021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | فتوشاپ


روش های انجام کارها در سریع ترین زمان ممکن در فتوشاپ ـ بخش سوم

روش های انجام کارها در سریع ترین زمان ممکن در فتوشاپ ـ بخش سوم


مرحله 1:
کار جدیدی را ایجاد کنید، از کار جدیدی که ایجاد کرده اید، ویدیویی را تهیه کنید.

مرحله2:
به منوی View>Guides>New Guides بروید و مختصات جدیدی را ایجاد کنید که با قسمت لب برش شما مطابقت داشته باشد. قسمت لب برش را 8/1 اینچ و مختصات 125 اینچ را ایجاد کنید. به گوشه چپ فایل دقت کنید، همین کار را برای قسمت های چاپی و حاشیه های فایل خود انجام دهید.

مرحله 3:
فایل خود را به میزان 180 درجه بچرخانید.

مرحله 4:
مرحله 2 را تکرار کنید و این کار را برای وجه دیگر هم انجام دهید.

مرحله 5:
دوباره فایل خود را به میزان 180 درجه بچرخانید و حالا ضبط کردن کار جدیدی که ایجاد کرده اید را متوقف کنید.
مشکلی که در اینجا بروز می کند تاحدی سخت خواهد بود. اگر مختصات سمت چپ را 12 اینچ برای عرض تنظیم کنید و سپس عرض فایل را 15 اینچ قرار دهید، مختصات در مکان درستی قرار نخواهد گرفت. این مشکل را می توان با ایجاد مختصاتی در گوشه سمت چپ حل کرد. بدین ترتیب اندازه فایل چندان مهم نخواهد بود بنابراین بعد از شروع، بالافاصله روی پشت آن کار کنید.

4.تغییر سریع نورپردازی در فتوشاپ
ویرایش عکس با آنچه که شما درباره این نوع عملکرد در فتوشاپ انجام می دهید نسبت به نحوه تفکر مردم خیلی متفاوت است و البته بی دلیل هم نخواهد بود. بسیاری از عکاسان همان مراحل را برای روی هزاران عکس انجام می دهند و برای تغییر وضعیت یک عکس، ساعت ها وقت صرف می کنند.
ولی طراحان لازم نیست که عکس ها را تغییر دهند. گاهی اوقات لازم نیست که عکس مورد نظر خود را خیلی زیاد تغییر دهید و فقط لازم است که تغییرات کوچکی را در آن اعمال کنید. طراحان باید برای تغییر مورد دلخواه خود در عکس ها بیک سری اصول و تجهیزات مجهز باشند.
بهتر است که در ابتدا، درخشندگی، اندازه، رنگ، تنظیم قرمزی چشم و افکت های کلاسیک را یاد بگیرید، که این نوع مهارت ها ، مهم به نظر می رسند و نباید آنها را نادیده بگیرید.

5.ذخیره یک فایل در چند نسخه مختلف
لازم است که به عنوان طراح، چندین نسخه از فایل های خود را روزانه ذخیره کنید. به همین دلیل است که اکثر طراحان این کار را انجام می دهند. لازم است که نسخه PDF و JPG فایل های خود را داشته باشند. گاهی اوقات لازم است که بیش از 50 نسخه متفاوت از یک فایل را داشته باشند، به همین دلیل لازم است که نصف روز خود را باید به ذخیره فایل اختصاص دهند.
البته طراحان لازم است که کارهای خود را بسرعت انجام دهند. به همین دلیل لازم است که فایل های خود را به صورت PDF ذخیره کرده و حجم آنرا کاهش داده یا آنها را در فرمت JPG ذخیره نموده؛ و بعد از انجام این کارها، نسخه اصلی فایل را بدون کوچکترین تغییر ببندند.
به عنوان طراح باید بتوانید تصویر گرافیکی خود را به گونه ای تنظیم و کار کرده باشید که بتواند براحتی روی وب آپلود شود، ولی ذخیره کردن این چنین فایلی خود نیازمند آگاهی به روش های گوناگون ذخیره کردن فایل است.

Insert Menu Item
البته مواردی را که برشمردیم تنها فقط برای یک پروژه بود، ولی این مشکلات زمانی که پروژه های شما دوتا باشد، دوبرابر خواهد شد، به همین دلیل لازم است که حتما" از کلیه فایل های خود پشتیبانی داشته باشید.
به همین لازم است که در ابتدا فایل های خود بدون تغییرات ذخیره نمایید. بنابراین بهتر است که در گوشه سمت راست روی گزینه Actions کلیک کرده و گزینه Insert Menu Item را انتخاب کنید. در همین گزینه می توانید فایل خود را در چند نسخه ذخیره نمایید.
در ابتدا فایل خود را ذخیره نمایید،و بعد از آن روی فایل تغییر مورد نظر را اعمال نمایید. لازم است که میانبری از فایل های خود را در دسکتاپ خود داشته باشید،در صورتی که لازم است که از فایل های خود چند نسخه داشته باشید، کارهای خود را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید تا بتوانید این کار را هم انجام دهید.

6.اجرای چند تغییر روی فایل
یک طراح باید بتواند روی یک عکس چند تغییر را اعمال کند. شاید کمی گیج کننده و دیوانه وار به نظر برسد ولی شما باید بتوانید چندین تغییر را با سرعت روی عکس ها اعمال کنید.
تغییراتی که اعمال می کنید باید عکس را زیبا نشان دهد. باید بتوانید 20 تا 30 تغییر را پشت سرهم انجام دهید. البته در حینی که لازم است تا نسخه اصلی فایل را داشته باشید ولی همزمان نیز باید روی همان عکس ، حداقل یک تغییر را انجام دهید.
تغییراتی را که روی عکس ها اعمال می کنید باید آنرا طبیعی جلوه دهد، می توانید بعد از اعمال تغییرات اصولی، تغییرات مورد نظر خود را نیز روی آنها اعمال نمایید. در فتوشاپ می توانید منابع تغییرات اعمال شده روی عکس ها را اعلام کنید، البته گاهی اوقات می توانید تنها با فشار یک دکمه، تغییرات بسیار زیادی را اعمال کنید. بدین ترتیب در زمان خود صرفه جویی خواهید کرد.

7.اهمیت محتوا
این قسمت یکی از بخش های مهم فتوشاپ است. باید بتوانید همه کارهایی که انجام می دهید را در نهایت روی محتوای تصویری خود اعمال کنید.
باید در همان ابتدا، متنی را در محیط وب درج کنید، و بعد از این کار ، تصویر خود را کپی کنید. بهتر است که متن را در داخل کادری قرار دهید و این را به عنوان عملی در فتوشاپ ذخیره کنید تا بعدها در صورت ضرورت از آن بتوانید دوباره استفاده کنید.  
این چنین کاری در زمان اعمال تغییرات روی عکس ها مفید است. البته بهتر است که تصاویر سیاه و سفید و برداری را هم داشته باشید و در صورت لزوم اندازه آنها راهم تغییر دهید. اندازه تصاویر باید از مقداری کم نباشد تا جلب توجه کند.
 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

تغییرشکل چاپ دیجیتال ـ بخش اول
7 تیر 1396

تغییرشکل چاپ دیجیتال ـ بخش اول

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ
1 آذر 1395

نحوه طراحی مهر لاستیکی در نرم افزار فتوشاپ

تحریریه همچاپ
آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی
19 مهر 1395

آموزش طراحی کارت تبریک در هر مناسبتی

تحریریه همچاپ
طراحی پوستر لارج فرمت
10 مهر 1395

طراحی پوستر لارج فرمت

تحریریه همچاپ
ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ
22 مهر 1395

ایجاد قالب برای طراحی آگهی در فتوشاپ

تحریریه همچاپ
قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی
1 آبان 1395

قالب های متنوع فتوشاپ کاغذی

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir