021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | عمومی


مقایسه طراحان راست دست و چپ دست ـ بخش اول

مقایسه طراحان راست دست و چپ دست ـ بخش اول

مقایسه طراحان راست دست و چپ دست ـ بخش اول

مغز افراد راست دست، رنگ؛ عکس، خلاقیت را خیلی خوب تشخیص می دهد، آیا این فرضیه درست است؟ آیا یک هنرمند می تواند به روش منحصربفردی طراحی کرده یا اینکه می تواند مسائل و مشکلات را با آنالیز و تجزیه و تحلیل حل کند؟ در این مقاله طراحان چپ دست و راست دست را باهم مقایسه می کنیم، و اینکه هریک از طراحان راست دست و چپ دست چگونه طرح خود را براساس عملکردهای مغز، طراحی می کنند.

واقعیت یا خیال

بدون شک در مورد راست دستی یا چپ دستی چیزهایی را شنیده اید، که البته نصف این شنیده هایتان افسانه است و نصف دیگر آن نظریاتی است که براساس ویژگی های افراد راست دست و چپ دست منتشر شده است.

افراد چپ دست، تجزیه و تحلیل کرده، منطقی بوده و استدلال می کنند در حالی که افراد راست دست خلاق بوده و به هنر و موزیک بسیار اهمیت می دهند.  

تجربه =قابلیت استفاده /تجزیه و تحلیل + طراحی/خلاق

عملکردهای راست دست

عملکردهای چپ دست

کلی نگر

تجزیه و تحلیلی

کشف

منطقی

خلاقیت

زبان

هنر و موسیقی

علم و ریاضیات

 

اغلب اوقات، اهمیت و ماهیت این چنین نظریه ای خیلی بیشتر از نظریه روان شناسان مدنظر گرفته شده، که گاهی مواقع این گونه نیست. باوجوداین، براساس این چنین مفهومی، شخص دوست دارد که مانند بسیاری از افراد موفق، کارهای جدید را یاد بگیرد که البته بسیاری از طراحان نیز این گونه هستند.

بسیاری از افراد راست دست و چپ دست نیز مانند نظریه فوق عمل می کنند، و اصلا" لزومی ندارد که بخواهیم این نظریه را به لحاظ علمی بررسی کنیم.

طراح راست دست

یک طراح می تواند همزمان، موسیقیدان و عکاس هم باشد. البته داشتن این چنین شخصیتی کاملا" منحصربفرد بوده و شخصیتی قوی محسوب می شود.

تفاوت طراحان راست دست و چپ دست چیست؟ هر آنچه را که درباره طراحان راست دست گفته شده کاملا" درست بوده و بسیاری از طراحان راست دست چنین ویژگی هایی دارند.

طراح خلاق چپ دست

البته همه طراحان راست دست نبوده و بعضی از آنها چپ دست نیز هستند. طراحان چپ دست ، خلاق نیز بودند و ون گوگ یکی از معروف ترین طراحانی است که چپ دست و خلاق بود.

ویژگی های طراحان چپ دست

بسیاری از اشیای دنیای کنونی برای افراد راست دست طراحی شده به همین دلیل افراد چپ دست سعی می کنند که با این شرایط خود را وفق داده و حتی در خیلی از مواقع خلاقیت هایی نیز نشان می دهند.

تمایل به حل مشکلات

افراد چپ دست، تفکری تجزیه و تحلیلی داشته، دوست دارند که مسائل و مشکلات را حل کرده ، رفتاری منطقی داشته و به واقعیات بسیار علاقمندند.

طراحان چپ دست ، طراحی را نوعی مسئله تلقی می کنند که باید تحت هر شرایطی آنرا حل کنند. با تمامی مهارت های خود سعی می کنند که طرح خود را بی نقص و کامل به پایان برسانند. به همین دلیل تا آنجایی که می توانند با تمامی امکانات و مهارت های خود سعی می کنند که طرح بی نقصی را ارائه کنند.

این افراد با دید و تفکر تجزیه و تحلیلی سعی می کنند مسائل طراحی را بررسی و برای آن راه حلی بیابند. طراح بوسیله طرح با کلیه افراد ارتباط برقرار می کند، طراحان چپ دست سعی می کنند که با تفکر تجزیه و تحلیلی طرح های خود را نسبت به قبل، بهتر انجام دهند. این چنین طراحانی ، طرح های بسیار زیبایی را خلق کرده و بسیاری از افراد را شگفت زده می کنند.

بسیاری از افراد، طراحان و هنرمندان خلاق را دوست دارند، این افراد با خلاقیت هایی که انجام می دهند، هیچ وقت در کار خود شکست نمی خورند، و همواره با بهترین و آسانترین روش ها، کارهای خود را پیش می برند.

 

 

 

 

 

 

 لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

تغییرشکل چاپ دیجیتال ـ بخش چهارم
10 تیر 1396

تغییرشکل چاپ دیجیتال ـ بخش چهارم

تحریریه همچاپ
روش های با کیفیت کردن محصولات چاپی
28 مهر 1395

روش های با کیفیت کردن محصولات چاپی

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


دانلود مجموعه آیکون ها
2 آبان 1395

دانلود مجموعه آیکون ها

تحریریه همچاپ
شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک
20 آبان 1395

شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک

تحریریه همچاپ
طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک
19 دی 1395

طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک

تحریریه همچاپ
سه مرحله‌ در طراحی استیکر
6 آبان 1395

سه مرحله‌ در طراحی استیکر

تحریریه همچاپ
سایزهای استاندارد چاپ پوستر
2 اردیبهشت 1396

سایزهای استاندارد چاپ پوستر

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir