021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | عمومی


طراحی لوگوی اسمی با نرم افزار آمبیگرام ـ بخش دوم

طراحی لوگوی اسمی با نرم افزار آمبیگرام ـ بخش دوم

مرحله 1:طراحی دقیق حروف

زمانی که می خواهید تا با آمبیگرام حروف را طراحی کنید باید بقدری دقت داشته باشید که حروف باهم هیچ تناقضی نداشته باشند. حروف را می توانید از بالا به پایین یا برعکس از راست به چپ هم طراحی کنید، یا شاید بخواهید که حروف خاصی را طراحی کنید که به هر لحاظ با هم متقارن هستند، حتی می توانید دو حرف الفبا را چنان درهم ادغام کنید که یکی به نظر برسد.

ابتکارهایی که در طراحی حروف به خرج می دهید نامحدود بوده اصلا" در هیچ نقطه ای به پایان نمی رسد. فقط باید آنها را طوری طراحی کنید که باهم متقارن و هماهنگ باشند، می توانید حروف را در جهات مختلفی طراحی کنید طوری که درهر حال زیبا و چشم نواز به نظر برسد.

حتی می توانید طرح های عجیب و غریبی را طراحی کنید و تعداد حروفی که باهم ادغام می شوند را نیز خیلی زیاد مدنظر بگیرید، منتها در نهایت باید یک به یک حروف باهم متناسب و هماهنگ باشند. گاهی مواقع می توانید حروفی ادغام شده را در جهات مختلفی بچرخانید، البته طرح شما باید به عنوان طرح واحدی مشاهده شود. ابتکارهایی که در طراحی حروف نامحدود بوده و بستگی به خلاقیت و تصورات شما دارد.

خیلی زیبا خواهد بود اگر بتوانید بسیاری از حروف را به صورت نیمه و درهم ادغام طراحی کنید بخاطراینکه حتی می توانید با طرح هایی که کامل نیستند نیز جذابیت بصری ایجاد کنید.

مرحله 2:انتخاب حروف

همانطوری که در بالا عنوان شد، کار با این نرم افزار نیازمند حوصله و خلاقیت است. می توانید حروفی که انتخاب می کنید را تغییر دهید و عجایبی را با این نرم افزار بیافرینید که تابحال دیده نشده است.

البته فقط حروفی که طراحی می کنید حتما قرار نیست که در فیلم ها از آنها استفاده شود. می توانید این حروف را با طرح های شگفت انگیزی بیارایید طوری که در نهایت بیک طرح واحدی تبدیل شده و بدین گونه مدنظر گرفته شوند. باید زمانی که طرح های خود را می چرخانید فضای کافی را برای کار داشته باشید، ادغام کردن دو یا چند حرف باهم به طور یقین نیازمند فضای کافی است، مخاطبان باید بتوانند طرح های شما را خیلی راحت تشخیص دهند.

البته سبک قدیمی حروف برای این کار مناسب هستند. با کمی جستجو در اینترنت و خود نرم افزار می توانید سایر موارد را متوجه شوید.

حتما" قرار نیست که حروف مشابه هم را انتخاب کنید بلکه می توانید شباهت هایی را ایجاد کنید. می توانید با کمی دقت، شباهت های موجود در شکل حروف را متوجه شوید و در طراحی از آنها استفاده کنید.

مرحله3:ایجاد تناسب بین حروف

در این مرحله کار شما سخت تر می شود. ایلاستریتور را باز کنید. این نرم افزار ویرایش تصاویر برداری است، با این نرم افزار نسبت به فتوشاپ در تغییر حروف،آزادی بیشتری دارید. حروف خود را تایپ کرده و شکل آنرا تغییر دهید.

کارکردن با این نرم افزار راحت است. حروفی را که انتخاب کرده اید را درهم ادغام کرده و آنرا از بالا به پایین طراحی کنید. زمانی که این کار را انجام می دهید نباید شکل حرف دوم ، بهم بخورد.

باید بارها و بارها حروف ادغامی خود را بچرخانید. بهتر است که چرخش های مختلف حروف را ذخیره کنید، تا اینکه وضعیت مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این تصاویر می توآنید فرایند انجام کار را از اول تا انتها مشاهده کنید.

حروف ادغام شده واحد 

همانطوری که در ابتدای مقاله هم گفته شد، باید حداقل دو حرف را انتخاب کنید، بعد از اینکه تغییرات دلخواه خود را در آن اعمال کردید، آنرا بچرخانید ، یکی از روش ها این است که حرف اول را به نیمه حروف دوم بچرخانید.

البته تفاوت طرح ها بستگی به خلاقیت و تصور شما دارد، می توانید متناسب با هدف خود، طرح های گوناگونی را طراحی کنید.

طراحی آنلاین

بهتر است که همیشه طرح های خود را به صورت آفلاین طراحی کنید، ولی اگر می خواهید که این کار را به صورت آنلاین انجام دهید به وب سایت  Flipscript.com مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید حروف متقارن را یافته و طرح هایی تاثیرگذاری را طراحی کنید.

نتیجه گیری

با نرم افزار آمبیگرام همیشه نمی توانید طرح های خلاقانه ای را طراحی کنید، و بالاخره مجبور خواهید شد که از نرم افزارهای دیگری نیز استفاده کنید، ولی زمانی که حروف را ادغام کرده و خلاقیت به خرج می دهید، می توانید مخاطبان خود را خیره کنید. همیشه از طرح خود، چندین وضعیت را ذخیره کنید تا مشتری یکی از آنها را برگزیند.  لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


دانلود مجموعه آیکون ها
2 آبان 1395

دانلود مجموعه آیکون ها

تحریریه همچاپ
شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک
20 آبان 1395

شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک

تحریریه همچاپ
طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک
19 دی 1395

طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک

تحریریه همچاپ
سه مرحله‌ در طراحی استیکر
6 آبان 1395

سه مرحله‌ در طراحی استیکر

تحریریه همچاپ
سایزهای استاندارد چاپ پوستر
2 اردیبهشت 1396

سایزهای استاندارد چاپ پوستر

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir