021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | عمومی


برترین نرم افزارهای کاربردی برای طراحان ـ بخش دوم

برترین نرم افزارهای کاربردی برای طراحان ـ بخش دوم


6.Color Schemer
 
رنگ زندگی است و باید بخاطر اینکه از از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است بنابراین می تواند طرح های شما را شاداب وسرزنده نشان دهد. با این نرم افزار می توانید به مجموعه ای از رنگ ها دسترسی داشته و حتی از رنگ های ابتکاری کاربران دیگر هم استفاده نمایید. می توانید رنگ های موجود در عکس ها را به صورت RGB یا HEX استفاده کنید، یا حتی منشور رنگ ها را درست کنید. حتی می توانید در وب سایت به همین نام ثبت نام کرده و از رنگ های دیگری که در وب سایت قرار دارد نیز استفاده کنید. در محیط های iPhone/iPad نیز قابل دسترسی است.

7.Fontly
 
در این نرم افزار می توانید حروفی که برای اینستاگرام استفاده می کنید را تغییر دهید و عکس های خود را با کاربران دیگر به اشتراک بگذارید. این نرم افزار سرگرم کننده بوده، حتی می توانید موارد جستجوی خود را نیز پنهان کرده یا اینکه موارد مورد جستجوی دیگران در مورد حروف را نیز تشخیص دهید. می توانید از حروفی که مشاهده می کنید برای پروژه های خود استفاده کنید. لازم است که برای استفاده کامل از نرم افزار ثبت نام کنید در این صورت می توانید مکان عکس های گرفته شده را نیز متوجه شوید. در محیط های iPhone/iPad نیز قابل دسترسی است.

8.My Price
 
صاحبان مشاغل می توانند با این نرم افزار طرح های خود را قیمت گذاری کنند. این نرم افزار هزینه های یک پروژه را برآورد کرده و نکات بسیار مفیدی را دربردارد. برای شروع لازم است که ثبت نام کنید و برای محاسبه قیمت دقیق باید اطلاعات اولیه را نیز وارد نمایید. حتی برای محاسبه پروژه های بعدی می توانید این اطلاعات را ذخیره کنید. در محیط های iPhone/iPad نیز قابل دسترسی است.

9.Screenshot Journal
 
برای جستجو وب سایت ها، نرم افزارهای بسیار زیادی وجود دارد. با این نرم افزار می توانید اسکرین شات ها را ذخیره کرده تا بتوانید از آنها در پروژه های بعدی استفاده نمایید، با این نرم افزار تصاویر شما در دستگاه های دیگر از بین نخواهند رفت. حتی با نسخه Plus Screenshot می توانید اندازه تصاویر را متناسب با صفحه نمایش خود تنظیم کنید. در محیط های iPhone/iPad نیز قابل دسترسی است.

10.Paper
 
اگر شما به نقشه کشی علاقه دارید می توانید با این نرم افزار طرح های خود را ترسیم کنید. در گوشی های هوشمند نیز قابل دسترسی بوده و همچنین می توانید در وب سایت Stylus نیز از آن استفاده کنید. ابزارهای ترسیم طرح، نقشه کشی؛ نگارش متون ، رنگ پردازی و حتی ترکیب رنگ ها در آن لحاظ شده است. حتی نسخه اعتباری آن نیز موجود است. می توانید طرح خود را آماده کرده و قسمت های مورد نظر خود را نیز مشخص نمایید. ویژگی خاص این نرم افزار این است که می توانید طرح خود را به دیگران ایمیل کرده یا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. در iPad  نیز قابل استفاده است.

5 نرم افزار دیگر
Pinterest ـ ابزاری مناسب بوده ولی در تبلت/گوشی هوشمند بهتر است که از آن استفاده نشود، ولی شرکت به تازگی این مشکل را حل کرده است. در محیط های iPhone/iPad و اندروید نیز قابل دسترسی است.
My Pantone ـ نرم افزار طراحی است، که در آن بیش از 13000 رنگ پنتون لحاظ شده است. می توانید رنگ ها را باهم مقایسه کرده و مطابقت دهید، و می توانید پالت رنگ ها را ایجاد کرده و در محیط های iPhone/iPad و اندروید نیز قابل دسترسی است.
Spring pad ـ نرم افزار دیگری است که مانند Evenote مبتنی بر عکس است. مناسب ترسیم عکس روی بردهاست. در این نرم افزار می توانید متن را تایپ کرده و عکس های خود را با موارد خاصی تگ کنید، اگرچه نرم افزار مناسبی برای اضافه کردن عکس به پروژه نیست. در محیط های iPhone/iPad و اندروید نیز قابل دسترسی است.   
What the Font ـ این نرم افزار می تواند حروف موجود در عکس ها را تشخیص دهد. در کل نرم افزار مفیدی بوده ولی گاهی اوقات نمی تواند بعضی از حروف را تشخیص دهد. در آن می توانید تعداد حروف موجود را افزایش دهید. در محیط های iPhone/iPad و اندروید نیز قابل دسترسی است.
Webr ـ می توانید با این نرم افزار و از پلت فرم موبایل ، وب سایتی را طراحی و آپلود کنید. با نمونه کارهای انجام شده، گالری عکس ها ، وبلاگ یا متن نیز استفاده کرده و وب سایت خود را کارآمدتر کنید، انواع و اقسام قالب های وب سایت در آن بارگذاری شده که می توانید برای سرعت بخشیدن به کار خود از آنها استفاده نمایید. در محیط های iPhone/iPad و اندروید نیز قابل دسترسی است.   

نتیجه گیری
نه تنها می توانید با نرم افزارها فایل های خود را مرتب کنید، بلکه با افرادی دیگری نیز مشورت کرده و به نحو موثرتری کارهای خود را انجام دهید، البته در برخی موارد این چنین نرم افزارهایی سرگرم کننده نیز هستند. فقط باید به رابط های کاربری و گزینه های مفید آنها نگاهی بیندازید.
به غیر از موارد یادشده شما،از چه نرم افزارهایی برای طراحی استفاده می کنید؟ نظرات و توضیحات خود را با ما درمیان بگذارید.

 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

هدایای مخصوص تبلیغاتی
28 تیر 1396

هدایای مخصوص تبلیغاتی

تحریریه همچاپ
اینفوگرافیک مصاحبه شغلی موفق
2 خرداد 1396

اینفوگرافیک مصاحبه شغلی موفق

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


دانلود مجموعه آیکون ها
2 آبان 1395

دانلود مجموعه آیکون ها

تحریریه همچاپ
شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک
20 آبان 1395

شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک

تحریریه همچاپ
طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک
19 دی 1395

طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک

تحریریه همچاپ
سه مرحله‌ در طراحی استیکر
6 آبان 1395

سه مرحله‌ در طراحی استیکر

تحریریه همچاپ
سایزهای استاندارد چاپ پوستر
2 اردیبهشت 1396

سایزهای استاندارد چاپ پوستر

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir