021-88323299
service[at}hamchap.ir
همچاپ

| وبلاگ | عمومی


روش های طراحی لوگو ـ بخش دوم

روش های طراحی لوگو ـ بخش دوم

نباید انکار کنیم که زمانی اکثر لوگوها به صورت کلمه ای طراحی می شد. در این زمان اکثر طراحان نسبت به طراحی لوگو هیچ دید و بینشی نداشتند و طراحی عبارتی لوگو در این زمان بسیار رایج بودطراحی لوگو.

بیشتر لوگوهای قدیمی با حرف شروع می شدند و این روند به تدریج آرام شد و از بین رفت و شیوه های جدیدی برای طراحی لوگو مدنظر گرفته شد. به تدریج سعی شد که از روش های جامعی برای طراحی لوگو استفاده شود، روش هایی که در هر زمانی کاربرد داشتند. باوجوداین، حتی در این زمان نیز سعی می شد که از طراحی لوگوهای کلیشه ای اجتناب شود و سعی می شد که حتی با روش های غیرمنتظره ای لوگوهای منحصربفردی طراحی شود.
به همین خاطر همیشه سعی شده که لوگوهای منحصربفرد و خاصی طراحی شود، طوری که همیشه خاص و منحصربفرد بوده و منحصربفرد بودن خود را حفظ کند. همین روند باعث شد که نحوه طراحی لوگو متحول شده و دیگر مانند گذشته نبود و کاملا" متحول شده بود.
 طراحی لوگو
لوگوهای ترکیبی
البته ترکیب لوگو با حرف به عنوان روشی پذیرفته شده بود، ولی بتدریج این نوع روش نیز به تدریج به امر ثابتی تبدیل گشت به همین اکثر طراحان و مردم به دنبال ابتکار جدیدی در طراحی لوگو بودند و سعی می کردند که لوگوها را با عناصر دیگری هم درهم بیامیزند. حتی اگر به فرض ترکیب لوگو با حروف باشد سعی می شد که با حروف دیگری هم ترکیب شود که جلوه خاصی را ایجاد کند.
 طراحی لوگو

طراحی لوگو
لوگوهای نقطه ای رنگی
 
جالب است بدانید شما با روش های مختلفی می توانید لوگوهای خاص و منحصربفردی را ایجاد کنید. شما باید بتوانید همشه لوگوهای جذاب و منحصربفردی را طراحی کنید و تنوع در کار مهم ترین اولویت شما باشد. طراحی مجدد یک لوگو کار چندان پسندیده ای نیست.
گاهی اوقات طراحان توانسته اند با نقطه ها، لوگوهای منحصربفردی را ایجاد و طراحی کنند، این چنین لوگوهای متقارن بوده و زیبایی خود را حفظ کرده اند.
بنابراین همیشه نباید به یک روش اکتفا کنیم، بلکه می توانیم از روش های خیلی خاصی هم استفاده کنیم و با همان یک روش می توان چندین لوگوی منحصربفردی را هم ایجاد کرد. به همین دلیل است که لوگوهای نقطه ای رنگی زمانی بهترین لوگو به شما می رفتند. شما می توانید برای طراحی لوگو به عوض اینکه از کاغذ و قلمی استفاده کنید به سراغ نرم افزار ایلاستریتور بروید و با این نرم افزار لوگوی خود را طراحی کنید. بدین ترتیب به طور یقین در زمان و هزینه های خود نیز صرفه جویی خواهید کرد.


لوگوهای شکلی
 طراحی لوگو
لوگوهایی در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود که با شکل ایجاد و طراحی می شوند. لوگوهای شکلی در نوع خود بهترین بوده و باید در این زمینه طراحان خود را آموزش دهید.
این چنین لوگوهایی خاص بوده و می توانید با این روش لوگوهای کاملا" منحصربفردی را طراحی کنید. این چنین مفهومی در حال حاضر پذیرفته شده و بسیاری از طراحان با این روش، لوگوهای خود را طراحی می کنند. باوجوداین، باید تلاش کنید تا از کلیه عناصر به نحو احسن استفاده کنید.  
شما با این روش ها می توانید لوگوهای خیلی خاصی را طراحی کنید که هم زیبا بوده و هم اینکه منحصربفرد و چشم نواز باشد.

 

برچسب ها و کلمات کلیدی: Logo ، Logo_Design ، طراحی ، طراحی_لوگو ، لوگو


لینک به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

به دنبال چه موضوعی هستید؟

اصول چاپ

پربازدیدترین مطالب


دانلود مجموعه آیکون ها
2 آبان 1395

دانلود مجموعه آیکون ها

تحریریه همچاپ
شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک
20 آبان 1395

شش منبع رایگان عالی برای طراحان گرافیک

تحریریه همچاپ
سه مرحله‌ در طراحی استیکر
6 آبان 1395

سه مرحله‌ در طراحی استیکر

تحریریه همچاپ
طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک
19 دی 1395

طراحی اتیکت‌های آویزان پوشاک

تحریریه همچاپ
راهنمای ایجاد سایه‌های خاکستری گرم و سرد
20 آبان 1395

راهنمای ایجاد سایه‌های خاکستری گرم و سرد

تحریریه همچاپ
enamad
کانال تلگرام همچاپ
Hamchap.ir
Hamchap.ir