021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | بهتر است بدانید


نکات طوفان فکری ـ بخش دوم

نکات طوفان فکری ـ بخش دوم

از آنجایی که شما به تنهایی کار می کنید به همین دلیل شاید جلسه طوفان فکری را نداشته باشید. در حالی که طوفان فکری یک فعالیت گروهی است، بنابراین می توانید در خانه همانند محل کار این نوع جلسات را نیز برگزار کنید.

اگر در مورد محل برگزاری این نوع جلسات مردد هستید، به شما کمک می کنیم تا آنها را به نحو احسن برگزار نمایید. برای برگزاری این چنین جلساتی به کاغذ، خودکار، لپ تاپ و وسایل دیگری نیاز دارید. در این مقاله آموزشی می خواهیم نحوه برگزاری این نوع جلسات را به شما آموزش دهیم.

5. بایگانی فایل ها

هر زمانی که ایده بزرگ، نقل قول یا رنگ های شاد و زنده ای به نظرتان رسید، این نظرات را بایگانی کنید. بدین ترتیب مجموعه ای از الهامات شخصی را خواهید داشت که به شما کمک می کند تا نظر خودتان را بیان کنید نظراتی که به پروژه های قبلی برمی گردد و این چنین نظراتی خیلی از مواقع به شما کمک خواهد کرد، همانطوری که هنرمند مشهور آستین کلون در این باره این چنین می گوید زمانی که فکر خلاقانه ای داشته باشید نسبت به بقیه افراد خاص تر خواهید بود.

همیشه دو نسخه از فایل های خود بایگانی کنید، همیشه یک نسخه از آنها را چاپ کرده و بایگانی کنید. هرچیز کوچکی که فکر می کنید بی اهمیت خواهد بود را بایگانی کنید. توجه داشته باشید که هر یادداشت و نکته ای به طور یقین زمانی بدرد بخورد خواهد بود. طرح های طراحی خود را بدور نیندازید، چیزهایی که فکر می کنید اصلا" بدردنخور هستند شاید در کار و پروژه دیگری مفید باشند، پس به همین دلیل از همه چیز بخوبی مراقبت کرده و آنها را بایگانی کنید. چهارچوب ها را درهم بشکنید و خلاقیت کنید.

6. گفتگو

زمانی که به صورت صاحب کسب و کار آزاد کار می کنید بدین معنی نیست که در تنهایی کار می کنید. با مشتریان خود می توانید جلسات طوفان فکری برگزار کنید، این چنین جلساتی زمانی که بین شما و مشتریان سوء تفاهماتی پیش آمده و از خواست های خود و آنها بی خبرید بسیار مفیدند، بنابراین می توانید حتی این چنین جلساتی را با دوستان و اعضای خانواده هم برگزار کنید. حتی بهتر است که این چنین جلساتی را در طول زمانی که با دوستان خود غذایی را میل می کنید برگزار کنید.

بخاطر داشته باشید که قرار نیست که این چنین جلساتی فضای رسمی داشته باشند. در هر زمانی می توانید این چنین جلساتی را برگزار کنید. فقط باید نسبت به زمان برگزاری این چنین جلساتی آگاه باشید تا بتوانید از نظرات و ایده های دیگران هم استفاده کنید.

7. عدم مخالفت

شاید در همان ابتدا عجیب به نظر برسد. ولی شاید باورتان نشود که گاهی اوقات در بدترین شرایط ، بهترین ایده ها را می شنویم و دریافت می کنیم. پس به همین دلیل بهتر است که به این سوالات بیندیشید و جوابی برای آنها بیابید:

  • چند وقت یکبار با مشتری این چنین جلساتی را برگزار کرده اید بخاطراینکه شما به نظر او اهمیتی ندادید و به همین دلیل مشکل شما هم حل نشده باقی ماند؟
  • چند وقت یکبار فکر می کنید که جلسات را کوتاه مدت برگزار کرده اید، بخاطراینکه فکر می کنید نظرات دیگران موثر واقع نشده و به همین خاطر جلسه را ترک کرده اید؟
  • چندوقت یکبار ایده و نظری را موشکافی کرده اید بخاطر اینکه فکر می کردید که شخصی همان بینش شما را ندارد؟
  • چند وقت یکبار قبل از اینکه به مشتریان خود ایده هایی را بیان کنید با خودتان صحبت کرده اید؟
  • چه زمان هایی که راجع به ایده ها و نظرات گفتگویی شده؛ شما این گونه نظرات را کم ارزش جلوه داده اید؟ آیا عباراتی مانند "متاسفم"، واقعا"، "چیزی نمی دانم"، "فقط" و "موثر واقع می شود"، این نظرات را کم ارزش جلوه نمی دهد؟

شاید بعضی مواقع قبل از اینکه به تاثیر نظرات و ایده های دیگران فکر کنید ، همگی آنها را رد کرده اید. برای اینکه به تاثیر این نوع نظرات و ایده ها پی ببرید بهتر است که از قبل اهداف خود را مشخص کنید. قبل از اینکه به هر ایده و نظری جواب رد بدهید بهتر است که خوب درباره آن بیندیشید. زمانی که ایده و نظری را قبول می کنید در واقع قبل از عملی کردن آن، مدت زمان زیادی را خواهید داشت که بدان بیندیشید. شاید بهتر است که در مدت زمان زیادی به آن نظر و ایده بیندیشید و از هر جهت آنرا بررسی کنید و در صورتی که واقعا" خوب و مثمرثمر است به کلیه عواقب و جوانب آن نیز توجه داشته باشید. بخاطر داشته باشید که همیشه اولین نظر و عقیده، بهترین نخواهد بود، ایده ای که در طول زمان به تکامل رسیده به طور یقین مثمرثمر خواهد بود. به همین دلیل قبل از اینکه شروع به کار کنید کلیه ایده ها و نظرات را بررسی کنید و از میان آنها بهترین ها برگزینید.

نتیجه گیری

آیا برای جلسه طوفان فکری آماده شده اید؟ جلسات طوفان فکری کاری خارق العاده بوده و با این نوع جلسات می توانید مشکلات خود را بررسی کرده و برای آنها راه حل هایی را ارائه کنید و به نتایج شگفت انگیز دست یابید.

 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!
6 بهمن 1395

نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!

تحریریه همچاپ
طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!
2 آذر 1395

طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!

تحریریه همچاپ
از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!
2 آذر 1395

از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!

تحریریه همچاپ
طراحی تقویم جیبی
27 مهر 1395

طراحی تقویم جیبی

تحریریه همچاپ
آناتومی کارت دعوت عروسی
20 آبان 1395

آناتومی کارت دعوت عروسی

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir