021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | بهتر است بدانید


طراحی وب سایت براساس نیازهای پیش بینی شده ـ بخش دوم

طراحی وب سایت براساس نیازهای پیش بینی شده ـ بخش دوم

یکی از مواردی که خیلی زیاد در مورد آن با شما گفتگو کرده ایم این است که هر عنصری که در وب سایت درج می کنید باید کاربران را به انجام عملی دعوت کرده یا تشویق کند. بنابراین می توانید نسبت به وب سایت خود بهترین تصمیمات را بگیرید. تصمیماتی که در رابطه با پرکردن فرم ها، کلیک روی لینک، تماشای ویدیو یا چیز دیگری باشد.

در طراحی براساس نیاز کاربران، یک گام جلوتر خواهید بود و عناصری را استفاده کنید که برای همه کاربران مفید باشد. همه عناصر وب سایت، مثل کادرهای پاپ آپ، مکان یاب، درج کامنت از طرف کاربران ، آگاهی ها و یادآوری ها از جمله این موارد هستند.

مثلا" در وب سایت همچاپ می توانید پس از انتخاب محصول، آنرا مطابق میل خود چاپ کنید.

موافقان و مخالفان طراحی وب سایت ها براساس نیازهای پیش بینی شده

مزایای این چنین طرحی کاملا" مشخص است.کاربران خیلی راحت می توانند در وب سایت کارهایی را انجام دهند. کاربران به سختی سردرگم می شوند، حتی کمتر در مورد عناصر وب سایت تفکر کرده و براحتی می توانند از کلیه عناصر آن استفاده کنند. عناصر وب سایت را ساده و کاربرپسند انتخاب کنید.

صد البته این چنین طرحی مخالفانی نیز دارد، براستی به نظر شما چه عواملی باعث می شود که وب سایت درهم و برهم و آشفته به نظر برسد؟ شاید الگوریتم هایی که با آن وب سایت را طراحی می کنید، آن را مفید و کاربرپسند نشان ندهد، از همه مهم تر باید نیازهای کاربران را شناسایی کنید. بدین ترتیب نتیجه کار شما زیبا و مفید بوده و حتی می توانید قبل از شروع به کار تحقیق کنید.

طراحی وب سایت براساس پروژه

طراحی وب سایت براساس نیازهای کاربران مهم ترین اولویت طراحان وب سایت است. بهتر است که براساس توصیه های طراحان وب سایت اقدام کنید:

  • تغییر جایگاه برند به خدمات رسانی به مردم و دعوت از کاربران به انجام عملی در وب سایت
  • ارائه خدمات دیجیتالی و آنلاین
  • ارائه خدمات اتوماتیک به کاربران
  • اختصاص یک خط پشتیبانی برای پاسخگویی به نیاز کاربران

حتی یکی از معروف ترین طراحان وب سایت در این باره می گوید که باید براساس مصاحبه هایی که با متخصصین طراح و هوش مصنوعی انجام داده اید، وب سایت خود را طراحی کنید.

در این باره می گوید که نباید مانع دسترسی کاربر به اطلاعات شد، بخاطر اینکه موجب بدگمانی کاربر نسبت به طراح و وب سایت خواهد شد. هرگز برای کاربران محدودیت قائل نشوید و میزان هوش مصنوعی وب سایت را افزایش دهید، با الگوریتم های طراحی وب سایت، اطلاعات را قابل استفاده کنید، کاربران باید بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند، هوش مصنوعی وب سایت باید مانند انسان رفتار نموده  و در کل وب سایت شما باید به گونه ای طراحی شده باشد که کاربران بدان اعتماد کرده و رابط های کاربری نیز آسان و کاربرپسند طراحی شده باشند.

وب سایت های سفارش غذا و کیترینگ ها، متناسب با تعداد افراد خانوار ،سلایق افراد در انتخاب مزه، غذا را به کاربران به نمایش گذاشته و در انتها قیمت گذاری می کنند.حتی می توانید براساس دستورالعمل و نکات مهم آشپزی ، غذای مورد علاقه خودتان را سفارش دهید.

نتیجه گیری

طراحی وب سایت براساس نیازها،موضوعی جالب بوده بخاطر اینکه می توانید با متخصصین در این باره مباحثه کنید. همیشه راحتی کاربران را مدنظر داشته باشید، طراحان باید بتوانند بین قابلیت استفاده و خواسته ها و نیازهای شخصی کاربران توازن ایجاد کنند.

رابط های کاربری که در وب سایت از آنها استفاده می کنید باید عمومی و مردم پسند باشد.کاربران باید نسبت به رابط های کاربری واکنش نشان بدهند و موضوع دیگر اینکه باید ساده طراحی شده باشند. این رابط ها باید در کاربران احساس رضایت را ایجاد کرده و کاملا" سفارشی طراحی شده باشد. بخاطر همین کارها و دلایل است که طراحی براساس نیازهای کاربران موثر واقع می شود.  

 

 

 

 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

منابع آنلاین مقایسه‌ی فونت‌ها
17 فروردین 1396

منابع آنلاین مقایسه‌ی فونت‌ها

تحریریه همچاپ
نحوه طراحی کارت پستال گرد
27 اردیبهشت 1396

نحوه طراحی کارت پستال گرد

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!
6 بهمن 1395

نصب پوستر بدون آسیب به دیوار یا پوستر!

تحریریه همچاپ
طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!
2 آذر 1395

طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم، کدام بهتر است!

تحریریه همچاپ
نکات مهم روان‌شناسی کارت ویزیت
1 دی 1395

نکات مهم روان‌شناسی کارت ویزیت

تحریریه همچاپ
آناتومی کارت دعوت عروسی
20 آبان 1395

آناتومی کارت دعوت عروسی

تحریریه همچاپ
از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!
2 آذر 1395

از جوهر‌های چاپی بیشتر بدانیم!

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir