021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | عمومی


مقایسه طراحان راست دست و چپ دست ـ بخش دوم

مقایسه طراحان راست دست و چپ دست ـ بخش دوم

صفحه آرایی، CSS و Sass

این قسمت همان حوزه های خاص طراحی بوده که بسیاری از طراحان بدان علاقمندند. طراحان به مقوله هایی مانند صفحه آرایی، مختصات شبکه و الگوهای طراحی بسیار علاقمندند. طراحان چپ دست به چنین مقوله ای خیلی علاقمندند.

طراحی براساس CSS، بخشی است که بسیاری از هنرمندان بدان علاقمندند. البته نوشتن کد در دنیای امروزی جالب به نظر نمی آید. طراحان راست دست اصلا" به این چنین مواردی فکر نمی کنند. توجه داشته باشید زمانی زبان برنامه نویسی شما از Sass به CSS تغییر می کند با ریاضی و منطقی بهتر می توانید طرح های خلاقانه ای را کار کنید.  

عکاسی

طراحان خلاق باید به این مقوله توجه داشته باشند. عکاسی یکی از مهم ترین حرفه هایی است که می توانید با آن تفاوت های افراد راست دست و چپ دست را تشخیص دهید. یک طراح می تواند با خلاقیت هایی که به خرج می دهد و دیگر کارها مانند کراپ، عکس زیبا و تاثیرگذاری را خلق کند.

حسادت

این یک واقعیت است که به طراحان خلاق همیشه حسودی می شود. به چه دلیلی باید به افراد خلاق ، حسودی کنند؟ شاید شما هم متوجه شده باشید که افراد راست دست به افراد چپ دست حسودی می کنند. خلاقیت و انجام امور به شیوه متفاوت باعث می شود که بسیاری از افراد راست دست به چپ دست ها حسودی کنند.

خلاقیت و استفاده از استعدادها باعث حسادت افراد راست دست به چپ دست هاست. این چنین افرادی طرح های زیبا و خلاقانه ای را طراحی کرده و مشتریان و مخاطبان خود را شگفت زده می کنند، افراد چپ دست سعی می کنند که از همه مهارت های خود استفاده کنند.

زمانی که شما ، طراح خلاق و متفکر باشید و کارهای خود را به گونه متفاوت انجام دهید، به طور یقین بسیاری از افراد به شما رشک خواهند ورزید.

برتری

به نظر شما کدامیک از شیوه های تفکر در طراحی برتر است؟ شما می خواهید که کدام یک از طراحان باشید؟ البته شاید سوال بی جایی باشد، بخاطراینکه دنیای طراحی به طراحان راست دست و چپ دست نیاز دارد.

زمانی که شما می خواهید که یک طرح بی نقص و کاملی را طراحی کنید، لازم است که با خلاقیت، شور و اشتیاق ایجاد کرده و هم اینکه با تفکر حل مسائل؛ مسائل پیش آمده را حل کنید.

البته بعضی از افراد فراتر از این هم فکر می کنند. آنها دوست دارند که محصولات، خلاقانه ، و اصیلی را دریافت کنند که برای آنها شهرت و اعتبار به ارمغان بیاورد. برخی دیگر، جذابیت محصول را به همراه اطلاعات کالا می پسندند. این چنین مشتریانی اصلا" دوست ندارند که طرح های آنها دوباره از همان ابتدا طراحی شود، بلکه می خواهند که با کمی تغییر در نمونه های قبلی ، طرح خود را چاپ کنند. دوست دارند که در وب سایت طراح، طرح های خود را دانلود کنند.

خلاقیت در کنار تفکر حل مشکل همیشه تفکری برنده بوده و در نهایت باعث می شود که طرح شما تاثیرگذار باشد، افراد سلایق مختلفی دارند و یک طراح باید با توجه به سلایق مختلف، طرح های تاثیرگذاری را خلق کند.

چالش هایی که هریک از طراحان با آن روبرو هستند، باعث نخواهد شد تا به کسی که می خواهند جای او باشند، تبدیل شوند، طراحان باید در همان ابتدا، مهارت ها و استعدادهای خود را کشف کنند تا بتوانند در این مسیر، موفقیت هایی را کسب کنند.

سخن آخر

طراحان باید هنگام طراحی، طرح را کاملا" متوجه شده و با استعدادها و مهارت خود و در نهایت با خلاقیت، طرح جالب و تاثیرگذاری را خلق کنند. طراحان چپ دست، همیشه به تفکرات، کارها و علایق خود بسیار اهمیت می دهند، طراحان باید الگویی را ایجاد کرده و براساس همان الگو، کارهای خود را انجام داده و در نهایت به موفقیت برسند. در آخر هم دوباره طراحان راست دست و چپ دست را باهم مقایسه می کنیم.

جذب                                                                                     مشاهده                                                                                            طرح ترکیبی

طراحان چپ دست، همیشه طرح های خود را از چند جنبه بررسی می کنند. البته طراحان همیشه باید طرح های خود را بررسی کرده و دلایل تاثیرگذاری یا عدم تاثیرگذاری را متوجه شوند تا در کارهای بعدی این تجارب بد را دوباره تکرار نکنند، همیشه باید تحولات حرفه خود را دنبال کرده و این تغییرات را بروزرسانی کنند تا از دنیای در حال پیشرفت عقب نمانند.

البته بسیاری از این اتفاقات بدون نیت قبلی طراح می افتد. زمانی که طراحی، طرحی را خیلی خوب متوجه شده باشد، می توانند از طرح های قبلی خود الهام گرفته و طرح جدیدی را خلق کنند. اگر طراحی قبل از کار، طرح را کاملا" متوجه شده باشد، بعدا" می تواند با طرح های قبلی، عناصری را به طرح جدید اضافه کرده و در نهایت طرح قابل استفاده ای را طراحی کند.

روی دیگر سکه

طراحان راست دست نتایج را با زحمت کمتری بدست می آورند یا اینکه سعی می کنند که به نحو متفاوت عمل کنند. این طراحان بخاطر روحیه خود، می توانند طرح های شگفت انگیز و منحصربفردی را خلق کنند. طراحان راست دست با تفکر و تجزیه و تحلیل ، طرح های خود را طراحی می کنند.

راست دستی یا چپ دستی اهمیتی ندارد. طراحان باید با خلاقیت و استعدادهای خود طرح های جالبی را خلق کنند. باید در کارهای خود حوصله به خرج دهید، همانطوری که ون گوک این چنین بود. طوری که مشتریان دوباره به شما کارهای خود را ارجاع دهند.

هریک از طراحان راست دست و چپ دست بنا به مقتضیات خود، کارهای طراحی را انجام می دهند، طراحان باید طرح را متوجه شده و در نهایت با توجه به شرایط خود، نحوه کار و فرآیندهای کاری را مشخص کنند.لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


دانلود مجموعه آیکون ها
2 آبان 1395

دانلود مجموعه آیکون ها

تحریریه همچاپ
شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک
20 آبان 1395

شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک

تحریریه همچاپ
طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک
19 دی 1395

طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک

تحریریه همچاپ
سایزهای استاندارد چاپ پوستر
2 اردیبهشت 1396

سایزهای استاندارد چاپ پوستر

تحریریه همچاپ
سه مرحله‌ در طراحی استیکر
6 آبان 1395

سه مرحله‌ در طراحی استیکر

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir