021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | بهتر است بدانید


طراحی وب سایت براساس نیازهای پیش بینی شده ـ بخش اول

طراحی وب سایت براساس نیازهای پیش بینی شده ـ بخش اول

آیا تعداد وب سایت هایی که قرار است طراحی کنید، شما را سردرگم می کند؟ نباید تعجب کنید، همه طراحان وب سایت با چنین مشکلاتی مواجه شده اند. وب سایت را به گونه ای طراحی کنید که کاربران را سردرگم نکند. چنان که وب سایتی پیچیده باشد، کاربران به همان اندازه در استفاده از آن سردرگم می شوند. براساس نیازهای آینده کاربران، آنها را طراحی کنید.

طراحی وب سایت براساس نیازهای پیش بینی شده  

یکی از بهترین روش ها برای طراحی پیش بینی شده وب سایت این است که همیشه در زمینه طراحی وب سایت شما نسبت به زمان فعلی خود، آینده را پیش بینی کنید و برهمان اساس کار کنید. اگر می خواهید که نحوه کارکردن خود را مشخص کنید، باید زمان شروع خود را از قبل مشخص کنید. باید تنظیمات homepage را متفاوت تنظیم کنید یا اینکه براساس اولویت های قبلی، وب سایت را طراحی کنید.

تنها عاملی که باعث می شود تا طرح شما نسبت به بقیه متفاوت باشد این است که بدون داده واقعی در زمان مشخصی از طرف کاربر تصمیم گیری می کنید. هدف این است که بتوانید با این چنین الگوهایی طرح های متفاوتی را ایجاد کنید، کاربران باید طرح ها را انتخاب کنند، وب سایت های طراحی شده باید به گونه ای باشد که شگفتی و تعجب آنها را برانگیزد.

در برخی از وب سایت ها رسانه ای ، فیلم ها و آهنگ هایی گذشته را که بسیاری از کاربران آنها را دوست دارند آپلود می شود تا بدین طریق میزان بازدید وب سایت را افزایش یابد. باید وب سایت را به گونه ای طراحی کنید که هر کاربر از آن لذت ببرد، اگرچه کاری سخت است، وبدون یک ضرورت یا یک طرح غیرعادی این کار انجام نمی شود.

مهم ترین مثالی که می توانیم برای وب سایت های آینده بیاوریم وب سایت نتفلیکس است شما در این وب سایت می توانید فیلم های مورد علاقه را به صورت آنلاین مشاهده کنید. و ابزارهایی مانند تودوایسیت به شما کمک می کند تا هریک از کارهای روزانه خود را زمان بندی کنید.

براساس بازخوردهایی که از کاربرانی که قبلا" آنها را می شناختید و دریافت کرده اید ؛ وب سایت های آینده را طراحی می کنید. حتی می توانید محصولات همزمان کامپیوتری را تولید کنید، حتی می توانید بر مبنای ابزارهای گوگل نیز وب سایت هایی را طراحی کنید. می توانید در فیلدهایی، اطلاعات خود را ذخیره کنید تا بعدها بتوانید از آنها استفاده کنید یا حتی با موبایل هم می توانید با استفاده از گوگل مپ مکان خود را بیابید.

باید براساس اطلاعاتی که گردآوری کرده اید نیازهای وب سایت ها را تشخیص داده و آن ها را طراحی کنید، باید عادات کاربران را تشخیص دهید، با طرح های ساده ای می توانید وب سایت های مفیدی را طراحی کنید. زمانی که وب سایت های را برهمین اساس طراحی می کنید باید براساس اینترنت اشیاء آنها را طراحی کنید، یادگیری ماشینی را باید از خیلی وقت پیش براساس تجربه کاربر پیش بینی کنید. یکی از معروف ترین طراحان وب سایت در این باره می گوید که طراحی براساس تجربیات کاربر اولین چیزی است که طراحان از آن استفاده می کنند.

کاربران هرگز متوجه آن نمی شوند ولی بخاطر آن احساس لذت می کنند. در صورتی که از عناصر قدیمی برای طراحی وب سایت استفاده کنید، در این صورت کاربران هرگز به سراغ وب سایت شما نخواهند آمد، و اگر بازهم کاربران را مجبور کنید که فیلدهایی را پر کرده تا برهمین اساس میزان بازدید وب سایت را بسنجید، مطمئن باشید که آنها از این کار سرباز خواهند زد.

طراحان وب سایت باید به کلیه عناصر و امورات طراحی وب سایت آشنا باشند تا بتوانند کاربران را جذب کنند.

عناصر متداول وب سایت ها براساس نیازهای پیش بینی شده  

یکی از عناصری که طراحان باید در طراحی وب سایت به آن توجه داشته باشند این است که اطلاعات تماس را در آن قید کنند. بیشتر طراحان می دانند که ارتباط آنلاین کاربران یکی از عناصر مهم وب سایت بوده، و باعث می شود که کاربران بتوانند باهم و با مدیر وب سایت ارتباط برقرار کرده و در نهایت از نتیجه کار راضی خواهند بود.لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

روش های طراحی ـ بخش اول
13 تیر 1396

روش های طراحی ـ بخش اول

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!
6 بهمن 1395

نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!

تحریریه همچاپ
طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!
2 آذر 1395

طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!

تحریریه همچاپ
نکات مهم روان‌شناسی کارت ویزیت
1 دی 1395

نکات مهم روان‌شناسی کارت ویزیت

تحریریه همچاپ
آناتومی کارت دعوت عروسی
20 آبان 1395

آناتومی کارت دعوت عروسی

تحریریه همچاپ
از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!
2 آذر 1395

از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir