021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | عمومی


برترین نرم افزارهای کاربردی برای طراحان ـ بخش اول

برترین نرم افزارهای کاربردی برای طراحان ـ بخش اول


نرم افزارهای کاربردی مهم ترین چیزی هستند که هر طراحی بدان نیازمند است، طراحان بوسیله آنها می توانند طرح ها را ترسیم، ایده ها را گردآوری ، نت برداری کرده و فاکتور صادر کنند.
ولی فقط به این موارد ختم نمی شود. ولی شما برچه مبنایی می توانید نرم افزارهای مورد نیاز خود را تشخیص داده و از آنها استفاده کنید؟
بسیاری از طراحان از نرم افزارهای کاربردی منسوخ استفاده می کنند و علاوه بر این نیز گاهی اوقات به سراغ نرم افزارهای جدید هم می روند. ولی فکر می کنم که اگر طراحی بتواند با هردو نرم افزارهای قدیمی و جدید کار کند در این صورت هم کارایی او بالا خواهد رفت و هم اینکه در زمان خود صرفه جویی خواهد کرد. در این مقاله برترین نرم افزارهای مورد نیاز طراحان را معرفی می کنیم، البته با برخی از آنها آشنا هستید و امیدواریم که با نرم افزار مورد نیاز خود؛ کار کنید.


1.    Evernote
 
این نرم افزار یکی از بهترین نرم افزارها برای مرتب کردن کارهای روزانه است. در گوشی های هوشمند، تبلت و کامپیوتر، و در محیط ذخیره ابری فایل ها نیز کار می کند، در این نرم افزار هر فایلی که ذخیره می شود قابلیت بازیابی را دارد. می توانید افزونه هایی مانند Web Clipper و Skitch را بدان اضافه کرده و فایل خود را در صفحات اینترنتی ذخیره کرده و برای مراجعه بعدی آنها را مشخص کنید. می توانید وب سایت های مورد علاقه خود را خیلی راحت مشخص کرده و آنها را فهرست کنید طوری که در مراجعه بعدی دچار مشکل نشوید. این نرم افزار در سه نسخه اعتباری، پریمیوم وجود دارد که عملکردی بوده و در این نسخه ها می توانید فایل ها و یادداشت های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. نرم افزار evernote در محیط های ویندوز، مک اینتاش،iPad/IPhone ، اندروید و بلک بری ارائه شده است.

2.    Adobe Photoshop Express
 
همه با این قضیه موافقند که باید بتوانند در تبلت و گوشی های هوشمند فایل های خود را ویرایش نمایند. به همین دلیل، با این نرم افزار می توانید به سادگی فایل خود را ویرایش نمایید. از آنجایی که قبلا" با نرم افزارهای دیگر ادوبی کار کرده اید به همین دلیل کارکردن با این نرم افزار نیز برای شما زیاد سخت نبوده و می توانید در مدت چند ساعت آنرا فرا گرفته و کارهای خود را با آن انجام دهید. می توانید فایل های مورد نظر خود را دانلود کرده و حتی ویژگی های منحصربفرد پیشرفته ای را نیز داراست. با ابزارهایی که در این نرم افزار استفاده شده می توانید به اینستاگرام نیز دسترسی داشته باشید و فایل های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. در محیط های iPad/iPhone  و اندروید نیز می توانید کارهای خود را انجام دهید.  


3.    Behance
 

آیا برای شما پیش آمده که مشتری خود را در محلی به غیر از محل کار خود ملاقات کنید و کارت ویزیت یا بروشور تبلیغاتی را به همراه نداشته باشید. با این نرم افزار می توانید تمامی محصولات دارنده مشخصات تماس را به همراه داشته باشید. می توانید نمونه های کاری را به مشتریان نشان داده و با آن ایده های سایر کارکنان را در یکجا گرد آورید. این چنین نرم افزاری مانند وب سایت، کارایی دارد و به صورت پورتابل قابل استفاده است. می توانید اطلاعات تماس خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و حتی در پلت فرم گوشی های هوشمند نیز قابل دسترسی است. در پلت فرم های iPhone/iPad نیز قابل استفاده است.


4.    CloudOn
 
ویرایش فایل های آفیس در هر مکانی، ویژگی منحصربفردی محسوب می شود. کاری که خیلی از افراد بدان متمایل بوده و اصلا" آنرا سرگرمی تلقی نمی کنند. این نرم افزار قابلیت سازگاری با هر دستگاه خروجی را دارد. حتی می توانید به دراپ باکس یا گوگل درایو نیز دسترسی داشته باشید و فایل های خود را براحتی ویرایش کنید، بدون اینکه لازم باشد تا اطلاعات آنها را در این نرم افزار کپی کنید. مهم ترین ویژگی این نرم افزار این است که فایل ها مانند نسخه اصلی است. نرم افزار Cloud On در iPad/iPhone و اندروید قابل دسترسی است.


5.    Ia Writer
 
یکی از بهترین نرم افزارهایی است که می تواند در کلاد یا دراپ باکس مورد استفاده قرار گیرد و  بدین ترتیب می توانید به اسناد و مدارک خود دسترسی داشته باشید. بقدری زیبا و مسحور کننده است که دیگر لازم نیست با نرم افزارهای دیگری این چنین کارهایی را انجام دهید. مجهز به دایره المعارف لغات بوده به همین دلیل فقط کافیست که لغت مورد نیاز خود را در آن بیابید. می توانید ایمیل های خود را چاپ کرده، یا به نفر دیگری ارسال نمایید یا اینکه آنرا به نرم افزار دیگری export کنید. در محیط iPad/iPhone نیز قابل دسترسی است.

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


دانلود مجموعه آیکون ها
2 آبان 1395

دانلود مجموعه آیکون ها

تحریریه همچاپ
شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک
20 آبان 1395

شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک

تحریریه همچاپ
طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک
19 دی 1395

طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک

تحریریه همچاپ
سه مرحله‌ در طراحی استیکر
6 آبان 1395

سه مرحله‌ در طراحی استیکر

تحریریه همچاپ
سایزهای استاندارد چاپ پوستر
2 اردیبهشت 1396

سایزهای استاندارد چاپ پوستر

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir