021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | بهتر است بدانید


توانایی های طراحان وب ـ بخش دوم

توانایی های طراحان وب ـ بخش دوم


6. طراحی
با طراحی نحوه تفکر خود را به دیگران نشان می دهید. بخاطر داشته باشید که بسیاری از مردم قبل از اینکه بتوانند به نحوه تفکر شما پی ببرند لازم است که چهارچوب های فکری شما را بشناسند.
زمانی که با اعتماد به نفس کامل طراحی می کنید در این صورت مردم نیز می توانند با طرح های شما ارتباط برقرار کنند. بنابراین همیشه لازم نیست که مانند یک هنرمند ماهر کار کنید. حتی می توانید با ساده ترین ابزارها، طرحی را ترسیم کنید و ایده ها و عقاید خود را به نمایش بگذارید تا مردم نیز از روحیات و علایق شما نیز باخبر باشند.
نکته مهم: الگوها و منابع بسیار زیادی برای ترسیم طرح ها وجود دارد. فقط شروع کنید. خودتان نیز می توانید گاهی مواقع ابتکار هم به خرج دهید.

7. چهارچوب های متداول
 


 
شاید باور نکنید که می توانید با چهارچوب معمولی و رایجی، وب سایتی را طراحی کنید. در واقع باید این چنین باشد مگر اینکه یک وب دولوپر ماهری باشید که وب سایت غیرمعمولی را خلق کنید.
البته اگر وارد چرخه چهارچوب ها شوید دیگر نمی توانید متناسب با پروژه ها ، قالب های خاصتری را ابداع کنید و البته توجه داشه باشید که این چنین چهارچوب هایی، عمومی بوده و بسیاری از مردم نیز می توانند با همان ها، وب سایت هایی را طراحی کنند و اگر در نهایت برای یک مشتری، وب سایتی را طراحی می کنید باید همیشه آنرا مطابق شرایط روز ، بروزرسانی کنید. مثلا" ورد پرس یکی از زبان های برنامه نویسی وب بوده، ولی زبان های دیگری هم برای این کار وجود دارد.
نکته مهم: بهتر است که با ورد پرس کار خود را شروع کنید بخاطراینکه این زبان متداول ترین زبان برنامه نویسی وب بوده و کارکردن با آن هم ساده است.

8. پشتیبانی و آرشیو فایل ها
 لازم است که همیشه از فایل های خود پشتیبانی بگیرید و باید نحوه پشتیبانی گرفتن از فایل ها را هم بدانید و در صورت ضرورت اگر محتوای وب سایت از بین رفت آنها را بازیابی کرده تا بدین ترتیب از بروز فاجعه جلوگیری کنید، البته توجه داشته باشید که در هر جای دنیا این چنین اتفاقاتی بروز می کند. بهتر است که تحت هر شرایطی یک نسخه از فایل های خود داشته باشید. باید نسبت به نحوه ذخیره فایل ها در وب سایت، پشتیبانی و بازیابی فایل های از بین رفته به مواردی آگاه باشید. کاری که برای همه وب دولوپرها کاملا" ضروری بوده و اجتناب ناپذیر است.
علاوه براین، باید نسبت به بایگانی و آرشیو کردن فایل های خود نیز به مواردی آگاه باشید، بدین ترتیب می توانید هریک از فایل های مشتریان خود را بسته بندی و آرشیو کرده و برای آنها ارسال کنید کاری که بسیاری از مشتریان با علاقمندی فراوان این کار را دنبال می کنند. حتی می توانید فایل های مشتریان خود را چاپ کرده و برای آنها ارسال کنید کاری که در زمینه طراحی وب یک کار ضروری بوده، توجه کنید که برخی از فایل ها، تبلیغاتی بوده و به همین دلیل این چنین فایل هایی برای مشتریان کاملا" ضروری بوده و باید حفظ شوند که در صورت از بین رفتن دوباره بازیابی شده و به کارگرفته شوند. این چنین فایل هایی برای مشتریان کاملا" حیاتی است.
نکته مهم: هر وب دولوپری باید بتواند از فایل های خود پشتیبانی بگیرد. آرشیو و بایگانی کردن قسمت های مختلف وب سایت، مانند حروف و تصاویر، امری کاملا" ضروری بوده و در زمان ارسال بسته ها به مشتری این نکته مهم رابخاطر داشته باشید.

9. آگاهی به 3 روش طراحی وب و نحوه کاربرد آنها


 
باید به انواع و اقسام زبان های برنامه نویسی و روش های طراحی وب آشنا باشید. مثلا" باید نسبت به انواع و اقسام طراحی های وب و روش های مصورسازی در وب و نحوه کاربرد و گستردگی آنها نیز آشنا باشید. اینکه این روشها تا چه حدی کاربردی تر بوده و به چه دلیلی نسبت بدان ها متمایل بوده یا هیچ تمایلی ندارید.
نکته مهم: در رابطه با نحوه طراحی وب سایت، مطالبی در زمینه های مختلف نوشته شده، روش های طراحی وب سایت را نیز شامل می شود. پس دایره آگاهی و دانستنی های خود را بزرگتر کنید.

10. روش طراحی
رنگ، نحوه طراحی، توازن بین عناصر طراحی و نسبت هریک از آنها، طراحی شما را شکل می دهند. باید بتوانید بین هریک از این عناصر ، توازنی را برقرار کنید. ولی مهم تر از همه ، زیبایی وب سایت است، عناصر طراحی باید به مقدار مساوی در طرح رعایت شده باشند. وب سایت خود را زیباتر طراحی کنید طوری که بتوانید بین همه عناصر آن، عدالتی را برقرار کنید، بدین ترتیب توازن حفظ شده و وب سایت شما هم زیبا به نظر خواهد رسید.
اگر نسبت به روش طراحی خود آگاهی داشته باشید در این صورت بهتر می توانید آنرا توضیح داده و از آن دفاع کنید. هرچقدر در زمینه کاری خود بر میزان آگاهی و اطلاعات خود بیفزایید به همان میزان بر مهارت شما افزوده شده و در این صورت در آینده نیز خواهید توانست پروژه های مختلفی را انجام دهید.
نکته مهم: اگر قبلا" چنین کاری را انجام نداده اید پس بهتر است که دوباره اصول و مبانی کار خود را مرور کنید. مرور اصول و مبانی به طور یقین مفید خواهد بود و دوباره می توانید با الهام از مبانی، پروژه های جدیدی را انجام دهید.
نتیجه گیری
حال براساس نکاتی که متوجه شدید می توانید مهارت خودتان را بسنجید، آیا باید مهارت های جدیدی را فرا بگیرید یا  شاید لازم باشد که اصول و مبانی کاری خود را مرور کنید.
طراحی وب مانند هر طراحی دیگری، اصول و مبانی خود را دارد و می توانید با روش های مختلفی یک وب سایت را طراحی کنید. در صورتی که نسبت به اصول و مبانی اولیه آگاهی داشته باشید می توانید خلاقیت به خرج دهید، و تنها در این صورت است که یک طراح ماهری خواهید بود که تحت هر شرایطی بهترین تصمیمات را می تواند بگیرد.

 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

گزینه‌های طراحی و چاپ کتابچه‌ها
6 اردیبهشت 1396

گزینه‌های طراحی و چاپ کتابچه‌ها

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!
6 بهمن 1395

نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!

تحریریه همچاپ
طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!
2 آذر 1395

طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!

تحریریه همچاپ
نکات مهم روان‌شناسی کارت ویزیت
1 دی 1395

نکات مهم روان‌شناسی کارت ویزیت

تحریریه همچاپ
آناتومی کارت دعوت عروسی
20 آبان 1395

آناتومی کارت دعوت عروسی

تحریریه همچاپ
از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!
2 آذر 1395

از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir