته باشید. و طوری به این مهارت ها دست یابید که بدون اندکی تفکر آنها را انجام دهید. در زمینه طراحی وب، مهارت ها به مرور زمان تغییر می کنند و بزرگتر و گسترده تر می شوند، ولی چند مهارت اصلی وجود دارد که حتی زمانی که به کار مشغول نیستید، وب سایت هرگز دچار مشکل نمی شود.  

حتی اگر هم طراح وب نباشید، هر کسی باید این مهارت را داشته باشد تا بتواند کار کند. کدامیک از این مهارت ها را خیلی خوب بلدید؟ حالا به تک تک این مهارت ها نگاهی می اندازیم ، مهارت هایی که باید بتوانید آنها را به طور اتوماتیک انجام دهید.

    کدگذاری با HTML و CSSاگر وب ودلوپر باشید یا حتی نباشید، هرکسی باید نسبت به زبان برنامه نویسی طراحی وب آشنایی داشته باشد. باید بتوانید با HTML محتوی وب را ایجاد کرده، ویراستاری و مشکلات آنرا رفع و رجوع کنید. و حتی متناسب با کاری که انجام می دهید شاید لازم باشد که خیلی بیشتر از این هم به موارد دیگری هم آگاهی داشته باشید.

باید بتوانید بدون تفکر، رنگ و اندازه حروف را تغییر داده و حتی آنها را درشت و ضخیم بنویسید. حتی باید قادر باشید که بدون اندکی تفکر،با CSS این کارها را انجام دهید. یادگیری این مهارت ها چندان سخت نبوده و در صورتی که به این چنین مهارت هایی مجهز باشید می توانید در طولانی مدت کارها و پروژه هایی را انجام دهید.

نکته مهم: می توانید این چنین مهارت هایی را در آموزشگاه های زبان برنامه نویسی وب یاد گرفته یا حتی خودتان به صورت خودآموز اقدام کنید. کتاب ها و CD هایی در این زمینه منتشر شده است. لازم نیست که حتی کاملا" بزبان وب آشنایی کامل داشته باشید.

    ویرایش عکس ها

در هر زمینه ای، باید بتوانید تصاویر را در هر فرمتی ویرایش نمایید. فقط بایدبه نحوه تغییر آنها آگاه باشید تا بتوانید آن حس را انتقال دهید، حسی که بعد از تغییر عکس ها بوجود می آید. باید نحوه کراپ کردن و تغییر اندازه عکس ها و تصاویر  را بدانید، و حتی تا حدودی آنها را شسته و رفته کنید؛ نباید در این مورد مشکلی داشته باشید و تا حدی هم باید به نحوه تغییر و تنظیم کیفیت عکس ها آگاه باشید.

نکته مهم: با دوربین های دیجیتالی براحتی و در شش مرحله می توانید عکس ها را ویرایش نمایید. دفترچه راهنمایی به همین منظور در کنار دوربین قرار دارد و علاوه بر آن در فتوشاپ، آموزش هایی ابتدایی نیز در همین زمینه وجود دارد که البته اگر با این نرم افزار آشنایی نداشته باشید ولی با نرم افزارهای دیگری هم می توانید عکس ها را ویرایش کنید.

    چاپ


اگرچه حوزه کاری شما در زمینه دیجیتال است، ولی بی شک در بعضی از امورات و کارها چاپ کردن ، امری اجتناب ناپذیر است. باید بتوانید تراکت و کارت ویزیت ها را براحتی چاپ کرده و عناصر موجود در طرح ها را به گونه ای تغییر دهید که قابل چاپ کردن باشند.

همچنین باید بتوانید با دستگاه های مختلف و در زمینه های متفاوت، طرح های خود را چاپ کرده و حتی رنگ آنها را نیز تغییر دهید. البته توجه داشته باشید که هر رنگی را که در طرح شما وجود دارد قابلیت چاپ ندارد. شاید مضحک به نظر برسد ولی می توانید با ترکیب رنگ های آبی فیروزه ای،سرخ، زرد و سیاه، رنگ های استانداردی را بدست آورده و در نهایت طرح های خود را چاپ کنید.

نکته مهم: در رابطه با نحوه ترکیب رنگ های مختلف، کتاب های مختلفی نوشته شده و نکات آموزنده ای نیز در همین رابطه منتشر شده که می توانید متناسب با کار و حوزه طراحی خود از آنها بهره ببرید.

    اهمیت عناوین

احتمالا" با لورم ایپسام آشنایی داشته باشید. در این چنین عنوانی متون در کنار تصاویر قرار می گیرند. قرار نیست که همیشه عنوانی وجود داشته باشد، ولی باید زمانی که طرحی را طراحی می کنید ناچارید که با عنوان بزرگ و درشتی، موضوع آنرا معرفی کنید.

بدین ترتیب مخاطبان هدف،موضوع را متوجه خواهند شد و آگاه شده باشند که بخاطر بزرگی و درشتی عنوان، چه مقدار فضایی اشتغال شده است. عنوان هرچقدر به موضوع شما نزدیک باشد در این صورت پروژه ها نیز نامفهوم نخواهند بود و بر اذهان مردم نیز تاثیر طولانی مدتی خواهد داشت.

نکته مهم: می توانید از عناوین وب سایت CopyBlogger.com الهام بگیرید و در ابتدای کار عناوین پروژه های خود را برهمین اساس تعیین کنید.

    شروع به کار با هر نوع خروجی و طراحی وب سایتباید بتوانید با کامپیوتر و هر دستگاه دیگری، وب سایت هایی را طراحی کنید، کاری که اکثر مردم از انجام آن ناتوان هستند. بنابراین حتما" لازم نیست که دستگاه و مرورگرهای اینترنت مورد علاقه شما وجود داشته باشد تا بتوانید کارها را به پیش ببرید. اگر بتوانید با هر دستگاهی کارها را به پیش ببرید مشخص می شود که در کار خود مهارت لازمه را دارید.

هیچ چیز بدتر از این نیست که یک مشتری موبایل قدیمی خود را به دور بیاندازد و روی صفحه کوچکی، کارهای لازمه را که باید انجام بدهید را به شما نشان دهد و حتی بدتر از این هم زمانی است که نتوانید هیچ کدام از این کارها را انجام دهید. باید وب سایت خود را در هر دستگاهی پیاده سازی کنید و اینکه مهارت های خود را در این زمینه به دیگران نشان دهید تا آنها نیز نسبت به این چنین مهارت های شما آگاهی داشته باشند.

نکته مهم:حالا وقت آنست که شروع به کار کنید. با مرورگرهای مختلفی هم می توانید شروع به کار کنید و حتی اگر یک وب ولوپر بسیار ماهری هم باشید می توانید با دستگاه های اندروید هم شروع به کار کنید.
 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!
6 بهمن 1395

نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!

تحریریه همچاپ
طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!
2 آذر 1395

طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!

تحریریه همچاپ
از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!
2 آذر 1395

از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!

تحریریه همچاپ
طراحی تقویم جیبی
27 مهر 1395

طراحی تقویم جیبی

تحریریه همچاپ
آناتومی کارت دعوت عروسی
20 آبان 1395

آناتومی کارت دعوت عروسی

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir