021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | عمومی


روش های طراحی لوگو ـ بخش اول

روش های طراحی لوگو ـ بخش اول

لوگوها در دنیای گرافیک یکی از مهم ترین عناصر به شمار می روند. برای طراحی یک لوگو باید استعداد خاصی داشته باشید تا بتوانید در هر زمانی آنرا طراحی کنید. با وجود این، یک طراح لوگو لازم است که دارای بینش، مهارت های هنری و صبر و شکیبایی باشد.
طراحات اغلب اوقات بدرستی نمی دانند که یک لوگو را چگونه طراحی کنند به همین دلیل ترجیح می دهند که لوگویی که یکبار آنرا طراحی کرده اند را در چندین طرح و پروژه از آن استفاده کنند. در این مقاله نحوه طراحی لوگو را شرح می دهیم و اشتباهاتی که یک طراح هنگام ترسیم لوگو بدان مرتکب می شود را بازگو می کنیم تا در پروژه های بعدی خود به این اشتباهات دچار نشوید.
طراح منحصربفرد لوگو
قبل از اینکه راجع به نحوه طراحی لوگویی حرف بزنیم باید به مواردی اشاره داشته باشیم تا از طرح های کلیشه ای لوگو اجتناب کنید. و البته جواب آن مشخص است که اکثر لوگوها همان خطوط بریده ای شده هستند که بوجود می آیند.
 
اگر بخواهیم لوگو را از جنبه برندینگ بررسی کنیم، باید بگوییم که لوگو باید بتواند هویت شرکتی را منتقل کند. بسیاری از لوگوهای معروف شرکتی مانند نایک، کوکاکولا و اپل همان لوگوهای قدیمی بوده و فقط در طول زمان قیافه آنها تغیر کرده است. به همین دلیل است که در حال حاضر لوگوها به گونه دیگر طراحی می شوند، که مانند دوران قبل نباشند.
در حال حاضر شرکت ها دوست دارند که لوگوهای آنها منحخصربفرد و خاص باشد و به همین دلیل اکثر شرکت ها از این چنین طراحانی حمایت می کنند. این شرکت به طراحانی که بتوانند لوگوهای منحصربفردی را طراحی کند منایع مالی خیلی زیادی را اختصاص داده و بدین طریق سعی می کنند که از آنها به لحاظ مالی حمایت کنند.

طراحی لوگو
لوگوهای خلاقانه
 
از آنجایی که اکثر شرکت ها دوست دارند که لوگوهای آنها منحصربفرد باشد، بنابراین همین یک عامل نمی تواند به عنوان موفقیت طراحان مدنظر گرفته شود. گاهی اوقات رقابت بین طراحان برای طراحی منحصربفرد و خلاقانه باعث می شود که طراحی لوگو با دشواری انجام گیرد. همین افرادی که در زمینه طراحی لوگو باهم رقابت می کنند باعث می شوند که روند طراحی لوگو به طول انجامیده و شرکت ها با مشکلاتی روبرو شوند.
طراحان در طی سال های گذشته ، لوگوها را به لحاظ بصری جذاب و زیبا کرده و بعد از آن برای منحصربفرد کردن لوگو کار خاصی را انجام نمی دادند و همین قضیه باعث می شد که عموم مردم طراحی لوگو را یک کار کلیشه ای قلمداد کنند ولی این قضیه در دوران جدید متحول شده است.
طراحان باید بتوانند لوگوهای منحصربفردی را برای مشتریان خود طراحی کنند. لوگویی که طراحی می شود بیانگر بینش و شخصیت یک طراح بوده و اکثر مردم بعد از دیدن لوگو می توانند راجع به شخصیت طراح به قضاوت بنشینند. گاهی اوقات لوگوهای خیلی زیادی برای یک شرکت طراحی می شود به گونه ای مدیر شرکت سردرگم شده و نمی تواند راجع به لوگوی مناسب درست تصمیم گیری کند.
بخاطر داشته باشید که نحوه طراحی هر لوگو نسبت به دیگری متفاوت بوده و قرار نیست که یک سیر همیشگی برای همه لوگوها سپری شود.

طراحی لوگو
لوگوهای برتر


لوگوهای بسیار زیادی توسط طراحان طراحی شده که گاهی اوقات حتی تعدادی از آنها بد هم بوده است. گاهی اوقات نحوه طراح لوگو با پیشرفت همراه بوده و گاهی اوقات پسرفت های هم داشته است. باوجوداین باید بگوییم که همان جریانات در نحوه طراحی لوگو وجود دارد و اگر زمانی که اوضاع جور دیگری باشد در این صورت لوگو منحصربفرد خواهد بود.
زمانی که طراحان به بینش های متفاوتی می رسند درست زمانی است که نحوه طراحی لوگو متحول شده و خود لوگوها هم به لحاظ بصری متحول می شوند. البته نحوه طراحی لوگو را می توان با روش های دیگری هم نشان داد. طراحان لوگو باید بتوانند لوگوهای منحصربفرد و جذابی را طراحی کنند طوری که این گونه نباشد که ادعا کنیم این همان لوگویی است که بارها و بارها آنرا مشاهده کرده ایم.

 

برچسب ها و کلمات کلیدی: Logo ، Logo_Design ، طراحی ، طراحی_لوگو ، لوگو


لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

با نرم افزار GIMP حروف را نئون کنید
16 آذر 1395

با نرم افزار GIMP حروف را نئون کنید

تحریریه همچاپ

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


دانلود مجموعه آیکون ها
2 آبان 1395

دانلود مجموعه آیکون ها

تحریریه همچاپ
شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک
20 آبان 1395

شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک

تحریریه همچاپ
سه مرحله‌ در طراحی استیکر
6 آبان 1395

سه مرحله‌ در طراحی استیکر

تحریریه همچاپ
طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک
19 دی 1395

طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک

تحریریه همچاپ
راهنمای ایجاد سایه‌های خاکستری گرم و سرد
20 آبان 1395

راهنمای ایجاد سایه‌های خاکستری گرم و سرد

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir